Pozor, jede Butanding! s prodloužením na Palawanu

Náročnost 2 Pohodové zájezdy
 • 21 dnů
 • od 73 490 Kč
 • Snídaně
 • skupina 7 – 15 osob
19.2. - 11.3.2022
1ffp22
69 990 Kč uzavřeno
19.11. - 10.12.2022
2ffp22
82 990 Kč garantovaný odjezd, průvodkyně: Milada Řeháková Rezervace Přihláška
29.1. - 18.2.2023
1ffp23
74 990 Kč 73 490 Kč se slevou First minute Rezervace Přihláška
18.2. - 10.3.2023
2ffp23
74 990 Kč 73 490 Kč se slevou First minute Rezervace Přihláška

shrnutí

 • Dokonale kónická sopka Mayon
 • Šnorchlování s mírumilovnými žraloky obrovskými
 • Pozorování nejmenších opiček na světě, nártounů filipínských
 • Proslulé kopečky Chocolate Hills
 • Vápencové souostroví Bacuit
Mapa trasy zájezdu Pozor, jede Butanding! s prodloužením na Palawanu

program zájezdu

1. - 3. den
letecký přesun do Manily, procházka starým opevněným městem Intramuros (pevnost Santiago, katedrála Quiapo, kostel a klášter sv. Augustina UNESCO, Rizal park, nábřeží Roxas a vyhlášený noční život metropole), celodenní výlet k Pagsanjan falls - vyjížďka na lodích peřejemi nádherného kaňonu lemovaného džunglí k vodopádu Magdapio

4. - 6. den
přelet do Nagy, neobjevený filipínský ráj na poloostrově Caramoan - celodenní výlet lodí po okolních ostrovech (nádherné bílé pláže mezi vápencovými útesy, průzračně čistá voda, koupání, šnorchlování)

7. - 9. den
přesun do přímořského letoviska Donsol (lodní výlet a v případě štěstí šnorchlování s úchvatnými mírumilovnými Butandingy - žraloky obrovskými, fakultativně potápění v Manta Bowl či lodní výlet se šnorchlováním), odjezd do Legazpi pod dýmající sopkou Mt. Mayon (2463 m), františkánská katedrála postavená z lávy v městečku Daraga, ruiny španělského kostela zničeného erupcí v Cagsawa, krasová jeskyně Hyop – Hoyopan, nebo fakultativně výlet na čtyřkolkách k lávovým proudům

10. - 11. den
ranní nezastřené výhledy na sopku MayonLigňon Hill, přelet na ostrov Cebu, procházka centrem Cebu City (Magalhaesův kříž, katedrála St. Nino), výlet do vesničky Tam Awan (šnorchlování s Butandingy - žraloky obrovskými během krmení nebo jejich pozorování - příležitost je spatřit téměř zaručená!), plavba rychlou lodí do Tagbilaranu na ostrově Bohol

12. - 13. den
odpočinek na pláži Alona, fakultativně potápění či výlet lodí za delfíny, celodenní poznávání ostrova Bohol (katedrála z korálového kamene poškozená zemětřesením, plavba krásnou přírodou po řece Loboc s obědem, pozorování nejmenších opiček na světě - nártounů filipínských, dokonale tvarované kopečky Chocolate Hills)

14. - 15. den
plavba lodí zpět do Cebu, přelet na ostrov Palawan do města Puerto Princesa, cesta do nedalekého Sabangu s krásnou pláží, plavba po nejdelší podzemní řece UNESCO světa (celková délka 8 km) do nitra krasové jeskyně

16. - 18. den
cesta do letoviska El Nido, 2 celé dny na výlety po okolním souostroví Bacuit (vápencové věže a útesy, laguny, průzračně čisté moře, nádherné plážičky, skvělé šnorchlování a výborné jídlo)    

19. - 21. den
přejezd tropickou přírodou do Puerto Princesa (katedrála, muzeum Palawanu, krokodýlí farma, nákupy), přelet do Manily, návrat do ČR                                      

Cena zahrnuje: zpáteční letenku do Manily včetně všech poplatků, přelety Manila–Naga, Legazpi–Cebu–Puerto Princesa–Manila, místní dopravu, výlet lodí Pagsanjan, Caramoan, 2x Butandingové, Loboc a 2x El Nido, ubytování, snídaně, 2x oběd a služby průvodce.
Ubytování: 18x turistický hotel (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím).
Doprava: minibus, autobus, jeepney, trajekt, loď, taxi.
Stravování: 18x snídaně, 2x oběd, jinak individuální za pomoci průvodce.

Služby za příplatek: 18x jednolůžkový pokoj 9700 Kč, Pojištění léčebných výloh+COVID 1092 Kč nebo 1144 Kč, Pojištění Prémium STORNO+COVID 2079 Kč nebo 2178 Kč.

Cena nezahrnuje: vstupné, výlety a fakultativní akce cca 120 USD.

Organizátorem zájezdu je CK Alvarez.

Ke službám na zájezdu se vztahují Všeobecné informace.

galerie

mapa

Legenda

 • Pozemní doprava
 • Lodní doprava
 • Letecká doprava

hodnocení

Ladislav Ť. (2020)

Hodnocení zájezdu:

Zájezd splnil moje očekávání, až na ubytování v chatkách a náročné přesuny.

Hodnocení práce průvodce:

S prací průvodkyně jsem byl spokojen.

zobrazit další hodnocení

podrobné pokyny k zájezdu

Můžete si stáhnout nebo vytisknout podrobné pokyny v PDF.

odkazy

Na cestě po ostrově Palawan

Na cestě po ostrově Palawan - ČT2, 2016

Cestománie Filipíny

Cestománie Filipíny - ČT1, 2002

Na cestě po Filipínách

Na cestě po Filipínách - ČT2, 2006

Objektiv Bohol

Objektiv - ostrov Bohol - ČT1, 2008

Manila

Článek o filipínském hlavním městě, hedvabnastezka, 2015

Magdapio

Blog z cestování k vodopádu Magdapio po řece Pagsanjan, 2014

encyklopedie

Manila

Filipínskou metropolí je město Manila. Ta leží na ostrově Luzon v Centrálním regionu. Ve městě žije více než 1.6 milionu lidí. Evidence prvních lidí v oblasti je již z 3. tisíciletí před Kristem. Maninlské království vykrystalizovalo až za dynastie Ming v 15. století. Manila je i významným přístavem, odkud se vyváží a dováží spousta obchodních artiklů. Kromě chrámů se zde nachází i křesťanské památky. Jednou z nich je i UNESCO klášter San Augustín. 

Pevnost Santiago

Z pevnosti Santiago byl dříve střežen vstup do města od řeky Pasig. Pevnost se nachází ve filipínském hlavním městě Manile. Několikrát se dokázalo, že je téměř nedobytná. Pevnost byla opravena a stojí tu památník věnovaný obětem II. světové války a hrdinovi José Rizalovi, který byl v této pevnosti vězněn.

Intramuros

Čtvrť Intramuros byla vytvořena v roce 1571 – je to ctvrť pro bohatou třídu, která tu vládla. Našli byste ji na Filipínách v hlavním měste Manile Stojí tu luxusní vily, nemocnice, kostely a nákupní ulice. Je tu několik muzeií. Za II. světové války tu proběhla velká bitva, při které bylo zabito téměř 100 000 civilistů a všechny budovy zničeny.

Quiapo

Moderní kostel Quiapo byl postaven v roce 1933 a zastupuje původní starý kostel, zničený zemětřesením, bombardováním a požárem. Zajímavý je v kostele černý kříž „Black Nazarene“ životní velikosti, vyřezaný z ebenového dřeva, který pochází ze Španělska a jeho vznik se datuje na rok 1767. Tento kříž je dvakrát ročně vynesen na ulice a je nesen poutním průvodem, a to každé Vánoce a Velikonoce.

Pagsanjan Falls

Vodopády Pagsanjan nebo také Magdapio vodopády se nachází v provincii Laguna na Filipínách a jsou asi největší regionální atrakcí. Na vodopádech se totiž pořádají kanoistické závody. Vodopády taky byly vyhlášeny jako národní park. 

Sabang

Sabang je malé městečko umístěné na severovýchodním pobřeží ostrova Mindoro na Filipínách. Městečko je významné pro svoje tři nádherné pláže a návštěvníci milují zdejší potápění. Nejživější z pláží je Sabang Beach.

Caramoan

Hornatý poloostrov Caramoan leží na východě Filipín. Na poloostrově se rozléhá Národní park Caramoan, který byl vyhlášen v roce 1938, kde se nachází jeskyně, vápencové formace, bílé písčité pláže a ostrovní jezero. Na poloostrově se mimo jiné také nachází ptačí rezervace, kde žije papoušek madu zelený.

Donsol

Na jihu ostrova Luzon na Filipínách se nachází město Donsol, kde žije okolo 50 tisíc lidí. Toto přímořské letovisko je známé především výskytem butandigů - žraloků obrovských a je turisticky oblíbené právě možností plavat s těmito mírumilovnými žraloky. Místni o butandingech vědí už století, ale mylně se domnívali, že jsou nebezpeční. Dnes je je možné tyto žraloky spatřit od listopadu do června, kdy nejvíce se vyskytují mezi únorem a květnem. 

Legazpi

Město Legazpi byste na mapě hledali na východě Filipín pod dýmající sopkou Mt. Mayon (2463 m.n.m.). V Legazpi žije necelých 200 tisíc lidí. Město bylo původně rybářskou vesničkou s názvem Sawangan a později jako město bylo pojmenováno po španělském dobyvatel Legazpim, který v 16. století připojil Filipíny ke Španělskému království. Právě díky přilehlé sopce se město stalo oblíbenou turistickou destinací. Kromě sopky můžete navštívit například Katedrálu sv. Jiřího nebo sypaný kužel Lig?on Hill, odkud je výhled jak na sopku tak na přilehlý záliv.   

Mt. Mayon

Na jihovýchodě filipínského ostrova Luzon se na okraji města Legazpi tyčí sopka Mayon. Ta dosahuje do výšky 2463 m.n.m. Mayon je aktivní vulkán, který byl původně s okolní krajinou vyhlášen národním parkem, po 62 letech byl však reklasifikován na přírodní park. Geologické stáří sopky je asi 20 milionů let. Nejhorší výbuch sopky zažili Filipíňané v roce 1814, kdy byly zničeny a poškozeny stromy, řeky a především bylo naprosto zasypané a pohřbené město Cagsawa, ze kterého zbyly ruiny. Poslední erupce byly zaznamenány v roce 2014. 

Hyop Hoyopan

Na Filipínách se přibližně 25 kilometrů od města Legazpi nachází krasová jeskyně Hyop-Hoyopan. Stáří jeskyně je odhadováno na 3000 - 4000 př.n.l. Uvnitř jeskyní je chladno, protože vítr zde proudí ze všech vstupů. Proto se sem chodí turisté v létě osvěžit a zchladit. Jeden z jeskynních otvorů je velké okno, ze kterého je krásný výhled na sopku Mount Mayon. V jeskyni bylo nalezeno nádobí z doby 200 př.n.l. - 900 n.l.

Cebu

Filipínský ostrov Cebu leží jižně od ostrava Luzon. Kromě hlavního ostrova k němu patří dalších 167 přidružených ostrůvků. V celém regionu ostrova žije téměř 3 miliony lidí. Jedná se o jednu z nejrozvinutějších filipínských oblastí. Původními obyvateli byli hindové a buddhisti, což se změnilo s příjezdem evropských kolonizátorů. Ostrov byl v 19. století postoupen Američanům, kteří do roku 1937 ostrov spravovali.Po druhé světové válce se konečně stalo Cebu 1946 oficálně nezávislé. 

Cebu City

Hlavní městem ostrova Cebu je stejnojmenné město Cebu City. Město leží na východě ostrova, je to nejstarší město a první hlavní město Filipín. Jedná se o nejdůležitější domácí přístav, kde se nachází drtivá většina přepravních společností. Cebu City bylo založeno Španěly v roce 1565. Dnes je toto město tak vyspělé, že má oddělenou samosprávu od celého regionu. Mezi hlavní turistické atrakce města patří moderní taostický chrám z 20. století, památky z období vzniku města Magalhaesův kříž, bazilika Santo Niňo a pevnost San Pedro, která z původní dřevěné konstrukce byla přestavěná na kamennou pevnost. 

Tam Awan

Na severozápadím okraji města Bangui se nachází vesnička Tam Awan. Ve vesničce se nachází chýše, do kterých může nahlédnout po dřevěném žebříku. Z nejvýše položené chýše na kopci je pak výhled na celou vesnici. Ve vesničce se nachází hlavní chýše, která slouží jako informační a turistické centrum. Můžete si objednat i horký šálek místní kávy, která vás za deštivých dní příjemně zahřeje. 

Tagbilaran

Na ostrově Bohol se na jihu nachází jeho hlavní město Tagbilaran. Před tím než toto město bylo objeveno Španěly, probíhal zde již obchod mezi místnimi, Číňany a Malajsijci. Tagbilaran byl oficiálně vyhlášen městem v roce 1742. Ve městě dnes žije něco málo přes 100 tisíc obyvatel. Tagbiliran byl zasvěcen svatému Josefovi, patronovi pracujících, a proto zde probíhá i festival na počest tohoto patrona. 

Bohol

Ostrov Bohol leží uprostřed Filipín mezi ostrovy Cebu a Leyte. Skládá se z hlavního ostrova a 75 přilehlých ostrovů. Hlavní město ostrova se nazývá Tagbilaran. Jedná se o turisticky oblíbený ostrov, díky plážím a rezortům, avšak nejoblíbenější atrakcí jsou Čokoládové kopce. Tyto vápencové formace jsou obrostlé trávou, avšak během období sucha mění barvu na hnědou. Ostrov byl nejdříve osidlován kmenem Eskaya. V roce 1565 zde přístal španělský dobyvatel Legazpi, který zde podepsal mírovou dohodu krví, čemuž se říká Sandugo a na počest tohoto aktu se zde každoročně požádá festival Sandugo.V 19. století kontrolu nad Filipíny převzali Američani a Bohol se stal nezávislý v roce 1945. Bohol byl výrazně poničen během zemětřesení a tsunami v roce 2013.

Bohol

Ostrov Bohol leží uprostřed Filipín mezi ostrovy Cebu a Leyte. Skládá se z hlavního ostrova a 75 přilehlých ostrovů. Hlavní město ostrova se nazývá Tagbilaran. Jedná se o turisticky oblíbený ostrov, díky plážím a rezortům, avšak nejoblíbenější atrakcí jsou Čokoládové kopce. Tyto vápencové formace jsou obrostlé trávou, avšak během období sucha mění barvu na hnědou. Ostrov byl nejdříve osidlován kmenem Eskaya. V roce 1565 zde přístal španělský dobyvatel Legazpi, který zde podepsal mírovou dohodu krví, čemuž se říká Sandugo a na počest tohoto aktu se zde každoročně požádá festival Sandugo.V 19. století kontrolu nad Filipíny převzali Američani a Bohol se stal nezávislý v roce 1945. Bohol byl výrazně poničen během zemětřesení a tsunami v roce 2013.

Loboc

Filipínským ostrovem Bohol protéká řeka Loboc. Pramen řeky se nachází téměř uprostřed ostrova ve městě Carmen a teče směrem na západ. Celý tok měří 520 kilometrů. Po řece se vypravují okružní plavby, kde můžete ochutnat místní kuchyni a okusit krásu okolní přírody. Celá plavba začíná ve městě Loboc a jede se až k vodopádům Busay.  Po cestě také můžete pozorovat nejmenší opičky na světě nártouny filipínské. 

Palawan

Ostrov Palawan leží na západě Filipín. Na severozápadě ho omývá Jihočínské moře a na jihovýchodě Suluské moře. Na ostrově žije okolo 430 tisíci lidí. Polovina lidí žije v hlavním a největším městě ostrova Puerto Princesa. Nejvyšší bod ostrova je Mount Mantaligajan (2085 m.n.m.). Tento ostrov je ještě nerozvinutý, ale i přesto je turisticky velmi oblíbený, a to díky místní přírodě. Lákající jsou hory v džungli, divoká zvěř a bílé písečné pláže. 

Puerto Princesa

Hlavní a největší město filipínského ostrava Palawan se jmenuje Puerto Princesa. Město leží na západě ostrova a bylo již několikrát vyhlášeno jako nejčistší a nejzelenější město na Filipínách. Ve městě žije přibližně 255 tisíc lidíl, což je více než polovina celého ostrova. Puerto Princesa bylo objeveno Španěly až v roce 1872. Nejlákavější atrakcí v okolí je Národní park podzemní řeky Puerto Princesa, který se rozléhá asi 80 kilometrů od města. Kromě toho můžete navštívit například nápravné zařízení Iwahig, památné muzeum druhé světové války, Katedrálu neposvkrněného početí či motýlí zahradu.

Sabang

Na ostrově Palawan asi 80 kilometrů severně od hlavního města Puerto Princesa leží vesnička Sabang. Kromě toho že se zde nachází krásná písčita pláž, nebo se můžete svést v místní taxi tříkolce, není toho zde tolik co k vidění, až na to že Sabang je vstupní bod do Národního parku podzemní řeky Puerto Princesa. Klíčovým jevem parku je nejdelší podzemní řeka na světě (8.2 km), která protéká krasovou jeskyní St. Pauls a po které každý návštěvník může zažít neobyčejnou plavbu. Tento národní park je UNESCO památkou.

El Nido

Na severu ostrova Palawan se nachází město El Nido. Toto pobřežní město se pyšní nádhernými písčitými plážemi, korálovými útesy, vápencovými útesy a je to nejlepší vstupní bod k okolnímu soustroví Bacuit. Oblat El Nida je osídlena již tisíciletí ale město oficiálně vzniklo až v roce 1916.  Jedná se o jedno z míst s nejodlišnější biodiverzitou. Kromě již zmíněných pláží a útesů sem zasahují i mangrovníkové lesy. V oblasti žijí ohrožené druhy ptáků, endemičtí mořští savci a ohrožené druhy želv. Cele místo je defacto chráněná oblast.

Bacuit

Soustroví Bacuit je součástí města El Nido na Filipínách. Náchází se zde unikátní vápencové věže a útesy, krásné laguny s průzračně čistým mořem a nádherné písčité pláže. Tyto ostrůvky ještě nejsou zaplněné turisty, a proto si zde můžete vychutnat v klidu atmosféru přírody Můžete vyrazit na lodích z ostrůvku na ostrůvek a v pauze na oběd ochutnat na příklad grilovanou barbeque rybu nebo místní výborné jídlo. V lagunách je zas skvělá příležitost pro šnorchlování. 

Kostel svatého Augustina

Kostel svatého Augustina se nachází ve filipínském hlavním městě Manila. Tento římskokatolický kostel byl poprvé postaven z bambusu a nypy v roce 1571, ale byl zničen požárem. Jeho dřevěný i kamenný nástupci byl také zničeni a až v roce 1854 byl zrenovován kostel do jeho dnešní podoby. Byla to jediná veřejná budova, která přežila masivní zemětřesení v roce 1863. Tento barokní kostel je vysoký 67 metrů a je postaven z kamene. Kostel svatého Augustina byl vyhlášen národní památkou.

Podobné zájezdy

Rychlý dotaz

Alvarez s.r.o. 2017
designed by Humlnet Creative