Japonsko

Náročnost 2 Pohodové zájezdy
  • 18 dnů
  • od 105 590 Kč
  • Snídaně
  • skupina 8 – 14 osob
24.3. - 10.4.2024
1jap24
105 990 Kč uzavřeno, průvodce: Mgr. et Mgr. Lukáš Kraus, Ph. D.
31.3. - 17.4.2024
2jap24
105 990 Kč uzavřeno, průvodkyně: Mgr. Radmila Klásková
21.4. - 8.5.2024
5jap24
109 990 Kč uzavřeno
11.10. - 28.10.2024
3jap24
109 990 Kč 105 590 Kč se slevou First minute, garantovaný odjezd Rezervace Přihláška
26.10. - 12.11.2024
4jap24
109 990 Kč 105 590 Kč se slevou First minute Rezervace Přihláška

shrnutí

  • Starobylá císařská sídla Kjóto a Nara
  • Cestování expresem šinkanzen
  • Moderní čtvrti Tokia
  • Vrchol japonského podzimu - rudě zbarvené javory
Mapa trasy zájezdu Japonsko

program zájezdu

1. - 2. den
letecký přesun do Tokia, prohlídka budhistického chrámu Sensódži s pětistupňovou pagodou v tradiční čtvrti Asakusa

3. - 4. den
celodenní výlet do oblasti NP Hakone s výhledy na horu Fudži UNESCO, cesta horskou železnicí a lanovkou k jezeru Aši (vyhlídková plavba lodí), vulkanická oblast Ówakudani, koupání ve vyhlášených termálních lázních Kusatsu onsen a dle bezpečnostní situace výlet ke kráteru sopky Širane (možnost lehčí turistiky kolem kráteru)

5. - 6. den
šinkanzenem do města Kanazawa na pobřeží Japonského moře (jako jedno z mála nebylo poničeno bombardováním za 2. sv. války, Nagamači a Higaši-čaja - autentické čtvrti samurajů, řemeslníků a gejš), Kenroku-en, jedna ze tří nejslavnějších japonských zahrad, přesun do moderní metropole Ósaky (večerní prohlídka města)

7. - 10. den
bývalé centrum japonského císařství Kjóto UNESCO (tradiční čtvrť Gion, kamenná zenová zahrada, Zlatý a Stříbrný pavilon a další kjótské chrámy), procházka čtvrtí Arašijama (rozlehlý bambusový háj, dřevěný most Togetsukyo přes řeku Katsura), celodenní výlet do starobylé Nary UNESCO (obří socha Buddhy v chrámu Tódaidži), pětistupňová dřevěná pagoda v Kófukudži, odpočinek v parku Nara kóen s krotkými jeleny, svatyně ve Fušimi Inari (tisíce oranžových bran torii), návštěva hradu Himedží UNESCO (jeden ze "Tří slavných hradů" a vůbec nejzachovalejší)

11. - 12. den
prohlídka Hirošimy (Mírový park, Muzeum a Památník obětem atomového výbuchu, kostra budovy Genbaku Dómu v epicentru výbuchu UNESCO), výlet do blízké Okajamy (druhá ze slavné trojice japonských zahrad) a poklidného historického městečka Kurašiki, plavba lodí na ostrov Mijadžima se symbolem Japonska „plovoucí bránou“ svatyně Itsukušima UNESCO, výjezd lanovkou na horu Misen s výhledy na ostrůvky ve Vnitřním moři

13. - 14. den
přejezd na ostrov Kjúšú, „evropské“ přístavní město Nagasaki (domky holandské kolonie, památky na křesťanskou minulost), návrat šinkanzenem do Tokia

15. - 16. den
návštěva Kamakury (hlavní město Japonska ve 14. stol, zenové chrámy, Daibutsu - socha Velkého Buddhy), krátká zastávka v Jokohamě, celodenní výlet do horského letoviska Nikkó (svatyně Tóšógú a komplex neuvěřitelně zdobených staveb ze 17. stol. - vrchol řezbářského umění)

17. - 18. den
Tokio (největší rybí trh, vyhlídka z mrakodrapu na moderní Šindžuku, Ginza, park Jojogi se svatyní Meidži džingú, čtvrť Akihabara – ráj pro fanoušky elektroniky a počítačových her a další různorodé čtvrti hlavního města), návrat do ČR                                                                            

Cena zahrnuje: zpáteční letenku z Prahy do Tokia včetně všech poplatků, místní dopravu, ubytování se snídaní a služby průvodce.
Ubytování: 14x hotel (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím), 1x rjokan - styl tradičního japonského ubytování.
Doprava: vlak, šinkanzen, autobus, lanovka, MHD, taxi, minibus, člun.
Stravování: 15x snídaně, jinak individuální za pomoci průvodce.

Služby za příplatek: 14x jednolůžkový pokoj 19500 Kč, Pojištění léčebných výloh+COVID 936 Kč, Pojištění Prémium STORNO+COVID 2124 Kč.

Cena nezahrnuje: vstupné cca 200 USD.

Poznámka: V jarním termínu možno během zájezdu vidět rozkvetlé sakury. Hotely jsou situovány v blízkosti vlakových nádraží. Doprava je řešena veřejnou dopravou.

Organizátorem zájezdu je CK Alvarez.

Ke službám na zájezdu se vztahují Všeobecné informace.

galerie

mapa

Legenda

  • Pozemní doprava
  • Lodní doprava

hodnocení

Všechny recenze jsou ověřené a vyplnili je účastníci zájezdu na základě odkazu (webového linku) zaslaného po návratu ze zájezdu. Zveřejněny jsou všechny recenze, tedy pozitivní i negativní.

Eva K. (2017)

Hodnocení zájezdu:

Se zájezdem Podzim v Japonsku jsem byla velmi spokojená - hodně jsme toho viděli. Prioritní pro mě bylo poznání života dnešních Japonců, a to se mi splnilo. Jen mě trochu mrzí, že jsme neměli možnost vidět alespoň jednu japonskou vesnici, ale chápu, že se za tak krátkou dobu nedá stihnout všechno. S láskou budu na Japonsko vzpomínat. Ať se CK Alvarez daří skvělé zájezdy i do budoucna!

Hodnocení práce průvodce:

Průvodce pan Lukáš Kraus byl perfektní po profesionální i lidské stránce - vždy příjemně naladěný, vstřícný a ochotný. I některé vypjatější situace řešil v klidu a pohodě, cítila jsem se s ním bezpečně. Maximálně se nám věnoval a dělal vše pro naši spokojenost. Prostě samá pozitiva. Lukášovi patří uznání a velký dík!!!

zobrazit další hodnocení

podrobné pokyny k zájezdu

Můžete si stáhnout nebo vytisknout podrobné pokyny v PDF.

odkazy

Fotoblog z Japonska

Fotoblog z Japonska od průvodkyně Hanky Dušákové, 2014

Cestománie Japonsko

Cestománie Japonsko -ČT1, 2001

Na cestě po Kjótu

Na cestě po Kjótu - ČT2, 2013

Nara

Článek o městě Nara a jelenech sika, kteří se zde volně usídlili, 2015

Hrad Himedži

Článek o dřevěném japonském hradu Himedži, 2015

Na cestě po Kjúšú

Na cestě po Kjúšú - ČT2, 2016

Na cestě po Tokiu

Na cestě po Tokiu - ČT2, 2016

Objektiv Hirošima

Objektiv Hirošima - ČT1, 2017

encyklopedie

Tokio

Shibuya, Tokio (Japonsko, Dreamstime) Tokio je jedním z největších měst na světě. Leží na ostrově Honšú a je to hlavní město Japonska. V Tokiu žije více než 13 milionů obyvatel, ale celé metropolitní území čítá až 40 milionů obyvatel. Do roku 1868 se město jmenovalo Edo, poté se přejmenovalo na Tokio, což v překladu znamená "Východní hlavní město". Město snoubí moderní industriální architekturu, výškové budovy a zářízící tabule s nádhernou přírodou. 

Kanazawa

Kenroku-en, Kanazawa (Japonsko, Shutterstock) Kanazawa je město na západě ostrova Honšú v Japonsku. Symbolem města se stal tzv. "japonská švestka", což je strom příbuzný švestce a meruňce s krásnými bílými květy. Hlavní atrakcí je městský hrad. Původní stavba shořela při požáru v roce 1888 a na jeho místě je k vidění jeho zrekonstruovaná podoba. Oblíbené jsou zahrady Kenroku-en, které obklopují již zmiňovan hrad. Říká se, že jsou to jedny ze tří největších zahrad v Japonsku. V Kanzawě je i "Chrám ninjů" jménem Myoryuji, která ve skutečnosti s ninjama nemá nic společného.

Kjóto

Kjóto (Japonsko, Mgr. Hana Dušáková) Japonské město Kjótó se nachází ve střední části ostrova Honšú. Dříve to bylo císařské hlavní měst více než sto let. Ve měste žije téměř 1.5 milionu lidí a město snoubí moderní i historické stavby. Nachází se v údolí Yamashiro, kde se nachází v okolí vrchovina Tamba. Nachází se zde až dva tisíce náboženských míst, různé paláce, zahrady a Kjótó je považováno za jedno z nejzachovalejších měst v celém Japonsku. 

Himedži

Himedži (Japonsko, Shutterstock) Jeden z nejzachovalejších středověkých hradů ve městě Himedži leží na ostrově Honšú v Japonsku. Byl zbudován ve 14. století. Kromě toho, že je hrad Národním kulturním pokladem, byl zapsán na Seznam světového dědictví. Himedži je turisticky nejnavštěvovanější hrad v Japonsku. Hrad byl postaven na vysokých kamenných základech, zdi hradu jsou bílé. Důležitý je matoucí labyrint cest. Ten vede k hlavní věži a je to obranný prvek hradu.

Hirošima

Hirošima a Průmyslový palác od českého architekta Jana Letzela (Japonsko, Mgr. Hana Dušáková) Hirošima je japonské přístavní město, které spojuje ostrovy Honšú, Kjúšú a Šikoku. Význam slova Hirošima je "rovina v nížině". Město bylo založeno v 16. století. Proslulé se však stalo během 2. světové války. Po napadení Pearl Harboru svrhly na oplátku americké letky atomové bomby na Hirošimu a Nagasiki. V Hirošimě byl na památku této tragické události postaven Památník míru. Město se však vzpamatovalo a postavilo na nohy a dnes je Hirošima moderním kosmopolitním, rozvíjejícím se městem, které obývá asi 1 170 000 lidí.

Mijadžima

Brána torii u ostrova Mijadžima (Japonsko, Mgr. Hana Dušáková) Ostrov Mijadžima, oficiálním názvem Icukušima je japonský ostrov v zálivu Hirošima. Je proslulý především díky šintoistické svatyni Icukušimě ze 6. století, která je památkou UNESCO. Nejznamější je pohled na červenou bránu, které se říká torii, která je při přílivu do poloviny ponořená ve vodě. Sama svatyně je také postavená ve vodě. Kromě této svatyně se na ostrově nachází ještě buddhistický chrám Daigandži.

Kjúšú

Pohled na jarní hory na Kjúšú (Japonsko, Mgr. Václav Kučera) Kolébka japonské civilizace, tak se říká třetímu největšímu japonskému ostrovu Kjúšú. Má bohatou historii, i když někdy velmi smutnou. Právě tady leží Nagasaki, jedno z měst, které poznamenal atomový výbuch. Pvrch osotrova je převážně hornatý a nachází se zde také aktivní vulkán Aso. 

Kumamoto

Horký pramen u Kumamota (Japonsko, Mgr. Václav Kučera) Za návštěvu rozhodně stojí městečko Kumamoto na ostrově Kjúšú, které se může pochlubit jedním z největších hradů v Japonsku. Stavěl se v letech 1600 až 1607 jako vojenská pevnost. Nedaleko hradu se nachází chrám Suizendži a stejnojnenné zahrady. V roce 1991 bylo několik měst spojeno do jednoho administrativního celku, kterým je dnes Kumamoto. Proto zde také žije více než 700 tisíc obyvatel. 

Mt. Aso

kráter sopky Aso (Japonsko, Shutterstock) Japonská sopka Mount Aso leží na ostrově Kjúšú ve výšce 1 592 metrů nad mořem v národním parku Aso Kuju. Je to největší činná sopka v celém Japonsku. V sopce je krátér, kaldera, která je jedním z největší na světě. Nejvyšší bod sopky se nazývá Mount Taka. Dnes je park mnohem přístupnější veřejnosti, protože ke kráteru byla vybudována silnice a parkovat je možné nedaleko. Kromě toho se zde nachází i termální prameny.

Nagasaki

Nagasaki bylo spolu s Hirošimou za druhé světové války téměř celé zničeno díky americkému svržení atomové bomby. Je to přístavní město na ostrově Kjúšú. Žije zde méně než půl milionu obyvatel. Místo bylo objeveno Portugalci a ti zde začali dovážet a vyvážet zboží a obchodovat s Čínou. Nachází se zde křesťanské kostely a kláštery díky evropskému vlivu. 

Ósaka

Hrad Osaka (Japonsko, Dreamstime) Třetím největším městem v Japonsku je Ósaka, která leží na ostrově Honšú. Kdysi bylo město jedním z nejdůležitějších obchodních center a tento statut zůstal městu dodnes. Žije zde přes 2,6 milionů obyvatel. Ósáka se soustředí na chemický, petrochemický a ocelářský průmysl. V minulosti se město jmenovalo Naniwa.

NP Hakone

NP Hakonec je jedna ze čtyř oblastí ještě většího systému, a to NP Fudži-Hakone-Izu. Celý park se rozkládá na ostrově Honšú v Japonsku. Centrem všeho je nádherného jezero Aši a další součástí parku jsou botanické zahrady. Zároveň se zde nachází stejnojmenné město, které je známé jako rekreační oblast, kde se nachází mnoho termálních pramenů a je obklopeno nádhernou přírodní scenérii korunovanou horou Fudži. Oficiálně je Hakone klasifikováno jako geopark UNESCO.  

Aši

Jezero Aši (Ashi-no-ko) je malebné jezero, které se nachází oblasti Hakone na ostrově Honšú v Japonsku, které vzniklo v kráteru sopky. Jezero je slavné pro jeho nádherný výhled na nejvyšší horu Japonska Fudži, termální prameny, kterým se v Japonsku říká "onsen" a také typické japonské hostince nazývané "ryokan".

Nikkó

Nikkó (Japonsko, Shutterstock) Horské město Nikkó leží na ostrově Honšú asi 140 kilometrů od hlavního města Tokia. Nachází se zde pamětihodnosti UNESCO jako šintoistická svatýně Tóšógú, svatyně Futarasan pocházející z 8. století či buddhistický chrám Rinnódža, u kterého se nachází krásná zahrada Šójó-en.

Kamakura

Velký Buddha, Kotokuin, Kamakura (Japonsko, Shutterstock) Na ostrově Honšú v Japonsku se nachází v prefektuře Kanagawa město Kamakura. Leží asi 50 kilometrů jihozápadně od Tokia. Ve městě žije přibližně 175 tisíc obyvatel. Oblíbenou destinací se Kamakura stala kvůli svým četným buddhistickým chrámům a pláži. Nachází se zde i druhá největší bronzová socha Buddhy (Amitábhy - Buddhy neomezeného světla). Ve městě se koná hodně festivalů, kterých se většinou účastní spíše místní. Typickým znakem města jsou jagury, což jsou uměle vytvořené jeskyně, které sloužili jako hrobky. 

Fudži

hora Fudži (Japonsko, Mgr. Hana Dušáková) Nejvyšší hora Japonska nese název Mount Fudži, nebo také jenom zkráceně Fudži. Hora leží v národním parku Fudži-Hakone-Izu na ostrově Honšú. Vrchol tohoto aktivního vulkánu dosahuje výšky 3776 m.n.m. Tuto posvátnou horu obklopuje pět jezer, ale v okolí můžete také navštívit termální prameny, vodopády a jeskyně. Fudži bylo zapsáno na seznam kulturního dědictví UNESCO. 

Sensódži

Buddhistický chrám Sensódži byste našli v japonském hlavní městě Tokiu. Tato šintoistická svatyně byla postavena  v roce 645, což ze stavby činí nejstarší tokijský chrám. Podle legendy však dva rybáři proměnili svůj dům v chrám v roce 628, když našli v jezeře sochu bódhisattvy. Dominantou je vstup do chrámu nazývající se Brána hřmění. Od té vede k chrámu ulice Nakamise-dori s malými obchůdky. V areálu se nachází pětipatrová pagoda a hlavní síň a uvnitř komplexu je zahrada v japonském stylu.

Širane

sopka Širane (Japonsko, Dreamstime) Činná sopka Širane leží uprostřed japonského ostrova Honšú. Je důležité používat celý název, který je Kusatsu-Širane, protože nedaleko se nachází vrchol Nikko-Shirane. Hora Kusatsu Širane měří 2171 m.n.m. Uvnitř vrcholu se nachází tři kráterová jezera, mezi něž patří i známé tyrkysové jezero Yugama.

Kenroku-en

Kanazawa – Kenroku-en (Japonsko, Mgr. Václav Kučera) Jedna z nejslavnějších japonských zahrad se jmenuje Kenroku-en. Nachází se na západě ostrova Honšú ve městě Kanazawa. Zahrady leží vně hradu Kanazawa. Budování zahrad začalo na začátku 17. století. a jejich postupné obnovování a zdokonalování probíhalo až do půlky 19. století. Kromě nádherných rostlin a stromů je součástí i nejstarší fontána v celém Japonsku, relaxační budoár, čajový budoár, pagoda Kaiseki a dalš.

Nara

Nara (Japonsko, Shutterstock) Japonské město Nara se nachází v centrální části ostrova Honšú. Toto historické město bylo v 8. století hlavní město Japonského císařství, ale neslo název Heij?-ky?. Ruiny císařského paláce Heij? jsou zde stále k vidění. Moderní město Nara bylo vyhlášeno v roce 1898. Dnes žije ve městě 360 tisíc lidí. Ve měste se nachází nespočet památek, a proto je Nara zapsaná na seznamu UNESCO. Nachází se zde buddhistické chrámy, šintoistické svatyně, již zmiňovaný palác Heij? či zahrady Isui-en.

Nara Kóen

Na úpatí hory Wakakusa se rozkládá jeden z nejstarších japonských parků Nara Koén. Park můžete navštívit uprostřed historická města Nara a jeho součástí je i národní muzeum. Nejdůležitějším obyvatelem parku jsou jeleni. Uvnitř parku můžete navštívit například UNESCO památku, chrám Todai-ji, který byl zbudován v 8. století císařem Shomu. Dále je zde k vidění nejvyšší dřevěná budova světa Daibutsu-den, kde se nachází 15 metrů vysoká socha Buddhy. Navštívit můžete i pětisupňovou dřevěnou pagod Kófukudži, která byla postavena též v 8. století. 

Okajama

Na západě ostrova Honšú se nachází město Okajama, kde žije okolo 715 tisíc lidí. Dominantou města je místní hrad, který původně pochází ze 16. století, ale po válce musel být obnoven. Druhou důležitou atrakcí města je další z nejslavnějších japonských zahrad Koraku-en. Výstavba zahrad započala již v roce 1700, ale trvalo několik desítek let, než zahrady získaly dnešní podobu.  

Itsukušima

Torii u svatyně na ostrově Itsukushima (Japonsko, Mgr. Václav Kučera) Jeden ze symbolů Japonska je i "plovoucí brána" svatyně Itsukušima. Tato stavba figuruje samozřejmě na seznamu UNESCO památek. Tato šintoistická svatyně byla poprvé postavena již v 6. století, ale od té doby byla několikrát zničena. Svou dnešní podobu však získala v 16. století. Slavná plovoucí brána se nachází pod vodou pouze, když je příliv, jinak je možné k ní dojít pěšky. Celý ostrov se svatyněmi jsou posvátným místem.

Mt. Misen

lanovka na horu Misen (Japonsko, Shutterstock) Posvátná hora Mount Misen leží na západě japonského ostrova Honšú uvnitř národního parku Setonaikai. Ještě přesněji tato hora se tyčí uprostřed ostrova Mijadžima. Vrchol hory leží ve výšce pouhých 535 m.n.m. Cestou na vrchol se nachází několik duchovních míst. Například malé chrámy či buddhistické síně.

Jokohama

Druhé největší město Japonsko Jokohama leží na jihovýchodním pobřeží ostrova Honšú. Ve městě žije přes 3.7 milionů lidí. Jokohama je i významný přístav, jelikož byl vlastně jako první otevřen pro zahraniční obchod. Ve městě se nachází i několik turistických atrakcí. Navštívit můžete například zahrady Sanskeien, chrám Shomyoji, zábavný park Ramen, který reprodukuje ulici z 50. let a dašlí.

Rychlý dotaz

Alvarez s.r.o. 2017
designed by Humlnet Creative