Charakteristika zájezdů

Nabízené poznávací zájezdy směřují do nejzajímavějších a nejexotičtějších míst Ameriky, Asie, Afriky, Austrálie i Evropy. Program je vždy připraven tak, aby umožnil maximální, a pokud možno, i netradiční poznávání navštívených zemí či oblastí. Kromě poznávací části se snažíme do každého programu zahrnout dle možností také pobyt v přírodě, lehkou pěší turistiku i odpočinek u moře.

Naší specializací jsou letecké zájezdy. V jejich průběhu se zaměřujeme na maximální poznání navštívených míst. Snažíme se nejen brouzdat po povrchu, ale v mezích organizované turistiky se ponořit i do hloubky a nabídnout vám nejen prohlídky památek a přírodních zajímavostí, ale i poznání místní dopravy, kultury, lidí, kuchyně.

Zájezdy jsou určené pro klienty, kteří dávají přednost množství zážitků před luxusem. Naší snahou je uspokojit ty z vás, kteří svou dovolenou nechcete trávit pouze v luxusních hotelech a na přeplněných plážích přímořských letovisek, ale toužíte zasloužené dny volna strávit aktivním poznávacím či turistickým programem.

Hlavní důraz je kladen především na individuální přístup ke každému klientovi. Na své zákazníky nepohlížíme jako na bezejmennou masu lidí, ale snažíme se maximálně vyhovět jejich požadavkům a přáním. 

Naše nabídka poznávacích zájezdů je velmi bohatá a rozhodně uspokojí každého bez rozdílu věku a zájmů,staršími dětmi počínaje a aktivními seniory konče. V případě fyzicky náročnějšího programu na klasických poznávacích zájezdech jsou vždy připraveny jeho méně obtížné varianty, ze kterých si může každý vybrat to nejvhodnější dle svého momentálního zájmu, chuti či kondice.

Programy našich cest jsou připravovány s maximální pečlivostí a zodpovědností. Ale i po mnohaletých zkušenostech se někdy nevyhneme drobné improvizaci nebo malé změně itineráře během zájezdu. Na jeho průběh mají vliv těžko předvídatelné faktory spojené s přírodními a politickými podmínkami navštívené oblasti i s odlišnou mentalitou místních obyvatel. Obvykle platí pravidlo, že „čím větší exotiku navštívíme, tím menší spolehlivost očekáváme”. V letošním roce jsme pro vás připravili téměř dvě stovky zájezdů do celého světa, při jejichž organizaci, stejně jako v minulých letech, spolupracujeme s několika dalšími cestovními kancelářemi. Tímto čelíme riziku neobsazení zájezdů a jejich rušení.

Cestujeme v malých skupinách a počet účastníků našich zájezdů většinou nepřesahuje 16 osob. Výjimkou jsou některé zájezdy v oblasti Středomoří a ostrovů Atlantiku. U každého zájezdu je uvedena velikost skupiny.

To vše za asistence zkušených českých či slovenských průvodců s několikaletou praxí, kteří navštívenou zemi po všech stránkách výborně znají a hovoří jazykem v zemi běžně používaným. S nimi, ale i s ostatními účastníky se budete moci před většinou zájezdů setkat na informační schůzce, která se koná 4 - 6 týdnů před odletem, kde se dozvíte vše důležité o plánované cestě. Účast na schůzce doporučujeme.

Přihlášení na zájezdy je lépe neodkládat na poslední chvíli, neboť jen tak se budete moci po všech stránkách dobře připravit (očkování, potřebná výbava, účast na schůzce). Pozdní přihlášení s sebou může přinést komplikace při zajišťování letenek, jízdenek, vstupních víz či nejrůznějších služeb v navštívených zemích.

Dělení zájezdů dle náročnosti a kvality služeb

Poznávací zájezdy komfortní

Ubytování v dvoulůžkových pokojích (v USA a Kanadě za příplatek) s příslušenstvím v hotelech střední kategorie. Doprava je realizována téměř vždy pronajatými vozidly (taxi, auta, minibusy) nebo v komfortních vlacích. Často je zajištěno i stravování, alespoň formou snídaní. Obvykle jde o kratší zájezdy bez nočních přejezdů, které zvládne naprosto každý, pokud nejsou spojeny i s turistikou.

Poznávací zájezdy cestovatelské

Ubytování obvykle v dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím v turistických hotelech, penzionech a guesthousech, několik nocí může být ubytování i jednodušší, například na palubě lodi, v horské chatě se společnou noclehárnou nebo v domorodém domě. Ve výjimečných případech i ve stanech během pobytu na horách nebo v přírodě. Doprava je kombinace pronajatých dopravních prostředků a místní turistické nebo veřejné dopravy. Stravování je obvykle individuální podle vašich chutí a potřeb. Naši průvodci vám však vždy ochotně pomohou a poradí. Často se jedná o delší cesty do exotického prostředí vyžadující určitou psychickou připravenost.

Poznávací zájezdy expediční

Naštěstí ještě není celý svět zaplaven turisty a zbývají zajímavá a krásná místa v odlehlých oblastech, ale bez dostatečné turistické infrastruktury. Pokud se tam s námi chcete vypravit, musíte se spokojit s jednoduchým ubytováním, cestováním ve vlacích či autobusech přeplněných domorodci, několika nočními přejezdy a místním jídlem, které je k dispozici. Určeno pro zkušené či odhodlané cestovatele.

Zájezdy s turistikou

Zájezdy, jejichž součástí je pěší turistika. Většinou jde o několikahodinové výlety nalehko, v mnoha případech lze zvolit obtížnost a délku trasy. U některých zájezdů je turistika pouze doplňkem převládajícího poznávacího programu, u jiných neoddělitelná součást programu, za který není připravena náhradní varianta.

Rychlý dotaz

Alvarez s.r.o. 2017
designed by Humlnet Creative