Charakteristika zájezdů

Nabízené poznávací zájezdy směřují do nejzajímavějších a nejexotičtějších míst Ameriky, Asie, Afriky, Austrálie i Evropy. Program je vždy připraven tak, aby umožnil maximální, a pokud možno, i netradiční poznávání navštívených zemí či oblastí. Kromě poznávací části se snažíme do každého programu zahrnout dle možností také pobyt v přírodě, lehkou pěší turistiku i odpočinek u moře.

Naší specializací jsou letecké zájezdy. V jejich průběhu se zaměřujeme na maximální poznání navštívených míst. Snažíme se nebrouzdat po povrchu, ale v mezích organizované turistiky se ponořit i do hloubky a nabídnout vám nejen prohlídky památek a přírodních zajímavostí, ale i poznání místní dopravy, kultury, lidí, kuchyně.

Pohodové zájezdy směřují do civilizovanějších zemí, v rámci exotiky jsou určené klientům, kteří chtějí cestovat pronajatými minibusy či komfortními vlaky a bydlet v hotelech střední kategorie. Cílem je především navštívit památky a další zajímavá místa, občas si odpočinout u hotelového bazénu nebo na turistické pláži. Přesto jsou některé z programů intenzivní a nabízejí širokou škálu poznání.

Cestovatelské zájezdy jsou určené klientům, kteří dávají přednost hloubce a množství zážitků před luxusem. Naší snahou je uspokojit především ty z vás, kteří svou dovolenou nechcete trávit v unifikovaných hotelech a pokud to možnosti dovolují, cestováním klimatizovanými minibusy od jedné památky ke druhé v mikroklimatu uzavřené skupiny. Za nižší cenu tak můžete absolvovat kvalitní program zájezdu spojený s autentickými zážitky.

Hlavní důraz klademe na individuální přístup ke každému klientovi. Na své zákazníky nepohlížíme jako na bezejmennou masu turistů, ale snažíme se maximálně vyhovět jejich požadavkům a přáním. 

Naše nabídka poznávacích zájezdů je velmi bohatá a rozhodně uspokojí každého bez rozdílu věku a zájmů,staršími dětmi počínaje a aktivními seniory konče. V případě fyzicky náročnějšího programu na klasických poznávacích zájezdech jsou vždy připraveny jeho méně obtížné varianty, ze kterých si může každý vybrat to nejvhodnější dle svého momentálního zájmu, chuti či kondice.

Programy našich cest jsou připravovány s maximální pečlivostí a zodpovědností. Ale i po mnohaletých zkušenostech se někdy nevyhneme drobné improvizaci nebo malé změně itineráře během zájezdu. Na jeho průběh mají vliv těžko předvídatelné faktory spojené s přírodními a politickými podmínkami navštívené oblasti i s odlišnou mentalitou místních obyvatel. Obvykle platí pravidlo, že „čím větší exotiku navštívíme, tím menší spolehlivost očekáváme”. V letošním roce jsme pro vás připravili téměř dvě stovky zájezdů do celého světa, při jejichž organizaci, stejně jako v minulých letech, spolupracujeme s několika dalšími cestovními kancelářemi. Tímto čelíme riziku neobsazení zájezdů a jejich rušení.

Cestujeme v malých skupinách a počet účastníků našich zájezdů většinou nepřesahuje 16 osob. Výjimkou jsou některé zájezdy v oblasti Středomoří a ostrovů Atlantiku. U každého zájezdu je uvedena velikost skupiny.

To vše za asistence zkušených českých či slovenských průvodců s několikaletou praxí, kteří navštívenou zemi po všech stránkách výborně znají a hovoří jazykem v zemi běžně používaným. S nimi, ale i s ostatními účastníky se budete moci před většinou zájezdů setkat na informační schůzce, pořádané koná 3 - 4 týdny před odletem, kde se dozvíte vše důležité o plánované cestě. Účast na schůzce doporučujeme.

Přihlášení na zájezdy je lépe neodkládat na poslední chvíli, neboť jen tak se budete moci po všech stránkách dobře připravit (očkování, potřebná výbava, účast na schůzce). Pozdní přihlášení s sebou může přinést komplikace při zajišťování letenek, jízdenek, vstupních víz či nejrůznějších služeb v navštívených zemích.

Dělení zájezdů dle náročnosti a úrovně služeb

Pro zpřehlednění naší nabídky je každý zájezd označen počtem dní, typem stravování, výčtem navštívených zemí, velikostí skupiny a úrovní služeb. Upozorňujeme, že každý zájezd je jiný, ne vždy splňuje naprosto všechna kritéria dané kategorie. Podrobný popis služeb naleznete vždy u konkrétního zájezdu.

Pohodové poznávací zájezdy

Zájezdy zaměřené na poznávání památek, přírodních krás a dalších pamětihodností. Obvykle jde o kratší cesty na 1 - 2 týdny, bez nočních přejezdů, jejichž cílem je poznat určitou menší zemi či oblast. Doprava je realizována téměř vždy pronajatými vozidly (taxi, auta, minibusy) nebo v komfortních vlacích. Delší vzdálenosti jsou překonávány letecky. Ubytování je zajištěno ve dvoulůžkových pokojích (v USA a Kanadě za příplatek) s příslušenstvím v hotelech či bungalovech střední kategorie. Často je součástí i stravování, alespoň formou snídaní. Tyto zájezdy jsou vhodné téměř pro každého, pokud nejsou spojeny s turistikou.

Cestovatelské poznávací zájezdy

Na těchto zájezdech je mimo poznávání památek, přírodních krás a pamětihodností cílem i samotná cesta. Putování několika zeměmi, odlišnými regiony obývanými národy s rozdílnými kulturami, zvyky či kuchyní, které nabízí možnost srovnání. Jedná se o delší zájezdy na 2 – 4 týdny. Doprava je volena tak, aby byla efektivní a pokud je to možné, nabídla zároveň i příležitost poznat dopravní systém navštívených zemí a jeho prostřednictvím se seznámit s místními obyvateli. Nejčastěji jde o kombinací pronajatých dopravních prostředků na výlety a veřejné dopravy na delší vzdálenosti. V případech, kdy dopravní infrastruktura nedovoluje cestovat efektivně veřejnou dopravou, volíme pronajaté minibusy. Ubytování slouží především k přespání, nikoliv trávení volného času. Obvykle je zajištěno ve dvoulůžkových pokojích (v USA, Kanada, Austrálii a částečně na Novém Zélandu čtyřlůžkových) s příslušenstvím v turistických hotelech, motelech, penzionech a guesthousech místního standardu se základním vybavením. Několik nocí může být ubytování i autentičtější, například na palubě lodi, v domorodém domě, v horské chatě se společnou noclehárnou, ve stanech či jurtách během pobytu na horách nebo v přírodě. Stravování je obvykle individuální podle vašich chutí a potřeb. Naši průvodci vám s ním vždy ochotně pomohou a poradí. Protože se jedná o delší cesty do exotického prostředí, vyžadující určitou psychickou připravenost.

Expediční poznávací zájezdy

Naštěstí ještě není celý svět zaplaven turisty a zbývají zajímavá a krásná místa v odlehlých oblastech, ale bez dostatečné turistické infrastruktury. Pokud se na ně chcete s námi vypravit, musíte se spokojit s velmi jednoduchým ubytováním (často však jediným dostupným), občas i nepohodlným cestováním ve vlacích či autobusech, několika nočními přejezdy a místním jídlem, které je k dispozici. Určeno pro zkušené či odhodlané cestovatele.

Zájezdy s turistikou

Zájezdy, jejichž součástí je pěší turistika. Většinou jde o několikahodinové výlety nalehko, v mnoha případech lze zvolit obtížnost a délku trasy. U některých zájezdů je turistika pouze doplňkem převládajícího poznávacího programu, u jiných neoddělitelná součást programu, za který není připravena náhradní varianta.

Rychlý dotaz

Alvarez s.r.o. 2017
designed by Humlnet Creative