Kdo vás může provázet na našich zájezdech?

Luděk Felcan

Luděk se dostal k cestování přes studium etnomuzikologie, která ho dovedla až na Středni Jávu, kde studoval 2 roky středojávanskou hudbu. Poté se vydal za poznáváním do Mexika a život na cestě ho již nepustil. Následně strávil rok v Anglii a na základě cestovatelských zkušeností začal spolupracovat s naší cestovní kanceláří. Luďka můžete poznat na zájezdech do Jihovýchodní Asie a Latinské Ameriky či na zájezdu Vlakem napříč USA.

Mgr. Eva Kubátová, Ph.D.

Eva úspěšně obhájila dizertační práci na Středisku ibero-amerických studií FF UK se zaměřením na španělsko-nizozemské vztahy v Karibské oblasti 17. století. Ačkoliv procestovala Střední i Jižní Ameriku, její životní láskou už navždy zůstane krásné, rozmanité, barevné a nepředvídatelné Mexiko. Ráda by si v životě splnila sen žít alespoň nějaký čas v multikulturním Surinamu a konečně mu plně porozumět, docestovat stopem na Ohňovou zemi a hlídat želví vejce na Galapágách.

Ing. Michal Čáslavka

Svojí lásku k Latinské Americe objevil již při svých studiích ve Venezuele. Žil a pracoval na různých místech Jižní a Střední Ameriky (v Brazílii, Panamě, Kostarice a Dominikánské Republice). Poté, co se vrátil zpět do Čech, se mu začalo po dálkách stýskat, a tak se rozhodl propojit svoji vášeň pro cestování a Latinskou Ameriku a přidat se do našeho týmu průvodců. Zajímá se o přírodu, historii a život místních lidí. Vtipně i kriticky vám rád vysvětlí drobné detaily i kulturní odlišnosti.

Mgr. Marek Neubauer, MBA

Po studiích na katedrách polonistiky a kroatistiky Masarykovy univerzity Marek podniká v oboru sportovního managementu. Jako průvodce a v cestovním ruchu pracuje od svých 18 let. Má rád cestování ve všech jeho podobách. Nejraději v místech, kde ještě nebyl. Marka můžete potkat pří zájezdech na Kavkaz, do Asie, ale srdeční záležitosti je pro něj Nový Zéland.

Barbora Sedláčková

Bára, lic. BBAA, vystudovala sochařství na Univezitě Miguel Hernández de Elche. Ačkoliv se narodila v ČR, poměrně dlouho hledala, kde je doma. Za svou první větší cestu považuje den, kdy se odstěhovala do španělské vesnice Altea, protože v česku nemáme moře. Osvojila si jazyk a za pár měsíců už pokračovala se studiem na místní fakultě. Během studií žila v italském Miláně (Accademia di Brera) a v brazílii ve státě São Paulo, kde se vedle umění věnovala také studiu tamnější antropologie (UNICAMP). Procestovala zejména Jižní a Střední Ameriku. Několikaměsíční pobyt na karibském ostrůvku Jewel Cay v rybářské komunitě jí změnil život a naprosto propadla objevování podmořského světa. Svůj domov nakonec přecejen našla: na ostrově Menorca, kde se vedle své průvodcovské profese aktivně věnuje také freedivingu. Nebojí se žádné aktivity, miluje kajaky, potápění, treky, prostě aktivní turistiku v jakékoliv podobě.

PhDr. Petr Pelikán

V osmdesátých letech se na Univerzitě Karlově vyučil orientalistou a od té doby paběrkuje na poli styků mezi Československem a zeměmi, kde se mluví arabsky a persky. Přednáší na Katedře blízkovýchodních studií v Plzni, tlumočí, konzultuje a řeší nedorozumění vznikající na styku kultur. Četné stáže na univerzitách po zemích Blízkého Východu i pracovní pobyty z něj udělaly zarytého vlastence, vážícího si krás domova a nadšeného cestovatele.

Barbora Pačesová

Bára se přes studijní pobyt v Itálii dostala do Brazílie, kde učila děti tělocvik a geografii. Brazílie jí naprosto učarovala, takže se po absolvování bohemistiky ponořila do studia Iberoamerikanistiky na FF UK. Půl roku strávila na stáži v Mexiku, odkud se přesunula do Guatemaly, kde střídavě žije a začala zde studovat hru na trumpetu. Energii čerpá ze studia cizích jazyků (angličtina, španělština, portugalština, italština, hebrejština, němčina a staroslověnština) a jejím snem je žít v Brazílii. Při cestovaní neklade důraz pouze na historii a památky, ale velkou pozornost věnuje místním lidem a jejich běžnému životu.

Ing. Jana Gundová

Janu odmalička lákalo cestovanie, spoznávanie iných kultúr, história a cudzie jazyky. Preto sa rozhodla pre štúdium cestovného ruchu na Univerzite Mateja Bela v Banskej Bystrici, neskôr pokračovala štúdiom manažmentu a marketingu. Popri tom sa naučila niekoľko jazykov. Už popri škole začala sprevádzať prvé zájazdy do Španielska a odvtedy ju túžba po cestovaní neopustila. Pracovne či súkromne precestovala mnoho krajín. Najradšej sprevádza Srí Lanku, Španielsko, Kanárske ostrovy, Egypt a Grécko.

Anna Hübnerová

Anička studuje etnologii na Karlově univerzitě a kouzlu Indie propadla dávno předtím, než ji v roce 2016 poprvé navštívila. Věnovala se indickým tancům, pracovala v indické komunitě a má v Praze mnoho indických přátel. Procestovala Indii od severu k jihu. Od té doby se stala její velkou láskou a toužila procestovat každý kout této země, která je nám tolik kulturně vzdálená.

Michal Čepek

Poprvé vyrazil do světa v roce 1993, kdy projel stopem celou Evropu. Následoval Izrael, Jordánsko, Egypt a v roce 1996 odjel sám po zemi přes Turecko, Írán, Pákistán do Indie a Nepálu. Tato roční Cesta na Východ úplně změnila jeho pohled na svět a cestování se stalo osudem. Začal průvodcovat přechody rumunských hor pro Kudrnu, další zkušenosti získal na zájezdech Adventury. Pro Alvarez pracuje již od roku 1998, dlouhá léta vytvářel a průvodcoval zájezdy v Asii. V současné době je majitelem CK Alvarez. Stále aktivně cestuje, připravuje nové zájezdy, chodí po horách, jezdí na kole a plaví se na lodi po řekách a kanálech.

Kateřina Zeira

Katka na počátku roku 2002 odletěla do Izraele, kde se seznámila se svým manželem a začala tam žít. V Izraeli absolvovala náročný, několikaletý průvodcovský kurz, zakončený písemnou a ústní zkouškou na Ministerstvu turistiky, které ji udělilo licenci turistické průvodkyně pro jazyky hebrejština, čeština a slovenština. Nyní je profesionální průvodce s oficiálním povolením provázet na celém území státu Izrael včetně všech památkových objektů. Svou práci dělá s nadšením a nejradši provádí skupiny zvídavých klientů.

PhDr. Jiří Leipert, Ph.D.

Jirka je vysokoškolský pedagog a požitkář s chutí aktivně poznávat cizí kraje všemi smysly. Od roku 1990 navštěvuje severní Ameriku, přes deset let průvodcuje Nový Zéland. Zabývá se integrací moderních informačních technologií do vzdělávání, ve volném čase nejraději poznává krásy jižní Moravy, kde se cítí doma.

Kateřina Smetanová

Kateřina pochází z Vrchlabí a cestování je její celoživotní vášeň. V 16ti odjela na studijní pobyt do USA a domů se vrátila pouze dostudovat a dodělat státnici z angličtiny. Následovalo několikaměsíční putování stopem po Evropě, sólo dobrodružství v Indii, s dodávkou projela napříč Austrálií a 7 let strávila ve Skotsku. Protože miluje slunce, teplo a exotiku, každou zimu si zpestřuje návštěvou slunných destinací. V posledních letech ji učarovala Srí Lanka, kam se pravidelně vrací a ráda vás touto zemí provede.

Mgr. et Bc. Marika Višňová

Již od malička obdivovala stopaře stojící u silnice jedoucí s batohem na zádech někam do dáli. V dospělosti pak přešla od obdivování k činům. Po ukončení studia Informačních technologií odjela na Nový Zéland, kde strávila necelé 2 roky. Procestovala Jihovýchodní Asii, Jižní Ameriku, o Evropě nemluvě. Slabost má především pro španělsky mluvící země a Polynésii. Cestuje pomalu, aby se co nejvíce dozvěděla o životě v dané zemi. Upřímně se domnívá, že cestování pomáhá lépe porozumět našemu světu a dělá lidi šťastnější.

Karel Bittner

Karlovu touhu poznávat cizí kraje podnítily už v dětství cestopisy pánů Hanzelky a Zikmunda. Jedna země se však stala jeho srdcovou záležitostí – Indonésie. Kulturní rozmanitost a nekonečné krásy největšího souostroví na světě ho učarovaly natolik, že se v roce 2016 do Indonésie odstěhoval natrvalo. Na cestování nejvíce miluje nespoutanou přírodu a poznávání odlišných kultur. S oblibou podniká cesty na skútru po okolních ostrovech, rád leze na sopky a také se potápí k vrakům či mezi pestrobarevné korálové ryby. Hovoří indonésky, anglicky a španělsky.

Štěpán Zajac ml.

Kvůli práci svých rodičů v zahraničí byl Štěpán „vláčen“ po Latinské Americe od Rio Grande po Ohňovou zemi již v dětském věku. Cestování po tomto subkontinentu záhy přerostlo v koníček, později určilo i Štěpánův studijní obor – management cestovního ruchu, specializaci, kterou studoval v Buenos Aires, a nakonec se stalo i jeho hlavním povoláním jako průvodce. Historii a kulturu Latinské Ameriky dobře zná, a tak ho nic nepřekvapí ani v Peru, ani v Mexiku. Štěpánovou prvořadou vášní jsou však patagonské hory, na nichž obdivuje jejich opuštěnost a pionýrského ducha a které si rád prochází pěšky nebo – když se poštěstí – sjíždí v zimě na snowboardu.

Pavel Špičák

Pavel se nejraději vydává do různých částí Asie a Afriky, kde poznává hory, moře, rozdílnost kultur, zvyků, tradic, ale i jídla a pití. Mezi nejoblíbenější destinace patří jihovýchodní Asie, zejména Vietnam, Kambodža, Thajsko, Filipíny, Indonésie, Singapur a dále ostrovy Indického oceánu. Z afrických destinací zase Tanzanie (hlavně oblast Kilimandžára), Namibie, Maroko nebo Jihoafrická republika. Zkušenosti s průvodcováním Pavel doplňuje poznatky ze všech svých četných soukromých cest po celém světě.

Bc. Patrik Balcar

Patrik je absolventem bakalářského oboru Management cestovního ruchu a cestování je jeho největší zálibou. K němu se dostal, když po maturitě jel pracovat na léto na farmu do Skotska, další rok jel stopem do Rakouska a procestoval národní parky Černé Hory. V průběhu studia na hradecké univerzitě se zúčastnil studijního pobytu na Taiwanu a procestoval Kambodžu, Laos, Thajsko, či část Číny. O rok později navštívil Severní Indii a ušel trek okolo Annapuren v Nepálu.

Eva Mahrová

Modrá Eva Mahrová ukazuje,jak "nakopnout život " po padesátce! Pokud by se narodila v neživém světě, musela by být gejzír nebo silný proud řeky. Ovlivnila ji nejvíc Univerzita Nové doby Milana Calábka a cesty. Začalo to Tunisem, ale drogou se stala Asie a Dálný východ, hlavně Jordánsko. Cestování ji pohltilo nejen jako průvodkyni. Hmotné statky přepočítává na letenky, na Sri Lance se stala i Uthpala Wannou - vstoupila do kláštera ordinovaná za mnišku. Indií "šmejdí křížem krážem" i mimo práci. Pomáhá jako dobrovolník International humanity v sirotčincích - Tanzanie, Malawi, Nepál - děti ulice, organizaci Člověk v tísni v Trincomale po tsunami nebo soukromě Tibetským uprchlickým koloniím a mnichům či SOS vesničkám v Indii. Ve volných měsících bloudí Střední či Jižní Amerikou a Evropu si nechává na stáří.

Jakub Sedláček

Jakub se dostal k cestování do Indonésie přes svojí celoživotní lásku v hudbě, když během studií konzervatoře odjel na stáž do města Bandung studovat tradiční indonéské hudební nástroje. Milí místní lidé, úchvatná příroda a rozmanitost kultury mu učarovaly natolik, že se rozhodl vystudovat Indonésistiku, naučit se místní jazyk a rok v Indonésii žít. Na cestách má nejraději rozhovory s (ne)obyčejnými místními obyvateli, táboření na opuštěných ostrovech a autentické kulturní zážitky.

Ing. Martina Šmudlová

Martina je nadšená milovnice Latinské Ameriky. Letos dokončila studium Mezinárodních rozvojových studií se zaměřením na Latinskoamerický region a také dálkově studuje obor Politologie – Latinskoamerická studia na UHK. Během svých studií žila několikrát v Mexiku, kde měla možnost absolvovat odborné stáže a také kurz španělského jazyka. Nejdříve se do Latinské Ameriky podívala v roce 2015, kdy procestovala Peru a Bolívii a poté se v roce 2017 dostala přes rozvojové projekty univerzity na měsíc do Nikaragui. Život tamních obyvatel a věčnou pohodu si zamilovala natolik, že se poté pravidelně vracela a jejím snem je tento region celý procestovat.

Viliam Král'

Viliam vystudoval zahraniční obchod a mezinárodní vztahy. Více než oblek a kancelář mu učarovala volnost, kraťasy a kontakt s lidmi, kde výsledky práce jsou viditelné okamžitě. Individuálně procestoval 80 zemí světa a o svoje zkušenosti se rád podělí. Proto je pro něj práce v cestovním ruchu spíše posláním než zaměstnáním. Viliama můžete potkat na zájezdech do jihovýchodní Asie.

Ing. Zdeňka Jarošová, DiS.

Žila, studovala, dobrovolničila a cestovala po Peru. Jižní Amerika se stala součástí její osobnosti. Miluje Ekvádor, přírodu, literaturu. Užívá si brodění v gukákách v potůčcích amazonského pralesa, pozorování divokých delfínů, túry v horách ale i lahodné jídlo v jihoamerických metropolích. Se Zdeňkou můžete na svých cestách ochutnat morče, vykoupat se ve vodopádu šamana, osedlat koně či sjet divokou řeku na raftech. Věří, že cestovatel s otevřenou myslí si odveze z dovolené nejvíce poznání. Kromě Jižní Ameriky navštívila také Jihovýchodní Asii, Balkán, východní pobřeží a národní parky USA a i krásy naší Evropy.

Markéta Simperová

Markéta je lektorka angličtiny a španělštiny. S tím je spojeno to, že ve volném čase ráda vyrazí za hranice poznávat cizí kultury. Byla spoluorganizátorkou projektu Edison, vzdělávacích jazykových pobytů pro mládež. Pracovala jako průvodkyně CK v jižní Evropě. Nejvíce jí ale uhranula Latinská Amerika, kterou procestovala nejprve na vlastní pěst, později jako průvodkyně na Velké cestě po Jižní Americe. Mezi její koníčky patří bezesporu kromě cestování také sport, turistika, umění a četba knih.

Jan Šindelář

Přestože vystudoval technický obor, netrvalo příliš dlouho a Honza od kreslicího prkna zběhl k překladatelství, pak k cestování. Nejprve po Evropě, později i do vzdálenějších míst. Přitom přišel na to, že největší radost mu nepřináší kochat se vznosnou krásou krajiny jen sám, ale ukazovat tu krásu ostatním. Proto provází. Nejraději má hory a „pustiny“ mnoha různých druhů, zasněžené na severu i vyprahlé na jihu. Takové scenérie našel nejen ve Skandinávii, severní Africe či v Peru, ale i v národních parcích na západě Kanady a USA, ve kterých v posledních letech při provázení strávil nejvíce času.

Mgr. et Mgr. Lukáš Kraus, Ph. D.

Vystudoval Právnickou fakultu UK a Fakultu sociálních věd UK v Praze. Již od malička se zajímá o Japonsko, k němuž jej přivedlo studium karate. V rámci studia politologie a mezinárodních vztahů se zejména zaměřoval na japonskou politiku. Za tímto účelem také strávil dva dlouhodobé studijní pobyty v Japonsku (říjen 2007 – září 2008 na Kóbské univerzitě a říjen 2014 – březen 2016 na Tokijské univerzitě). Své znalosti o japonské společnosti a historii nadšeně předává dál lidem, kteří na půdu japonských ostrovů vkročí poprvé.

Lenka Kubová

Touhu poznávat vzdálené země a dobrodružství má Lenka v genech a ráda inspiruje ostatní k tomu, aby se nebáli a vyrazili za poznáním do světa. I když pracuje v korporátním světě, procestovanou má téměř polovinu zemí světa. Cesty ale neměří počty procestovaných zemí, ale úsměvy, novými přáteli, inspirací a energií, co na cestách získá. Učaroval jí Kavkaz a země Hedvábné stezky, kam se ráda vrací. Fascinují ji málo probádaná místa, miluje zimu a jejím snem je Antarktida.

Ing. Eva Michlíková

Evu vždycky bavilo cestovat, proto se v roce 1993 stala průvodkyní. Do Maroka jela poprvé provázet už o tři roky později. Tuto nádhernou zemi miluje pro její rozmanitost, nádhernou přírodu, pestrou kulturu a úžasné lidi. Kromě Maroka se věnuje poznávacím a turistickým zájezdům především po Evropě, Turecku a Egyptě, občas zamíří i dál. V Praze a po Čechách provází francouzsky a německy hovořící návštěvníky. Ve volném čase podniká cesty za poznáním vzdálených zemí, ráda chodí po horách a leze po skalách. Procestovala Argentinu, Chile, Kubu, Vietnam, Kambodžu, Srí Lanku a v Nepálu si i prošla několik treků v oblasti Annapurny a Manáslu.

Martina Čápová

Studium Politologie - Latinskoamerická studia a touha poznat tento region i mimo přednáškové sály, dovedla Martinu během studijních cest do Bolívie, Peru a Mexika. Reálie latino světa zde poznala na vlastní kůži a do Latinské Ameriky se zamilovala natolik, že když během stáže přišla pracovní nabídka a možnost v Mexiku zůstat, tak neváhala. Dnes v zemi věčného optimismu, kde našla svůj druhý domov, žije již čtvrtým rokem a stále zažívá nová dobrodružství a objevuje nová zákoutí, které s vám s nadšením představí. Martina je milovnicí dobrého jídla a s chutí vás provede pravou lokální gastronomií, takže vaše láska k Mexiku opravdu projde i žaludkem :-).

Mgr. Sylva Vltavská

Narodila se v Rakovníku a i v současnosti žije mezi tímto městem, křivoklátskými lesy a cestami po španělsky mluvících zemích. Nemá ráda ranní vstávání a v metru občas ztrácí orientační smysl. Naopak se jí líbí objevovat krásy naší matky Země, pozorovat půvabné západy slunce, dívat se na dobré filmy a mít dobré lidi kolem sebe. Můžete se s ní setkat na zájezdech v Latinské Americe či na zájezdu na Mauricius a Réunion.

PhDr. Marek Halbich, Ph.D.

Marek vystudoval etnologii na Filosofické fakultě v Praze. Profesionální zájem především o indiánské skupiny Mexika, Guatemaly a Jižní Ameriky do značné míry předurčily jeho cesty za Indiány do těchto oblastí, především k severomexickým Tarahumarům, mezi nimiž v letech 1992, 1996 a 2001 prováděl terénní etnografický výzkum. V posledních letech se Markův odborný zájem rozšířil o země (zejména frankofonní) subsaharské Afriky. V letech 2012 - 2014 prováděl na Madagaskaru další terénní výzkum. S Alvarezem dosud absolvoval v roli průvodce asi šestnáct zájezdů do Mexika, Guatemaly, Hondurasu, Kostariky, Panamy, Peru, Bolívie a dalších jihoamerických zemí.

Mgr. Jana Pikousová

Jana hned po střední škole odjela obdivovat krásy Mexika, do kterého se hned zamilovala a začala se učit španělsky. Po Mexiku ji zlákala Austrálie, kde žila 7 let a poté strávila ještě rok v Japonsku. Po návratu do Čech se rozhodla vystudovat obor Iberoamerikanistika na Karlově univerzitě. V současné době provádí zahraniční turisty v Čechách a české turisty po Maltě nebo Itálii. Také je překladatelkou pro zahraniční pacienty na oční klinice.

Rychlý dotaz

Alvarez s.r.o. 2017
designed by Humlnet Creative