Kdo vás může provázet na našich zájezdech?

Ing. Olga Kozelková

Olga se věnuje průvodcování pro CK Alvarez již několik let a patří mezi nejoblíbenější průvodce. Její specializací jsou Indie, Nepál, Čína, Tibet, země jihovýchodní Asie a Peru.

Luděk Felcan

Luděk se dostal k cestování přes studium etnomuzikologie, která ho dovedla až na Středni Jávu, kde studoval 2 roky středojávanskou hudbu. Poté se vydal za poznáváním do Mexika a život na cestě ho již nepustil. Následně strávil rok v Anglii a na základě cestovatelských zkušeností začal spolupracovat s naší cestovní kanceláří. Luďka můžete poznat na zájezdech do Jihovýchodní Asie a Latinské Ameriky či na zájezdu Vlakem napříč USA.

Bc. Patrik Balcar

Patrik je absolventem bakalářského oboru Management cestovního ruchu a cestování je jeho největší zálibou. K němu se dostal, když po maturitě jel pracovat na léto na farmu do Skotska, další rok jel stopem do Rakouska a procestoval národní parky Černé Hory. V průběhu studia na hradecké univerzitě se zúčastnil studijního pobytu na Taiwanu a procestoval Kambodžu, Laos, Thajsko, či část Číny. O rok později navštívil Severní Indii a ušel trek okolo Annapuren v Nepálu.

Mgr. Lucie Remešová

Lucie poprvé navštívila Peru v roce 2009. Kouzlo této země jí učarovalo a každoročně se tam vrací; za vlnami Tichého oceánu, blízkými přáteli a energií této země. Nejraději cestuje se surfem a obrazy, které vystavovala např. v Peru, Brazílii nebo Mexiku. Umění je její největší láskou spolu s antropologií, dostudovala na Univerzitě Karlově. Nyní má v plánu pokračovat doktorátem a terénním výzkumem právě v Peru.

Mgr. Sylva Vltavská

Narodila se v Rakovníku a i v současnosti žije mezi tímto městem, křivoklátskými lesy a cestami po španělsky mluvících zemích. Nemá ráda ranní vstávání a v metru občas ztrácí orientační smysl. Naopak se jí líbí objevovat krásy naší matky Země, pozorovat půvabné západy slunce, dívat se na dobré filmy a mít dobré lidi kolem sebe. Můžete se s ní setkat na zájezdech v Latinské Americe či na zájezdu na Mauricius a Réunion.

Mgr. Marek Neubauer, MBA

Po studiích na katedrách polonistiky a kroatistiky Masarykovy univerzity Marek podniká v oboru sportovního managementu. Jako průvodce a v cestovním ruchu pracuje od svých 18 let. Má rád cestování ve všech jeho podobách. Nejraději v místech, kde ještě nebyl. Marka můžete potkat pří zájezdech na Kavkaz, do Asie, ale srdeční záležitosti je pro něj Nový Zéland.

Ing. Martina Pekárová

Vystudovala cestovní ruch a již od dětství byla vedena k cestování a pobytu v přírodě. Velkou školou pro ni bylo nejprve stopování po Evropě následované půl ročním dobrovolnickým pobytem v Nepálu, kde učila angličtinu a následný tří letý pobyt v Indii, kde spolupracovala s místní neziskovou organizací. Věnuje se také překladatelství. Miluje fotografování, knihy, cizí jazyky, dobré jídlo a vaření a ráda se podělí o své cestovatelské zážitky. Provází zájezdy do Indie a Nepálu.

Ing. Kateřina Šamánková

Katka pochází z Brna a jejím největším cestovatelským snem byla vždy Latinská Amerika. Tento sen se jí podařilo splnit během univerzitních studií, kdy odjela na semestr studovat turismus do Ekvádoru. Svět Latinské Ameriky jí naprosto učaroval a od té doby se tam pravidelně s nadšením vrací. Na svých cestách tráví čas nejraději v přírodě - na horách nebo v pralese. Zajímá se o místní flóru a vedle průvodcování se věnuje také zahradní a krajinné architektuře.

Ing. Pavel Kladivo

Pavel vystudoval mezinárodní vztahy na Vysoké škole ekonomické v Praze, ale už během tohoto studia absolvoval několikaměsíční pobyty na Novém Zélandu, Tchaj-wanu, či Šrí Lance. Na Tchaj-wan se pak vrátil, věnoval se zde studiu čínštiny a mezinárodních vztahů a k tomu pracoval v cestovní kanceláři. Mezitím však stihl stopem, vlakem či na kole projet desítky evropských zemí, kus Austrálie, většinu států jihovýchodní, východní a jižní Asie i Transsibiřskou magistrálu. Na svých cestách obvykle podléhá své slabosti pro historická muzea a vysoké hory.

Quynh Anh Luongová

Cestování má Quynh Anh v krvi již od mala díky svému vietnamskému původu a do země svých kořenů se vrací často a ráda, proto plynně hovoří vietnamsky. V rámci častého cestování do jihovýchodní Asie ví, jaká je mentalita místních obyvatel a jejich kulturní zvyklosti. Během studia Managementu cestovního ruchu na Univerzitě Hradec Králové absolvovala studijní pobyt na ostrově Tchaj-wan, kde poznala lidi z celého světa. Při pobytu v Asii navštívila rovněž Jižní Koreu. Dále procestovala Evropu a také zavítala do Ruska. Při cestování se snaží poznat hlavně co nejvíce místních, se kterými rozmlouvá o životě nad šálkem dobrého čaje.

Ing. Růžena Duchková

Cestování je pro Růžu láska. Hned po dokončení studia na vysoké škole odcestovala na Nový Zéland, kde delší dobu zkoumala místní krásy rozmanité přírody. S jídlem ale roste chuť a od té doby se její itinerář hodně rozšířil. Po Zélandu navštívila exotické Japonsko, ostrovní Samou, pohodovou Austrálii, většinu jihovýchodní Asie a úžasné Filipíny. Je přesvědčená, že poznáváním světa poznáváme i sami sebe a ráda vás touto cestou provede.

Slávek Suldovský

Profesně se věnuje průvodcování i přípravě zájezdů téměř dvacet let. Již v osmdesátých letech podnikal výpravy do východní Evropy a na západ poprvé vyjel hned po roce 1989. Nejprve stopem po Evropě a postupem času i na Nový Zéland a do Austrálie. Přes několik cest do Asie si však nejvíce oblíbil Afriku, kde jej budete moci potkávat i na našich zájezdech, a to jak v její severní, tak východní i jižní části. V Africe navštívil mnoho národních parků a vystoupil na několik z nejvyšších horských vrcholů celého kontinentu. Obdivuje pestrou kulturní a etnickou směs místních obyvatel a zamiloval se do krás africké přírody a jejích divokých zvířat.

Bc. Tomáš Hrnčíř

Tomáš, rodák z Mladé Boleslavi snil o vzdálených zemích už od malička a nevynechal ani jeden cestopisný dokument v televizi. Po maturitě se sen stal skutečností a vyrazil pracovat na farmu do Skotska. Životu v zahraničí naprosto propadl a při studiu na vysoké škole, se zúčastnil studijního pobytu ve Finsku, pracovní stáže na Mallorce a 3x programu Work&Travel ve Spojených státech, které procestoval křížem krážem i se zastávkou v Karibiku. Nejraději ale Tomáš jezdí do Asie, především kvůli dobrému jídlu a milým lidem. Stopování v Barmě, průjezd Vietnamu na motorce nebo zdolávání hor v Nepálu, to jsou aktivity, které Tomáš provádí ve svém volném čase.

Barbora Pačesová

Bára se přes studijní pobyt v Itálii dostala do Brazílie, kde učila děti tělocvik a geografii. Brazílie jí naprosto učarovala, takže se po absolvování bohemistiky ponořila do studia Iberoamerikanistiky na FF UK. Půl roku strávila na stáži v Mexiku, odkud se přesunula do Guatemaly, kde střídavě žije a začala zde studovat hru na trumpetu. Energii čerpá ze studia cizích jazyků (angličtina, španělština, portugalština, italština, hebrejština, němčina a staroslověnština) a jejím snem je žít v Brazílii. Při cestovaní neklade důraz pouze na historii a památky, ale velkou pozornost věnuje místním lidem a jejich běžnému životu.

Mgr. František Kalenda

František je antropolog a externí vyučující na Univerzitě Karlově zabývající se Latinskou Amerikou. Nedobrovolně cestuje prakticky od narození, dobrovolně od chvíle, kdy si mohl požádat o vlastní pas. Stejně dlouho také píše a publikuje články i knihy. Naposledy dobrodružnou knihu pro děti „Pes, kocour a sirotek“ (Vyšehrad-Meander, 2016) a historickou detektivku ze středověké Prahy „Vraždy ve znamení hvězdy“ (Vyšehrad, 2016).

Jan Korba

Honza se během svých studií tropického lesnictví několikrát dostal do Latinské Ameriky, kde měl možnost dlouhodobě pobývat a cestovat. Ta ho následně okouzliva svými přírodními krásami a rozmanitými kulturami. Mimo cestování se dlouhodobě se věnuje pavoukům a tropické ekologii a na zájezdech se Vám kromě kulturních a historických zajímavostí bude snažit přiblížit místní přírodu.

Štěpán Harwot

Štěpán pochází ze Dvora Králové. Duší je to cestovatel uvězněný v business světě. Kromě mnoha ochodních cest po celém světě se rád podívá kamkoliv do divočiny. Štěpána uchvátila především Hawaii a sopky ve všech podobách. Rád by nějakou dobu žil na severozápadě USA nebo Kanady. Říká, že se nechá překvapit, kam ho osud zanese.

Anna Hübnerová

Anička studuje etnologii na Karlově univerzitě a kouzlu Indie propadla dávno předtím, než ji v roce 2016 poprvé navštívila. Věnovala se indickým tancům, pracovala v indické komunitě a má v Praze mnoho indických přátel. Procestovala Indii od severu k jihu. Od té doby se stala její velkou láskou a toužila procestovat každý kout této země, která je nám tolik kulturně vzdálená.

Ing. Mgr. Petr Procházka

Petr se cestování aktivně věnuje od pěti let, kdy mu děda dal za úkol vyhledat v atlase Tegucigalpu a Rangún bez použití rejstříku. Následně se stal organizátorem rodinných dovolených. Je propagátorem alternativních a spontánních způsobů cestování - týdenní jízda ve vlaku je vrcholem jeho uspokojení. Stopem, na kole či pěšmo procestoval mnohá nejen evropská zákoutí. Vystudoval geografii na UK a mezinárodní vztahy na VŠE. S Petrem se potkáte na zájezdech do Mongolska, Uzbekistánu, Kazachstánu či Vlakem z Čech až do Pekingu.

Mgr. et Mgr. Lukáš Kraus

Vystudoval Právnickou fakultu UK a Fakultu sociálních věd UK v Praze. Již od malička se zajímá o Japonsko, k němuž jej přivedlo studium karate. V rámci studia politologie a mezinárodních vztahů se zejména zaměřoval na japonskou politiku. Za tímto účelem také strávil dva dlouhodobé studijní pobyty v Japonsku (říjen 2007 – září 2008 na Kóbské univerzitě a říjen 2014 – březen 2016 na Tokijské univerzitě). Své znalosti o japonské společnosti a historii nadšeně předává dál lidem, kteří na půdu japonských ostrovů vkročí poprvé.

Aleš Rajský

Aleš je původně specialista přes počítače, ale změnil životní dráhu a již 10 let pracuje jako průvodce, a to hlavně v Alpách, Skandinávii a na Balkáně. V posledních letech si zamiloval Asii, kde obešel Annapurny v Nepálu a projel velkou část jihovýchodní Asie sám na motorce. Od malička miluje hory, věnuje se vysokohorské turistice, skialpinismu, sportovnímu lezení, běhání, cyklistice, józe a jiným sportům. Řídí se heslem "život je krátký, žiješ jen teď a tady" a návraty do "reality" západní civilizace jsou pro něj čím dál obtížnější. Proto vždy po návratu domů prchá ve své obytné dodávce do skal za kontaktem s přírodou.

PhDr. Jiří Leipert, Ph.D.

Jirka je vysokoškolský pedagog a požitkář s chutí aktivně poznávat cizí kraje všemi smysly. Od roku 1990 navštěvuje severní Ameriku, přes deset let průvodcuje Nový Zéland. Zabývá se integrací moderních informačních technologií do vzdělávání, ve volném čase nejraději poznává krásy jižní Moravy, kde se cítí doma.

Michal Čepek

Poprvé vyrazil do světa v roce 1993, kdy projel stopem celou Evropu. Následoval Izrael, Jordánsko, Egypt a v roce 1996 odjel sám po zemi přes Turecko, Írán, Pákistán do Indie a Nepálu. Tato roční Cesta na Východ úplně změnila jeho pohled na svět a cestování se stalo osudem. Začal průvodcovat přechody rumunských hor pro Kudrnu, další zkušenosti získal na zájezdech Adventury. Pro Alvarez pracuje již od roku 1998, dlouhá léta vytvářel a průvodcoval zájezdy v Asii. V současné době je majitelem CK Alvarez. Stále aktivně cestuje, připravuje nové zájezdy, chodí po horách, jezdí na kole a plaví se na lodi po řekách a kanálech.

Ing. arch. Tereza Vlasáková

Terezu to už v sedmnácti letech táhlo do světa. Strávila rok na střední škole v Americe (v krásném westernovém městečku na hranici s Yellowstone NP v Montaně). Od té doby se do USA vrací jako do druhého domova. Při studiu architektury a stavitelství na ČVUT vyjela na studijní pobyt do Mexika, kde se naučila i španělsky. Při obou pobytech žila v hostitelské rodině, poznávala kulturu dané země, takovou jaká je a dále ji moha předávat našim klientům. Aby si mohla užívat svět i v Praze angažuje se v dobrovolnických organizacích, které se zabývají zahraničními studenty. Baví jí ukazovat jim krásy života v České republice a nechávat si vyprávět jaké to je v jejich domovinách.

Kateřina Zeira

Katka na počátku roku 2002 odletěla do Izraele, kde se seznámila se svým manželem a začala tam žít. V Izraeli absolvovala náročný, několikaletý průvodcovský kurz, zakončený písemnou a ústní zkouškou na Ministerstvu turistiky, které ji udělilo licenci turistické průvodkyně pro jazyky hebrejština, čeština a slovenština. Nyní je profesionální průvodce s oficiálním povolením provázet na celém území státu Izrael včetně všech památkových objektů. Svou práci dělá s nadšením a nejradši provádí skupiny zvídavých klientů.

Magdaléna Radostová

Fotografka, cestovatelka a spisovatelka. Své obrovské zálibě cestování se naplno věnuje již 6 let, z toho 5 let pracuje aktivně také jako průvodkyně cestovního ruchu. Divoká příroda, místní etnika, oblasti ještě turisty málo probádané, tam nejraději směřuje své cesty. Právě proto se před několika lety poprvé vydala do Vietnamu, který jí učaroval. Vrací se sem od té doby pravidelně. V roce 2017 napsala a vydala knihu Vietnam s vůní koriandru, kde najdete nejen zajímavé a užitečné informace o zemi, ale i konkrétní zážitky z cest. Kromě tohoto cestopisu je ještě autorkou knihy "Aljaška divoká a krásná" a "Island, setkání na jiné planetě". Dlouhodobě spolupracuje s cestovatelským webem www.infoglobe.cz, kde publikuje své články, pořádá cestovatelské besedy a výstavy fotografií. Kromě již zmíněného Vietnamu, pracuje jako průvodkyně v dalších zemí Jihovýchodní Asie, rovněž na Islandu, v USA, v Chorvatsku, Slovinsku a dalších destinacích.

Bc. Kristýna Omastová

Kristýna žije Mexikem, kde na různých místech žila celkem tři roky, má ho procestované skrz na skrz a o svých cestách i každodenním životě nebo třeba dobrovolnictví v horách mezi indiány píše na blogu Mnoho tváří Mexika. Domluví se španělsky, portugalsky a anglicky a nejradši se vyskytuje na tančením parketu, nejlépe když zrovna hraje salsa, cumbia nebo reggaeton. Pokud zrovna neprovází po Mexiku a Střední Americe, dodělává diplomovou práci v oboru dějiny Latinské Ameriky, pracuje s imigrantskými komunitami a pořádá kurzy mexické kuchyně.

Barbora Sedláčková

Bára, lic. BBAA, vystudovala sochařství na Univezitě Miguel Hernández de Elche. Ačkoliv se narodila v ČR, poměrně dlouho hledala, kde je doma. Za svou první větší cestu považuje den, kdy se odstěhovala do španělské vesnice Altea, protože v česku nemáme moře. Osvojila si jazyk a za pár měsíců už pokračovala se studiem na místní fakultě. Během studií žila v italském Miláně (Accademia di Brera) a v brazílii ve státě São Paulo, kde se vedle umění věnovala také studiu tamnější antropologie (UNICAMP). Procestovala zejména Jižní a Střední Ameriku. Několikaměsíční pobyt na karibském ostrůvku Jewel Cay v rybářské komunitě jí změnil život a naprosto propadla objevování podmořského světa. Svůj domov nakonec přecejen našla: na ostrově Menorca, kde se vedle své průvodcovské profese aktivně věnuje také freedivingu. Nebojí se žádné aktivity, miluje kajaky, potápění, treky, prostě aktivní turistiku v jakékoliv podobě.

Markéta Losová

Markéta tíhla k cestování už od dětství, s rodiči procestovala mnoho evropských zemí a několik let žila v Německu. Později se vrhla s batůžkem na poznávání své vlastní země a když nastal správný čas, vydala se do Asie, kterou si vždycky přála poznat zblízka. Procestovala Indii, kde také studovala klasický chrámový tanec. Později se vydala do Indonésie, která ji oslovila natolik, že se rozhodla pro její studium na Univerzitě Karlově. Ráda se sem vrací za usměvavými lidmi a jejich pozitivní životní energií, rozmanitou kulturou, teplem a místní kuchyní a jen nerada se s touto zemí loučí. Ráda vám ji představí v její plné kráse a barevné rozmanitosti.

Ing. et Ing. Jakub Karásek

Cestovat začal už jako malý, nejdříve po České republice, potom po Evropě a na vysoké škole se poprvé dostal mimo Evropu, do Indie. Po této cestě si Asii zamiloval a začal tam jezdit pravidelně a doposud ji projel od Gruzie po Japonsko, buďto jako batůžkář, a nebo jako dobrovolník, kdy se snažil pomáhat na různých místech. Protože vystudoval obor stavebnictví, nejdříve dobrovolničil ve svém oboru a podílel se v Himálajích na stavbě nové školy, později ho začala táhnout ekologie a jel sbírat odpadky do Indonésie a pomáhal chránit hranice pralesního národního parku na Sumatře.

Jan Košťál

Honza je z Jevíčka a věnuje se průvodcování převážně do Asie již od roku 2001. Asie mu učarovala hned při první cestě v roce 1997 po zemi přes Írán a Pákistán do Indie a zpět přes Afghánistán natolik, že si ji potom zopakoval ještě dvakrát. Svoji oblast zájmu soustřeďuje především na indický subkontinent do Himaláje i do ostatních částí jižně od nejvyššího horstva světa. Mezi oblíbené země kromě Indie patří také Bangladéš, Nepál, Tibet, Írán, Pákistán, kde též provází. Vedl několik fotoexpedic do Indie a Bangladéše.

Ing. Martina Drašarová, Ph.D.

Martina pochází z podhůří Jizerských hor. Vystudovala bakalářský obor Management cestovního ruchu v Hradci Králové, magisterský obor v anglickém jazyce Trvale udržitelný rozvoj v tropech a subtropech v Praze a obor doktorský - mikrofinance v Latinské Americe. Mimo jiné absolvovala půlroční stáže ve Velké Británii a na asijském ostrově Tchaj-wan. Cestování je její velký koníček a vášeň. Procestovala většinu států Evropy, JV Asii, USA a Střední Ameriku. Zvlášť se zamilovala do tropických oblastí Mexika a Guatemaly pro svoji pestrost života. Provázením klientů do zahraničí se věnuje od střední školy. Na cestách je přirozená, obětavá, snaží se lidem předat maximum. V životě se řídí intuicí, na kterou nedá dopustit. S Martinou se můžete setkat zejména ve španělsky či anglicky mluvících zemích.

Mgr. Martina Přibyláková

Po ukončení magisterských studií na Filozofické fakultě UK se Martina vydala do světa na zkušenou. Cestovala a pracovala v USA, Velké Británii, Indii, na Novém Zélandu či Havaji. Svůj doktorandský projekt nakonec provádí v Limě. Vedle studia ji baví masáže či výuka jógy. Pobývala různě po Peru a ráda vás na cestě touto zemí provede.

Mgr. Václav Kučera

Po studiích ochrany životního prostředí, zaměřených na turismus a interakci přírody a kultury se na pět let přesunul do Japonska, které procestoval skrz naskrz, naučil se japonsky a rozumět Japoncům. Zajímají ho kořeny bohaté duchovní tradice Japonska a tamní tradiční řemesla. Rád se projde i horami a po osamělých toulkách si užívá možnost se na cestě starat ještě o někoho dalšího.

Eva Mahrová

Modrá Eva Mahrová ukazuje,jak "nakopnout život " po padesátce! Pokud by se narodila v neživém světě, musela by být gejzír nebo silný proud řeky. Ovlivnila ji nejvíc Univerzita Nové doby Milana Calábka a cesty. Začalo to Tunisem, ale drogou se stala Asie a Dálný východ, hlavně Jordánsko. Cestování ji pohltilo nejen jako průvodkyni. Hmotné statky přepočítává na letenky, na Sri Lance se stala i Uthpala Wannou - vstoupila do kláštera ordinovaná za mnišku. Indií "šmejdí křížem krážem" i mimo práci. Pomáhá jako dobrovolník International humanity v sirotčincích - Tanzanie, Malawi, Nepál - děti ulice, organizaci Člověk v tísni v Trincomale po tsunami nebo soukromě Tibetským uprchlickým koloniím a mnichům či SOS vesničkám v Indii. Ve volných měsících bloudí Střední či Jižní Amerikou a Evropu si nechává na stáří.

Kateřina Smetanová

Kateřina pochází z Vrchlabí a cestování je její celoživotní vášeň. V 16ti odjela na studijní pobyt do USA a domů se vrátila pouze dostudovat a dodělat státnici z angličtiny. Následovalo několikaměsíční putování stopem po Evropě, sólo dobrodružství v Indii, s dodávkou projela napříč Austrálií a 7 let strávila ve Skotsku. Protože miluje slunce, teplo a exotiku, každou zimu si zpestřuje návštěvou slunných destinací. V posledních letech ji učarovala Srí Lanka, kam se pravidelně vrací a ráda vás touto zemí provede.

Mgr. et Bc. Marika Višňová

Již od malička obdivovala stopaře stojící u silnice jedoucí s batohem na zádech někam do dáli. V dospělosti pak přešla od obdivování k činům. Po ukončení studia Informačních technologií odjela na Nový Zéland, kde strávila necelé 2 roky. Procestovala Jihovýchodní Asii, Jižní Ameriku, o Evropě nemluvě. Slabost má především pro španělsky mluvící země a Polynésii. Cestuje pomalu, aby se co nejvíce dozvěděla o životě v dané zemi. Upřímně se domnívá, že cestování pomáhá lépe porozumět našemu světu a dělá lidi šťastnější.

Kateřina Pohanková

Katka miluje dobrodružství, cizí jazyky a dobré příběhy. Proto vystudovala Geografii, Historii a Baltistiku se zaměřením na litevský jazyk. Už od dětství ji lákalo poznat, co je za obzorem, a tak s rodiči a kamarády procestovala autem, letadlem, vlakem či stopem většinu států Evropy, Izrael a Transsibiřskou magistrálu. Využila každou příležitost podívat se do zahraničí a poznat místní lidi, jazyk a kulturu, ať už to byly studijní pobyty v Litvě a Francii, dobrovolnická práce na Ukrajině nebo půlroční pedagogická zkušenost v Mexiku. Fascinuje ji nádhera a rozmanitost světa, se kterou se na cestách setkává.

Mgr. Markéta Minařová

Jsem absolventkou filozofické fakulty na Univerzitě Karlově, obor historie. Učení cizích jazyků a cestování se stalo mým velkým koníčkem a vášní. Již při studiu jsem se nažila co nejvíce cestovat do málo probádaných oblastí. Absolvovala jsem stáž na University College London a studijní pobyt na University of Greenwich. Poté jsem procestovala Egypt, Jordánsko, Izrael a střední a jižní Ameriku. Mým životním snem je procestovat celý svět.

Ludmila Bažantová

Lída je rodilá Pražanda a od střední školy chodí po světě „v toulavých botách“. Poprvé jela na zkušenou v sedmnácti letech, a to na rok do Nizozemí, kde ve městě Enschede v nizozemštině studovala gymnázium. Po maturitě odjela pracovat na francouzský ostrov Réunion, který procestovala křížem krážem a kde se naučila i místní kreolštinu. S Lídou se v roli průvodkyně setkáte právě na zájezdech na Réunion a Mauricius. Když zrovna neprovádí, potkáte ji jako studentku na Vysoké škole ekonomické.

Jitka Čepková

Jitka Čepková roz. Krausová pochází z Krkonoš. Hotelová škola se zaměřením na cestovní ruch a pedagogické vzdělání ji předurčily k cestování, ovšem tím nejsilnějším impulzem bylo setkání před patnácti lety se zcestovalým batůžkářem Michalem, otcem jejich dvojčat a dcerky. Z výletů za humna jako například do Anglie nebo na Ukrajinu rovnýma nohama do Indie a po půl roce zpět pěkně po zemi přes Pakistán, Írán... Cestování se stalo pro Jitku vášní a cesta cílem, dokáže na ní být veselá, statečná, instinktivní, se svými čtyřmi sedmičkami v datu narození přinese jako průvodkyně štěstí snad i vám a povykládá třeba o svém angažmá v Bollywoodu, ztroskotání u Lomboku či šití pohodových sítí hamak v Indii.

Mgr. Hana Dušáková

Hanka pochází z Rychnova nad Kněžnou. Vystudovala anglistiku-amerikanistiku a japanologii na Filozofické fakultě UK. Volný čas během studia trávila odbavováním cestujících na pražském letišti a provázením amerických studentů po krásách naší vlasti. Má za sebou zkušenost s životem v USA, Japonsku a Španělsku. Pracuje jako překladatelka a tlumočnice. S Hankou se nejčastěji můžete setkat na zájezdech do Japonska, Panamy nebo Kostariky.

PhDr. Marek Halbich, Ph.D.

Marek vystudoval etnologii na Filosofické fakultě v Praze. Profesionální zájem především o indiánské skupiny Mexika, Guatemaly a Jižní Ameriky do značné míry předurčily jeho cesty za Indiány do těchto oblastí, především k severomexickým Tarahumarům, mezi nimiž v letech 1992, 1996 a 2001 prováděl terénní etnografický výzkum. V posledních letech se Markův odborný zájem rozšířil o země (zejména frankofonní) subsaharské Afriky. V letech 2012 - 2014 prováděl na Madagaskaru další terénní výzkum. S Alvarezem dosud absolvoval v roli průvodce asi šestnáct zájezdů do Mexika, Guatemaly, Hondurasu, Kostariky, Panamy, Peru, Bolívie a dalších jihoamerických zemí.

Mgr. Eva Kubátová, Ph.D.

Eva úspěšně obhájila dizertační práci na Středisku ibero-amerických studií FF UK se zaměřením na španělsko-nizozemské vztahy v Karibské oblasti 17. století. Ačkoliv procestovala Střední i Jižní Ameriku, její životní láskou už navždy zůstane krásné, rozmanité, barevné a nepředvídatelné Mexiko. Ráda by si v životě splnila sen žít alespoň nějaký čas v multikulturním Surinamu a konečně mu plně porozumět, docestovat stopem na Ohňovou zemi a hlídat želví vejce na Galapágách.

Tereza Sikorova

Už během školních let Tereza začala jezdit pracovně do Itálie, poté se rozhodla odjet studovat španělštinu do Barcelony a francoužštinu do Švýcarska a do Paříže. Jazyky Terezu opravdu a baví a dnes se domluví již devíti. Zkušenosti z anglicky hovořících krajů nejprve sbírala ve Spojeném království a poté odjela pracovat do Kanady, což byl vždy její velký sen. V těchto zemích trávila volný čas vždy cestováním a našetřených peněz projela křížem krážem Latinskou Ameriku a část Jihovýchodní Asie, Afriky a podívala se až na Nový Zéland. Nejvíce Terku fascinuje nedotčená příroda a vysoké hory, které měla na vlastní oči možnost vidět například v Peru, Patagonii, či právě v Kanadě. Mezi jedny z nejsilnějších zážitků z cest řadí potápěni se v jeskyních na Yucatánu, Sky diving na Novem Zélandu a setkání s nosorožci v Africe.

Jakub Sedláček

Jakub se dostal k cestování do Indonésie přes svojí celoživotní lásku v hudbě, když během studií konzervatoře odjel na stáž do města Bandung studovat tradiční indonéské hudební nástroje. Milí místní lidé, úchvatná příroda a rozmanitost kultury mu učarovaly natolik, že se rozhodl vystudovat Indonésistiku, naučit se místní jazyk a rok v Indonésii žít. Na cestách má nejraději rozhovory s (ne)obyčejnými místními obyvateli, táboření na opuštěných ostrovech a autentické kulturní zážitky.

Rychlý dotaz

Alvarez s.r.o. 2017
designed by Humlnet Creative