To nejlepší z Barmy

Náročnost 2 Pohodové zájezdy
 • 15 dnů
 • od 59 510 Kč
 • Snídaně
 • skupina 8 – 14 osob
28.11. - 12.12.2020
2mya20
61 990 Kč 60 750 Kč se slevou First minute Rezervace Přihláška
19.12. - 2.1.2021
3mya20
66 990 Kč 65 650 Kč se slevou First minute Rezervace Přihláška
20.2. - 6.3.2021
1mya21
61 990 Kč 59 510 Kč se slevou First minute Rezervace Přihláška

shrnutí

 • Královská města Mandalay a Amarapura
 • Poutní místo Kyaiktiyo s pozlaceným balvanem „viklanem“
 • Tisíce chrámů a pagod v Baganu
 • Plavba po jezeře Inle a řece Iravádí
 • Zlatá pagoda v Rangúnu

program zájezdu

Mapa trasy zájezdu To nejlepší z Barmy

1. den
letecký přesun do Rangúnu

2. den
přílet do Rangúnu, dle času příletu první procházka městem, koloniální centrum

3. den
dokončení prohlídky Rangúnu (2000 let stará pagoda Sule, stometrová zlatá pagoda Shwedagon, 65 m dlouhá socha ležícího buddhy v Chauktatgyi, palác Karaweik na jezeře Kandawgyi)

4. den
nejvyšší zlatá pagoda Schwemawdaw ve městě Bago (55 m dlouhý ležící Buddha v areálu pagody Hinthagon, monument čtyř sedících Buddhů)

5. den
výjezd terénním autem k poutnímu místu Kyaiktiyo s pozlaceným viklanem na skále Golden Rock, stúpa s buddhovým vlasem, přelet k jezeru Inle

6. den
jezero Inle (celodenní plavba po jezeře s návštěvou řemeslnických vesnic a plovoucích zahrad, rybáři pádlující nohou, rybí trhy, tkalcovské manufaktury, domy na kůlech, dlouhokrké ženy s mosaznými ozdobami)

7. den
přejezd od jezera Inle do bývalého hlavního města Mandalay

8. den
Mandalay (pagoda Kuthodaw s největší knihou na světě vytesanou do kamenných stél a pagoda Mahamuni se zázračnými sochami ukořistěnými v Angkor Watu, plavba po řece Iravádí do Mingunu krajinou kopců posetých mnoha desítkami pagod (nedostavěná obří pagoda, největší nepoškozený bronzový zvon na světě)

9. den
bývalé královské město Amarapura (přechod jezera po nejdelším mostu z týkového dřeva k nádherné Kyauktawgyi Paya s freskami), dokončení prohlídky Mandalaye (královský palác obklopený vodními příkopy, chrámy, ulička kameníků), večerní vyhlídka na město z Mandalay Hill

10. den
výlet do bývalého britského horského střediska Pyin U Lwin s domy z dob britské kolonizace a krásnými botanickými zahradami, jedna z nejkrásnějších jeskyní v zemi Peik Chin Myaung s množstvím krápníků i buddhistických soch, lehká turistika k vodopádům Anisakan

11. den
celodenní plavba po řece Iravádí do Baganu 

12. den
Bagan UNESCO (nejúchvatnější místo v Barmě s tisíci chrámy a pagodami z 11. - 13. století na planině nad řekou Iravádí), možnost výletu na kole nebo letu horkovzdušným balónem, pagoda Shwezigon, chrám Gubyaukgyi, pagody Mingalazedi a Shwesandaw

13. den
nádherná krajina kolem mystického vrcholu Mt. Popa (1518 m), výstup po stovkách schodů ke klášteru vysoko na skále za doprovodu opic makaků, dokončení prohlídky Baganu

14. - 15. den
odlet a návrat do ČR      

Cena zahrnuje: zpáteční letenku do Rangúnu včetně všech poplatků, přelety Rangún - Heho (Inle) a Bagan - Rangún, místní dopravu, plavby po jezeře Inle, do Mingunu a do Baganu, ubytování, snídaně, služby průvodce a cestovní pojištění.
Ubytování: 12x turistický hotel (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím).
Doprava: pronajatý minibus, loď, taxi.
Stravování: 12x snídaně, jinak individuální za pomoci průvodce.

Služby za příplatek: 12x jednolůžkový pokoj 6 000 Kč, barmské vízum 1 500 Kč, pojištění STORNO 616/1 232 Kč, STORNO+ 841/1 632 Kč.

Cena nezahrnuje: let balonem cca 330 USD, vstupné cca 90 USD.

Organizátorem zájezdu je CK Alvarez.

Ke službám na zájezdu se vztahují Všeobecné informace.

galerie

mapa

Legenda

 • Pozemní doprava
 • Letecká doprava
 • Lodní doprava

hodnocení

Helena B. (2019)

Hodnocení zájezdu:

Velké poděkování za opravdu skvělý zájezd "To nejlepší z Barmy" v termínu 21. 12. 2019 - 4.1. 2020. Zájezd byl velmi dobře zorganizovaný. Navštívené památky, nádherné pagody, projetá města i venkov, jezero Inle, plavba lodí po řece Iravádí, stovky mnichů, tržiště, město Bagan s tisícem pagod a chrámů, let balonem, atd. - to jsou nezapomenutelné zážitky. Zároveň i výborné jídlo, odpovídající ubytování, milí lidé, skvělí místní průvodci. Největší poděkování patří ovšem našemu průvodci p. Pavlu Kladivovi. Starostlivý, empatický, jazykově vybavený - to vše z něj dělá skutečného profesionála.
Takže ještě jednou - moc děkuji za bezvadný zájezd.

Komentář CK: Dobrý den, děkujeme za obsáhlé hodnocení zájezdu. Jsme rádi, že jste byla spokojena a program splnil Vaše očekávání. Těší nás, že pro Vás průvodce Pavel udělal maximum. Na viděnou na dalších cestách! CK Alvarez

Hodnocení práce průvodce:

Starostlivý, empatický, jazykově vybavený - skutečný profesionál.

zobrazit další hodnocení

podrobné pokyny k zájezdu

Můžete si stáhnout nebo vytisknout podrobné pokyny v PDF.

odkazy

Barma 1

První část cestovatelského blogu z Barmy od Jaromíry Červenky, 2014

Barma 2

Druhá část cestovatelského blogu z Barmy od Jaromíry Červenky, 2014

Barma 3

Třetí část cestovatelského blogu z Barmy od Jaromíry Červenky, 2014

Barma 4

Čtvrtá část cestovatelského blogu z Barmy od Jaromíry Červenky, 2014

Barma 5

Pátá část cestovatelského blogu z Barmy od Jaromíry Červenky, 2014

Barma 6

Šestá část cestovatelského blogu z Barmy od Jaromíry Červenky, 2014

Barma 7

Sedmá část cestovatelského blogu z Barmy od Jaromíry Červenky, 2014

Barma 8

Poslední část cestovatelského blogu z Barmy od Jaromíry Červenky, 2014

Objektiv život v Barmě

Objektiv život v Barmě - ČT1, 2016

Pagoda v Kyaiktiyo

Článek o barmské pagodě na hoře Kyaiktiyo, nationalgeographic, 2012

encyklopedie

Barma

barma (Michal Čepek) Barma, dnes Myanmar, je také známa jako Zlatá země, a to nejen pro své zlaté pagody, ale také díky velkému nerostnému bohatství a úrodné zemědělské půdě. Leží v jihovýchodní Asii. Od roku 2005 je novým hlavním městem Neipyijto. Téměř polovinu země pokrývají deštné pralesy s cennými dřevinami a opadavé lesy. Většina obyvatel je buddhistického vyznání.

Rangún

Do roku 2005 ještě hlavní město Barmy (Myanmaru), dnes "pouze" největší město země. Rangún leží na jižním cípu země a omývá ho Andamanské moře. Městem protéká stejnojmenná řeka Rangún a žije zde asi 5 miliónů lidí. Město bylo objeveno v 11 století jako malá rybářská vesnička Dagon. Dnes se pro město používá název Yankoun, což znamená v překladu "Konec boje", ale většina lidí má stale v paměti zažitý Rangún.

Schwemawdaw

Schwemawdaw je pagoda v Bagu, Barmě, často považována za chrám zlatého boha. Pagoda je se svými 114 metry nejvyšší v celé zemi. Byla několikrát rekonstruována kvůli častým zemětřesením. Podle legend jsou pod pagodou uchovány Buddhovy vlasy a zuby, proto je buddhisty považována za svatou.

Bago

Bago se nachází na jihu Barmy na řece Pegu. Město bylo založeno v roce 573 a svého času bylo důležitým přístavem. Bylo však zničeno v roce 1757 Barmany. Bago vyniká v produkci rýže a je centrem buddhistické kultury. Nachází se zde slavná Shwemawdawova pagoda, ale například i muzeum či palác.

Inle

Inle (Barma, Shutterstock) Jezero Inle je sladkovodní jezero, které se nachází v horách státu Shan v Barmě. Je to druhé největší jezero v zemi. Délka jezera 22 km a maximální hloubka byla naměřena v pouhých 3,5 metrech. Zajímavostí jsou domky na dřevěných kůlech, ranní trhy přímo na vodě a Inthové, používající k pádlování nohu jako páku. V roce 2015 bylo jezero zařazeno UNESCEM do programu Člověk a biosféra. 

Klášter skákajících koček

Klášter Nga Phe Kyaung, neboli Klášter skákajících koček se nachází v centru Barmy. Tento oblíbený dřevěný klášter byl vybudován na břehu jezera v 50. letech 19. století. Klášter je známý nejen sochami a obrázky Buddhů, ale tím, že zde žijí kočky, které byly učeny mnichy umění proskakování obručí a odtud je také odvozen název kláštera.

Pindaya

Jeskyně Pindaya jsou buddhistickým poutním místem, turistickou atrakcí a místem meditujících lidí. Jeskyně se nacházejí ve vápencových hřebenech ve středu Kambodži a jsou plné tisíci obrázků Buddhy. Schody vedoucí k jeskyním jsou asi 15 minut pěšky od města. V jeskyních se nachází více než 8094 soch donesených od různých poutníků.

Mandalay

Mandalay je druhé největší město a poslední královské hlavní město Barmy. Město se považuje za centrum barmské kultury, za posledních 20 let má však velký vliv na vývoj města příliv čínských obyvatel. Nejvýznamnější památkou Mandalaye je Mahamoni Pagoda, kterou dal postavit v roce 1784 také král Bodopaya. Uvnitř se nachází jedna z nejposvátnějších soch Budhy, která je vysoká 4 metry.

Amarapura

Amarapura je bývalé hlavní město Barmy ležící 11 km jižně od Mandalay, postaveno na širokém a mělkém jezeře pojmenovaném po zlobrovi, který údajně přišel hledat zde Buddhu. Město bylo  založeno králem Bodawpaya, který zde zemřel a má zde také hrobku, a je známé především pro svoje tradiční hedvábí a tkaní bavlny. Amarapura znamená v překladu nesmrtelné město. 

Iravádí

Řeka Iravádi protéká horami, džunglemi a planinami a ústí do oceánu mnoha deltami. Nachází se v Barmě a je dlouhá 2150 kilometrů. Podél řeky se rozkládá mnoho rozmanitých kultur a s nimi spojené náboženství, vznikla zde také centra architektury a umění. Řeká ústí do Andamanského moře.

Mingun

Hlavní atrakce Mingunu jsou ruiny masivní nedokončené buddhistické stúpy. Chrám nebyl dokončen z důvodu pranostiky, která pravila, že s dokončením stavby zemře i král. Navzdory nedokončení stavby je stúpa velice impozantní a tvoří tak největší hromadu cihle na světě.

Bagan

Bagan (Barma, Shutterstock) Bagan, dříve Pagan, je starověké město v Barmě. Nachází se v místě výskytu zemětřesení. Poslední větší zemětřesení ale bylo naměřeno v roce 1975. Navzdory pokusům nebylo město zapsáno na seznam světového dědictví Unesco. Vojenský sbor nahodile rekonstruoval starověké stúpy, chrámy a budovy, aniž by zachoval původní charakter architektury a místo toho použil moderní materiál, který se nijak nepodobá originálnímu provedení. Místní lidé říkají, že Bagan je duchem Barmy.

Mingalazedi

Pagoda Mingalazedi je buddhistický chrám v Baganu, Barmě. Byla postavena v roce 1284 během vlády krále Narathihapata. Pagoda je jedna z mála chrámů v Baganu, která je celá postavena z červených cihel a skládá se z několika teras.

Mt. Popa

Mount Popa nebo Popa Hill se považuje za vyhaslý vulkán nacházející se v centrální Barmě. Popa znamená v překladu květina. Mount Popa se považuje za příbytek nejmocnějšího ducha Barmy, a proto je to také nejvýznamnější centrum modliteb. Pověry praví, že by lidé na hoře neměli mít nic červeného, černého, ani by neměli nosit žádné maso, protože by to mohlo urazit mocného ducha.

Zlatá pagoda Shwedagon

Pagoda, zvaná též někdy jako "Velká pagoda" je 99 metrů vysoká buddhistická pagoda a nachází se v blízkosti jezera Kandawgyi. Je to bezesporu nejhonosnější a nepřehlédnutelná dominanta Rangúnu. Vědci se domnívají, že její stavba byla dokončena v 6. století, nicméně podle legendy byla postavena před více než 2600 lety, což by z ní dělalo nejstarší buddhistickou pagodu na světě. Stavba je tvořena ze zlatých desek a na vrcholu je zasazeno přes 5000 diamantů, a více než 2200 rubínů.

Golden Rock

Golden Rock je známým buddhistickým poutním místem v Myanmaru. Je to malá, sedm metrů vysoká pagoda, umístěna na vrcholu zlaté skály, granitovém balvanu pokrytém zlatými lístky vloženými věřícími. Podle legendy je Golden Rock posazen na vlasech Buddy, které značí pozlacené listy ve spodní části. Věřilo se, že ten kdo uvidí Golden Rock jak "vzpírá gravitaci", bude to pro něj inspirace, aby se obrátil k buddhismu. 

Kuthodaw

Pagoda Kuthodaw je buddhistická stupa, která se nachází ve městě Mandalay. Je téměř 50 metrů vysoká a jako jedna z dalších pagod též pozlacená.Byla postavena v roce 1857 jako součást tradičních základů nového královského města. Můžeme v ní najít největší knihu na světě vytesanou do kamenných stél. Barmské rodiny též bývají často vídány jak ve stínu pagody pořádají pikniky.

Mahamuni

Pagoda Mahamuni je buddhistický chrám a významné poutní místo, které se nachází jihozápadně od Mandalay. Socha Buddhy je v tomto chrámu zbožňována a uctívána, neboť stará tradice odkazuje na pouhých pět podobizen Buddhy vyrobených za jeho život. Dvě byly vyrobeny v Indii, dvě v ráji a pátá právě zde, v Mandalayi. Buddhu můžeme spatřit v malé komoře, sedícího na trůně v tzv. božském držení těla.

Sagaing

Opuštěné královské město Sagaing se nachází zhruba 20 km od města Mandalay. S mnoha buddhistickými kláštery je význámným náboženským a klášterním centrem. Sagaing bylo původně v letech 1315 - 1364 menším královstvím, které povstali po pádu dynastie Pagan. Nyní ve městě žije zhruba 70 tisíc lidí a je to často vyhledávaným turistickým cílem.

Podobné zájezdy

Rychlý dotaz

Alvarez s.r.o. 2017
designed by Humlnet Creative