Hory a moře Thajska

Náročnost 2 Cestovatelské zájezdy
 • 18 dnů
 • od 48 950 Kč
 • Individuální
 • skupina 8 – 14 osob
26.12. - 12.1.2019
3tha18
55 990 Kč uzavřeno
7.2. - 24.2.2019
1tha19
50 990 Kč uzavřeno, průvodkyně: doc. Dr. Jana Kubanová, CSc.
7.11. - 24.11.2019
2tha19
50 990 Kč 49 970 Kč se slevou First minute Rezervovat
26.12. - 12.1.2020
3tha19
55 990 Kč 53 750 Kč se slevou First minute Rezervovat
6.2. - 23.2.2020
1tha20
50 990 Kč 48 950 Kč se slevou First minute Rezervovat

shrnutí

 • Velký okruh se všemi podstatnými památkami
 • Královská města Ayutthaya, Sukhothai a Chiang Mai
 • Jeskyně, chrámy a kmeny horské oblasti severního Thajska
 • Koupání na ostrovech v Andamanském moři

program zájezdu

1. - 3. den
letecký přesun do Bangkoku, výstup na Golden Mount, prohlídka Bangkoku (královský palác se sochou Smaragdového Buddhy, chrám Wat Pho s 45 m dlouhou sochou ležícího Buddhy, chrám Wat Arun, chrám Wat Traimit se sochou Zlatého Buddhy, čínská čtvrť, noční život v zábavní čtvrti Pat Pong)

4. den
přejezd do bývalé metropole Ayutthaya UNESCO (chrámy Wat Phra Ram, Wat Phra Si Sanphet, Wat Mahathat, Viharn Mongkol Bopit), odjezd vlakem do města Pak Chong

5. den
nejstarší thajský národní park Khao Yai UNESCO s divokými slony, medvědy, sambary, gibony, makaky či zoborožci (prohlídka návštěvnického centra, 4 km trek pralesem okolo vodopádu Pha Kluai Mai k nádhernému vodopádu Haew Suwat, vyhlídková věž)

6. den
„opičí město“ Lopburi (chrám Wat Mahathat, San Phra Karn s opičím eldorádem, khmérský chrám Phra Prang Sam Yod, hindská svatyně Prang Khaek, palác krále Naraie), přejezd do Phitsanuloku (večerní pohoda na nábřeží řeky Nan, restaurace nad řekou, noční trh)

7. den
kolébka starobylé thajské kultury a bývalé královské město Sukhothai UNESCO s mnoha chrámy (Wat Mahathat, khmérský prang Wat Sri Sawai, Wat Sra Sri), přejezd do Chiang Mai

8. den
půvabné severothajské město Chiang Mai (chrámy Wat Phra Sing, Wat Chedi Luang), vyjížďka do hor ke klášteru Wat Doi Suthep s nádhernými výhledy do okolí

9. den
výlet do údolí Mae Sa (návštěva sloní školy, motýlí farmy a orchidária), vesnice tradičních řemesel San Kamphaeng (výroba slunečníků, hedvábí, brusírna drahých kamenů), vesnice Karenů, jízda na slonech, fakultativně plavba na bambusových vorech

10. den
buddhistické jeskyně Tham Chiang Dao, cesta pralesem ke klášteru v nádherné poloze, přejezd do městečka Thaton, klášter, obrovské sochy Buddhů, výstup ke stúpě s nádhernými výhledy na okolní krajinu

11. den
malebnou kopcovitou krajinou s osadami horských kmenů do Mae Salongu na barmské hranici, vesnice s čínskou komunitou, barvitá tržnice se zbožím z Číny, prodavačky v krojích etnik Hmong, Akha, čajové plantáže, dle zájmu návštěva vesnice Padaungů - „dlouhokrkých žen“ nosících těžké mosazné spirály okolo krku, plavba člunem po řece Mae Kok do Chiang Rai (chrám Wat Phra Kaew, noční bazar)

12. den
výlet do centra oblasti Zlatého trojúhelníku na hranicích Thajska, Laosu a Barmy, staré sídelní město Chiang Saen se zbytky hradeb, chrámy, muzeum opia, plavba po veletoku Mekongu do Laosu - ochutnávka tradiční lao lao pálenky a místních piv, hraniční město Mae Sai - klášter s vyhlídkou do Barmy, návrat do Chiang Rai

13. - 16. den
přelet do Krabi na jihu Thajska, koupání a šnorchlování v letovisku Ao Nang v oblasti bizarních vápencových útvarů s možností výletů na korálové útesy, možnost plavby na pohádkový ostrov Phi Phi s tyrkysovými mořskými lagunami, nebo výlet do národního parku Phang Nga, přelet do Bangkoku

17. - 18. den
plovoucí trh v Damnoen Saduak, Kanchanaburi s proslulým mostem přes řeku Kwai (válečný hřbitov, muzeum), odlet a návrat do ČR        

Cena zahrnuje: zpáteční letenku do Bangkoku včetně všech poplatků, přelety Chiang Rai - Krabi a Krabi - Bangkok, místní dopravu, ubytování, plavbu lodí po řece Mae Kok, jízdu na slonu, služby průvodce a cestovní pojištění.
Ubytování: 15x turistický hotel (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím, většinou s klimatizací).
Doprava: vlak, minibus, autobus, taxi, loď.
Stravování: individuální za pomoci průvodce.

Služby za příplatek: 15x jednolůžkový pokoj 4 000 Kč, pojištění STORNO 641 Kč, STORNO+ 841 Kč.

Cena nezahrnuje: vstupné cca 80 USD.

Zájezd spolupořádáme s partnerskou CK Karavela.

Ke službám na zájezdu se vztahují Všeobecné informace.

galerie

mapa

Legenda

 • Pozemní doprava
 • Letecká doprava
 • Lodní doprava

podrobné pokyny k zájezdu

Můžete si stáhnout nebo vytisknout podrobné pokyny v PDF.

odkazy

Cestománie Thajsko - severní část

Cestománie Thajsko - severní část - ČT1, 2004

Thajsko jinak

Článek o thajském městě Ayutthaya, 2008

Bangkok

Dokument o hlavním městě Thajska Bangkoku, 2013

Sukhothai

Průvodce provincií Sukhothai

S fotoaparátem po Thajsku

Fotoexpedice: S fotoaparátem po Thajsku - Roman Pihan, digimaie.cz, 2008

encyklopedie

Mae Sai

Na první pohled se zdá, že nejsevernější thajské město Mae Sai vypadá jako obrovský otevřený trh. Město leží ve stejnojmenném regionu. Na kopci se na chází chrám Wat Phra That Doi Wao. Hranicí mezi Thajskem a Barmou zde tvoří pouze most. 

Ayutthaya

Ayutthaya (Thajsko, Shutterstock) Starobylé město Ayutthaya bylo thajské hlavní město mezi léty 1350 - 1767 a také významným obchodní přístav. Dnes je město jednou z hlavních turistických atrakcí Thajska. Leží na soutoku tří řek, které jsou spojeny širokým průplavovým kanálem, který tak z centra města vytváří v podstatě ostrov. Ve městě se nachází spoustu atrakcí a trhů. Historický Park Phra Nakhon Si Ayutthaya je velký historický areál v samém srdci Ayutthayi a byl vyhlášen světovým dědictvím UNESCO.

Wat Pho

Wat Pho je známé především pro svojí obrovskou ležící sochu Buddhy. Samotný chrám se pyšní tituly největší a nejstarší v celém Bangkoku. Socha Buddhy je 46 m dlouhá a 15 m vysoká a zobrazuje Buddhovo vstup do stavu nirvány. Zajímavostí je, že Wat Pho je znám jako první thajská univerzita. Kromě toho jsou zde návštěvníkům nabízeny i tradiční thajské masáže.

Wat Arun

Wat Arun neboli chrám západu slunce je jednou z nejznámějších památek Bangkoku. Chrám vypadá z dálky lépe než zblízka. Jak už napovídá jméno, nekrásnější pohled na chrám je večer při západu slunce. Jméno chrámu je odvozeno od hinduistického boha Aruna. 

Viking

Součástí thajských ostrůvků Phi Phi je i jeskyně Viking, která se nachází na východně straně. V thajštině je název jeskyně Tham Phaya Nak, kterou ji dal král Ráma IX., když ji v roce 1972 navštívil. V jeskyni se nachází obrázky slonů, stejně jako obrázky různých lodí. Z důvodů jejich ochrany však jeskyně bohužel není otevřená turistům. Kromě toho je zde hnízdí množství vlaštovek, které si zde udělaly svůj domov.

Bangkok

Bangkok (Thajsko, Shutterstock) Bangkok je hlavní město Thajska a jedno z předních světových středisek turistického ruchu. Město, které svou rozlohou je téměř stejně velké jako Praha má co do počtu obyvatel nad Prahou náskok, osidluje ho totiž pětinásobně víc lidí (přes 5 milionů obyvatel). Bangkok je na jedné straně plný luxusních drahých domů, residencí, tržišť, krásných buddhistických chrámů, které vyzařují klid a pohodu a na straně druhé rušné dopravy, nočních podniků a je také znám jako centrum sexuálního turismu.

Damnoen Saduak

Damnoen Saduak (Thajsko, Shutterstock) V thajském Damnoen Saduak se nachází sto let starý plovoucí trh se stovkami malebných dřevěných loděk naplněných ovocem, květinami a jídlem. Plavba je fascinujícím proniknutím do thajské kultury. Jižně od trhu se nachází malé rodinné obchody, které zahrnují thajský trh se sladkostmi, farmu s pomely anebo výrobce nožů.

Doi Ithanon

Doi Ithanon (Thajsko, Shutterstock) Hora Doi Inthanon se nachází v Thajsku na území stejnojmenného národního parku. Doi Ithanon je kratší verze jména prince Intharawichayanona, jehož ostatky jsou uloženy na vrcholu hory, dříve nazývané Doi Ang Kha. Tato hora měří 2 565 m.n.m. a zároveň je nejvyšší horou Thajska.

Golden Mount

Golden Mount je část chrámu Wat Saket, který se nachází na okraji královského města hned vedle pevnosti Pom Mahakhan v Thajsku. Stavba Stúpy byla započata za krále Ramy III. v 19. století, který chtěl vybudovat obrovský monument jako vchod do města. Stúpa byla dokončena za Ramy V. na konci 19. století.

Chiang Dao

Chiang Dao je síť krásných thajských buddhistických jeskyní. Nedaleko leží chrám Wat Tham Chiang Dao s budhistickým meditačním centrem a malým trhem nabízejícím širokou škálu lokálních výrobků. Džungle se rozprostírá ve stínu vápencové hory.

Chiang Mai

Na severu Thajská se nachází město Chaing Mai, jehož základy jsou zříceniny starodávného města. Město se  nachází v centru nádherné přírody. Žije zde asi 150 tisíc obyvatel. Kromě obrovského množství chrámů jsou zde k vidění i ke koupi řemeslné produkty ručně vyráběné.

Chiang Rai

Jedno z nejsevernějších měst Thajska se jmenuje Chiang Rai. Nachází se poblíž i nejsevernější bod Thajska Mae Sai, který má nádherné přírodní okolí. Město se nachází v oblasti tzv. Zlatého trojúhelníku, což je místo hranic Barmy, Laosu a Thajska, které je známé hodně svými obchody s drogami a opiáty. Chiang Rai bylo založeno roku 1262 krále Meng Rai a stalo se hlavním městěm dynastie Meng Rai.

Chrám Smaragdového Buddhy

Chrám Smaragdového Buddhy přitahuje v Bangkoku denně tisíce thajců, kteří tu zapalují vonné tyčinky a obětují květy lotosu. Cílem je především zázračná soška, která byla podle pověsti kdysi objevena v troskách budhistické pagody. Smaragdový Buddha byl vyroben v jižním Thajsku ve 14. století a je vytesán z jediného kusu krystalu jadelitu.

Hmong

Hmong (Thajsko, Shutterstock) Hmong je domorody kmen, jejichž původ je v Tibetu, ale dnes se vyskytují v Číně i Thajsku. Tito lidé silně věří v ducha oblohy, který podle nich stvořil celý svět. Poznávacím znamením je oblečení. Hmongové nosí černé kabátky a kalhoty či sukně v barvě indiga s pruhovanými okraji. Mají signifikantní zdobení stříbrnými šperky a starými mincemi. 

Nakhon Pathom

Nakhon Pathom je město ve středním Thajsku v záplavové oblasti vzdáleného 57 kilometrů od hlavního města Bangkoku. Ve městě se nachází palácový komplex Sanam Chan, sestavený z 5 budov, dále stúpa Phra Pathommachedi vysoká 120 metrů, což je nejvyšší stúpa na světě a také kláštěr, kde je chrám zasvěcen ženám prosazujícím dharmu.

Thajsko

Thajsko (Thajsko, Shutterstock) Thajsko se nachází na jihovýchodě Asie mezi Barmou, Laosem, Malajsii a Kambodžou. Země je královstvím a králem je Ráma IX. V tomto buddhistickém státě žije asi 67 milionů obyvatel. Hlavní město se jmenuje Bangkok, což je vyhlášené turistické místo celé Asie. Celá oblast jihovýchodní Asie je postižena monzuny a v roce 2004 Thajsko zasáhla vlna tsunami. Přesto ekonomicky patří Thajsko k nejrozvinutějším státům Asie. Od 80. let se podařilo snížit počet lidí žijících pod prahem chudoby o neuvěřitelných 50%, k čemuž příspívá i velmi nízká nezaměstnanost (ani ne 1%).

Thaton

V Thatonu jsou z památek již jen rozvaliny původního města a několik chrámů. Centrum je plné zeleně po obou stranách hlavní třídy s půvabnou směsí koloniálních sídel a starých domů s doškovými střechami. Město je protkáno sítí průplavů zavodňujících rýžová pole a sady.

San Kamphaeng

V severním Thajsku se nachází okres San Kamphaeng. Zde je proslulé tkalcovství bavlny a hedvábí. Okres má stávající název od roku 1923. Na cestě si lidé kupují suvenýry, protože se tam nachází obchody s ručně vyráběnými dřevenými, stříbrnými či hliněnými předměty. 

Sukhothai

Thajské městečko Sukhothai Thani leží na řece Yom v centrální části země. Pouhých 12 kilometrů od něj se nachází pozůstatky historického města Sukhotai, které bylo hlavním městem thajského království a bylo založeno s v roce 1238. Město původně mělo trojtou zeď a čtyři vstupní brány. Uprostřed bylo jezírko, které bylo zdrojem vody v obdobích sucha. Několik desítek chrámů bylo částečně rekonstruováno. 

Socha ležícího Buddhy

Socha ležícího Buddhy se nachází v chrámu Wat Pho v Bangkoku. Tato pozlacená skulptura byla postavena na příkaz Rámy III. v roce 1832 a reprezentuje vstup Buddhy do stávu nirvány a konec reinkarnace. Socha je 15 metrů vysoká a 46 metrů dlouhá a kromě toho, že Buddha leží, tak si pravou rukou podepírá hlavu.

Phra Pathom

Nejvyšší budhistickou stúpou světa je 127 metrů vysoká thajská Phra Pathom. Je součástí chrámu Wat Phra Pathom ve měste Nakhon Pathom. Jméno stúpy znamená v překladu "první posvátná stúpa". Stavba stúpy byla započata již v 2. století před naším letopočtem, ale po různých nájezdech a jejím zničení byla oficiálně její replika dokončena až v roce 1870, odkud pochází i obložení z oranžových kachliček.  

Phi Phi

Phi Phi (Thajsko, Shutterstock) Ostrovy Phi Phi se nachází na jihu Thajska poblíž Malackého průlivu. Největší ostrovem je jak do rozlohy a populace Ko Phi Phi Don, ale nejnavštěvovanější je dík svým plážím Ko Phi Phi Lee. Tyto dva ostrovy jsou ale ze skupiny nejnavštěvovanějším zbytek jsou spíše velké vápencové útesy trčící z moře. V roce 2004 byly ostrovy postiženy vlnou Tsunami. Ko Phi Phi Lee je hlavně oblíbeným potapěčským místem a nachází se zde i národní park, kde jsou chráněné korálové útesy. 

Phang Nga

Provincie Phang Nga leží na jihu Thajska na pobřeží Ademanského moře a byl zde v roce 1981 vyhlášen Národní park Ao Phang Nga. Většina parku zasahuje právě oblast kolem Ademanského moře hustě pokrytou četnými vápencovými krasovými ostrůvky. Nejznamější z ostrovů je asi "Ostrov Jamese Bonda", kde byla natáčena bondovka Muž se zlatou zbraní s Rogerem Moorem v hlavní roli. Nachází se zde také ohrožené mangrovové lesy. 

Pat Pong

Pat Pong je snad nejproslulejší centrum neřesti a červených luceren na světě. Nachází se v thajském Bangkoku. Původně zde byla banánová plantáž vlastněná Indočínskou bankou. Pozemek odkoupila rodina Patpongphanit. Typický bar je zde dlouhý 12 metrů. Nachází se tu kolem 40 go-go barů, restaurace, bary, diskotéky a kluby s živou hudbou.

Karen

V Thajsku a Barmě žije domorodý lid Karenů, který čítá asi na 350 tisíc zástupců. Lidé této etnické skupiny se živí především pěstováním plodin a chovem dobytka. Věří především v nesmrtelnost duše, potažmo jsou to buddhisté. Pokud byste potkali v této oblasti někoho s velmi barevnými svršky, které jsou ručně tkané a mají "véčkový" výstřih, pravděpodobně jste narazili na Karena. Důležité je, že tito lidé jsou monogamní a můžou si brát protějšek buď ze stejného, či příbuzného kmene.

Krabi

Krabi (Thajsko, Shutterstock) Oblíbenou thajskou turistickou destinací je na severozápadním pobřeží město Krabí ležící na stejnojmenné řece. Celá provincie je většinou pokrytá národními parky a nádhernou přírodou. Krabi je oblíbené především díky možnosti vodních sportů a především pak potápení v tyrkysových mořích. Oblíbený je také jachting a šnorchlování. 

Wat Doi Suthep

Doi Suthep (Thajsko, Shutterstock) Nejvíce uctívané náboženské místo na severu Thajska je klášter Wat Doi Suthep. Zbudován byl na rozkaz krále Ku Na v roce 1383 . K výstavbě se pojí legenda, ve které se říká, že král hledal místo, kde uložit druhou polovinu svaté Buddhovy relikvie z chrámu Wat Suan Dok. Z toho důvodu se rozhodl položit relikvii do schránky umístěně na hřbetě bílého slona, jehož úkolem bylo najít správné místo k uložení. Dle legendy slon vystoupal na horu Doi Suthep, skončil však pod jejím vrcholem, třikrát zatroubil, třikrát se otočil, poté poklekl a skonal.

Chiang Saen

Na severu Thajska v oblasti Zlatého trojúhelníku leží město Chiang Saen. Bývalé hlavní město království Lanna. V roce 1803 bylo město vypleněno králem Rámou I. Do začátku 20. století město bylo opuštěné a teprve poté se znovu začalo zalidňovat. Město je obehnáno zbytky hradeb a můžete zde navštívit například historické centrum s chrámy či Buddhovu sochu nebo muzeum opia.

Haew Suwat

V nejstarším thajským národním parku Khao Yai se nachází vodopády Haew Suwat. Díky snadné dostupnosti se vodopády staly jedny z turisticky nejoblíbenějších. Haew Suwat jsou umístěné asi 13 kilometrů od návštěvnického centra. Vodopády dosahují výšky 20 metrů a proudy vody stékají do kulatého jezírka. Během období dešťů zde lítá nespočet motýlů. 

Tham Lot

Jeskynní systém Tham Lot leží v severothajské oblasti hranic s Barmou. Napříč 1666 metrů dlouhou jeskyní, která je plná stalaktitů a stagmitů, teče řeka Nam Lang. Uvnitř jeskynních místností bylo nalezeno prehistorické hliněné nádobí a několik dřevěných vyřezávazných rakví. Tham Lot můžete navštívit na bambusových raftech s průvodci.

Rybí jeskyně

Na severu Thajska se nachází asi 17 kilometrů od města Mae Hong Son malý národní park Rybí jeskyně. Název je však lehce zavádějící, jelikož se zde žádná jeskyně, do které by návštěvníci vstoupili, nenachází. Park obklopuje místo, kde malý proud řeky stéká ze skály dolů. Přes řeku vede lehce vratký dřevěny most. Na tomto míste žije velký říční kapr, kterého naleznete jen na pár místech v Thajsku. Tento kapr dosahuje délky jednoho metru a je tmavěmodrého zbarvení. 

Podobné zájezdy

Rychlý dotaz

Alvarez s.r.o. 2017
designed by Humlnet Creative