Gruzínská ochutnávka s nedostupným Kavkazem

Náročnost 2 Cestovatelské zájezdy
  • 14 dnů
  • od 42 990 Kč
  • Snídaně
  • skupina 9 – 16 osob
11.7. - 24.7.2021
1grh21
42 990 Kč Rezervace Přihláška

shrnutí

Prodlouženou verzi začneme vinařskou oblastí Kachetie, v místních sklepích se do detailů seznámíme s kultem vína v Gruzií a připravíme na putování terénními auty úchvatnou části Velkého Kavkazu do Thušska a Chevsuretie. Méně známe oblasti Kavkazu, které stejně jako proslulá Svanetie, nabízejí unikátní architekturu v podobě obranných věží, pevností a domu. Čeká nás jedna z nejúchvatnějších horských cest na světě, pořádné offroadové dobrodružství do Thušska. Autem, pěšky nebo na koních si budeme užívat neposkvrněnou přírodu a atmosféru zdejších osídlení. Panoramatickou cestou přejedeme do oblasti Chevsuretie, kde se ubytueme ve vesničce Shatili, kompletně vystavěné z břidlicového kamene. Podnikneme cestu k čečenské hranici.

Mapa trasy zájezdu Gruzínská ochutnávka s nedostupným Kavkazem

program zájezdu

1. den
odlet do gruzínské metropoloe Tbilisi

2. den
Tbilisi (staré město s kostely, katedrálami a typickými domy, pevnost Narikala, náměstí Svobody, Rustaveli avenue), možnost návštěvy tradičních lázní

3. den
starobylé náboženské centrum Mccheta UNESCO  (chrám Džvary, katedrála Sveti-Tskhoveli s Kristovým pláštěm), klášter Šio Mgvime, tradiční gruzínské hodování – večeře „supra“ v Tbilisi

4. den
rodiště a muzeum diktátora Stalina ve městě Gori, starodávná pevnost a jeskynní komplex Uplistsikhe (založeno před naším letopočtem, dobyto ve 13. stol.), „gruzínskou vojenskou cestou“ k hoře Kazbek (5047 m.n.m., kostel Nejsvětější Trojice), Ananuri (komplex pevnosti a kostelů na řece Aragvi), lyžařské středisko Gudauri, administrativní centrum Stepancminda  

5. den
nenáročný hřebenový trek od kostela Nejsvětější trojice na vyhlídku na horu a ledovec Kazbeg, odpolední odpočinková procházka k vodopádu Gveleti s možností koupání ledové horské vodě

6. den
průjezd půvabným údolím Truso podél řeky Těrek s možnosti lehkého trekingu, kláštery a pevnost Zakagori v blízkosti hranic s Jižní Osetií

7. den
návrat do Tbilisi, dokončení prohlídky, individuální program, nákupy

8. den
vinařská oblast Kachetie, hradbami obklopené město Sighnaghi s hrobkou patronky Gruzie sv. Ninou, vinné sklepy Kvareli, Gremi (kostel Archandělů), správní středisko Telavi a katedrála Alaverdi 

9. - 10. den
přejezd úchvatnou horskou silnici do národního parku Thušsko (sjízdná jen v letních měsících), průsmyk Abano (2 850 m.n.m.), malebné horské vesnice Omalo, Shenako, Diklo a Dartlo s obrannými věžemi a domy, možnost pěší túry nebo na koních k jezeru Oreti

11. - 12. den
přejezd s nádhernými panoramaty do oblasti Chevsuretie, průsmyk Medvědího kříže (2 670 m.n.m.), horská vesnice Shatili (chevsuretské obranné věže a domy), lehký treking k čečenské hranici, obranná pevnost Mutso 

13. - 14. den
návrat do Tbilisi a odlet do ČR                                             

Cena zahrnuje: zpáteční letenku do Tbilisi včetně všech poplatků, místní dopravu, ubytování se snídaní, tradiční večeře "supra" a služby průvodce.
Ubytování: 12x turistický hotel nebo penzion*** (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím).
Doprava: pronajatá terénní auta.
Stravování: 12x snídaně, 1x tradiční večeře "supra", jinak individuální za pomoci průvodce.

Služby za příplatek: 12x jednolůžkový pokoj 7300 Kč, Pojištění léčebných výloh 323 Kč, Pojištění STORNO 939 Kč, Pojištění STORNO+ 1154 Kč, Pojištění Prémium STORNO+COVID 1022 Kč.

Cena nezahrnuje: vstupné cca 25 USD.

Poznámka: Pro vstup do Gruzie je v současné chvíli vyžadován doklad o kompletní vakcinaci nebo doklad o negativním výsledku testu PCR ne starší než 72 hodin. V případě vstupu s negativním výsledkem PCR testu je nutné 3. den pobytu absolvovat další PCR test v Gruzii (cca 1200,- Kč). Tato situace se ale může kdykoliv změnit. Pro návrat zpět do ČR je nutné se řídit aktuálními nařízeními. V současné chvíli cestovatelé musí před vstupem do ČR vyplnit příjezdový formulář a zároveň podstoupit antigenní nebo PCR test, jehož provedení není na začátku cesty starší než 24 hod (antigenní), resp. 72 hod (PCR) a nechat si vystavit písemné potvrzení o výsledku. Následně musí předložit druhý PCR test (antigenní nestačí) provedený v ČR, který lze provést nejdříve 5. den a nejpozději 14. den od vstupu. Do doby negativního testu je nutná samoizolace. Povinností je také 14 dnů po příjezdu nosit respirátor FFP2 všude mimo domov. Upozorňujeme, že cestovní pojištění nabízené Generali Českou pojišťovnou má náklady spojené s léčbou nemoci Covid-19 ve výlukách a pojišťovna případnou léčbu neuhradí! V případě vašeho zájmu pro vás zajistíme pojištění, které léčbu nemoci Covid-19 zahrnuje.

Organizátorem zájezdu je CK Alvarez.

Ke službám na zájezdu se vztahují Všeobecné informace.

galerie

mapa

Legenda

  • Pozemní doprava

encyklopedie

Tbilisi

Výhled na celé Tbilisi (Gruzie, Dreamstime) Hlavní město Gruzie Tbilisi leží na řece Kuře. Město se nachází na východě země. Tbilisi bylo založeno v roce 479, během 16. století bylo okupovány Íránci a v 19. se město stalo součástí Ruského carství. V roce 1918 získala Gruzii nezávislost, ale tu ztratila ve prospěch Sovětského svazu v roce 1922 až do její rozpadu v roce 1991. Dnes ve městě žije před 1.1 milionů obyvatel. Navštíti můžete starověkou pevnost Narikala, náměstí Svobody, katedrály s typickými domy a staré město s kostely.

Mccheta

Starobylé náboženské centrum Mccheta leží nedaleko města Tbilisi. Město je jedním z křesťanských center, které bylo vyhlášeno "posvatým městem". Bylo založeno v 5. století př.n.l. a do 6. století bylo hlavní městem království před tím, než bylo přesunuto do Tbilisi. Mccheta je zapsána na seznamu UNESCO památek. Navštít ve městě můžete chrám Džvary, katedrálu Sveti-Tskhoveli s Kristovým pláštěm nebo hrad Bebris Tschike.

Sighnaghi

Na východě Gruzie leží populární turistické město Sighnaghi. Město bylo založeno v roce 1762. Sighnaghi je obklopené hradbami, který zbyly z pevnosti z 18. století. Dále ve městě můžete navštívit dva ortodoxní kostely, a to Kostel svatého Jiřího a Kostel svatého Štěpána. Nachází se zde i hrobka patronky Gruzie svaté Niny.

Gori

Východogruzijské město Gori leží na soutoku řek Kura a Velké Liachvi. Město bylo založeno králem Davidem IV. na přelomu 11. - 12. století, kde se usídlili uprchlíci z Arménie. Dominantou města je však pevnost, která ale pochází již ze 7. století. Gori je proslulé jako rodiště diktátora Stalina. V roce 2008 se stalo městem ruských útoků během Války v Jižní Osetii. 

Uplistsikhe

Jeskynní komplex Uplistsikhe leží na východě Gruzie, asi 10 kilometrů od města Gori. Nachází se zde asi 150 vzájemně propojených jeskyní. Součástí jsou různé jeskynní stavby z doby železné a pozdního středověku. Střídají se zde stavby křesťanské a pohánské.  

Kazbek

Kazbeg (Gruzie, Mgr. Marek Neubauer, MBA) Vyhaslá sopka Kazbek je se svými 5047 m.n.n. třetí nejvyšší horou Gruzie. Kvůli zalednění ji místní lidé dali jméno "Mkinvari" (ledovec/ledová hora). Podle místních mýtů a legend měl být na úplatí této hory ve výšce 4000 m.n.m. upoután Prométheus za vzpouru proti bohům.

Stepancminda

Horské městečko Stepancminda ležící na úpatí ledovce v blízkosti hory Kazbek je administrativním centrem okresu Kazbegi. Nad městem Stepancminda se vypíná Kostel svaté Trojice ve výšce 2170 m.n.m., který je v dnešní době významným poutním místem.

Gudauri

Gudauri je největší a nejvýše položené lyžařské středisko Gruzie ležící 120 km od Hlavního města Tbilisi pyšnící se 60 km sjezdovek.

Ananuri

Ananuri je hradní komplex ležící 66 km severně od Tbilisi. Jedná se o jeden z největších a nejkrásnějších komplexů Gruzie z pohledu architektury.

Podobné zájezdy

Rychlý dotaz

Alvarez s.r.o. 2017
designed by Humlnet Creative