Omán

Náročnost 2 Pohodové zájezdy
  • 11 dnů
  • od 51 930 Kč
  • Snídaně
  • skupina 7 – 15 osob
21.3. - 31.3.2020
1omn20
52 990 Kč uzavřeno, průvodkyně: Ing. Olga Kozelková
1.11. - 11.11.2020
2omn20
52 990 Kč uzavřeno
20.3. - 30.3.2021
1omn21
52 990 Kč 51 930 Kč se slevou First minute Rezervace Přihláška

shrnutí

  • Koupání v nádherných Vádí Al Shab a Vádí Baní Chálid
  • Pozorování želv v rezervaci Ras Al Jinz
  • Romantika přenocování v poušti Wahiba Sands
  • Pohádková historická vesnice Misfat al Abriyyin
  • Odpočinek a koupání u Arabského moře

program zájezdu

1. - 2. den
letecký přesun do Maskatu (ománská hlavní mešita Sultána Qaboose, Ománské muzeum, promenáda a tržnice Muttrah, staré město, exteriéry sultánova ceremoniálního paláce Al Alam, portugalské pevnosti Al Mirani a Al Jalali)

3. den
návštěva krasového útvaru Bimma (propadlá jeskyně s brakickou vodou, možnost koupání), procházka náročnějším terénem přírodní rezervace okouzlujícího kaňonu Vádí Al Shab (možnost koupání mezi skalními masívy), zastávka s možnosti koupání na pláži Tiwi

4. den
„město otroků“ a bývalý nejdůležitější obchodní přístav Súr (největší překladiště afrických otroků v dobách ománské nadvlády nad východoafrickým pobřežím, centrum obchodu s koňmi, datlemi, kořením, vzácným dřevem, návštěva loděnice s produkcí dřevěnných lodí „dhow“, maják Al Ayjah, pevnost Sunaysilah), možnost pouštního safari v džípech, noční pozorování kladení vajec karet obrovských v rezervaci Ras Al Jinz

5. - 6. den
koupání v kouzelných jezírcích palmové oázy Vádí Baní Chálid, přejezd do městečka Bidiyah, vstupní brány pouště Wahiba Sands (až 100m vysoké duny, návštěva velbloudí farmy, možnost jízdy na velbloudech, čtyřkolkách nebo jízdy v džípech po dunách, ubytování v pouštním kempu)

7. den
bývalé hlavní město a sídlo imámů Nazvá s orientální atmosférou (súk s nabídkou ománského stříbra, oblečení, starožitností, pevnost s největší obrannou věží v zemi s nádherným výhledem na okolní palmové háje), palác mocného Imáma z Jabrin (skvost ománského stavitelství, učebny studentů koránu, tajné chodby a místnosti), město černé magie Bahla UNESCO (oáza obehnaná 12 km dlouhou zdí, největší pevnost Ománu, výroba keramiky)

8. den
archeologické naleziště Vádí Al Ain s hroby ve tvaru včelích úlú, cesta údolím Vádí Ghul k ománskému „Grand kaňonu“ u samého vrcholu hory Slunce Jabal Shams (3009 m), krátký trek po náhorní plošině Džábal Aš Šám s jedinečným výhledem na okolní pohoří Jebel Akhdar, hliněná městečka Al Hamra a Misfat al Abriyyin (tradiční vesnice s unikátním zavlažovacím systémem falaj, terasovitými políčky a sady)

9. - 11. den
průjezd kamenitým Vádí Bani Awf s procházkou tzv. "Hadí soutěskou", návrat do Maskatu (dokončení prohlídky), relax a odpočinek na pláži, odlet a návrat do ČR                                                     

Cena zahrnuje: zpáteční letenku do Maskatu včetně všech poplatků, místní dopravu, ubytování se snídaní, služby průvodce a cestovní pojištění.
Ubytování: 8x turistický hotel (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím), 1x stan v pouštním kempu.
Doprava: pronajatý minivan/minibus, džípy do kempu v poušti a do pohoří Džabal Aš Šám.
Stravování: 9x snídaně, jinak individuální za pomoci průvodce.

Služby za příplatek: 9x jednolůžkový pokoj 8 800 Kč, ománské vízum 1400 Kč, pojištění STORNO 616 Kč, STORNO+ 841 Kč.

Cena nezahrnuje: vstupné cca 90 USD a fakultativní výlety.

Organizátorem zájezdu je CK Alvarez.

Ke službám na zájezdu se vztahují Všeobecné informace.

galerie

mapa

Legenda

  • Pozemní doprava

podrobné pokyny k zájezdu

Můžete si stáhnout nebo vytisknout podrobné pokyny v PDF.

odkazy

Na cestě po Ománu

Cestovatelské video o Ománu, Česká televize, 2006

Život v Ománu

Video z prostřední Ománu, Objektiv, Česká televize, 2017

Omán - oáza arabského poloostrova

Fotoreportáž z Ománu, Hedvábná stezka, Pavel Svoboda, 2019

encyklopedie

Muscat

Hlavní město Ománu se jmenuje Muscat (Maskat). Město leží na jihovýchodě Arabského poloostrova a je omýváno mořem Ománského zálivu. Maskat je známým přístavem již od 1. století. Dnes zde žije přes 1.5 milionů lidí. Ve městě se nachází nespočet mešit, muzeí a byla zda postavena i budova Opery. Symbolem měste je především hlavní ománská mešita Sultána Qaboose. Dále můžete navštívit rybí trh, súk Mutrah, palác Al Alam nebo portugalské pevnosti Mirani a Jalali.

palác Imáma z Jabrinu

Tento palác byl postaven v roce 1675 Imámem Bil-arabem a od ostatních pevností se liší tím, že byl postaven v době míru panovníkem, který se zajímal o vědu a umění. Tento třípatrový palác má 2 věže, několik přijímacích síní, jídelny, knihovnu, ale také učebny studentů koránů. Přestože palác nepatří k nejstarším, jednoznačně se řadí mezi nejkrásnější stavby Ománu.

Bahla

Bahla je ománské město, které leží na severovýchodě země. Je to znme strověké město, které se proslavilo díky hrnčířství. Symbolem města je UNESCO památka pevnost Bahla, což je nejstarší  a největší pevnost v celé zemi. Nejstarší části pevnosti pochází z 5. století př.n.l. Město spojuje s pevností 12 kilometrů dlouhá zeď. Bahla je také nazývané "Město černé magie", protože je dodnes spojováno s džiny a čaroději.

Jabal Shams

Jabal Shams je hora v pohoří Al Hajar na severovýchodě Ománu. Vrchol je také nazýván horou Slunce. Má dva vrcholy, ten severní dosahuje výšky 3009 m.n.m. a jižní je o něco níže ve výšce 2997 m.n.m.

Nizwa

Nizwa byla ománským hlavním městem mezi 6-7. století. Město leží na severovýchodě země, má orientální atmosféru a dřívě to bylo důležité centrum vzdělání a obchodu. Nachází se zde stejnojmenná pevnost ze 17. století, postavená Imámem Al Ya'rubim s největší obranou věží v zemi. Navštívit můžete i místní súk s bohatou nabídkou ománského stříbra, šatstva a starožitností.

Wahiba

Poušť Wahiba, v originále "Wahiba Sands", jiným jménem také "Sharqiya Sands" či "Ramlat al-Wahiba" získala své jméno podle původně žijícího kmenu Ban Wahibů. Na poušti se vyskytuje mnoho vzácných úkazů flóry i fauny. Na základě výrazných výškových rozdílů vzniklých dunami se Wahiba pomyslně dělí na Vysokou a Nízkou. Poušť je obývána beduíny, kteří v rozmezí června - září využívají oázu Al Huyawah, a několika původními kmeny.

Sur

Sur je hlavním městem severovýchodního regionu Ománu a leží přibližně 150 km od Maskatu (hlavního města Ománu). V minulosti byl Sur důležitý hlavně jako orientační bod pro námořníky. Město bylo značně zničeno během stavby Suezského průplavu. V dnešní době je významné hlavně pro svou tradiční výrobu lodí. 

Bidiyah

Město Bidiyah se nachází asi 233 kilometrů od hlavního města Muscat. Město je známé pro zlaté písečné duny, které přitahují turisty ze všech koutů světa. Bidiyah se mimo jiné pyšní také starověkými pevnostmi, nejznámější je Al Muntarib, která sloužila jako sídlo ministerstva kultury.

Podobné zájezdy

Rychlý dotaz

Alvarez s.r.o. 2017
designed by Humlnet Creative