Po stopách Sandokana - Vánoční Malajsie

Náročnost 2 Cestovatelské zájezdy
 • 16 dnů
 • od 73 990 Kč
 • Individuální
 • skupina 7 – 15 osob
19.12. - 3.1.2024
1msv23
73 990 Kč uzavřeno, průvodce: Aleš Rajský

shrnutí

 • Koupání a odpočinek na souostroví Langkawi
 • Moderní metropole Kuala Lumpur a Singapur
 • Procházka po lávkách vysoko v korunách stromů
 • Koloniální skvosty Georgetown a Melaka

program zájezdu

1. den
letecký přesun do Malajsie

2. den
přílet do Kuala Lumpur, moderní centrum, noční trh v čínské čtvrti

3. den
vyhlídková věž Menara Tower, 452 m vysoký mrakodrap Petronas Towers, mešita Masjid Negara, koloniální centrum, výlet k psychedelickým hinduistickým jeskyním Batu

4. den
přejezd na ostrov Penang

5. den
prohlídka města Georgetown UNESCO neztrácejícího svůj koloniální šarm a čínského ducha (čínské a hinduistické chrámy, pevnost Cornwallis, buddhistický klášter Kek Lok Si), podvečerní výjezd lanovkou na Penang Hill 

6. den
cesta na ostrov Langkawi (odpočinek a koupání)

7. - 8. den
možnost výjezdu lanovkou na horu Gunung Mechinchang (708 m) s fantastickými výhledy na celé souostroví, koupání ve vodopádech Seven Wells, horké prameny ve vesnici Air Hangat, možnost lodních výletů a šnorchlování, nákupy v bezcelní zóně

9. den
přelet do Kuala Lumpur (dokončení prohlídky)

10. den
návštěva jednoho z nejstarších pralesů světa v národním parku Taman Negara - plavba lodí, výprava do noční džungle

11. den
procházka po lávkách zavěšených vysoko v korunách stromů, výlet do džungle

12. den
odjezd do perly Malajsie - přístavu Melaka

13. den
prohlídka Melaky UNESCO - Červené „holandské“ náměstí, vyhlídka a kostel Sv. Pavla, čínská čtvrť, ruiny portugalské pevnosti

14. - 15. den
cesta do „Lvího města“ Singapur, vyhlídková plošina Sands Skypark, moderní čtvrti, koloniální památky, hinduistické a čínské chrámy Singapuru, možnost jízdy na vyhlídkovém kole Singapore Flyer, nočního safari v ZOO, návštěvy botanické zahrady, Národního muzea, Gardens by the Bay, nebo plavby po Marina Bay, odlet  

16. den
přílet do Prahy                                                      

Cena zahrnuje: letenku do Kuala Lumpur a zpět ze Singapuru včetně všech poplatků, přelet Langkawi - Kuala Lumpur, místní dopravu, ubytování a služby průvodce.
Ubytování: 13x turistický hotel (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím).
Doprava: loď, minibus, autobus, metro, taxi.
Stravování: individuální za pomoci průvodce.

Služby za příplatek: 13x jednolůžkový pokoj 6800 Kč, Pojištění léčebných výloh+COVID 832 Kč, Pojištění Prémium STORNO+COVID 1584 Kč.

Cena nezahrnuje: vstupné a výlety cca 200 USD.

Organizátorem zájezdu je CK Alvarez.

Ke službám na zájezdu se vztahují Všeobecné informace.

galerie

mapa

Legenda

 • Pozemní doprava
 • Lodní doprava
 • Letecká doprava

hodnocení

Všechny recenze jsou ověřené a vyplnili je účastníci zájezdu na základě odkazu (webového linku) zaslaného po návratu ze zájezdu. Zveřejněny jsou všechny recenze, tedy pozitivní i negativní.

Radek (2016)

Hodnocení zájezdu:

Dobře vybrané cíle mimo východní pobřeží, které bylo v prosinci zasaženo monzunovými dešti. Silvestr by byl efektnější v Singapuru, než v Melace.

Hodnocení práce průvodce:

Přátelská a pohodová.

zobrazit další hodnocení

podrobné pokyny k zájezdu

Můžete si stáhnout nebo vytisknout podrobné pokyny v PDF.

odkazy

Cestománie Malajsie

Cestománie Malajsie - ČT1, 2001

Na cestě po Penangu

Na cestě po Penangu - ČT2, 2015

Objektiv Georgetown

Objektiv Georgetown - ČT1, 2013

Langkawi

Článek o ostrově Langkawi, 2008

NP Taman Negara

Článek o nejstarším pralese světa Taman Negara, 2012

Objektiv Melaka

Objektiv Melaka - ČT1, 2013

Cestománie Singapur

Cestománie Singapur - ČT1, 2002

encyklopedie

Malajsie

Malajsie (Malajsie, Shutterstock) Jihoasijský stát Malajsie se rozléhá na poloostrově Malajsie a na severu ostrova Borneo. Na té pevninské části sousedí s Thajskem a Singapurem, na ostrově Borneo pak s Indonésií a Brunejským sultanátem. Hlavním městem je Kuala Lumpur, které je ale na pevninské části Malajsie. Většina země se nachází v džungli a nebo horských pásmech, které přechází v nížiny. Žije zde asi 30 milionu lidí. Obyvatelé Malajsie se hlásí k islámskému náboženství.

Pevnost Cornwallis

Malajská pevnost Cornwallis byla postavená roku 1786 a jedná se o místo, kde se vylodil kapitán Východoindické společnosti Francis Light. Pevnost dnes tvoří v podstatě jen obvodové zdi a uvnitř se nachází park. Zajímavá jsou děla umístěná na hradbách, některá byla v minulosti ukořistěna místním pirátům.

Hadí chrám

Hadí chrám neboli „chrám azurového obláčku“ byl vybudován na jihu Penangského ostrova v Malajsii roce 1850 a je zasvěcen patronovi léčitelů Chor Soo Kongovi. Kolem jeho sochy se kdysi začali slézat jedovatí hadi z džungle, čímž se potvrdila jeho božská moc. Tito hadi žijí v chrámu i korunách okolních stromů dodnes. Jedná se o jedovaté zelené Pitovy zmije a kobry. Přes den hadi ovšem většinou spí, protože jsou omámeni kouřem a vonnými tyčinkami.

Kuala Lumpur

Kuala Lumpur (Malajsie, Dreamstime) Hlavním městem Malajsie je Kuala Lumpur. Ve měste žije více 1.6 milionu obyvatel. Toto nové zmodernizované město si stále ale zachovalo některé památky. Kromě mrakodrapu Petronas Twin Tower a vysílací centrum Kuala Lumpur Tower je zde ale oblíbenou turistickou atrakcí palác Istana Negara, který byl původně na začátku 20. století postaven jako sídlo čínského kupce. Pozdejí byla tato bílá budova přestavěna a přemístěna a od roku 2011 slouží jako královský palác a původní budova jako královské muzeum. 

Petronas Towers

Petronas, Kuala Lumpur (2) (Malajsie, Dreamstime) Malajská dvojčata, pýcha národa, věčný symbol metropole, tak je označován mrakodrap, který je se 452 metry jedním z nejvyšších na světě a nese název Petranosovy věže. Tyto dva spojené mrakodrapy se tyčí k nebi v hlavním městě Kuala Lumpur a byly postaveny v 90. letech. V letech 1998 - 2004 dokonce držely prvenství jako nejvyšší budova světa.

Melaka

nábřeží, Melaka, Malajsie (Malajsie, Dreamstime) Melaka je malajský přístav při Malackém průlivu na řece Melace. Toto město bylo zařazeno na seznam UNESCO. Dřívě město bylo hlavním centrem Malackého sultanátu, především pak nabylo významu v 15. a 16. století. Mezi oblíbené atrakce města patří například čínská čtvrť Jonker Walk, oblíbené nákupní centra nebo třeba mešita na ostrůvku Malackém průlivu.

Singapur

Singapur (Singapur, Shutterstock) Nejvyspělejším státem celé jihovýchodní Asie a jeden z nejlépe se rozvíjejících států na světě je Singapur. Tato malá republika se rozkládá na ostrově Singapur a dalších okolních ostrůvcích. Hovoří se zde čtyřmi úředními jazyky, a to anglicky, malajsky, čínsky a tamilštinou. Singapur se od svého založení v roce 1819 stal jedním se států s největší kvalitou života. Je tu nízká nezaměstnanost a je to i důležitý přístav. 

Sentosa

Ostrov Sentosa leží na jihu Singapuru a je s ním spojen mostem, kde vede silnice, jedna kolej železnice a lanovka. Nachází se zde 2 kilometry dlouhá chráněná pláž Fort Siloso, jsou zde golfová hřiště, ale zásadní atrakcí je zábavný park, díky kterému je ostrov hojně navštěvován. Kromě toho se zde nachází ale například i oceanárium či jedna z největších soch Merliona, což je tvor, který má lví hlavu a tělo ryby a je to symbol a maskor Singapuru.

Masjid Negara

Malajská národní mešita, nebo-li Masjid Negara leží v hlavním městě Kuala Lumpur. Leží v nádherných zahradách ulice Jalad Perdana. Mešita byla navržena britským architektem a jeho malajskými spolupracovníky a postavena byla v roce 1965. Mešita je velmi moderní. Zásadní je 73 metrů vysoký minaret. Hlavní střecha je ve tvaru otevřeného deštníku a kopule minaretu ve tvaru zavřeného deštníku. 

Georgetown

Georgetown (Malajsie, Shutterstock) George Town je hlavním městem státu Penang v Malajsii a je pojmenováno po britském králi Georgovi III. Město bylo založeno v roce 1786 a je směsicí života a historie. Návštěvníkům zpříjemňují pobyt anglické kostely, čínské chrámy, vůně soli a indického kari.

Penang

Penang (Malajsie, Shutterstock) Penang je ostrov ležící pří západním pobřeží Malajsie. Podle ostrova je pojmenován i kopec, ze kterého je možné zhlédnout hlavní město ostrova Georgetown. Celý ostrov je kulturím mixem asijské a evropské kultury. Především je tu znám čínský a indický vliv. Do roku 1941 byl ostrov britskou kolonií, poté byl za války obsazen Japonci. 

Penang Hill

lanovka, Penang Hill (Malajsie, Shutterstock) Penang Hill je kopec vysoký asi 735 m. n. m. s nádherným výhledem na Georgetown. Bylo to rezidenční místo britských kolonialistů. Je možné se sem dostat vlakem, vede tudy železnice Penang Hill. A na vrchol vede lanovka. Není možné zde vidět velké savce, ale žijí zde divoká prasata, veverky, opice a ptáci.

Taman Negara

NP Taman Negara (Malajsie, Dreamstime) Národní park Taman Negara se rozkládá na 4 343 km2 v poloostrovní části Malajsie a zahrnuje jeden z nejstarších tropických deštných pralesů na Zemi, starý 130 milionů let. Na území Taman Negara je Gunung Tahan (2 187 m n.m.), nejvyšší hora pevninské Malajsie. V parku se nachází jak bohatá fauna (asijští sloni, tygři, leopardi, nosorožci, létající veverky), tak ale i flora (dvoubarevné kaparadiny, prastaré stromy s obřími kořenovými systémy, či parazitická rostlina raflézie).

Langkawi

Langkawi ostrov (Malajsie, Dreamstime) Soustroví Langkawi se nachází v Andamanském moři asi 30 kilometrů od pevninské Malajsie. Skládá se ze 104 ostrůvků, z nichž použe 4 jsou obydlené. Největší ostrov se nazývá stejně jako celé soustroví a žije na něm necelých 70 tisíc lidí. V roce 2007 byl zde vyhlášen geopark pod zášitou UNESCO. Navštívit můžete například vrchol Gunung Mat Chinchang, kam můžete vyjet lanovkou a kde se nachází unikátní most Sky Bridge.

Podobné zájezdy

Rychlý dotaz

Alvarez s.r.o. 2017
designed by Humlnet Creative