Francouzskou Indočínou

Náročnost 2 Cestovatelské zájezdy
 • 28 dnů
 • od 78 390 Kč
 • Individuální
 • skupina 7 – 16 osob
5.10. - 1.11.2024
1inc24
79 990 Kč uzavřeno, průvodce: Viliam Král'
12.10. - 8.11.2024
2inc24
79 990 Kč 78 390 Kč se slevou First minute, garantovaný odjezd Rezervace Přihláška

shrnutí

 • Prohlídka kosmopolitní thajské metropole Bangkoku
 • Královské město Luang Prabang na řece Mekong
 • Paláce a hrobky císařského města Hué
 • Khmerské chrámy Angkoru ukryté v džungli
Mapa trasy zájezdu Francouzskou Indočínou

program zájezdu

1. den
letecký přesun do Bangkoku

2. den
přílet do Bangkoku a krátká prohlídka - královský palác se sochou Smaragdového Buddhy, chrám Wat Pho s 45 m dlouhou sochou ležícího Buddhy, individuálně noční život v zábavní čtvrti Pat Pong

3. den
dokončení prohlídky Bangkoku - chrám Wat Arun, čínská čtvrť, plavba po řece Chao Phraya, odjezd lehátkovým vlakem do Chiang Mai

4. - 5. den
půvabné severothajské město Chiang Mai (kulturní a náboženské centrum, staré město s četnými chrámy a zbytky hradeb, lidové výrobky, noční trhy), výlet na horu Doi Suthep (1676 m) s chrámem Wat Phra That, možnost jízdy na slonech a raftingu na bambusových vorech po řece Mae Sa, sloní škola, orchidárium, oblast tropických horských pralesů Zlatého trojúhelníku na thajsko-barmském pomezí 

6. - 8. den
království „milionu slonů“ Laos, dvoudenní plavba po Mekongu do světově proslulé lokality Luang Prabang UNESCO (jeden z největších chrámových komplexů v Asii, koloniální architektura, královský palác), výlet k vodopádům Kuang Si

9. - 11. den
průjezd hornatou krajinou s malebnými vesničkami a oblastí krasových skalních útvarů Vang Vieng, královské město Vientiane (starobylý chrám Wat Si Saket s tisíci sošek Buddhy, Velká stúpa, Vítězný monument, Národní muzeum), přelet do vietnamské metropole Hanoje

12. - 14. den
Hanoj (staré město, jezero Navráceného meče, pagoda Ngoc Son s mostem Jitřních paprsků, Chrám písemnictví, areál Ho Či Minova mauzolea s jeho domem, muzeem a pagodou Jednoho sloupu, vodní loutkové divadlo), plavba do Dračí zátoky UNESCO s více než třemi tisíci bizarních vápencových ostrůvků ve tvaru homole, nocleh na ostrově Cat Ba, návrat do Hanoje, přejezd nočním vlakem do Hue

15. - 17. den
bývalé sídelní město dynastie Nguyen Hué UNESCO (císařský palác se Zakázaným městem, hrobky císaře Minh Manga a dalších panovníků), pagoda Thien Mu na břehu Voňavé řeky, kosmopolitní přístav Hoi An UNESCO (holandská, portugalská a čínská koloniální architektura), pozůstatky chrámového komplexu My Son UNESCO ze 4. století, nočním lehátkovým autobusem do Nha Trangu

18. - 19. den
odpočinek na plážích Jihočínského moře v letovisku Nha Trang (katedrála, pagoda Long Son s obřím Buddhou, čamské věže Po Nagar), možnost plavby po okolních ostrovech s koupáním, nočním lehatkovým vlakem do Saigonu

20. - 21. den
prohlídka Ho Či Minova Města, dříve Saigon (Palác znovusjednocení, radnice, katedrála, pagoda Nefritového císaře, muzeum války, vyhlídka z mrakodrapu Bitexco), plavba lodí bludištěm říčních ramen v deltě Mekongu, rybářské vesničky, ochutnávka místních výrobků z kokosu a medu

22. - 23. den
odjezd do Kambodži, metropole Phnom Penh (královský palác, Stříbrná pagoda, chrám Wat Ounalom, muzeum genocidy Tuol Sleng, tržiště)

24. - 26. den
přejezd autobusem kolem jezera Tonlé Sap až do Siem Reapu, bývalé hlavní město khmerských králů Angkor UNESCO po staletí ztracené v džungli (130 velmi zachovalých paláců a chrámů z 9. - 14. století na ploše téměř 200 km2, nejslavnější chrám Angkor Wat, kamenné reliéfy tváří v chrámu Bayon, fotogenický chrám Ta Prohm prorostlý džunglí, vodní nádrže)

27. - 28. den
odjezd do thajského Bangkoku, návrat do ČR                                                                                  

Cena zahrnuje: zpáteční letenku do Bangkoku včetně všech poplatků, přelet Vientiane-Hanoj, místní dopravu, ubytování, dvoudenní výlet do Dračí zátoky s plnou penzí a služby průvodce.
Ubytování: 21x turistický hotel (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím), 3x lehátkový vlak, 1x lehátkový autobus.
Doprava: vlak, minibus, autobus, taxi, tuk-tuk, loď.
Stravování: 1x plná penze na výletě do Dračí zátoky, jinak individuální za pomoci průvodce.

Služby za příplatek: 21x jednolůžkový pokoj 8400 Kč, Vietnamské vízum 900 Kč, Pojištění léčebných výloh+COVID 1456 Kč, Pojištění Prémium STORNO+COVID 2772 Kč.

Cena nezahrnuje: vstupní víza do Laosu cca 30 USD a Kambodži cca 40 USD, vstupné cca 250 USD.

Organizátorem zájezdu je CK Alvarez.

Ke službám na zájezdu se vztahují Všeobecné informace.

galerie

mapa

Legenda

 • Pozemní doprava
 • Lodní doprava
 • Letecká doprava

hodnocení

Všechny recenze jsou ověřené a vyplnili je účastníci zájezdu na základě odkazu (webového linku) zaslaného po návratu ze zájezdu. Zveřejněny jsou všechny recenze, tedy pozitivní i negativní.

Vladimír M. (2023)

Hodnocení zájezdu:

Se zájezdem jsme byly celkově spokojení. Zájezd je zaměřen spíše na památky ale i přírodní krásy jsme poznali, též ruch velkoměst. Výborné byly noční přesuny, kterých mohlo být i více, neboť šetří čas přes den, kvalita ubytování přiměřená na 1-2 noci, některé pokoje byly bez oken což bylo dosti zvláštní, ale akceptovatelné. Stravování na ulicích a tržištích super zážitek. Závěrečný transfer ze Siem Reap Kambodža do Bangkoku Thajsko mohl být letecky, neboť po měsíci cestování byl dosti úmorný. Myslím že zájezd je celkově vyvážený a každý si v něm najde tu svoji třešničku na dortu.

Hodnocení práce průvodce:

Průvodce byl super profík a zároveň zábavný a společenský. Velice rádi jsme poslouchali jeho příběhy z cest po celém světě. Budeme rádi pokud se s ním při našem cestování znovu potkáme.

zobrazit další hodnocení

podrobné pokyny k zájezdu

Můžete si stáhnout nebo vytisknout podrobné pokyny v PDF.

odkazy

Cestománie Thajsko - severní část

Cestománie Thajsko - severní část - ČT1, 2004

Bangkok

Dokument o hlavním městě Thajska Bangkoku, 2013

Cestománie Laos

Cestománie Laos - ČT1, 2004

Luang Prabang

Video o laoském Luang Prabangu - ČT2, 2015

Laos

Informace o nejzajímavějších památkách v Laosu, 2006

Cestománie Vietnam

Cestománie Vietnam - ČT1, 2001

Na cestě po severním Vietnamu

Na cestě po severním Vietnamu - ČT2, 2006

Na cestě po severním Laosu

Na cestě po severním Laosu - ČT2, 2009

Ho Či Minovo Město

Na cestě po Ho Či Minově Městě - ČT2, 2013

Cestománie Kambodža

Cestománie Kambodža - ČT1, 2001

Na cestě po Angkoru

Na cestě po kambodžském Angkoru - ČT2, 2015

encyklopedie

Bangkok

Bangkok (Thajsko, Shutterstock) Bangkok je hlavní město Thajska a jedno z předních světových středisek turistického ruchu. Město, které svou rozlohou je téměř stejně velké jako Praha má co do počtu obyvatel nad Prahou náskok, osidluje ho totiž pětinásobně víc lidí (přes 5 milionů obyvatel). Bangkok je na jedné straně plný luxusních drahých domů, residencí, tržišť, krásných buddhistických chrámů, které vyzařují klid a pohodu a na straně druhé rušné dopravy, nočních podniků a je také znám jako centrum sexuálního turismu.

Pat Pong

Pat Pong je snad nejproslulejší centrum neřesti a červených luceren na světě. Nachází se v thajském Bangkoku. Původně zde byla banánová plantáž vlastněná Indočínskou bankou. Pozemek odkoupila rodina Patpongphanit. Typický bar je zde dlouhý 12 metrů. Nachází se tu kolem 40 go-go barů, restaurace, bary, diskotéky a kluby s živou hudbou.

Chiang Mai

Na severu Thajská se nachází město Chaing Mai, jehož základy jsou zříceniny starodávného města. Město se  nachází v centru nádherné přírody. Žije zde asi 150 tisíc obyvatel. Kromě obrovského množství chrámů jsou zde k vidění i ke koupi řemeslné produkty ručně vyráběné.

Laos

buddhistický chrám (Laos, Dreamstime) Laos je stát v jihovýchodní Asii a řadí se k nejchudším zemím v oblasti. Hlavním městem je Vientiane. Většina obyvatel Laosu náleží k etnické skupině Lao. Tradiční domy stavějí Laosané na kůlech. Většina se věnuje zemědělství, průmysl v zemi de facto neexistuje, zato pěstují rýži na svých políčkách. Sever země se nachází v oblasti Zlatého trojúhelníku, který je významný především produkcí a obchodem s drogami. 

Vientiane

Spící Budha, chrám Vientiane (Laos, Dreamstime) Hlavním a největším městem Laosu je Vientiane ležící na řece Mekong blízko hranice s Thajskem. Hlavním městem je už od roku 1563. Ve městě se náchází dochovalé buddhistické chrámy a sochy. Známá je například stúpa Pha That Luang či bývalý chrám Haw Phra Kaew.

Wat Si Saket

Wat Si Saket je nejstarším dochovaným chrámem v hlavním měste Laosu Vientiane. Ostatní chrámy byly většinou zničeny Siamci v 19. století a posléze přestavěny. Buddhistický chrám Wat Si Saket byl postaven v thajském stylu a zřejmě proto zůstal jako jediný při ničení města ušetřen. Součástí chrámu je také klášterní zeď s více než 2000 keramických a stříbrných obrázků Buddhy.

Hanoj

Hanoj (Vietnam, Shutterstock) Hlavní město Vietnamu se nazývá Hanoj. Toto město ležící na Rudé řece na severu Vietnamu je velmi důležité politické i kulturní centrum. V Hanoji se nachází nejstarší pagoda ve městě nesoucí název Tran Quoc, což v překladu znamená "objevení země". Tato pagoda byla vybudována v 6. století. Zajímavý je také průmysl a obchod ve městě. Ulice Starého města se nazývají podle odvětví, ve kterém se v té ulici obchoduje (např. Květinová, Zeleninová apod.). Město zažívá od 90. let značný hospodářský nárůst, který vede také k růstu populace, což ale bohužel koliduje s problémem infrastruktury, která je ve městě problematická.

Dračí zátoka

Dračí zátoka (Vietnam, Shutterstock) Dračí zátoka neboli Ha Long je území, ležící při ústí Červené řeky ve Vietnamu. V roce 2011 bylo toto místo vyhlášeno jako jeden ze Sedmi přírodních divů světa. V zátoce vystupuje z vody kolem 3000 malých ostrůvků a skalisek, které vytváři obdivuhodnou scenérii. Legenda praví, že Číňané poslali draka, který se na tomto místě snesl na zem a vzniklé díry se zaplnily vodou. Překlad Ha Long je "místo, kde drak klesl do moře". Od roku 1994 je na seznamu UNESCO. Zátoka je domove 60 živočišných a 14 rostlinných endemických druhů.

Hué

Město Hué, které patří ke kulturnímu dědictví UNESCO, se nachází na východním pobřeží Vietnamu a je omývané Jihočínským mořem. Město je známé především díky svým palácům, pagodám, hrobkám a chrámům, tedy bohaté historické stopě a také díky lokálním pochutinám. Typickým jídlem je polévka červené barvy bun bo, která zahrnuje rýžové nudle, hovězí maso, citronovou trávu a koření. Hué bylo od roku 1802 hlavní městem císařství dynastie Nguy?n. Během Vietnamské války však bylo mnoho staveb zničeno. 

Citadela v Hué

Citadela vietnamského města Hué stojí na břehu Voňavé řeky. S její výstavbou se začalo v roce 1805 a dokončení se datuje roku 1832. Za dob komunistické vlády, po válce ve Vietnamu začalo vše chátrat, avšak v posledních letech vláda investuje finance na údržbu místa. Citadela je jakési „město ve městě“, které je obehnáno hradbami. Dominantou je Vlajková věž měřící 37 metrů. Devět posvátných kanónů má symbolizovat ochránce paláce a království, nikdy neměly sloužit k boji a představují čtyři roční období a pět základních elementů. Císařské město se nachází uvnitř Citadely.

Osmiboká pagoda

Osmiboká Pagoda Thien Mu se nachází ve městě Hué ve Vietnamu a byla postavena okolo roku 1601. Thien Mu znamená v překladu Pagoda nebeské paní. Pagoda leží 3 kilometry od pevnosti Hué. Thien Mu je největší náboženská budova ve Vietnamu. Osmiboká pagoda se jí říká, protože půldorys je ve tvaru osmiúhelníku. Věž je vysoká 21 metrů a je sedmistupňovitá.

Císařské hrobky

Neporušený komplex císařských hrobek se nachází ve vzdálenosti 2 – 16 km jihozápadně od Citadely ve vietnamském městě Hué. Město Hué bylo dokonce na začátku 19. století hlavním městem Vietnamu. Všechny hrobky mají dvě části – první je určena pro pohřební účely, druhá pro samotnou hrobku, ale ne v každé hrobce je scísař pochován. V každém komplexu najdete hradby, trojitou bránu, dvůr pozdravů, stély, pavilony, chrámy, zahrady, jezírka a samotnou hrobku. Místo bylo v roce 1993 prohlášeno Světovým kulturním odkazem pod ochranou UNESCO.

My Son

My Son (Vietnam, Shutterstock) My Son jsou pozůstatky hinduistického chrámového komplexu, který byl postupně vybudován mezi 4. až 14. století krály Čamské říše. Chrámy byly zasvěceny hinduistickému bohu Šivovi. Komplex se nachází přibližně 60 kilometrů od vietnamského města Da Nang. Ruiny jsou zapsané na seznamu UNESCO a většina staveb byla postavena z červených cihel a pouze jediný chrám je kamenný.

Nha Trang

Nha Trang (Vietnam, Shutterstock) Nha Trang je město nacházející se ve Vietnamu, které leží přímo u moře. Žije zde asi 360 tisíc lidí. Návštěvníkům nabízí údajně nejkrásnější záliv světa a turisticky oblíbená je 7 kilometrů dlouhá pláž. Mohou se zde věnovat řadě vodních i jiných sportovních aktivit či se mohou zúčastnit některých organizovaných výletů.

Ho Či Minovo město

Ho Či Minovo Město se nachází ve Vietnamu. Dřívejší název města byl Saigon. Město zprvu dělá dojem západního velkoměsta vzhledem k množství reklam a světelných panelů. Mimo to se zde nachází pro návštěvníky i mnohá relaxační využití, a to v podobě kaváren, bank, restarurací a obchodních domů. Nachází se zde i zajímavé monumenty jako Palác sjednocení, Operní dům či Radnice Ho Či Minova Města.

Kambodža

Kambodža (Kambodža, Dreamstime) Jedním ze států jihovýchodní Asie je i království Kambodža. To leží mezi Vietnamem, Laosem a Thajskem a jih země omývá Thajský záliv. Hlavním městem je Phnom Penh. Drtivou většinu obyvatel tvoří buddhisté, etnická skupina Khmerů a díky nim je úředním jazykem je khmerština. Do roku 1953 byla Kambodža pod nadvládou Francie (součást Francouzské Indočíny), za války okupována Japonci. Nejznamější symbolem Kambodžy je buddhistický chrám Angkor Vat, památka UNESCO.

Phnom Penh

Královský palác v Phonm Penh (Kambodža, Dreamstime) Hlavní městem jihoasijské Kambodžy je Phnom Penh, které je zároveň i největším městem a leží na jihu státu. Město leží ne břehách řek Tonlé Sap a Mekong. Ve městě jsou nejdůležitější ekonomické aktivity spojené s průmyslem. Dnes je město docela problematické z hlediska bezpečnosti, protože zde stoupá kriminalita. Nachází se tu nádherné památky a turistické atrakce. Za všechny lze zmínit například budovu Národního schomáždění, konferenční hala Chaktomouk, Národní muzeum, Královský palác a další...

Tonlé Sap

Lidé žijící na jezeře Tonlé Sap (Kambodža, Dreamstime) Největší jezerem poloostrova Západní Indie je Tonlé Sap ležící v Kambodži. Jezero vzniklo jako pozůstatek mořského zálivu, přesto je to sladkovodní jezero. Vtéká sem řeka Tonlé Sap, která ústí do Mekongu. Maximální hloubka jezera je 10 metrů. Tonlé Sap je velkým zdrojem pitné vody a především baštou pro rybáře, protože se zde nachází obrovské množství sladkovodních ryb.

Siem Reap

Siem Reap (Kambodža, Dreamstime) Siem Reap neboli Angkor se nachází v Kambodži, kde je ke zhlédnutí legendární Angkor Wat. Město je bránou do Angkoru, regionu s hustou tropickou džunglí a mnoha starobylými kamennými chrámy. Dech beroucí krása chrámů je poslední památkou na silné Kmérské království. Angkor je také zařazen do světového dědictví UNESCO.

Angkor Wat

Angkor Wat (Kambodža, Shutterstock) Angkor Wat je komplex chrámů nacházející se v Kambodže. Je to jeden z největších náboženských památek na světe a jako jediný zůstal významným náboženským centrem od svého založení. Byl postaven pro krále Suryavarmana II. počátkem 12. století jako jeho královský chrám a hlavní město. Je ztělesněním khmerské architektury. Původně byl postaven jako hinduistický chrám, ale koncem 12. století se již transformoval jako chrám budhistický. Stal se symbolem Kambodže a je zobrazen na státní vlajce.

Sloní terasa

Terasa slonů je součást pozůstátků opevněného města Angkoru. Terasa byla využívána králem Džajavarmanem VII. jako místo odkud sledoval, jak se vrací jeho armáda z vítězných bitev. Tera je dlouhá 350 metrů a byla také využívána pro různé ceremonie a při královském přijímání. Opevnění je rozděleno na 5 částí. Střední část zbylé zdi je zdobená lvy a garudami v životní velikosti a vyřezávanými slony na východním konci.

Bayon

Chrám Bayon (Kambodža, Michal Čepek) Bayon je prvním buddhistickým chrámem na kambodžském území. Postaven byl mezi 12 - 13. století. Má spoustu "věží", vytvarovaných do tváří, usmívajících se při pohledu ze všech čtyř stran. Jedná se o tvář Buddhy Lokesvary. Bayon je zároveň vrcholem staveb Angkoru, které prováděli jednotliví panovníci po dobu čtyř staletí.

Socha ležícího Buddhy

Socha ležícího Buddhy se nachází v chrámu Wat Pho v Bangkoku. Tato pozlacená skulptura byla postavena na příkaz Rámy III. v roce 1832 a reprezentuje vstup Buddhy do stávu nirvány a konec reinkarnace. Socha je 15 metrů vysoká a 46 metrů dlouhá a kromě toho, že Buddha leží, tak si pravou rukou podepírá hlavu.

Chrám Smaragdového Buddhy

Chrám Smaragdového Buddhy přitahuje v Bangkoku denně tisíce thajců, kteří tu zapalují vonné tyčinky a obětují květy lotosu. Cílem je především zázračná soška, která byla podle pověsti kdysi objevena v troskách budhistické pagody. Smaragdový Buddha byl vyroben v jižním Thajsku ve 14. století a je vytesán z jediného kusu krystalu jadelitu.

Thajsko

Thajsko (Thajsko, Shutterstock) Thajsko se nachází na jihovýchodě Asie mezi Barmou, Laosem, Malajsii a Kambodžou. Země je královstvím a králem je Ráma IX. V tomto buddhistickém státě žije asi 67 milionů obyvatel. Hlavní město se jmenuje Bangkok, což je vyhlášené turistické místo celé Asie. Celá oblast jihovýchodní Asie je postižena monzuny a v roce 2004 Thajsko zasáhla vlna tsunami. Přesto ekonomicky patří Thajsko k nejrozvinutějším státům Asie. Od 80. let se podařilo snížit počet lidí žijících pod prahem chudoby o neuvěřitelných 50%, k čemuž příspívá i velmi nízká nezaměstnanost (ani ne 1%).

Muzeum Tuol Sleng

V kambodžském hlavním městě Phnom Penhu se nachází bývalá střední škola, kde je dnes Muzeum genocidy. Na tomto místě dříve fungovalo khmerské vězení, kde byli lidé mučení a týráni. Zemřelo zde na 20 tisíc lidí. Vězení bylo zrekonstruováno a zpřístupněno široké veřejnosti jako připomínka hrůzné genocidy za dob khmérského režimu.

Luang Prabang

Luang Prabang (Laos, Shutterstock) V severním Laosu se nachází bývalé sídlo laoských králů, město Luang Prabang. Historické jádro města figuruje na Seznamu světového dědictví UNESCO. Ve městě se dochovalo více než 30 buddhistických chrámů postavených před Francouzskou kolonizací. Nachází se zde také zlatá stúpa That Chomsi, která je 24 metrů vysoká či klášter Wat Xieng Thong.

Wat Pho

Wat Pho je známé především pro svojí obrovskou ležící sochu Buddhy. Samotný chrám se pyšní tituly největší a nejstarší v celém Bangkoku. Socha Buddhy je 46 m dlouhá a 15 m vysoká a zobrazuje Buddhovo vstup do stavu nirvány. Zajímavostí je, že Wat Pho je znám jako první thajská univerzita. Kromě toho jsou zde návštěvníkům nabízeny i tradiční thajské masáže.

Wat Arun

Wat Arun neboli chrám západu slunce je jednou z nejznámějších památek Bangkoku. Chrám vypadá z dálky lépe než zblízka. Jak už napovídá jméno, nekrásnější pohled na chrám je večer při západu slunce. Jméno chrámu je odvozeno od hinduistického boha Aruna. 

Vang Vieng

Vang Vieng (Laos, Shutterstock) Vang Vieng je město Laosu umístěné v provincii Vientiane. Dnes je zejména baťůžkářským městem. Na tržišti, které se nachází pět kilometrů severně od města, je k prodeji nejen textil a domácí potřeby ale i netopýři, veverky, opice, krysy, myši a další zvířata jako pochoutka. Skutečnou atrakcí jsou však krásné vápencové hory a bezpočet jeskyní.

Doi Suthep

V oblasti Zlatého trojúhelníku na severu Thajska se nachází hora Doi Suthep. Tato hora dosahuje výšky 1676 m.n.m. a nachází se nedaleko města Chiang Mai. Doi Suthep leží na žulové hoře společně se svým dvojčetem Doi Pui. Na vrcholu hory můžete navštívit buddhistický chrám Wat Phrathat Doi Suthep ze 13. století. Celá oblast je součástí národního parku Doi Suthep-Pui. 

Thien Mu

Na břehu Voňavé řeky ve vietnamském měste Hué můžete navštívit sedmipatrovou pagodu Thien Mu. Jedná se o nejvyšší náboženskou stavbu ve Vietnamu. Tato pagoda byla postavena již v roce 1601 za dob vládců dynastie Nguyen. V roce 1710 se součástí stal velký zvon, vážící 3 tuny, který je prý slyšet i 10 klilometrů daleko. Další součástí pagody je mramorová socha želvy, která symobolizuje dlouhověkost.   

Chrám Ta Prohm

Chrám Ta Prohm, Siem Reap, Kambodža (Kambodža, Dreamstime) Chrám Ta Prohm leží v kambodžské oblasti Siem Reap. Defacto pět obdelníkových stěn obklopuje centrální svatyni. Chrakteristickým rysem Ta Prohm jsou stromy rostoucí z trosek. Původní název chrámu byl Radžavihára a s jeho stavbou se začalo na konci 12. století na příkaz kmérského krále Džajvarmána VII. Poté byl dlouhá staletí Ta Prohm opušten. Přesto je tento fotogenický chrám jeden z nejzachovalejších v celém Angkoru.

Podobné zájezdy

Rychlý dotaz

Alvarez s.r.o. 2017
designed by Humlnet Creative