Za exotikou jihovýchodní Asie

Náročnost 3 Cestovatelské zájezdy
  • 29 dnů
  • od 76 790 Kč
  • Dle programu
  • skupina 7 – 15 osob
2.11. - 30.11.2024
1mal24
79 990 Kč 76 790 Kč se slevou First minute Rezervace Přihláška

shrnutí

  • Treking horskými pralesy Zlatého trojúhelníku
  • Starobylé chrámy ve městě Luang Prabang
  • Odpočinek na plážích Andamanského pobřeží
  • Čínské a hinduistické chrámy na ostrově Penang
Mapa trasy zájezdu Za exotikou jihovýchodní Asie

program zájezdu

1. - 3. den
letecký přesun do Bangkoku (královský palác se sochou Smaragdového Buddhy, chrám Wat Pho s 45 m dlouhou sochou ležícího Buddhy, chrám Wat Arun, čínská čtvrť, noční život v zábavní čtvrti Pat Pong), plavba po řece Chao Phraya, odjezd do Chiang Mai

4. - 7. den
prohlídka severothajského opevněného města Chiang Mai (buddhistické chrámy Phra Sing a Chedi Luang, noční bazar), vyjížďka do hor ke klášteru Doi Suthep s nádhernými výhledy do okolí, třídenní trek tropickým horským pralesem s návštěvou vesnic kmene Karen, dobrodružná jízda na slonech a rafting na bambusových vorech

8. - 10. den
plavba lodí z Tha Ton do Chiang Rai po řece Mae Kok, cesta horami do „čínského“ města Mae Salong, možnost výletu do Barmy z pohraničního města Mae Sai, střed Zlatého trojúhelníku a muzeum opia v Sop Ruak, staré sídelní město Chiang Saen s chrámem Čedi Luang

11. - 13. den
„Království milionu slonů“ Laos, plavba po Mekongu do starobylého města Luang Prabang UNESCO (překrásné chrámy, koloniální francouzská architektura, královský palác), výlet k vodopádům Kuang Si a koupání v kaskádách

14. - 15. den
průjezd hornatou krajinou s malebnými vesničkami a oblastí krasových skalních útvarů Vang Vieng, královské město Vientiane (starobylý chrám Wat Si Saket s tisíci sošek Buddhy, Velká stúpa, Vítězný monument, Národní muzeum)

16. - 18. den
návrat do Thajska, přelet z Udon Thani na ostrov Phuket, plavba lodí přes ostrovy Phi Phi do města Krabi, písečné pláže a korálové útesy v okolí letoviska Ao Nang (relaxace, koupání a šnorchlování), možnost plavby lodí podél mořských útesů a vápencových masivů Phra Nang či potápění

19. - 20. den
přejezd do Malajsie na ostrov Penang, prohlídka města Georgetown UNESCO neztrácejícího svůj koloniální šarm a čínský duch (čínské a hinduistické chrámy, pevnost Cornwallis, čínský klanový dům Khoo Kongsi, buddhistický klášter Kek Lok Si), podvečerní výjezd lanovkou na Penang Hill

21. - 22. den
metropole Kuala Lumpur (moderní centrum, vyhlídková věž Menara, 452 m vysoký mrakodrap Petronas Towers, mešita Masjid Negara, noční trh v čínské čtvrti), výlet k hinduistickým jeskyním Batu

23. - 26. den
návštěva jednoho z nejstarších pralesů světa v národním parku Taman Negara (plavba lodí, výprava do noční džungle, procházka po lávkách zavěšených vysoko v korunách stromů), odjezd do perly Malajsie, přístavu Melaka UNESCO (Červené „holandské" náměstí, vyhlídka a kostel Sv. Pavla, čínská čtvrť, ruiny portugalských pevností)

27. - 29. den
„Lví město“ Singapur (koloniální památky, vyhlídková plošina Sands Skypark, hinduistické a čínské chrámy, moderní čtvrti, vyhlídkové kolo Singapore Flyer, možnost nočního safari v ZOO, nákupy), návrat do ČR                                                                                    

Cena zahrnuje: letenku do Bangkoku a zpět ze Singapuru včetně všech poplatků, přelet Udon Thani - Phuket, místní dopravu, ubytování, treking s plnou penzí včetně jízdy na slonech a raftingu na vorech, 4x plavbu lodí a služby průvodce.
Ubytování: 23x turistický hotel (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím), 1x lehátkový vlak, 2x domorodý dům během treku.
Doprava: vlak, loď, minibus, autobus, taxi, tuk-tuk, slon.
Stravování: 2x plná penze, jinak individuální za pomoci průvodce.

Služby za příplatek: 23x jednolůžkový pokoj 9200 Kč, Pojištění léčebných výloh+COVID 1508 Kč, Pojištění Prémium STORNO+COVID 2871 Kč.

Cena nezahrnuje: laoské vízum 30 USD, vstupné cca 300 USD.

Organizátorem zájezdu je CK Alvarez.

Ke službám na zájezdu se vztahují Všeobecné informace.

galerie

mapa

Legenda

  • Pozemní doprava
  • Lodní doprava
  • Letecká doprava

hodnocení

Všechny recenze jsou ověřené a vyplnili je účastníci zájezdu na základě odkazu (webového linku) zaslaného po návratu ze zájezdu. Zveřejněny jsou všechny recenze, tedy pozitivní i negativní.

Hana D. (2017)

Hodnocení zájezdu:

Trasa byla velmi zajímavá, střídaly se různé aktivity. Možná, že by bylo lepší obrátit pořadí zemí, tedy začít v Singapuru a skončit v severním Thajsku, resp. v Bangkoku. To nejlepší bylo totiž hned na počátku. Úžasné i kulinářsky, opakovaně byla slabší organizace transportů.

Hodnocení práce průvodce:

Nadšený amatér.

zobrazit další hodnocení

podrobné pokyny k zájezdu

Můžete si stáhnout nebo vytisknout podrobné pokyny v PDF.

odkazy

Cestománie Thajsko - severní část

Cestománie Thajsko - severní část - ČT1, 2004

Bangkok

Dokument o hlavním městě Thajska Bangkoku, 2013

Chiang Mai

Město Chiang Mai v oblasti Zlatého trojúhelníku, 2009

Cestománie Laos

Cestománie Laos - ČT1, 2004

Luang Prabang

Video o laoském Luang Prabangu - ČT2, 2015

Na cestě po Penangu

Na cestě po Penangu - ČT2, 2015

Objektiv Georgetown

Objektiv Georgetown - ČT1, 2013

Na cestě po Kuala Lumpur

Na cestě po Kuala Lumpur - ČT2, 2015

Cestománie Singapur

Cestománie Singapur - ČT1, 2002

NP Taman Negara

Článek o nejstarším pralese světa Taman Negara, 2012

Objektiv Melaka

Objektiv Melaka - ČT1, 2013

encyklopedie

Bangkok

Bangkok (Thajsko, Shutterstock) Bangkok je hlavní město Thajska a jedno z předních světových středisek turistického ruchu. Město, které svou rozlohou je téměř stejně velké jako Praha má co do počtu obyvatel nad Prahou náskok, osidluje ho totiž pětinásobně víc lidí (přes 5 milionů obyvatel). Bangkok je na jedné straně plný luxusních drahých domů, residencí, tržišť, krásných buddhistických chrámů, které vyzařují klid a pohodu a na straně druhé rušné dopravy, nočních podniků a je také znám jako centrum sexuálního turismu.

Pat Pong

Pat Pong je snad nejproslulejší centrum neřesti a červených luceren na světě. Nachází se v thajském Bangkoku. Původně zde byla banánová plantáž vlastněná Indočínskou bankou. Pozemek odkoupila rodina Patpongphanit. Typický bar je zde dlouhý 12 metrů. Nachází se tu kolem 40 go-go barů, restaurace, bary, diskotéky a kluby s živou hudbou.

Chiang Mai

Na severu Thajská se nachází město Chaing Mai, jehož základy jsou zříceniny starodávného města. Město se  nachází v centru nádherné přírody. Žije zde asi 150 tisíc obyvatel. Kromě obrovského množství chrámů jsou zde k vidění i ke koupi řemeslné produkty ručně vyráběné.

Laos

buddhistický chrám (Laos, Dreamstime) Laos je stát v jihovýchodní Asii a řadí se k nejchudším zemím v oblasti. Hlavním městem je Vientiane. Většina obyvatel Laosu náleží k etnické skupině Lao. Tradiční domy stavějí Laosané na kůlech. Většina se věnuje zemědělství, průmysl v zemi de facto neexistuje, zato pěstují rýži na svých políčkách. Sever země se nachází v oblasti Zlatého trojúhelníku, který je významný především produkcí a obchodem s drogami. 

Vientiane

Spící Budha, chrám Vientiane (Laos, Dreamstime) Hlavním a největším městem Laosu je Vientiane ležící na řece Mekong blízko hranice s Thajskem. Hlavním městem je už od roku 1563. Ve městě se náchází dochovalé buddhistické chrámy a sochy. Známá je například stúpa Pha That Luang či bývalý chrám Haw Phra Kaew.

Wat Si Saket

Wat Si Saket je nejstarším dochovaným chrámem v hlavním měste Laosu Vientiane. Ostatní chrámy byly většinou zničeny Siamci v 19. století a posléze přestavěny. Buddhistický chrám Wat Si Saket byl postaven v thajském stylu a zřejmě proto zůstal jako jediný při ničení města ušetřen. Součástí chrámu je také klášterní zeď s více než 2000 keramických a stříbrných obrázků Buddhy.

Socha ležícího Buddhy

Socha ležícího Buddhy se nachází v chrámu Wat Pho v Bangkoku. Tato pozlacená skulptura byla postavena na příkaz Rámy III. v roce 1832 a reprezentuje vstup Buddhy do stávu nirvány a konec reinkarnace. Socha je 15 metrů vysoká a 46 metrů dlouhá a kromě toho, že Buddha leží, tak si pravou rukou podepírá hlavu.

Chrám Smaragdového Buddhy

Chrám Smaragdového Buddhy přitahuje v Bangkoku denně tisíce thajců, kteří tu zapalují vonné tyčinky a obětují květy lotosu. Cílem je především zázračná soška, která byla podle pověsti kdysi objevena v troskách budhistické pagody. Smaragdový Buddha byl vyroben v jižním Thajsku ve 14. století a je vytesán z jediného kusu krystalu jadelitu.

Lisu

Původně domorodý tibetský kmen Lisu se nachází dnes především v oblastech Číny a Thajska. Obyvatelé se živí pěstováním rýže, kukuřice či opia. Charakteristické je především oblečení a vzhled. Typické jsou dlouhé pestrobarevné tuniky, které si ženy přehazují přes kalhoty. Můžete se setkat s tím, že na hlavě mají střapce či turbany. Naopak muži nosí zelené či modré pytlovité kalhoty. Stále zde platí kmenové soudy a pro kmen je přirozená i volnost ohledně vztahů a výběru budoucího partnera, tudíž ani v otázce sexu se zde neřídí pravidlem "až po svatbě".

Karen

V Thajsku a Barmě žije domorodý lid Karenů, který čítá asi na 350 tisíc zástupců. Lidé této etnické skupiny se živí především pěstováním plodin a chovem dobytka. Věří především v nesmrtelnost duše, potažmo jsou to buddhisté. Pokud byste potkali v této oblasti někoho s velmi barevnými svršky, které jsou ručně tkané a mají "véčkový" výstřih, pravděpodobně jste narazili na Karena. Důležité je, že tito lidé jsou monogamní a můžou si brát protějšek buď ze stejného, či příbuzného kmene.

Chiang Rai

Jedno z nejsevernějších měst Thajska se jmenuje Chiang Rai. Nachází se poblíž i nejsevernější bod Thajska Mae Sai, který má nádherné přírodní okolí. Město se nachází v oblasti tzv. Zlatého trojúhelníku, což je místo hranic Barmy, Laosu a Thajska, které je známé hodně svými obchody s drogami a opiáty. Chiang Rai bylo založeno roku 1262 krále Meng Rai a stalo se hlavním městěm dynastie Meng Rai.

Mae Salong

Mae Salong, dnes vesnice Santikhiri se nachází na severu Thajsku při hranicích s Barmou. Vesnička se nachází v hornaté oblasti, kde se pěstují čajovníky a sakury. Byl osídlen 93. regimentem Kuomintangu, který zde zakotvil na cestě z Číny do Barmy po nástupu komunismu v Číně v roce 1949. Když byli v roce 1961 vykázáni, tak po návratu domů přes severní Thajsko se někteří vojáci se svými rodinami rozhodli usídlit právě v této vesnici. Mae Salong se nachází v oblasti Zlatého trojúhelníku, takže není žádným překvapením, že se zde pěstuje opium. V městečku se nachází oblíbené čajové obchůdky. 

Krabi

Krabi (Thajsko, Shutterstock) Oblíbenou thajskou turistickou destinací je na severozápadním pobřeží město Krabí ležící na stejnojmenné řece. Celá provincie je většinou pokrytá národními parky a nádhernou přírodou. Krabi je oblíbené především díky možnosti vodních sportů a především pak potápení v tyrkysových mořích. Oblíbený je také jachting a šnorchlování. 

Phra Nang

Phra Nang, nebo také Princeznin mys, je sice jižním cípem poloostrova, ale kvůli skalám a džungli, jež jej oddělují od pevniny, se na něj dá dostat jen lodí. Phra Nang je oblíbené díky překrásnému moři, čistě bílému písku a vápencovým útvarům. Nachází se zde i nejluxusnější pláž v Thajsku.

Phi Phi

Phi Phi (Thajsko, Shutterstock) Ostrovy Phi Phi se nachází na jihu Thajska poblíž Malackého průlivu. Největší ostrovem je jak do rozlohy a populace Ko Phi Phi Don, ale nejnavštěvovanější je dík svým plážím Ko Phi Phi Lee. Tyto dva ostrovy jsou ale ze skupiny nejnavštěvovanějším zbytek jsou spíše velké vápencové útesy trčící z moře. V roce 2004 byly ostrovy postiženy vlnou Tsunami. Ko Phi Phi Lee je hlavně oblíbeným potapěčským místem a nachází se zde i národní park, kde jsou chráněné korálové útesy. 

Malajsie

Malajsie (Malajsie, Shutterstock) Jihoasijský stát Malajsie se rozléhá na poloostrově Malajsie a na severu ostrova Borneo. Na té pevninské části sousedí s Thajskem a Singapurem, na ostrově Borneo pak s Indonésií a Brunejským sultanátem. Hlavním městem je Kuala Lumpur, které je ale na pevninské části Malajsie. Většina země se nachází v džungli a nebo horských pásmech, které přechází v nížiny. Žije zde asi 30 milionu lidí. Obyvatelé Malajsie se hlásí k islámskému náboženství.

Pevnost Cornwallis

Malajská pevnost Cornwallis byla postavená roku 1786 a jedná se o místo, kde se vylodil kapitán Východoindické společnosti Francis Light. Pevnost dnes tvoří v podstatě jen obvodové zdi a uvnitř se nachází park. Zajímavá jsou děla umístěná na hradbách, některá byla v minulosti ukořistěna místním pirátům.

Hadí chrám

Hadí chrám neboli „chrám azurového obláčku“ byl vybudován na jihu Penangského ostrova v Malajsii roce 1850 a je zasvěcen patronovi léčitelů Chor Soo Kongovi. Kolem jeho sochy se kdysi začali slézat jedovatí hadi z džungle, čímž se potvrdila jeho božská moc. Tito hadi žijí v chrámu i korunách okolních stromů dodnes. Jedná se o jedovaté zelené Pitovy zmije a kobry. Přes den hadi ovšem většinou spí, protože jsou omámeni kouřem a vonnými tyčinkami.

Kuala Lumpur

Kuala Lumpur (Malajsie, Dreamstime) Hlavním městem Malajsie je Kuala Lumpur. Ve měste žije více 1.6 milionu obyvatel. Toto nové zmodernizované město si stále ale zachovalo některé památky. Kromě mrakodrapu Petronas Twin Tower a vysílací centrum Kuala Lumpur Tower je zde ale oblíbenou turistickou atrakcí palác Istana Negara, který byl původně na začátku 20. století postaven jako sídlo čínského kupce. Pozdejí byla tato bílá budova přestavěna a přemístěna a od roku 2011 slouží jako královský palác a původní budova jako královské muzeum. 

Petronas Towers

Petronas, Kuala Lumpur (2) (Malajsie, Dreamstime) Malajská dvojčata, pýcha národa, věčný symbol metropole, tak je označován mrakodrap, který je se 452 metry jedním z nejvyšších na světě a nese název Petranosovy věže. Tyto dva spojené mrakodrapy se tyčí k nebi v hlavním městě Kuala Lumpur a byly postaveny v 90. letech. V letech 1998 - 2004 dokonce držely prvenství jako nejvyšší budova světa.

Singapur

Singapur (Singapur, Shutterstock) Nejvyspělejším státem celé jihovýchodní Asie a jeden z nejlépe se rozvíjejících států na světě je Singapur. Tato malá republika se rozkládá na ostrově Singapur a dalších okolních ostrůvcích. Hovoří se zde čtyřmi úředními jazyky, a to anglicky, malajsky, čínsky a tamilštinou. Singapur se od svého založení v roce 1819 stal jedním se států s největší kvalitou života. Je tu nízká nezaměstnanost a je to i důležitý přístav. 

Sentosa

Ostrov Sentosa leží na jihu Singapuru a je s ním spojen mostem, kde vede silnice, jedna kolej železnice a lanovka. Nachází se zde 2 kilometry dlouhá chráněná pláž Fort Siloso, jsou zde golfová hřiště, ale zásadní atrakcí je zábavný park, díky kterému je ostrov hojně navštěvován. Kromě toho se zde nachází ale například i oceanárium či jedna z největších soch Merliona, což je tvor, který má lví hlavu a tělo ryby a je to symbol a maskor Singapuru.

Masjid Negara

Malajská národní mešita, nebo-li Masjid Negara leží v hlavním městě Kuala Lumpur. Leží v nádherných zahradách ulice Jalad Perdana. Mešita byla navržena britským architektem a jeho malajskými spolupracovníky a postavena byla v roce 1965. Mešita je velmi moderní. Zásadní je 73 metrů vysoký minaret. Hlavní střecha je ve tvaru otevřeného deštníku a kopule minaretu ve tvaru zavřeného deštníku. 

Mae Sai

Na první pohled se zdá, že nejsevernější thajské město Mae Sai vypadá jako obrovský otevřený trh. Město leží ve stejnojmenném regionu. Na kopci se na chází chrám Wat Phra That Doi Wao. Hranicí mezi Thajskem a Barmou zde tvoří pouze most. 

Thajsko

Thajsko (Thajsko, Shutterstock) Thajsko se nachází na jihovýchodě Asie mezi Barmou, Laosem, Malajsii a Kambodžou. Země je královstvím a králem je Ráma IX. V tomto buddhistickém státě žije asi 67 milionů obyvatel. Hlavní město se jmenuje Bangkok, což je vyhlášené turistické místo celé Asie. Celá oblast jihovýchodní Asie je postižena monzuny a v roce 2004 Thajsko zasáhla vlna tsunami. Přesto ekonomicky patří Thajsko k nejrozvinutějším státům Asie. Od 80. let se podařilo snížit počet lidí žijících pod prahem chudoby o neuvěřitelných 50%, k čemuž příspívá i velmi nízká nezaměstnanost (ani ne 1%).

Luang Prabang

Luang Prabang (Laos, Shutterstock) V severním Laosu se nachází bývalé sídlo laoských králů, město Luang Prabang. Historické jádro města figuruje na Seznamu světového dědictví UNESCO. Ve městě se dochovalo více než 30 buddhistických chrámů postavených před Francouzskou kolonizací. Nachází se zde také zlatá stúpa That Chomsi, která je 24 metrů vysoká či klášter Wat Xieng Thong.

Georgetown

Georgetown (Malajsie, Shutterstock) George Town je hlavním městem státu Penang v Malajsii a je pojmenováno po britském králi Georgovi III. Město bylo založeno v roce 1786 a je směsicí života a historie. Návštěvníkům zpříjemňují pobyt anglické kostely, čínské chrámy, vůně soli a indického kari.

Penang

Penang (Malajsie, Shutterstock) Penang je ostrov ležící pří západním pobřeží Malajsie. Podle ostrova je pojmenován i kopec, ze kterého je možné zhlédnout hlavní město ostrova Georgetown. Celý ostrov je kulturím mixem asijské a evropské kultury. Především je tu znám čínský a indický vliv. Do roku 1941 byl ostrov britskou kolonií, poté byl za války obsazen Japonci. 

Penang Hill

lanovka, Penang Hill (Malajsie, Shutterstock) Penang Hill je kopec vysoký asi 735 m. n. m. s nádherným výhledem na Georgetown. Bylo to rezidenční místo britských kolonialistů. Je možné se sem dostat vlakem, vede tudy železnice Penang Hill. A na vrchol vede lanovka. Není možné zde vidět velké savce, ale žijí zde divoká prasata, veverky, opice a ptáci.

Taman Negara

NP Taman Negara (Malajsie, Dreamstime) Národní park Taman Negara se rozkládá na 4 343 km2 v poloostrovní části Malajsie a zahrnuje jeden z nejstarších tropických deštných pralesů na Zemi, starý 130 milionů let. Na území Taman Negara je Gunung Tahan (2 187 m n.m.), nejvyšší hora pevninské Malajsie. V parku se nachází jak bohatá fauna (asijští sloni, tygři, leopardi, nosorožci, létající veverky), tak ale i flora (dvoubarevné kaparadiny, prastaré stromy s obřími kořenovými systémy, či parazitická rostlina raflézie).

Wat Pho

Wat Pho je známé především pro svojí obrovskou ležící sochu Buddhy. Samotný chrám se pyšní tituly největší a nejstarší v celém Bangkoku. Socha Buddhy je 46 m dlouhá a 15 m vysoká a zobrazuje Buddhovo vstup do stavu nirvány. Zajímavostí je, že Wat Pho je znám jako první thajská univerzita. Kromě toho jsou zde návštěvníkům nabízeny i tradiční thajské masáže.

Wat Arun

Wat Arun neboli chrám západu slunce je jednou z nejznámějších památek Bangkoku. Chrám vypadá z dálky lépe než zblízka. Jak už napovídá jméno, nekrásnější pohled na chrám je večer při západu slunce. Jméno chrámu je odvozeno od hinduistického boha Aruna. 

Phuket

Ostrov Phuket leží nedaleko západního pobřeží Thajska v Andamanském moři. Ostrovu se také říká "Andamanská perla". Největší městem ostrova je Patong a zároveň nejnavštěvovanější pláž. Ostrov je celkově velmi oblíbenou turistickou destinací z hlediska pláží a krásného moře. Zároveň jsou zde velmi populární potápění a  vodní sporty, především pak surfování. Pláže musely být renovovány po zásahu vlny Tsunami v roce 2004. 

Viking

Součástí thajských ostrůvků Phi Phi je i jeskyně Viking, která se nachází na východně straně. V thajštině je název jeskyně Tham Phaya Nak, kterou ji dal král Ráma IX., když ji v roce 1972 navštívil. V jeskyni se nachází obrázky slonů, stejně jako obrázky různých lodí. Z důvodů jejich ochrany však jeskyně bohužel není otevřená turistům. Kromě toho je zde hnízdí množství vlaštovek, které si zde udělaly svůj domov.

Kuang Si

Vodopády Kuang Si, Luang Prabang(2) (Laos, Dreamstime) Vodopády Kuang Si se nacházejí 29 km jižně od Luang Praganbu v Laosu. Vodopády se skládají z 55 m vysokého hlavního vodopádu a několika 3 – 5 m vysokých menších vodopádů tekoucích z jednoho tyrkysově modrého jezírka do druhého.

Vang Vieng

Vang Vieng (Laos, Shutterstock) Vang Vieng je město Laosu umístěné v provincii Vientiane. Dnes je zejména baťůžkářským městem. Na tržišti, které se nachází pět kilometrů severně od města, je k prodeji nejen textil a domácí potřeby ale i netopýři, veverky, opice, krysy, myši a další zvířata jako pochoutka. Skutečnou atrakcí jsou však krásné vápencové hory a bezpočet jeskyní.

Podobné zájezdy

Rychlý dotaz

Alvarez s.r.o. 2017
designed by Humlnet Creative