Království milionu slonů

Náročnost 2 Cestovatelské zájezdy
  • 21 dnů
  • od 54 710 Kč
  • Individuální
  • skupina 7 – 12 osob
24.2. - 16.3.2019
1lao19
56 990 Kč uzavřeno
7.7. - 27.7.2019
2lao19
59 990 Kč uzavřeno
22.2. - 13.3.2020
1lao20
56 990 Kč 54 710 Kč se slevou First minute Rezervovat

shrnutí

  • Královské město Luang Prabang na řece Mekong
  • Tajemná Planina džbánů
  • Pozorování říčních delfínů
  • Khmerské chrámy Angkor ukryté v džungli
  • Koupání na plážích v Sihanoukville

program zájezdu

1. den
odlet do „Království milionu slonů“ Laosu

2. den
přílet do bývalého královského města Luang Prabang

3. den
prohlídka Luang Prabangu UNESCO - překrásné chrámové komplexy, koloniální francouzská architektura, královský palác, výstup na posvátný kopec Phou si, výlet k vodopádům Kuang Si

4. den
odjezd autobusem do Phonsavanu v krajině nejvíce bombardované za Vietnamské války, místní tržiště a muzeum nevybuchlých bomb UXO

5. den
návštěva tajemné Planiny džbánů s obrovskými 2000 let starými kamennými nádobami, tradiční vesnice etnické skupiny Hmongů

6. den
přejezd horami do krasové oblasti Vang Vieng, prohlídka jeskyně Chang

7. den
fotogenická krajina kopců a vápencových homolí v okolí Vang Viengu - možností pěších či cyklovýletů, návštěvy jeskyní, nenáročné plavby po řece Nam Song na kajaku či koupání v Modré laguně

8. den
přejezd do hlavního města Vientiane (prohlídka starobylého chrámu Wat Si Saket s tisíci sošek Buddhy, Velká stúpa, Vítězný monument, prezidentský palác)

9. den
dokončení prohlídky Vientiane, možnost návštěvy Buddha parku, večer odjezd lehátkovým autobusem do Pakse

10. den
výlet na náhorní plošinu Bolaven (pěstování proslulé laoské kávy, vesnice místních kmenů, vodopád Tat Fan a Tad Yuang)

11. den
cesta do pozoruhodné oblasti Si Phan Don (4000 ostrovů) na jihu země, plavba na ostrov Don Det, odpočinek, procházka po ostrově, možnost rybaření či výletu k vodopádům Khone Phapeng

12. den
výlet po náspu bývalé francouzské železnice na ostrov Don Khon, mohutné katarakty Mekongu a pozorování říčních delfínů

13. den
celodenní přejezd do Siem Reapu

14. den
bývalé hlavní město khmerských králů Angkor UNESCO po staletí ztracené v džungli (130 velmi zachovalých paláců a chrámů z 9. - 14. století na ploše téměř 200 km2, nejslavnější chrám Angkor Wat, kamenné reliéfy tváří v chrámu Bayon, fotogenický chrám Ta Prohm prorostlý džunglí, vodní nádrže)

15. den
dokončení prohlídky Angkoru, „velký okruh“ po vzdálenějších chrámech, možnost půjčení kol a výletu na místa bez turistů, nebo nákupy a individuální program v Siam Reapu, odjezd nočním lehátkovým autobusem do Sihanoukville

16. den
odpočinek na překrásných plážích u města Sihanoukville, skvělé jídlo, pro zájemce bohatý noční život

17. den
koupání, relaxace, možnost plavby na mořských kajacích nebo plachetnicích k blízkým ostrovům či celodenního lodního výletu se šnorchlováním

18. den
fakultativně výprava do národního parku Ream (plavba mezi mangrovníky, delfíni, opice, vodní ptactvo), nebo koupání na pláži

19. den
přesun do kambodžské metropole Phnom Penh, prohlídka královského paláce a Stříbrné pagody

20. den
chrámy Wat Ounalom, Wat Phnom, Národní muzeum, muzeum genocidy Tuol Sleng, exotické tržiště, možnost nákupů, odlet do ČR

21. den
přílet do Prahy                          

Cena zahrnuje: letenku do Luang Prabang a zpět z Phnom Penhu včetně všech poplatků, místní dopravu, ubytování, služby průvodce a cestovní pojištění.
Ubytování: 16x turistický hotel (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím), 2x lehátkový autobus.
Doprava: autobus, minibus, loď, taxi, tuk-tuk.
Stravování: individuální za pomoci průvodce.

Služby za příplatek: 16x jednolůžkový pokoj 4 800 Kč, pojištění STORNO 616 Kč, STORNO+ 841 Kč.

Cena nezahrnuje: laoské vízum 30 USD, kambodžské vízum 35 USD, vstupné cca 150 USD.

Organizátorem zájezdu je CK Alvarez.

Ke službám na zájezdu se vztahují Všeobecné informace.

galerie

mapa

Legenda

  • Pozemní doprava

hodnocení

Jiřina Š. (2018)

Hodnocení zájezdu:

Úžasný zájezd, perfektní průvodce, nemělo to chybu.

Hodnocení práce průvodce:

Profesionální, lidský, se smyslem pro humor, prostě úžasný ????.

zobrazit další hodnocení

podrobné pokyny k zájezdu

Můžete si stáhnout nebo vytisknout podrobné pokyny v PDF.

odkazy

Cestománie Laos

Cestománie Laos - ČT1, 2004

Luang Prabang

Video o laoském Luang Prabangu - ČT2, 2015

Laos

Informace o nejzajímavějších památkách v Laosu, 2006

Na cestě po severním Laosu

Na cestě po severním Laosu - ČT2, 2009

Na cestě po jižním Laosu

Na cestě po jižním Laosu - ČT2, 2009

Cestománie Kambodža

Cestománie Kambodža - ČT1, 2001

Na cestě po Angkoru

Na cestě po kambodžském Angkoru - ČT2, 2015

encyklopedie

Angkor Wat

Angkor Wat (Kambodža, Shutterstock) Angkor Wat je komplex chrámů nacházející se v Kambodže. Je to jeden z největších náboženských památek na světe a jako jediný zůstal významným náboženským centrem od svého založení. Byl postaven pro krále Suryavarmana II. počátkem 12. století jako jeho královský chrám a hlavní město a je ztělesněním khmerské architektury. Původně byl postaven jako hinduistický chrám, ale koncem 12. století se již transformoval jako chrám budhistický. Stal se symbolem Kambodže a je zobrazen na státní vlajce. 

Bayon

Bayon je prvním buddhistickým chrámem na kambodžském území. Postaven byl mezi 12 - 13. století. Má spoustu "věží", vytvarovaných do tváří, usmívajících se při pohledu ze všech čtyř stran. Jedná se o tvář Buddhy Lokesvary. Bayon je zároveň vrcholem staveb Angkoru, které prováděli jednotliví panovníci po dobu čtyř staletí.

Bolaven

Náhorní plošina Bolaven se nachází na jihozápadě Laosu. Rozkládá se mezi pohořím Annamite, podél hranic s Vietnamem a na zápodě podél Mekongu. Bolavenou protéká řeky a nachází se zde několik vodopádů. V této oblasti žijí kmeny Katu, Suay a Alak, které zde mají své vesnice. V plošině se pěstuje proslulá laoská káva.

Chrám Ta Prohm

Chrám Ta Prohm leží v kambodžské oblasti Siem Reap. Defacto pět obdelníkových stěn obklopuje centrální svatyni. Chrakteristickým rysem Ta Prohm jsou stromy rostoucí z trosek. Původní název chrámu byl Radžavihára a s jeho stavbou se začalo na konci 12. století na příkaz kmérského krále Džajvarmána VII. Poté byl dlouhá staletí Ta Prohm opušten. Přesto je tento fotogenický chrám jeden z nejzachovalejších v celém Angkoru.

Kambodža

Kambodža (Kambodža, Dreamstime) Jedním ze států jihovýchodní Asie je i království Kambodža. To leží mezi Vietnamem, Laosem a Thajskem a jih země omývá Thajský záliv. Hlavním městem je Phnom Penh. Drtivou většinu obyvatel tvoří buddhisté, etnická skupina Khmerů a díky nim je úředním jazykem je khmerština. Do roku 1953 byla Kambodža pod nadvládou Francie (součást Francouzské Indočíny), za války okupována Japonci. Nejznamější symbolem Kambodžy je buddhistický chrám Angkor Vat, památka UNESCO.

Kuang Si

Vodopády Kuang Si se nacházejí 29 km jižně od Luang Praganbu v Laosu. Vodopády se skládají z 55 m vysokého hlavního vodopádu a několika 3 – 5 m vysokých menších vodopádů tekoucích z jednoho tyrkysově modrého jezírka do druhého.

Laos

Laos je stát v jihovýchodní Asii a řadí se k nejchudším zemím v oblasti. Hlavním městem je Vientiane. Většina obyvatel Laosu náleží k etnické skupině Lao. Tradiční domy stavějí Laosané na kůlech. Většina se věnuje zemědělství, průmysl v zemi de facto neexistuje, zato pěstují rýži na svých políčkách. Sever země se nachází v oblasti Zlatého trojúhelníku, který je významný především produkcí a obchodem s drogami. 

Luang Prabang

Luang Prabang (Laos, Shutterstock) V severním Laosu se nachází bývalé sídlo laoských králů, město Luang Prabang. Historické jádro města figuruje na Seznamu světového dědictví UNESCO. Ve městě se dochovalo více než 30 buddhistických chrámů postavených před Francouzskou kolonizací. Nachází se zde také zlatá stúpa That Chomsi, která je 24 metrů vysoká či klášter Wat Xieng Thong.

NP Ream

Národní park Ream se nachází na jihovýchodě Kambodži. Byl založen v roce 1993 poté, co kambodžská vláda začala přijímat opatření k ochraně ohrožených přírodních zdrojů země. Biologická hodnota parku je definována svou kombinací lesů, řek, pláží, korálových útesů, mořského života a volně žijících živočichů. Možnosti, které park skýtá je třeba plavba mezi mangrovníky, pozorování delfínů, opic a vodního ptactva.

Pakse

Laoské město Pakse se nachází na jihozápadě země na soutoku řek Mekong a Se Don. Žije zde necelých 90 tisíc lidí a jedná se o město nedaleko náhorní plošiny Bolaven. Pakse bylo založeno Francouzi v roce 1905 a do roku 1946 to bylo hlavní město laoského Království Champasak. Přestože většina obyvatel je buddhistického vyznání, ve městě stojí kostel. 

Phnom Penh

Hlavní městem jihoasijské Kambodžy je Phnom Penh, které je zároveň i největším městem a leží na jihu státu. Město leží ne břehách řek Tonlé Sap a Mekong. Vě městě jsou nejdůležitější ekonomické aktivity spojené s průmyslem. Dnes je město docela problematické z hlediska bezpečnosti, protože zde stoupá kriminalita. Nachází se zde nádherné památky a turistické atrakce. Za všechny lze zmínit například budova Národního schomáždění, konferenční hala Chaktomouk, Národní muzeum, Královský palác a další...

Phonsavan

Phonsavan (Laos, Shutterstock) Laoské město Phonsavan se nachází na severu země. Říká se mu "kopce do ráje" a je to oblíbené počáteční místo, odkud návštěvníci objevují krásy Planiny hrnců. V této oblasti je silná vietnamská menšina, možná i díky tomu, že město bylo vybombardována během války ve Vietnamu. Pro oblast jsou typické i ručně vyráběné produkty jako například deštníky, či lžíce z domácky opracovaných materiálů. 

Si Phan Don

Si Phan Don je skupina ostrůvků na řece Mekong v jižním Laosu. V překladu název znamená 4000 ostrůvků. Zajímavostí je největší vodopád Jihovýchodní Asie. Nejatraktivnější ostrůvky jsou Don Khong (největší a nejrozvinutější) a Don Khon a Don Det, které jsou stále bez elekřiny.

Siem Reap

Siem Reap neboli Angkor se nachází v Kambodži, kde je ke zhlédnutí legendární Angkor Wat. Město je bránou do Angkoru, regionu s hustou tropickou džunglí a mnoha starobylými kamennými chrámy. Dech beroucí krása chrámů je poslední památkou na silné Kmérské království. Angkor je také zařazen do světového dědictví UNESCO.

Sihanukville

Přístavní město Sihanukville je hlavní městem stejnojmenné provincie v Kambodže. Město je obklopeno Thajským zálivem a je možnost lodí navštívit nedaleký ostrov. Město bylo pojmenováno na počest kambodžského krále Norodoma Sihanuka. Nachází se zde ekologicky udržované a komerčně využívané pláže. 

Sloní terasa

Terasa slonů je součást pozůstátků opevněného města Angkoru. Terasa byla využívána králem Džajavarmanem VII. jako místo odkud sledoval, jak se vrací jeho armáda z vítězných bitev. Tera je dlouhá 350 metrů a byla také využívána pro různé ceremonie a při královském přijímání. Opevnění je rozděleno na 5 částí. Střední část zbylé zdi je zdobená lvy a garudami v životní velikosti a vyřezávanými slony na východním konci.

Stříbrná pagoda

Stříbrná pagoda se nachází na jižní straně královského paláce ve měste Phnom Penh. Říká se mu též "Chrám smaragdového Buddhy" se zasazeným zeleným smaragdem z 19. století. V areálu se nachází též mnoho národních pokladů, jako jsou např. zlato, ozdobené sochy Buddhy, především pak socha Buddhy v životní velikosti, kterou zdobí skoro 10,000 diamantů. Socha váží 90 kilogramů a byl vytvořen v roce 1906 v palácové dílně. V současnosti je využíván i například pr různé národní a královské ceremonie.

Tonlé Sap

Největší jezerem poloostrova Západní Indie je Tonlé Sap ležící v Kambodži. Jezero vzniklo jako pozůstatek mořského zálivu, přesto je to sladkovodní jezero. Vtéká sem řeka Tonlé Sap, která ústí do Mekongu. Maximální hloubka jezera je 10 metrů. Tonlé Sap je velkým zdrojem pitné vody a především baštou pro rybáře, protože se zde nachází obrovské množství sladkovodních ryb.

Vang Vieng

Vang Vieng (Laos, Shutterstock) Vang Vieng je město Laosu umístěné v provincii Vientiane. Dnes je zejména baťůžkářským městem. Na tržišti, které se nachází pět kilometrů severně od města, je k prodeji nejen textil a domácí potřeby ale i netopýři, veverky, opice, krysy, myši a další zvířata jako pochoutka. Skutečnou atrakcí jsou však krásné vápencové hory a bezpočet jeskyní.

Vientiane

Hlavním a největším městem Laosu je Vientiane ležící na řece Mekong blízko hranice s Thajskem. Hlavním městem je už od roku 1563. Ve městě se náchází dochovalé buddhistické chrámy a sochy. Známá je například stúpa Pha That Luang či bývalý chrám Haw Phra Kaew.

Wat Si Saket

Wat Si Saket je nejstarším dochovaným chrámem v hlavním měste Laosu Vientiane. Ostatní chrámy byly většinou zničeny Siamci v 19. století a posléze přestavěny. Buddhistický chrám Wat Si Saket byl postaven v thajském stylu a zřejmě proto zůstal jako jediný při ničení města ušetřen. Součástí chrámu je také klášterní zeď s více než 2000 keramických a stříbrných obrázků Buddhy.

Podobné zájezdy

Rychlý dotaz

Alvarez s.r.o. 2017
designed by Humlnet Creative