Krásy Jordánska

Náročnost 2 Pohodové zájezdy
 • 8 dnů
 • od 30 710 Kč
 • Polopenze
 • skupina 15 – 34 osob
4.2. - 11.2.2024
1jor24
29 990 Kč uzavřeno, průvodkyně: Kateřina Smetanová
11.2. - 18.2.2024
2jor24
29 990 Kč uzavřeno
3.3. - 10.3.2024
3jor24
29 990 Kč uzavřeno
10.3. - 17.3.2024
4jor24
29 990 Kč uzavřeno, průvodkyně: Kateřina Smetanová
27.10. - 3.11.2024
5jor24
32 990 Kč 32 330 Kč se slevou First minute Rezervace Přihláška
17.11. - 24.11.2024
6jor24
31 990 Kč 31 350 Kč se slevou First minute Rezervace Přihláška
2.2. - 9.2.2025
1jor25
31 990 Kč 30 710 Kč se slevou First minute Rezervace Přihláška
16.2. - 23.2.2025
2jor25
31 990 Kč 30 710 Kč se slevou First minute Rezervace Přihláška
2.3. - 9.3.2025
3jor25
31 990 Kč 30 710 Kč se slevou First minute Rezervace Přihláška

shrnutí

 • Celodenní odpočinek u Mrtvého moře
 • Jedno z nejlépe zachovaných řecko-římských měst Džaraš
 • Návštěva bývalého centra království Nabatejců skalního města Petry
 • 4 hodinová projížďka terénními auty pouštními kaňony ve Vádí Ram
 • 20 kg zavazadlo v ceně zájezdu
 • Vstupné dle programu v ceně zájezdu

program zájezdu

1. den
letecký přesun do Ammánu, transfér do hotelu, večeře

2. den
snídaně, prohlídka Ammánu (citadela, palác Umayyad, římské divadlo, místní trh), bývalé sídlo Hasmoneovské dynastie a údajné místo popravy Jana Křtitele Mkawer (ruiny opevněného paláce na vrcholku kopce nad Mrtvým mořem), návrat do Ammánu, večeře

3. den
po snídani celodenní výlet k Mrtvému moři (-427 m), koupání a odpočinek, návrat do Ammánu, večeře

4. den
po snídani  přesun do vesnice Ajlun, návštěva místní pevnosti a dechberoucí výhled na celé údolí řeky Jordán, přesun do Džaraše, jednoho z nejlépe zachovaných řecko-římských měst, návrat do Ammánu, večeře

5. den
po snídani odjezd starodávnou „královskou cestou“ údolím Wádí Mujib do Karaku (návštěva slavného křižáckého hradu Krak des Moabites), a dále do Šobaku s monumentálním hradem Krak de Montréal, odjezd do Petry, večeře

6. den
po snídani bývalé hlavní město království Nabatejců - procházka soutěskou Sík (dlouhá úzká štěrbina mezi dvěma převislými útesy) do skalního města Petra UNESCO (královské hrobky, pohřební místnosti, hlavní obětiště), oběd uvnitř města, v podvečer odjezd do Akaby, večeře

7. den
snídaně na hotelu, ráno odpočinek na pláži u Rudého moře (možnost koupání), odpoledne výlet do „Pouštní perly Asie“ Vádí Ram UNESCO (čtyřhodinová projížďka terénními auty monumentálními pouštními kaňony), návrat do Ammánu, večeře 

8. den
po snídani odjezd do centra křesťanství v Madábě (byzantské mozaiky s mapou Svaté země a Jeruzaléma v kostele sv. Jiří), odpoledne výhledy z biblické hory Nebo se zbytky byzantského kláštera na „Zemi zaslíbenou“, přesun na letiště, návrat do ČR    

Cena zahrnuje: zpáteční letenku do Ammánu včetně všech poplatků a odbaveného zavazadla 20 kg, místní dopravu, ubytování s polopenzí, vstupné dle programu včetně vstupu na pláž u Mrtvého moře, čtyřhodinovou jízdu terénními auty ve Vádí Ram, skupinové vízum, služby licencovaného místního a českého průvodce.
Ubytování: 7x hotel*** (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím).
Doprava: pronajatý autobus, terénní auta.
Stravování: 7x polopenze formou bufetu, jinak individuální za pomoci průvodce.

Služby za příplatek: 7x jednolůžkový pokoj 4200 Kč, Pojištění léčebných výloh+COVID 416 Kč, Pojištění Prémium STORNO+COVID 576 Kč.

Cena nezahrnuje: fakultativní výlet Betánie Zajordánská 30 USD, noční Petra 35 USD, spropitné 40 USD.

Poznámka: Program může být částečně prohozený podle časů příletu a odletu.

Organizátorem zájezdu je CK Alvarez.

Ke službám na zájezdu se vztahují Všeobecné informace.

galerie

mapa

Legenda

 • Pozemní doprava

hodnocení

Všechny recenze jsou ověřené a vyplnili je účastníci zájezdu na základě odkazu (webového linku) zaslaného po návratu ze zájezdu. Zveřejněny jsou všechny recenze, tedy pozitivní i negativní.

Zdeněk N. (2024)

Hodnocení zájezdu:

Zájezd byl pěkný. Celkový dojem mi ale pokazilo ubytování v Akabe. Pokoj se nedal vyvětrat, protože za oknem létalo mnoho holubů, kteří se dostali přes děravou síť a bylo tam spousta jejich trusu.Tady šlo o zdraví.Vpokoji navíc netekla teplá voda, což po náročném dni v Petře nebylo příjemné.

Hodnocení práce průvodce:

Průvodkyně Kateřina byla výborná.Pomohla lidem i se zdravotními problémy.

zobrazit další hodnocení

podrobné pokyny k zájezdu

Můžete si stáhnout nebo vytisknout podrobné pokyny v PDF.

odkazy

Cestománie Jordánsko

Cestománie Jordánsko, ČT1, 2002

Na cestě po jižním Jordánsku

Na cestě po jižním Jordánsku, ČT1, 2008

Objektiv Petra

Objektiv o skalním městě Petra, ČT1, 2014

Objektiv Vádí Ram

Objektiv o "Pouštní perle Asie" Vádí Ram, ČT1, 2016

Objektiv Karak

Objektiv Karak, ČT1, 2018

Skalní město Petra

Článek o skalním městě Petra, 2013

Džeraš

Článek o městě Džeraš od průvodkyně Kataríny Maruškinové, 2015

encyklopedie

Ammán

mešita krále Abdulláha I, Ammán (Jordánsko, Ing. Katka Maruškinová) Ammán je hlavní město Jordánska, které se rozkládá na sedmi pahorcích. Město bylo založeno před několika tisíci lety a nadvláda památek pochází z dob antického Říma. Ammán si dodnes zachovává spojení s minulostí a tradicemi, což je pak očividné především ve čtvrti Starý Ammán. Atraktivním návštěvním místem turistů je například tradiční tržiště či ruiny velkého římského cirkusu.

Džeraš

Sloupy, Džeraš (Jordánsko, Dreamstime) Džeraš je antické římské město v severním Jordánsku. Nachází se asi 50 kilometrů na sever od hlavního města Ammánu ve výšce 600 m.n.m. Toto město stále leží z drtivé části zahrabané pod pískem, některé ruiny a vykopávky jsou ale turistům přístupné. Návštěnici mohou vidět dochované sloupy, divadla, chrámy, oblouky či fontány.

Madába

mozaiková mapa Svaté země, Madaba (Jordánsko, Ing. Katka Maruškinová) Toto starověké město se nachází na severozápadě Jordánska. Město se datuje až do doby bronzové a bylo především pod nadvládou Římanů a Byzanců. Madába je proslulá předevšíma archeologickými nálezy mozaiek. Nejvýznámnější je Madábská mozaiková mapa, nalezená v roce 1896. Díky těmto pozůstalostem byla ve městě vybudována v roce 1992 Madábská mozaiková škola pod italskou finanční záštitou. Kromě toho se ve městě nachází i termální prameny.

hora Nebo

Hora Nebo je stupňovitý hřeben ležící v Jordánsku. Nebo není proslulá svojí dechberoucí výškou (měří jen 817 m.n.n.), ale je to jedna z biblických hor. Legenda praví, že z ní Mojžíš viděl „Zemi zaslíbenou“ a jako symbol ukřižování Ježíše zde vztyčil bronzový kříž s hadem. Na nejvyšším místě hory se v roce 1933 našly pozůstatky byzantského chrámu a kostela.

Mrtvé moře

Mrtvé moře (Izrael, Ing. Katka Maruškinová) Mrtvé moře, kterému se také říká Slané moře je spíše slané jezero ležící mezi Jordánskem a Izraelem. Je to nejhlubší slané jezero na světě a jedno z nejslanějších vodních ploch na světě. Zmínka o Mrtvém moři se objevila již v Bibli, kde se ukrýval král David. Voda z jezera je často používána při výrobě kosmetických produktů.

Petra

Velbloudi v Petře (Jordánsko, Dreamstime) Starověké město Petra rozléhající se v narůžovělých skalách je jedním ze sedmi nových divů světa. Kromě toho je to samozřejmě i památka UNESCO. Město bylo původně zbudováno na počest mrtvých a zprvu bylo osídleno Nabatejci (ve 4. století př.n.l.). Petra upadla po staletí v zapomnění a byla domovem beduinů až do roku 1812, kdy ji objevil švýcarský objevitel Jean Louis Burckhardt. Skalní město je uprostřed údolí poměrně těžce dostupné, protože sem vede pouze jediná cesta. Je to asi největší a nejznámější jordánská památka.

Vádí Ram

velbloudi, Wadi Rum (Jordánsko, Ing. Katka Maruškinová) Vádí Ram je nazývané "Pouštní perla Asie" a na její cestě stojí sedm přírodních sloupů. Vádí Ram je bizarní krajina, rozlehlé pouštní úseky přecházejí v rozeklaná pohoří, prázdnota a pocit bezčasí budí posvátnou úctu. Vádí je protkáno nesčetnými kaňony, celá oblast údolí je chráněnou krajinnou oblastí s četnými druhy vzácné flóry a fauny. Ve Vádí Ram žije několik set kočovných beduínů, kteří žijí ve stanech z velbloudí nebo kozí kůže a turisty vždy rádi pozvou na šálek čaje nebo kávy.

Akaba

Akaba (Jordánsko, Shutterstock) Akaba je jediné pobřežní město v Jordánsku a nachází se v nejsevernější části Rudého moře. Město mělo strategický význam již od starověku, kdy bylo důležitým přístavem na obchodní cestě spojující Dálný východ s Afrikou. Můžete zde obdivovat nádherný podmořský život, několik kilometrů od centra města se nachází Královské středisko potápění, jež disponuje vlastní pláží a prvotřídními zařízeními s nejmodernější výbavou. Dále se zde nachází pevnost z počátku 16. století, o čemž svědčí arabské nápisy uvnitř monumentální brány. Pevnost byla během první světové války zničena britským královským námořnictvem a zbylo pouze 50x50 m opevnění, jehož zvláštností je, že strany nejsou stejně dlouhé.

Karak

Pevnost Karak (Jordánsko, Dreamstime) Karak je město, které se nachází na západě Jordánska na bývalé "Královské cestě". Je známé především díky svému křižáckému hradu ze 12. století. Ve městě žije něco přes 20 tisíc lidí. Leží na vrcholku ve výšce asi 1000 metrů nad mořem. Bylo osídleno již od doby železné a Bible se zmiňuje, že je to místo, kde nejdřívě sídlili Aramejci, protože zde dodnes žije významná populace křesťanů. Karak se proslavil nejen díky svému hradu a citadele, ale také díky tradičnímu pokrmu mansaf, což je jehněčí v omáčce ze sušeného kozího jogurtu servírované s rýží či bulgurem.

Podobné zájezdy

Rychlý dotaz

Alvarez s.r.o. 2017
designed by Humlnet Creative