Ve stínu Atlasu

Náročnost 2 Pohodové zájezdy
  • 15 dnů
  • od 36 470 Kč
  • Snídaně
  • skupina 7 – 16 osob
28.4. - 12.5.2019
1mar19
37 990 Kč garantovaný odjezd Rezervovat
30.6. - 14.7.2019
2mar19
37 990 Kč 37 230 Kč se slevou First minute Rezervovat
22.9. - 6.10.2019
3mar19
37 990 Kč 36 470 Kč se slevou First minute Rezervovat
26.4. - 10.5.2020
1mar20
37 990 Kč 36 470 Kč se slevou First minute Rezervovat

shrnutí

  • Čtyři královská města
  • Tajemné paláce, mešity a opevněné medíny
  • Největší marocké duny Erg Chebbi
  • Výstup na nejvyšší vrchol severní Afriky Džebel Toubkal (4167 m)

program zájezdu

1. den
letecký přesun do Maroka

2. den
velkolepá mešita Hassana II. v Casablance, prohlídka metropole Rabat UNESCO (královské mauzoleum Muhammada V., nádherná kasba Oudaia s výhledem na Atlantský oceán, středověké královské pohřebiště Chellah)

3. den
nejposvátnější místo země Moulay Idrís, vykopávky římského města Volubilis UNESCO, prohlídka města Meknés UNESCO (opevnění, mauzoleum Moulaye Ismaila, náměstí Place Hedime, medína a řemeslnické dílny)

4. den
perla Maroka město Fes UNESCO (dodnes stále obydlená a funkční medína z 9. století s mohutnými vstupními branami a spletí úzkých uliček, středověké koželužny, madrasy a mešity)

5. den
průjezd Středním Atlasem, procházka cedrovými háji s makaky, zastávka v berberském městě Azrou, krajina náhorních planin s kočovnými berbery a jejich stády

6. den
cesta údolím řeky Ziz k největším marockým dunám Erg Chebbi (návštěva kočovných Berberů, fosilní naleziště, pozorování západu a východu slunce na dunách, možnost projížďky na velbloudech)

7. den
prohlídka pouštního města Rissani (hrobka zakladatele současného královského rodu Alího Šarífa, zrekonstruovaná kasba, trh, dílna na zpracování fosilií), odjezd do pohoří Vysoký Atlas

8. den
velkolepý kaňon řeky Todra, pěší výlet vesničkami v příjemném klimatu horského městečka Tamtetoucht, výjezd do sedla vysokého 2700 m s výhledem na okolní třítisícové vrcholy

9. den
cesta romantickým „údolím kaseb“ (kasba = hliněná středověká pevnost) do oázy Skoura a dále do města Warzarát

10. den
nejznámější ksar (uskupení několika kaseb) Ait Benhaddou UNESCO (kulisa k mnoha dobrodružným filmům), silniční průsmyk Tizi-n-Tichka (2260 m) a cesta Vysokým Atlasem na úpatí Džebel Toubkalu

11. - 12. den
pěší výstup z horské vesnice Imlil (1700 m) na vysokohorskou chatu Neltner (3200 m), možnost výstupu na nejvyšší vrchol severní Afriky Džebel Toubkal (4167 m), případně pobyt v Imlilu a krásné výlety s lehkou turistikou v okolí, alternativně nenáročný dvoudenní okruh přes tújové lesy do údolí Azzadene s návštěvou vodopádů

13. - 14. den
„brána Sahary“ a nejživější královské město Marrákeš UNESCO (palác Al Bahia, Majorelliho zahrady, madrasa Ben Júsuf, 70 m vysoký minaret Koutoubia, pozůstatky impozantního paláce Badi, exotické náměstí Djamma el Fna, stará medína a největší marocké súky)

15. den
návrat do ČR                                            

Cena zahrnuje: zpáteční letenku do Maroka včetně všech poplatků, místní dopravu, ubytování, snídaně, 1x večeři, výlet do pouště terénními auty, služby průvodce a cestovní pojištění.
Ubytování: 12x turistický hotel (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím), 1x horská chata.
Doprava: pronajatý minibus, terénní auta do pouště.
Stravování: 13x snídaně, 1x večeře v dunách, jinak individuální za pomoci průvodce.

Služby za příplatek: 12x jednolůžkový pokoj 6 200 Kč, pojištění STORNO 616 Kč, STORNO+ 841 Kč.

Cena nezahrnuje: projížďku na velbloudech cca 20 EUR, vstupné a spropitné cca 100 EUR.

Poznámka: místo výstupu na Džebel Toubkal lze individuálně absolvovat krásné výlety s lehkou turistikou v okolí vesnice Imlil. Místo jedné noci na chatě Neltner budete bydlet v Imlilu, nebo přespíte na chatě v údolí Azzadane.

Organizátorem zájezdu je CK Alvarez.

Ke službám na zájezdu se vztahují Všeobecné informace.

galerie

mapa

Legenda

  • Pozemní doprava

hodnocení

Václav C. (2018)

Hodnocení zájezdu:

Výborný výběr trasy, velmi fundovaný a organizačně schopný průvodce, který významně přispěl k vytvoření dobré party.

Hodnocení práce průvodce:

Vynikající znalec prostředí, znalost historie, architektury a umění v souvislostech, trpělivost s klienty, rozhodné řešení vniklých problémů. Je zřejmé, že ho práce baví.

zobrazit další hodnocení

podrobné pokyny k zájezdu

Můžete si stáhnout nebo vytisknout podrobné pokyny v PDF.

odkazy

Objektiv: Maroko

Objektiv: Maroko-ČT1, 2015

Maroko - 8 nej

Tipy na to, co navštívit v Maroku, 2011

Fes

Článek o marockém Fesu od průvodkyně Kataríny Maruškinové, 2014

Marrakéš

Rady, tipy a základní informace o cestě do Marrakéše, 2012

Na cestě po Marrakéši

Na cestě po Marrakéši - ČT2, 2010

Na cestě po Fesu

Na cestě po Fesu - ČT2, 2011

Fotoblog Maroko

Fotoblog od průvodkyně Katky Maruškinové na cestovatelském blogu CK Alvarez, 2013

encyklopedie

Ait Benhaddou

Ait Benhaddou (Maroko, Shutterstock) Jedna z nejkrásnějších vesniček v pohoří Atlasu s výjimečně zachovalou medínou. Skládá se z prastarých hliněných pevností, tzv. "kasbahů". Točily se zde mnohé hollywoodské trháky jako například Ježíš Nazaretský, Lawrence z Arábie nebo Sodoma a Gomora od Orsona Wellse, nejnověji například Gladiátor od Ridleyho Scotta. Vesnička patří od roku 1987 na Seznam světového dědictví UNESCO.

Volubilis

Volubilis (Maroko, Shutterstock) Ruiny antického města Volubilis byste našli na severu Afriky v Maroku. Pozůstatky se nachází nedaleho hlavního města Rabatu. Město bylo pravděpodobně založeno Féničany ve 3. století před Kristem. V porovnáním s ostatními římskými ruinami se Volubilis liší podlahovými mozaikami, které se zachovaly neporušené. Dnes jsou ruiny součástí Seznamu světového dědictví UNESCO.
 

Rabat

Hlavní město Maroka se nazývá Rabat. Město leží na severozápadním pobřeží země, nedaleko Gibraltarského průlivu. Žije zde přes 1.7 milionů obyvatel. Kromě turismu je zde důležitý i textilní, potravinářský a kožedělní průmysl. Ve měste je možné vidět například místní archeologické muzeum, Hassan Tower, Mauzoleum Mohammeda V. či divadlo Mohammeda V.

Casablanca

Město Casablanca proslulé stejnojmenným filmem z roku 1942 v hlavní roli s Humphrey Bogartem a Ingrid Bergmanovou je město ležící na severozápadě Maroka. . Město je největším hospodářským, ekonomickým a kulturním střediskem státu. Ve měste je vysoce rozvinutý textilní, kožedělní a potravinářský průmysl, sídli zde Oceánografický institut a figuruje také jako základna Královského námořnictva Maroka. Dominantou města je mešita Hassana II., tyčící se na skalnaté plošině nad mořem.

Marrákeš

Západomarocké město Marrakéš je spolu s Fésem, Rabatem a Meknesem královské město. Žije zde asi 930 tisíc lidí. Město bylo založeno v roce 1062. Ve 12. století bylo vybudováno spoustu mešit, spoustu budov z čeveného pískovce, díky čemuž Marrakéš dostal název Červené město. Vě městě se nachází paláce a nejrůznější muzea, což znamená, že město je turisticky velmi atraktivní. 

Meknés

Meknés je jedním ze čtyř královských měst Maroka. Ekonomika města je založena zejména na turismu. Tomu napomáhá i zápis na Seznamu světového dědictví UNESCO. Zlaté časy zažil Meknés v době Marockého sultanátu za vlády Moulay Ismaila, když se stal hlavním městem.

Mešita Hassana II.

Mešita Hassana II. leží v proslulé marocké Casablance. Je to největší marocká, ale i africká mešita a zároveň sedmá největší na světě. Její minaret je nejvyšší na světě a měří 210 metrů. Mešita byla dostavěna v roce 1993, ale stavět se začala za vlády krále Hassana II. v roce 1980 v den jeho narozenin, a to jako památník na jeho předchůdce krále Mohammeda V.

Moulay Idriss

Na severu Maroka se nachází město Moulay Idriss, které se rozprostírá nad dvěmi kopci v podhůří Džebel Zarhon. Posvátné město si drží své speciální místo v srdcích Maročanů. Právě toto město založil vládce Idris I., aby zde započal vládu nové dynastie. Idris I. rozšířil mezi obyvatele města islámskou víru. Na náměstí je jeho mauzoleum, které je však přístupné pouze muslimům. Nachází se zde také kulatý minaret, jediný svého druhu v Maroku. 

Erg Chebbi

Erg Chebbi jsou největší marocké duny, které dosahují výšky až 150 metrů. Tyto duny jsou  na východě Maroka, poblíž města Erfoud, asi 10 kilometrů od hranice s Alžírskem. Během nejteplejšího období v roce se Maročané chodí zahrabávat po krk do horského písmu. Říká se, že to prý léčí revma. 

Rissani

Pouštní město Rissani se nachází u velkolepých dun Erg Chebbi u východních hranic Maroka s Alžírskem. V Rissani je především hrobka zakladatele současného královského rodu Alího Šarífa. V minulosti toto město právě bylo významné. Kromě hrobky se zde můžete setkat se zrekonstruovanou kasbou, místním trhem či dílnou na zpracování fosílií.

Skoura

Skoura je pouštní oáza a městečko uprostřed Maroka, nedaleko města Ouarzazate. Toto městečko ohraničují palmy a nachází se zde hliněná pevnost Kasba Amerhidil. Ve městě žije méně než 3 tisíce lidí.

Ouarzazate

Město Ouarzazate leží uprostřed Maroka v nadmořské výšce 1151 metrů. Na jihu města se nachází poušť. V Ouarzazate žiji Berberové. Toto město se proslavilo především velkým počtem filmům, které zde byly natočeny jako například Lawrence z Arábie, Gladiátor, Království nebeské a spousta dalších. Nachází se zde kasbahy, čili hliněné pevnosti.

Střední Atlas

Pohoří Středního Atlasu se rozkládá v Maroku jako součást Atlasu. Jih pohoří je oddělen od Velkého atlasu řekami Mulújou a Um-er-Rbiou. V této oblasti žije magot bezocasý. Celé pohoří se táhne na severovýchodě země asi 350 kilometrů. V horách žijí v malých osadách berberské kmeny. Nejvyšším vrcholem je Džebel Bou Naceur.

Fes

Marocké město Fes je třetí největší v zemi (po Casablance a Rabatu). Leží na severu země, východně na stejné úrovni jako hlavní město Rabat. V rámci čtyř královských měst, které spolu s Fesem tvoří ještě města Meknes, Rabat a Marrákéš, je právě Fed nejstarším a nejvýznamnějším z nich. Možná i díky tomu je město na Seznamu kulturního dědictví UNESCO. Návštěvníky by mohlo zajímat, že se zde každoročně v červnu pořádá Festival světové sakrální hudby. Ve Fesu se nachází například Agdalská zahrada, mešita Kutubíja, nebo také židovská čtvrť Mellah. 

Podobné zájezdy

Rychlý dotaz

Alvarez s.r.o. 2017
designed by Humlnet Creative