Tento web využívá soubory cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.
1. den letecký přesun do Maroka
2. den velkolepá mešita Hassana II. v Casablance a prohlídka koloniálních čtvrtí, metropole Rabat (královské mauzoleum Muhammada V., nádherná kasba Oudaia s výhledem na Atlantský oceán, středověké královské pohřebiště Chellah)
3. den perla Maroka město Fés (dodnes stále obydlená a funkční medína z 9. století s mohutnými vstupními branami a spletí úzkých uliček, středověké koželužny, madrasy a mešity), přejezd Středního Atlasu s jedinečnými cedrovými lesy
4. den cesta na jih údolím řeky Ziz, terénními auty k nejvyšším marockým dunám Erg Chebbi (návštěva kočovných Berberů, fosilní naleziště, pozorování západu a východu slunce na dunách, možnost projížďky na velbloudech)
5. den prohlídka pouštního města Rissani (hrobka zakladatele současného královského rodu Alího Šarífa, zrekonstruovaná kasba, trh, dílna na zpracování fosilií), přejezd do údolí řeky Draa podél pustého pohoří Džebel Saghro
6. den obrovská palmerie a výchozí bod karavan do Timbuktu Zagora, cesta krajinou písečných dun, kamenité pouště, skalních hřebenů a romantických zelených oáz k úpatí malebného Antiatlasu
7. den jedny z největších oáz jihu Tata a Akka, nejjižnější bod cesty na 29° severní šířky ve Foum el Hisn, první část přejezdu Antiatlasu od jihu k severu s noclehem v horském letovisku Tafraout obklopeném impozantními hřebeny hor
8. den přejezd Antiatlasu po vyhlídkové silnici s nezapomenutelnými panoramaty a velmi pestrou flórou, návštěva zrekonstruované horské opevněné vesnice, odpoledne již u pláží Atlantiku v proslulém letovisku Agadir s možností koupání
9. den východní svahy Vysokého Atlasu porostlé endemickými arganovými stromy (návštěva družstva vyrábějící z plodů kosmetické přípravky), útesy s vyhlídkami na divoké atlantické pobřeží střídající se s rozlehlými plážemi, půlden v opevněném přístavním městě Essaouira (unikátní příklad středověké portugalské a novodobější evropské pevnostní architektury 18. století v kontextu s orientálním stavebním stylem)
10. den dopoledne dokončení prohlídky Essaouiry, odpoledne příjezd do nejživějšího královského města Marrákéš
11. den důkladná celodenní prohlídka Marrákéše (Majorelliho zahrady, palác Al Bahia, madrasa Ben Júsuf, 70 m vysoký minaret Koutoubia, pozůstatky impozantního paláce Badi, královské pohřebiště dynastie Saadů, muzeum Dar si Said, exotické náměstí Djemma el Fna, stará medína a největší marocké souky)
12. den návrat do ČR
Cena zahrnuje: zpáteční letenku do Maroka včetně všech poplatků, kompletní dopravu, ubytování se snídaní, 1x večeři a služby průvodce. Ubytování: 11x turistický hotel (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím). Doprava: pronajatý minibus, výlet do pouště terénními auty. Stravování: 11x snídaně, 1x večeře v dunách, jinak individuální za pomoci průvodce.
Cena nezahrnuje: projížďku na velbloudech cca 20 EUR, vstupné a spropitné cca 50 EUR.
Organizátorem zájezdu je CK Alvarez.
Ke službám na zájezdu se vztahují Všeobecné informace.
Souhrn videí o Maroku vysílaných v ČT
Tipy na to, co navštívit v Maroku, 2011
Fotoblog od průvodkyně Katky Maruškinové na cestovatelském blogu CK Alvarez, 2013
Na cestě po Marrakéši - ČT2, 2010
Článek Agadir: takové evropštější Maroko, Michaela Prokopová, 2003
Článek Essaouira: Neotesaný marocký klenot, kde pro racky nevidíte nebe, novinky.cz, Jakub Kynčl, 2013
Město Casablanca proslulé stejnojmenným filmem z roku 1942 v hlavní roli s Humphrey Bogartem a Ingrid Bergmanovou je město ležící na severozápadě Maroka. . Město je největším hospodářským, ekonomickým a kulturním střediskem státu. Ve měste je vysoce rozvinutý textilní, kožedělní a potravinářský průmysl, sídli zde Oceánografický institut a figuruje také jako základna Královského námořnictva Maroka. Dominantou města je mešita Hassana II., tyčící se na skalnaté plošině nad mořem.
Hlavní město Maroka se nazývá Rabat. Město leží na severozápadním pobřeží země, nedaleko Gibraltarského průlivu. Žije zde přes 1.7 milionů obyvatel. Kromě turismu je zde důležitý i textilní, potravinářský a kožedělní průmysl. Ve měste je možné vidět například místní archeologické muzeum, Hassan Tower, Mauzoleum Mohammeda V. či divadlo Mohammeda V.
Meknés je jedním ze čtyř královských měst Maroka. Ekonomika města je založena zejména na turismu. Tomu napomáhá i zápis na Seznamu světového dědictví UNESCO. Zlaté časy zažil Meknés v době Marockého sultanátu za vlády Moulay Ismaila, když se stal hlavním městem.
Západomarocké město Marrakéš je spolu s Fésem, Rabatem a Meknesem královské město. Žije zde asi 930 tisíc lidí. Město bylo založeno v roce 1062. Ve 12. století bylo vybudováno spoustu mešit, spoustu budov z čeveného pískovce, díky čemuž Marrakéš dostal název Červené město. Vě městě se nachází paláce a nejrůznější muzea, což znamená, že město je turisticky velmi atraktivní.
Erg Chebbi jsou největší marocké duny, které dosahují výšky až 150 metrů. Tyto duny jsou na východě Maroka, poblíž města Erfoud, asi 10 kilometrů od hranice s Alžírskem. Během nejteplejšího období v roce se Maročané chodí zahrabávat po krk do horského písmu. Říká se, že to prý léčí revma.
Pouštní město Rissani se nachází u velkolepých dun Erg Chebbi u východních hranic Maroka s Alžírskem. V Rissani je především hrobka zakladatele současného královského rodu Alího Šarífa. V minulosti toto město právě bylo významné. Kromě hrobky se zde můžete setkat se zrekonstruovanou kasbou, místním trhem či dílnou na zpracování fosílií.
Pohoří Středního Atlasu se rozkládá v Maroku jako součást Atlasu. Jih pohoří je oddělen od Velkého atlasu řekami Mulújou a Um-er-Rbiou. V této oblasti žije magot bezocasý. Celé pohoří se táhne na severovýchodě země asi 350 kilometrů. V horách žijí v malých osadách berberské kmeny. Nejvyšším vrcholem je Džebel Bou Naceur.
Ve Vysokém Atlasu se jihozápadně od města Ouarzazate nachází pohoří Džebel Saghro, které dosahuje výšky až 2712 m.n.m. Celé pohoří se táhne v délce 320 kilometrů. Ukrývají se zde tradiční berberské kmeny. V některých koutech se nachází jeskynní malby.
Antiatlas nebo také Malý Atlas je pohoří táhnoucí se 670 kilometrů na severozápadě Maroka. Na jihu toto pohoří hraničí se Saharou. Nejvyšší vrchol tohoto pohoří je Džebel Sirwa, který je v nadmořské výšce 3304 metrů. Na nejméně suchých místech rostoe rozmarýn, tymián či argan či marocký citron.
Vysoký Atlas je pohoří, které se rozkládá ve středu Maroka a táhne se až ka marocko-alžírským hranicím na východě. Nejvyšším vrcholem je Džebel Toubkal, který měří 4 167 m.n.m. a zároveň je jak nejvyšším vrcholem Maroka, tak i celé Severní Afriky. Tento vrchol se nachází v NP Toubkal. Pohoří dělí Saharu od Středozemního moře. Díky vysoké nadmořské výšce je možné zde provádět různé zimní sporty.
Zagora je město ležííc na řece Draa na jihovýchodě Maroko, které počátečním bodem karavan do Timbuktu.Město je obklopené stejnojmenným vrcholem, kde se nachází zbytky pevnosti Almorávidů.Město obklopují především písečné duny a kamenité pouště.
Oáza Akka se nachází nedaleko hranic s Alžírskem. Akka je se svými červenými hliněnými domy a širokými ulicemi brána jako administrativní a obchodní centrum oáz, které se nachází na severu regionu Guelmim-Es Semara. Pozornost přitahuje starobylá kasbah a obří pevnost Agadir Azro, která slouží jako zásobárna jídla.
Oáza Tata se nachází v blízkosti oázy Akka na jihu Maroka v blízkosti hranic s Alžírskem. V městečku žije okolo 15 tisíc lidí nachází se v poušti na úpatí vrcholu Džebel Bani. Název Tata v překladu znamená "odpočiňte si". Většina turistů bere tuto oázu jako počáteční bod různých výletů.
Na pobřeží Atlantického oceánu se nachází město Agadir nedaleko úpatí Atlasu. Nejstarší kartografická zmínka o městě pochází ze 14. století, ale předpokládá se, že město bylo postaveno o něco dříve. V roce 1960 bylo město zničeno mohutným zemětřesením, po kterém bylo znovu postaveno. Navštívit zde můžete ptáčí park, různé zahrady, mešity či místní přístav.
Město Essaouira se nachází na západě Maroka na pobřeží Atlantického oceánu. Toto opevněné přístavní město se dříve nazývalo Mogador. Toto místo bylo okupováno již od pravěku. Essarouira je považováno dlouhodobě za jedno z nejlepších kotvišť na marockém břehu. S výstavbou dnešní podoby města bylo započata v 18. století. V 19. století bylo město centrem různých evropských konzulátů. Místní mětská část Medína se stala UNESCO památkou. Vě měste můžete navštívit i starou židovskou čtvrť či přístavní opevnění.