Krásy Jordánska s nocí v poušti

Náročnost 2 Pohodové zájezdy
  • 8 dnů
  • od 31 670 Kč
  • Polopenze
  • skupina 15 – 34 osob
28.3. - 4.4.2024
1jvr24
31 990 Kč uzavřeno, průvodkyně: Kateřina Smetanová
28.4. - 5.5.2024
2jvr24
31 990 Kč uzavřeno
28.7. - 4.8.2024
3jvr24
32 990 Kč uzavřeno, průvodkyně: Kateřina Smetanová
29.9. - 6.10.2024
4jvr24
32 990 Kč 32 330 Kč se slevou First minute Rezervace Přihláška
27.10. - 3.11.2024
5jvr24
33 990 Kč 33 310 Kč se slevou First minute, průvodkyně: Kateřina Smetanová Rezervace Přihláška
3.11. - 10.11.2024
6jvr24
32 990 Kč 32 330 Kč se slevou First minute, průvodkyně: Kateřina Smetanová Rezervace Přihláška
9.2. - 16.2.2025
1jvr25
32 990 Kč 31 670 Kč se slevou First minute Rezervace Přihláška
9.3. - 16.3.2025
2jvr25
32 990 Kč 31 670 Kč se slevou First minute Rezervace Přihláška

shrnutí

  • Celodenní odpočinek u Mrtvého moře
  • Jedno z nejlépe zachovaných řecko-římských měst Džaraš
  • Návštěva bývalého centra království Nabatejců skalního města Petry
  • Noc v pouštním kempu ve Vádí Rum spojená s 4 hodinovou projížďkou terénními auty pouštními kaňony
  • 20 kg zavazadlo v ceně zájezdu
  • Vstupné dle programu v ceně zájezdu

program zájezdu

1. den
letecký přesun do Ammánu, transfér do hotelu, večeře

2. den
po snídani  přesun do vesnice Ajlun, návštěva místní pevnosti a dechberoucí výhled na celé údolí řeky Jordán, přesun do Džaraše, jednoho z nejlépe zachovaných řecko-římských měst, návrat do Ammánu, večeře

3. den
po snídani celodenní výlet k Mrtvému moři (-427 m), koupání a odpočinek, možnost fakultativního výletu do Betánie zajordánské - místo křtu Ježíše Krista, návrat do Ammánu, večeře

4. den
po snídani výhledy z biblické hory Nebo se zbytky byzantského kláštera na „Zemi zaslíbenou“, odpoledne centrum křesťanství v Madábě (byzantské mozaiky s mapou Svaté země a Jeruzaléma v kostele sv. Jiří), fotogenické údolí Vádí Mudžíb, přejezd do Petry, večeře

5. den
po snídani bývalé hlavní město království Nabatejců - procházka soutěskou Sík (dlouhá úzká štěrbina mezi dvěma převislými útesy) do skalního města Petra UNESCO (královské hrobky, pohřební místnosti, hlavní obětiště), odpoledne odjezd do „Pouštní perly Asie“ Vádí Rum UNESCO, večeře a noc v poušti

6. den
čtyřhodinová projížďka terénními auty monumentálními pouštními kaňony Vádí Rum, odpoledne odjezd do Akaby, odpočinek na pláži u Rudého moře (možnost koupání), večeře

7. den
po snídani návrat do Ammánu se zastávkou v Karaku (návštěva slavného křižáckého hradu Krak des Moabites), večeře

8. den
snídaně, prohlídka Ammánu (citadela, palác Umayyad, římské divadlo, místní trh), odjezd na letiště, návrat do ČR    

Cena zahrnuje: zpáteční letenku do Ammánu včetně všech poplatků a odbaveného zavazadla 20 kg, místní dopravu, ubytování s polopenzí, vstupné dle programu včetně vstupu na pláž u Mrtvého moře, čtyřhodinovou jízdu terénními auty ve Vádí Rum, skupinové vízum, služby licencovaného místního a českého průvodce.
Ubytování: 6x hotel*** (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím), 1x pouštní kemp*** (luxusní dvoulůžkové stany s příslušenstvím a klimatizací).
Doprava: pronajatý autobus, terénní auta.
Stravování: 7x polopenze formou bufetu, jinak individuální za pomoci průvodce.

Služby za příplatek: 7x jednolůžkový pokoj/stan 4500 Kč, Pojištění léčebných výloh+COVID 416 Kč, Pojištění Prémium STORNO+COVID 576 Kč.

Cena nezahrnuje: fakultativní výlet Betánie Zajordánská 30 USD, noční Petra 35 USD, spropitné 40 USD.

Poznámka: program 1. a 8. dne může být prohozený v závislosti na letovím řádu.

Organizátorem zájezdu je CK Alvarez.

Ke službám na zájezdu se vztahují Všeobecné informace.

galerie

odkazy

Cestománie Jordánsko

Cestománie Jordánsko, ČT1, 2002

Na cestě po jižním Jordánsku

Na cestě po jižním Jordánsku, ČT1, 2008

Objektiv Petra

Objektiv o skalním městě Petra, ČT1, 2014

Objektiv Vádí Ram

Objektiv o "Pouštní perle Asie" Vádí Ram, ČT1, 2016

Objektiv Karak

Objektiv Karak, ČT1, 2018

Skalní město Petra

Článek o skalním městě Petra, 2013

encyklopedie

Ammán

mešita krále Abdulláha I, Ammán (Jordánsko, Ing. Katka Maruškinová) Ammán je hlavní město Jordánska, které se rozkládá na sedmi pahorcích. Město bylo založeno před několika tisíci lety a nadvláda památek pochází z dob antického Říma. Ammán si dodnes zachovává spojení s minulostí a tradicemi, což je pak očividné především ve čtvrti Starý Ammán. Atraktivním návštěvním místem turistů je například tradiční tržiště či ruiny velkého římského cirkusu.

Džeraš

Sloupy, Džeraš (Jordánsko, Dreamstime) Džeraš je antické římské město v severním Jordánsku. Nachází se asi 50 kilometrů na sever od hlavního města Ammánu ve výšce 600 m.n.m. Toto město stále leží z drtivé části zahrabané pod pískem, některé ruiny a vykopávky jsou ale turistům přístupné. Návštěnici mohou vidět dochované sloupy, divadla, chrámy, oblouky či fontány.

Madába

mozaiková mapa Svaté země, Madaba (Jordánsko, Ing. Katka Maruškinová) Toto starověké město se nachází na severozápadě Jordánska. Město se datuje až do doby bronzové a bylo především pod nadvládou Římanů a Byzanců. Madába je proslulá předevšíma archeologickými nálezy mozaiek. Nejvýznámnější je Madábská mozaiková mapa, nalezená v roce 1896. Díky těmto pozůstalostem byla ve městě vybudována v roce 1992 Madábská mozaiková škola pod italskou finanční záštitou. Kromě toho se ve městě nachází i termální prameny.

hora Nebo

Hora Nebo je stupňovitý hřeben ležící v Jordánsku. Nebo není proslulá svojí dechberoucí výškou (měří jen 817 m.n.n.), ale je to jedna z biblických hor. Legenda praví, že z ní Mojžíš viděl „Zemi zaslíbenou“ a jako symbol ukřižování Ježíše zde vztyčil bronzový kříž s hadem. Na nejvyšším místě hory se v roce 1933 našly pozůstatky byzantského chrámu a kostela.

Mrtvé moře

Mrtvé moře (Izrael, Ing. Katka Maruškinová) Mrtvé moře, kterému se také říká Slané moře je spíše slané jezero ležící mezi Jordánskem a Izraelem. Je to nejhlubší slané jezero na světě a jedno z nejslanějších vodních ploch na světě. Zmínka o Mrtvém moři se objevila již v Bibli, kde se ukrýval král David. Voda z jezera je často používána při výrobě kosmetických produktů.

Petra

Velbloudi v Petře (Jordánsko, Dreamstime) Starověké město Petra rozléhající se v narůžovělých skalách je jedním ze sedmi nových divů světa. Kromě toho je to samozřejmě i památka UNESCO. Město bylo původně zbudováno na počest mrtvých a zprvu bylo osídleno Nabatejci (ve 4. století př.n.l.). Petra upadla po staletí v zapomnění a byla domovem beduinů až do roku 1812, kdy ji objevil švýcarský objevitel Jean Louis Burckhardt. Skalní město je uprostřed údolí poměrně těžce dostupné, protože sem vede pouze jediná cesta. Je to asi největší a nejznámější jordánská památka.

Vádí Ram

velbloudi, Wadi Rum (Jordánsko, Ing. Katka Maruškinová) Vádí Ram je nazývané "Pouštní perla Asie" a na její cestě stojí sedm přírodních sloupů. Vádí Ram je bizarní krajina, rozlehlé pouštní úseky přecházejí v rozeklaná pohoří, prázdnota a pocit bezčasí budí posvátnou úctu. Vádí je protkáno nesčetnými kaňony, celá oblast údolí je chráněnou krajinnou oblastí s četnými druhy vzácné flóry a fauny. Ve Vádí Ram žije několik set kočovných beduínů, kteří žijí ve stanech z velbloudí nebo kozí kůže a turisty vždy rádi pozvou na šálek čaje nebo kávy.

Akaba

Akaba (Jordánsko, Shutterstock) Akaba je jediné pobřežní město v Jordánsku a nachází se v nejsevernější části Rudého moře. Město mělo strategický význam již od starověku, kdy bylo důležitým přístavem na obchodní cestě spojující Dálný východ s Afrikou. Můžete zde obdivovat nádherný podmořský život, několik kilometrů od centra města se nachází Královské středisko potápění, jež disponuje vlastní pláží a prvotřídními zařízeními s nejmodernější výbavou. Dále se zde nachází pevnost z počátku 16. století, o čemž svědčí arabské nápisy uvnitř monumentální brány. Pevnost byla během první světové války zničena britským královským námořnictvem a zbylo pouze 50x50 m opevnění, jehož zvláštností je, že strany nejsou stejně dlouhé.

Karak

Pevnost Karak (Jordánsko, Dreamstime) Karak je město, které se nachází na západě Jordánska na bývalé "Královské cestě". Je známé především díky svému křižáckému hradu ze 12. století. Ve městě žije něco přes 20 tisíc lidí. Leží na vrcholku ve výšce asi 1000 metrů nad mořem. Bylo osídleno již od doby železné a Bible se zmiňuje, že je to místo, kde nejdřívě sídlili Aramejci, protože zde dodnes žije významná populace křesťanů. Karak se proslavil nejen díky svému hradu a citadele, ale také díky tradičnímu pokrmu mansaf, což je jehněčí v omáčce ze sušeného kozího jogurtu servírované s rýží či bulgurem.

Podobné zájezdy

Rychlý dotaz

Alvarez s.r.o. 2017
designed by Humlnet Creative