Pozor, jede Butanding! - ostrovy Cebu, Bohol a Palawan

Náročnost 2 Pohodové zájezdy
  • 16 dnů
  • od 72 510 Kč
  • Snídaně
  • skupina 8 – 16 osob
16.3. - 31.3.2024
1ffi24
73 990 Kč uzavřeno
2.11. - 17.11.2024
2ffi24
73 990 Kč 72 510 Kč se slevou First minute Rezervace Přihláška
16.11. - 1.12.2024
3ffi24
73 990 Kč 72 510 Kč se slevou First minute, garantovaný odjezd Rezervace Přihláška

shrnutí

Zájezd je určen pro milovníky krásných romantických pláží a hlavně bohaté fauny a flóry. Mnoho míst ke koupání, relaxování na plážích a lodních výletů k pozorování mořských živočichů. Výběr tří krásných ostrovů - Cebu, Bohol a Palawan.

program zájezdu

1. - 2. den
letecký přesun na ostrov Cebu, procházka centrem Cebu City (Magalhaesův kříž, katedrála St. Nino)

3. den
přesun do přístavu Hagnaya a dále lodí na ostrov Bantayan (romantické pláže, možnost lodních výletů, šnorchlování)

4. - 5. den
dopoledne relax na plážich ostrova Bantayan, přejezd lodí zpět na ostrov Cebu a dále podél pobřeží do letoviska Moalboal

6. den
celodenní relax na plážích v okolí Moalboal (pláž Panagsama, korálové útesy, šnorchlování, možnost lodních výletů k ostrovu Pescador, pozorování želv, žraloků obrovských a hejn sardinek, vodopád Kawasan)

7. den
rybářská vesnička Oslob (šnorchlování s Butandingy - žraloky obrovskými během krmení nebo jejich pozorování - příležitost je spatřit téměř zaručená!), plavba rychlou lodí do Tagbilaranu na ostrově Bohol

8. - 9. den
odpočinek na pláži Alona, fakultativně potápění či výlet lodí za delfíny, celodenní poznávání ostrova Bohol (katedrála z korálového kamene poškozená zemětřesením, plavba krásnou přírodou po řece Loboc, pozorování nejmenších opiček na světě - nártounů filipínských, dokonale tvarované kopečky Chocolate Hills)

10. - 11. den
plavba lodí zpět do města Cebu, přelet na ostrov Palawan do města Puerto Princesa, cesta do nedalekého Sabangu s krásnou pláží, plavba po nejdelší podzemní řece UNESCO světa (celková délka 8 km) do nitra krasové jeskyně

12. - 14. den
cesta do letoviska El Nido, 2 celé dny na výlety po okolním souostroví Bacuit (vápencové věže a útesy, laguny, průzračně čisté moře, nádherné plážičky, skvělé šnorchlování a výborné jídlo)    

15. - 16. den
přejezd tropickou přírodou zpět do Puerto Princesa (katedrála, muzeum Palawanu, krokodýlí farma, nákupy), odlet a návrat do ČR                                                                                                      

Cena zahrnuje: zpáteční letenku do Cebu a zpět z Puerto Princesa včetně všech poplatků, přelet Cebu - Puerto Princesa, místní dopravu, výlet lodí v Oslob na Butandingy a na řece Loboc, ubytování, snídaně a služby průvodce.
Ubytování: 13x turistický hotel (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím).
Doprava: minibus, autobus, jeepney, trajekt, loď, taxi.
Stravování: 13x snídaně, jinak individuální za pomoci průvodce.

Služby za příplatek: 13x jednolůžkový pokoj 7600 Kč, Pojištění léčebných výloh+COVID 832 Kč, Pojištění Prémium STORNO+COVID 1584 Kč.

Cena nezahrnuje: vstupné, výlety a fakultativní akce cca 250 USD.

Organizátorem zájezdu je CK Alvarez.

Ke službám na zájezdu se vztahují Všeobecné informace.

galerie

mapa

Legenda

  • Pozemní doprava
  • Lodní doprava
  • Letecká doprava

hodnocení

Všechny recenze jsou ověřené a vyplnili je účastníci zájezdu na základě odkazu (webového linku) zaslaného po návratu ze zájezdu. Zveřejněny jsou všechny recenze, tedy pozitivní i negativní.

Juraj L. (2019)

Hodnocení zájezdu:

Výborne koncipovaný zájazd čiastočne ovplyvnila príroda (tajfún), aj zmeny termínov letov (mimo CK). Inak by som zájazd hodnotil ako vynikajúci.

Hodnocení práce průvodce:

Ochotná, profesionálna, priateľská. Hodnotím jednoznačne pozitívne.

zobrazit další hodnocení

podrobné pokyny k zájezdu

Můžete si stáhnout nebo vytisknout podrobné pokyny v PDF.

odkazy

Cestománie Filipíny

Cestománie Filipíny - ČT1, 2002

Na cestě po Filipínách

Na cestě po Filipínách - ČT2, 2006

Manila

Článek o filipínském hlavním městě, hedvabnastezka, 2015

Objektiv Bohol

Objektiv - ostrov Bohol - ČT1, 2008

Magdapio

Blog z cestování k vodopádu Magdapio po řece Pagsanjan, 2014

encyklopedie

Cebu

Filipínský ostrov Cebu leží jižně od ostrava Luzon. Kromě hlavního ostrova k němu patří dalších 167 přidružených ostrůvků. V celém regionu ostrova žije téměř 3 miliony lidí. Jedná se o jednu z nejrozvinutějších filipínských oblastí. Původními obyvateli byli hindové a buddhisti, což se změnilo s příjezdem evropských kolonizátorů. Ostrov byl v 19. století postoupen Američanům, kteří do roku 1937 ostrov spravovali.Po druhé světové válce se konečně stalo Cebu 1946 oficálně nezávislé. 

Cebu City

Hlavní městem ostrova Cebu je stejnojmenné město Cebu City. Město leží na východě ostrova, je to nejstarší město a první hlavní město Filipín. Jedná se o nejdůležitější domácí přístav, kde se nachází drtivá většina přepravních společností. Cebu City bylo založeno Španěly v roce 1565. Dnes je toto město tak vyspělé, že má oddělenou samosprávu od celého regionu. Mezi hlavní turistické atrakce města patří moderní taostický chrám z 20. století, památky z období vzniku města Magalhaesův kříž, bazilika Santo Niňo a pevnost San Pedro, která z původní dřevěné konstrukce byla přestavěná na kamennou pevnost. 

Tagbilaran

Na ostrově Bohol se na jihu nachází jeho hlavní město Tagbilaran. Před tím než toto město bylo objeveno Španěly, probíhal zde již obchod mezi místnimi, Číňany a Malajsijci. Tagbilaran byl oficiálně vyhlášen městem v roce 1742. Ve městě dnes žije něco málo přes 100 tisíc obyvatel. Tagbiliran byl zasvěcen svatému Josefovi, patronovi pracujících, a proto zde probíhá i festival na počest tohoto patrona. 

Bohol

Bohol (Filipíny, Shutterstock) Ostrov Bohol leží uprostřed Filipín mezi ostrovy Cebu a Leyte. Skládá se z hlavního ostrova a 75 přilehlých ostrovů. Hlavní město ostrova se nazývá Tagbilaran. Jedná se o turisticky oblíbený ostrov, díky plážím a rezortům, avšak nejoblíbenější atrakcí jsou Čokoládové kopce. Tyto vápencové formace jsou obrostlé trávou, avšak během období sucha mění barvu na hnědou. Ostrov byl nejdříve osidlován kmenem Eskaya. V roce 1565 zde přístal španělský dobyvatel Legazpi, který zde podepsal mírovou dohodu krví, čemuž se říká Sandugo a na počest tohoto aktu se zde každoročně požádá festival Sandugo.V 19. století kontrolu nad Filipíny převzali Američani a Bohol se stal nezávislý v roce 1945. Bohol byl výrazně poničen během zemětřesení a tsunami v roce 2013.

Bohol

Čokoládové kopečky, Bohol (Filipíny, Ing. Růžena Duchková) Ostrov Bohol leží uprostřed Filipín mezi ostrovy Cebu a Leyte. Skládá se z hlavního ostrova a 75 přilehlých ostrovů. Hlavní město ostrova se nazývá Tagbilaran. Jedná se o turisticky oblíbený ostrov, díky plážím a rezortům, avšak nejoblíbenější atrakcí jsou Čokoládové kopce. Tyto vápencové formace jsou obrostlé trávou, avšak během období sucha mění barvu na hnědou. Ostrov byl nejdříve osidlován kmenem Eskaya. V roce 1565 zde přístal španělský dobyvatel Legazpi, který zde podepsal mírovou dohodu krví, čemuž se říká Sandugo a na počest tohoto aktu se zde každoročně požádá festival Sandugo.V 19. století kontrolu nad Filipíny převzali Američani a Bohol se stal nezávislý v roce 1945. Bohol byl výrazně poničen během zemětřesení a tsunami v roce 2013.

Loboc

Řeka Loboc (Filipíny, Michal Čepek) Filipínským ostrovem Bohol protéká řeka Loboc. Pramen řeky se nachází téměř uprostřed ostrova ve městě Carmen a teče směrem na západ. Celý tok měří 520 kilometrů. Po řece se vypravují okružní plavby, kde můžete ochutnat místní kuchyni a okusit krásu okolní přírody. Celá plavba začíná ve městě Loboc a jede se až k vodopádům Busay.  Po cestě také můžete pozorovat nejmenší opičky na světě nártouny filipínské. 

Palawan

pláž na souostroví Bacuit, Palawan, Filipíny (Filipíny, Shutterstock) Ostrov Palawan leží na západě Filipín. Na severozápadě ho omývá Jihočínské moře a na jihovýchodě Suluské moře. Na ostrově žije okolo 430 tisíci lidí. Polovina lidí žije v hlavním a největším městě ostrova Puerto Princesa. Nejvyšší bod ostrova je Mount Mantaligajan (2085 m.n.m.). Tento ostrov je ještě nerozvinutý, ale i přesto je turisticky velmi oblíbený, a to díky místní přírodě. Lákající jsou hory v džungli, divoká zvěř a bílé písečné pláže. 

Puerto Princesa

Hlavní a největší město filipínského ostrava Palawan se jmenuje Puerto Princesa. Město leží na západě ostrova a bylo již několikrát vyhlášeno jako nejčistší a nejzelenější město na Filipínách. Ve městě žije přibližně 255 tisíc lidíl, což je více než polovina celého ostrova. Puerto Princesa bylo objeveno Španěly až v roce 1872. Nejlákavější atrakcí v okolí je Národní park podzemní řeky Puerto Princesa, který se rozléhá asi 80 kilometrů od města. Kromě toho můžete navštívit například nápravné zařízení Iwahig, památné muzeum druhé světové války, Katedrálu neposvkrněného početí či motýlí zahradu.

El Nido

El-nido, Palawan (Filipíny, Dreamstime) Na severu ostrova Palawan se nachází město El Nido. Toto pobřežní město se pyšní nádhernými písčitými plážemi, korálovými útesy, vápencovými útesy a je to nejlepší vstupní bod k okolnímu soustroví Bacuit. Oblat El Nida je osídlena již tisíciletí ale město oficiálně vzniklo až v roce 1916.  Jedná se o jedno z míst s nejodlišnější biodiverzitou. Kromě již zmíněných pláží a útesů sem zasahují i mangrovníkové lesy. V oblasti žijí ohrožené druhy ptáků, endemičtí mořští savci a ohrožené druhy želv. Cele místo je defacto chráněná oblast.

Bacuit

pláž na souostroví Bacuit, Palawan, Filipíny (Filipíny, Shutterstock) Soustroví Bacuit je součástí města El Nido na Filipínách. Náchází se zde unikátní vápencové věže a útesy, krásné laguny s průzračně čistým mořem a nádherné písčité pláže. Tyto ostrůvky ještě nejsou zaplněné turisty, a proto si zde můžete vychutnat v klidu atmosféru přírody Můžete vyrazit na lodích z ostrůvku na ostrůvek a v pauze na oběd ochutnat na příklad grilovanou barbeque rybu nebo místní výborné jídlo. V lagunách je zas skvělá příležitost pro šnorchlování. 

Rychlý dotaz

Alvarez s.r.o. 2017
designed by Humlnet Creative