Pohodová Kérala

Náročnost 1 Komfortní zájezdy
  • 14 dnů
  • od 46 070 Kč
  • Snídaně
  • skupina 8 – 15 osob
4.2. - 17.2.2019
1ker19
47 990 Kč uzavřeno
24.11. - 7.12.2019
2ker19
47 990 Kč 47 030 Kč se slevou First minute Rezervovat
3.2. - 16.2.2020
1ker20
47 990 Kč 46 070 Kč se slevou First minute Rezervovat

shrnutí

  • Pohodová a nenáročná Indie
  • Kérala - koupání, koření, kultura
  • Prohlídka čajových plantáží a pozorování divoké zvěře
  • Plavba tradičním hausbótem spletí kanálů a lagun v kokosových hájích

program zájezdu

1. den
letecký přesun do hlavního města indického státu Kérala Thiruvananthapuram

2. den
transfer do plážového střediska Kóvalam, odpočinek a koupání pod palmami na plážích Indického oceánu

3. den
návštěva hlavního města Thiruvananthapuram (chrám Šrí Padmanabhasvámí a palácové muzeum Puthe Maliga), nebo volný den na pláži

4. den
plavba tradičním hausbótem kettuvalam spletí ostrůvků, kanálů a lagun v okolí města Allépi (nekonečné háje kokosových palem, plantáže exotických plodin, rýžová políčka a poklidný venkovský život), noc na hausbótu

5. den
po snídani návrat do přístavu, krátký přejezd do městečka Kumarakom na břehu jezera Vembanad (výlet do ptačí rezervace, možnost ájurvédských masáží)  

6. den
cesta do pohoří Západní Ghát UNESCO

7. den
tygří rezervace Périjár, možnost volby z mnoha programů, například projížďka lodí po Périjárském jezeře (zdroj vody pro stáda slonů, jeleny sambar, divoká prasata, opice, tury gaur a tygry), pěší výlet s místním průvodcem do džungle nebo projížďky na slonech či džíp safari

8. den
průjezd Kardamonovým pohořím do městečka Munnar obklopeného čajovými plantážemi (dechberoucí výhledy, návštěva zahrady koření a továrny na zpracování čaje nebo čajového muzea)

9. den
návrat na pobřeží do historického města Kočín, večerní představení tradičního tance kathakali s nalíčenými tanečníky

10. den
prohlídka Kočínu (palác Mattančerri, židovská čtvrť se synagogou Paradésí, kostel sv. Františka s hrobem mořeplavce Vasca da Gamy), podvečerní procházka kolem hradeb Fort Kočín a čínských rybářských sítí, možnost večeře v jedné z vynikajících a levných seafood restaurací

11. den
odjezd na nejkrásnější pláž jihu Varkala pod vysokým útesem, koupání, odpočinek

12. den
odpočinek, koupání, nákupy, ájurvédské masáže, výborné jídlo a pohoda

13. den
večer odjezd na letiště

14. den
návrat do ČR                                

Cena zahrnuje: zpáteční letenku do Thiruvananthapuram včetně všech poplatků, místní dopravu, ubytování se snídaní, plavbu hausbótem s plnou penzí, služby průvodce a cestovní pojištění.
Ubytování: 10x hotel, 1x hausbót (vše dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím).
Doprava: pronajatý minibus, hausbót.
Stravování: 10x snídaně, 1x plná penze, jinak individuální za pomoci průvodce.

Služby za příplatek: 11x jednolůžkový pokoj 9 400 Kč, indické vízum 2 100 Kč, pojištění STORNO 616 Kč, STORNO+ 841 Kč.

Cena nezahrnuje: vstupné cca 100 USD

Poznámka: zájezd je možné v únorovém termínu spojit se zájezdem na Srí Lanku. Více informací na www.alvarez.cz.

Organizátorem zájezdu je CK Alvarez.

Ke službám na zájezdu se vztahují Všeobecné informace.

galerie

mapa

Legenda

  • Pozemní doprava
  • Lodní doprava

hodnocení

Lenka K. (2016)

Hodnocení zájezdu:

Opravdu pohodový, to je trefné, sešla se i celkem příjemná společnost.

Hodnocení práce CK:

Informace byly zcela dostačující, včas a přístup jako už obvykle.

Hodnocení práce průvodce:

Vždy ochotná pomoci, poradit,zařídit i ryze soukromé záležitosti klientů,
výborná společnice.

zobrazit další hodnocení

podrobné pokyny k zájezdu

Můžete si stáhnout nebo vytisknout podrobné pokyny v PDF.

odkazy

Na cestě po Kérale

Na cestě po Kérale - ČT2, 2011

Kérala

Článek o indické Kérale, hedvabnastezka, 2010

Blog Kérala

Blog na idnes.cz z cesty do indické Kéraly, 2009

Západní Ghát

Článek o biodiverzitě pohoří Západního Ghátu, 2002

Kuchyně indické Kéraly

Článek s recepty kéralské kuchyně, hedvabnastezka, 2016

encyklopedie

Allépi

Allépi je proslavené svými veslařskými závody, hausbóty, výrobky z kokosu, rybami a jezery. Je známé také jako Benátky východu a obchodníci sem přicházeli za honbou černého zlata. Kokosové vlákno je jedním z nejvýznamějších komodit vyráběných zde.

Indie

Indie (Indie, Shutterstock) Indie je obrovská země, rozprostírající se na poloostrově Přední Indie v Asii. Je to druhý nejlidnatější stát za Čínou, ale díky stále vzrůstajícím trendu porodnosti se odhaduje, že kolem roku 2023 by ji měla Čína přenechat prim. Leží na třech řekách Indu, Ganze a Brahmaputře. Na severu země se rozkládá pohoří Himaláj. Hlavní město se nazývá Nové Dillí. Indická velmoc má jednu z nejrychleji rostoucích ekonomik. Indie celosvětově obchoduje, těží i z investic amerických firem, které často figurují na indickém trhu. Indie také vlastní jaderné země. 

Kardamonové pohoří

Na jihu Indie ve státě Kérala se rozléhá Kardamonové pohoří. Toto pohoří je součástí ještě větší ho systému hor, a to Západních Ghát. Jak již vyplývá z názvu v chladnějších částech na svazích kopců roste kardamon. Nejvyšší bod tohoto pohoří se tyčí 2695 metrů nad mořem. Do tohoto pohoří zasahuje tygří rezervace Périjár. 

Kérala

Kérala (Indie, Shutterstock) Kérala je tropickou zemí a oblast bývalého portugalského a později holandského a britského přístavu. Žije zde spoustu křesťanů nejrůznějších denominací, hinduistů, muslimů, židů  a Číňané dodali rybářskou technologii. Kérala má dnes největší gramotnost ze všech končin Indie. Obligátním cílem v Kérale jsou tzv. Backwaters u uvidíte zde tradiční kéralské lodě s vysokou přídí a zádí.

Kočín

Kočín je velmi staré přístavní město, jeden z nejdůležitějších přístavů Indie. Město koření, zejména pepře a zázvoru. Město, které proslavili portugalští mořeplavci. Město, kde vedle sebe žije komunita hinduistů, křesťanů, muslimů a židů. V Kočínu je nejstarší kostel v Indii, St Francis Church, postavený r. 1503 Portugalci. a také se zde nachází tzv. pepřová burza, kde se udává cena pepře pro celý svět.

Kóvalam

Na břehu Arabského moře v indickém městě Thiruvanathapuram se nachází plážové středisko Kóvalam. Součástí tohoto střediska jsou tři pláže (Lighthouse, Samudra, Hawah). Kromě nádherných pláží, úžasných palem se zde tyčí i maják, po kterém je právě pojmenovaná jedna z pláží. Kóvalam se stal velmi vyhledávanou turistickou atrakcí.

Munnar

Munnar je městečko na jihu Indie na svazích Západních Ghát. Toto horské středisko se tyčí ve výšce 1600 m.n.m. a nachází se na soutoku tří řek. Odtud také získala svůj název Munnar, protože to defacto znamená "tři řeky". Okolní scenérií tvoří především čajové plantáže. Turisté mohou navštívit zahrady koření, továrnu na zpracování čaje nebo čajové muzeum.

Périjar

Périjar je největší přírodní rezervace v Indii, kde je mnoho zajímavé místní fauny a flóry. Tento národní park se nachází jihu Indie a je znám jako rezervace pro slony a tygry a vyhlášen byl v roce 1982. Nachází se zde subtroické a tropické vlhké lesy, tzv.džungle, travin, eukalyptus a jezerní ekosystém. Pro park je typická orchidej, nachází se zde až 140 druhů.  Kromě slonů a tygrů zde můžete zahlédnout divoké prase, veverku, kočku bažinnou, medvěda pyskatého, nebo sambara, což je jelen.

Périjárské jezero

V Périjárském národním parku můžete navštívit stejnojmenné jezero. Toto jezero bylo zformováno pří výstavbě vodní přehrady přes řeku Mullaperiyar v roce 1895. Périjárské jezero se nachází v nadmořské výšce 850 metrů. Na jezeře je si možné vychutnat okružní plavbu, odkud mají návštěvníci nádherný výhled na okolní přírodu. Voda v jezeře je pitným zdrojem pro slony, jeleny, divokí prasata, tygry a dašlí zvířata.

Thiruvanathpuram

Hlavní město indického státu Kérala nese název Thiruvanathapuram. Město leží na jihu Indie a dříve bylo známé jako Trivandrum. Ve městě žije okolo 2 milionu lidí. Dříve bylo město místem, kde se obchodovalo s kořením, slonovinou a santalovým dřevem. Známé je především plážové středisko Kóvalam, palác Kowdiar, nebo sídlo keralské vlády. Na pláží Shnkumugham se pak nachází obří socha mořské panny.

Varkala

Nejkrásnější pláž jihu Indie nese název Varkala. Tuto pláž můžete znát také pod názvem Papanašam. Varkala leží pod vysokým útesem na jihozápadě Indie, na pobřeží Arabského moře. Nedaleko pláže se nachází 2000 let starý chrám Šrí Džanardhana Swami zasvěcený Višnovi a poutní místo Sivagari Mutt.

Vembanad

Vembanad je nejdelší indické jezero. Jeho délka je 96.5 kilometrů. Jezero leží na jihozápadním pobřeží země a od Arabského moře ho dělí úzký kopálový ostrov. Maximální hloubka jezera dosahuje 12 metrů a uvnitř se nachází několik ostrůvků. Část jezera Vembanad hostí každoroční závody lodí. Na břehu jezera leží městečko Kumarakom a stejnojmenná ptačí rezervace.

Západní Ghát

Pohoří Západní Ghát leží na jihozápadě Indie a zasahuje nejvíce do státu Kérala. Díky své odlišné biodiverzitě je toto pohoří zapsáno na seznamu UNESCO památek. Nejvyšší boh pohoří se nachází v NP Eravikulam, jmenuje se Anamudi a dosahuje do výšky 2695 m.n.m. V tomto pohoří má původ i síť velkých řek, nachází se zde Jog Falls,  jedny z nejpůsobovějších vodopádů v Indii. Celé pohoří je domovem tísíců druhů živočichů, mezi niniž je minimálně 325 druhů ohrožených druhů.

Podobné zájezdy

Rychlý dotaz

Alvarez s.r.o. 2017
designed by Humlnet Creative