Panenské ostrovy východní Afriky

Náročnost 2 Cestovatelské zájezdy
  • 16 dnů
  • od 89 990 Kč
  • Snídaně
  • skupina 8 – 11 osob
13.10. - 28.10.2019
1kom19
89 990 Kč uzavřeno

shrnutí

  • Nevšední dovolená na čtyřech panenských ostrovech v Indickém oceánu
  • Výstup na sopku Karthala včetně přenocování s výhledem přímo do kráteru
  • Odpočinek na malebných kokosových plážích
Mapa trasy zájezdu Panenské ostrovy východní Afriky

program zájezdu

1. - 2. den
letecký přesun na Grande Comore - největší ostrov Komorského svazu, hlavní město Moroni (Nová a Stará páteční mešita, Národní muzeum, stará arabská čtvrť, přístav)

3. - 4. den
výstup na okraj kráteru jedné z největších aktivních sopek na světě Karthala (2360m, průměr kaldery 3 x 4 km, nocování na vrcholu sopky, snídaně s dech beroucími výhledy), sestup a návrat do Moroni, nebo fakultativně možnost méně náročného programu na jihu ostrova Grande Comore (rybářská vesnice, zbytky sultánského paláce, jezero Marabou), možnost relaxace a pohodového odpočinku na pláži

5. den
cesta na sever ostrova ke Slanému jezeru, bizarní skalní formace Dračí hřbet a panoramatický výhled na Želví ostrov u vesnice Ivoini  (možnost navštívit vystoupení s tradičními folklorními tanci), koupání na panenské Prorokově pláži 

6. - 8. den
letecký přesun přes ostrov Mayotte na perlu Indického oceánu ostrov Anjouan (v případě změny letového itineráře přímý let z Moroni), květinové přivítání na letišti, prohlídka hlavního města Mutsamudu (stará tržnice, Medina, přístav, historická citadela), vodopády Tatringa, návštěva plantáží rostliny ylang ylang spojená s prohlídkou destilerie a ochutnávkou, muzeum prezidenta Abdallaha – otce nezávislosti Komorského svazu

9. - 11. den
přelet na francouzský korálový ostrov Mayotte, prohlídka bývalého hlavního města Dzaoudzi, návštěva tradičních vesnic ostrova, malebné pláže ve stínu kokosových palem, piknik na slavné Baobab beach, plavba do hlavního města Mamoudzou (pestrobarevný trh), plantáže ylang ylang, tradiční parfumérie, možnost koupání a vodních sportů  

12. - 14. den
přelet do Dar es Salaamu, plavba trjektem na "ostrov koření" Zanzibar, prohlídka historického centra Stone Town UNESCO (Palác zázraků, stará ománská pevnost, dům Dr. Livingstona, rodný dům Freddieho Mercuryho, mešity, anglikánská katedrála, tržiště), lodní výlet na ostrov Changu (kolonie želv obrovských), výlet do deštného pralesa Jozani s endemickým druhem opic gueréz černých, návštěva rozlehlé zahrady koření (kardamom, vanilka, muškátový oříšek, skořicovník, hřebíček, kurkuma, zázvor)

15. - 16. den
plavba trajektem zpět do Dar es Salaamu, návrat do ČR                              

Cena zahrnuje: letenku do Moroni a zpět z Dar es Salaamu včetně všech poplatků, přelety Moroni-Anjuan-Mayotte-Dar es Salaam, ubytování se snídaní, místní dopravu, služby průvodce a cestovní pojištění.
Ubytování: 12x turistický hotel nebo penzion (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím), 1x zapůjčený stan.
Doprava: mikrobus, taxi, loď.
Stravování: 12x snídaně, jinak individuální za pomoci průvodce.

Služby za příplatek: jednolůžkový pokoj 12800 Kč.

Cena nezahrnuje: komorské vízum 30 EUR, tanzánské vízum 50 USD, vstupné cca 50 USD.

Poznámka: pro vstup do Tanzanie je povinné očkování proti žluté zimnici.

Organizátorem zájezdu je CK Alvarez.

Ke službám na zájezdu se vztahují Všeobecné informace.

galerie

mapa

Legenda

  • Letecká doprava
  • Lodní doprava
  • Pozemní doprava

odkazy

Mayotte – ostrovní zázrak přírody čekající na své objevitele

Článek Mayotte – ostrovní zázrak přírody čekající na své objevitele, novinky.cz, 2013

Destinace týdne - ostrovní zázrak Mayotte

Článek o unikátním ostrově Mayotte, novinky.cz, Michal Tvrzník, 2015

Cestománie Tanzanie

Cestománie Tanzanie - ČT1, 2002

Na cestě po Zanzibaru

Na cestě po Zanzibaru - ČT2, 2008

Cestománie Zanzibar

Cestománie Zanzibar - mezi Afrikou a Arábií - ČT1, 2002

Zajímavosti na ostrově Komory – památky a zajímavá místa k navštívení

Článek o Komorech, ostrově Mayotte a co na nich můžete navštívit, travelmag.cz, Renáta Vacková, 2017

encyklopedie

Dar es Salaam

Dar es Salaam je největší město v Tanzanii. Je to důležité ekonomické centrum. Nachází se na východním pobřeží Tanzanie.Ve městě žije asi 4.5 milionů obyvatel a počet lidí každoročně přibývá. Nachází se zde i jeden z nejrušnějších přístavů. V Dar es Salaamu se nachází Národní muzeum Tanzanie či památník Askari.

Zanzibar

Zanzibar je autonomní část Tanzanie, která se rozkládá na stejnojmenném ostrově, ležícím na východ od Tanzanie v Indickém oceánu. Oblast se rozkládá na několika ostrovech, ale nejdůležitější je hlavní ostrov Unguja (říká se mu Zanzibar) a ostrov Pemba. Hlavní město se nazývá stejně Zanzibar. Na ostrově žije přibližně 1.3 milionů lidí. Kromě krásných pláží a přírody jsou na Zanzibaru i zajímavé památky jako například Palác zázraků, pevnosti, dům Freddieho Mercuryho apod.

Stone Town

Historické centrum hlavního města Zanzibaru je Stone Town. Město s centrem se nachází na západním pobřeží ostrova Unguja. Stone Town bylo hlavní město Zanzibarského sultanátu mezi lety 1856-1964 a centrum obchodu s kořením. V roce 2000 se stalo toto centrum kulturním dědictvím UNESCO. Perličkou je, že právě zde se narodil britský zpěvák skupiny Queen Freddie Mercury.

Jozani Forest

Národní park Jozani Chwaka Bay se leží na ostrově Zanzibar u zátoky Chwaka a je v v oblasti jediný svého druhu. Nachází se zde lesy a pastviny. Uvnitř parku žije například kočkodan bělohrdý, druh opice kombovití, leopard, více než 50 druhů motýlů a 40 druhů ptáků. Avšak naprosto unikátní je zde výskyt guarézy zanzibarské, která se nachází pouze zde na ostrově.

Grande Comore

Grande Comore (Komory, Shutterstock) Největší ostrov Komorského svazu se jmenuje Grande Comore. Leží v Indickém oceánu východně od Mozambiku. Hlavního město ostrova a zároveň celých Komor je Moroni. Po několik staletí byl ostrov rozdělen na několik sultanátů, v roce 1908 všal Framcie sjednotila sultanáty do jedné země. Ostrov Grande Comore je tvořen dvěmi štíťovými sopkami. Nejvyšší bod Mount Karthala leží ve výšce 2361 m n.m. Na jihu ostrova můžete navštívit například rybářské vesnice, zbytky sultánského paláce či jezero Marabou na severu zase Dračí skály u vesnice Ivoini či Slané jezero.

Karthala

Nejvyšší bod Komor leží na ostrově Grande Comore. Jmenuje se Mount Karthala a tyčí se ve výšce 2361 m n.m. Tato činná sopka je jedno ze dvou štítových sopek, které tvoří ostrov Grande Comore. Od 19. století sopka vybuchla více než dvacetkrát. Tyto erupce vytvarovaly kalderu na vrcholu sopky, ale naštěstí ostrov se větším pohromám vyhnul. Hora je pokryta vlhkým stálezeleným lesem až do výše 1800 metrů nad mořem. Okolo sopky se vyskytují 4 endemičtí ptáci, kteří se zdržují pouze na svazích hory, a to lejsek komorský, kruhoočko komorské, drongo hnědokřídlý, výreček komorský.     

Moroni

Hlavní město Komorského svazu a ostrova Grande Comore se nazývá Moroni. Leží na západě ostrova na skalnatém sopečném pobřeží, což je způsobeno hlavně tím, že město leží na úpatí vulkánu Mount Karthala. Jedinou pláží je na severu Itsandra, na které se nachází i ruiny bývalého sultánského paláce a pevnosti z 15. století. Město bylo založeno Arabama mnohem dříve, již v 10. století jako hlavní město sultanátu. Mezi zajímavosti města k navštívení patří Nová a Stará páteční mešita, Národní muzeum, stará arabská čtvrť či přístav.

Dračí skály

Historické Dračí skály se nachází na severu ostrova Grande Comore u vesnice Ivoini. Okolní krajina se rozléhá nádhernými plážemi, palmami a obřími baobaby. Ale právě tato skalní formace stojící vysoko na zakřiveném poloostrově leží na úplném cípu severu. Tvarem připomínající trochu jako trny na dračích zádech. Ačkoliv krásné výhledy jsou z celé zátoky, tak žádné se nevyrovnají těm, když "vyšplháte" procházkou na samototné skály.

Slané jezero

Slané jezero (Komory, Omar) Na severu ostrova Grande Comore se nachází Slané jezero (Lac salé).Tento starověký kráter plný vody se nachází na pobřeží u Indického oceánu. Legenda praví, že na tomto místě byla vesnice, které byla zaplavena, protože místní odmítli dát vodu cizinci. Aby se zachránila duše vesničanů, musí se házet kamení do vody a tím vyprázdnit jezero. Bohužel však kameny nedosahují ani na dno jezera. V okolí roste také mnoho ovocných stromů jako například tamarind indický, madagarské švestky či anona šupinatá

Changuu

Changuu je malý ostrůvek ležící pár kilometrů od Zanzibaru. Měří pouze 800 metrů na délku a je široký 230 metrů. Přesto tento malinkatý ostrůvek má svůj význam. Nachází se na něm totiž kolonie želv obrovských. Na začátku 20. století byly želvy na ostrov dovezeny jako dar od britského guvernéra Seychel. Hned se rozmnožily, ale v 80. a 90. letech se rozmohlo kradení želv a z několika desítech jich zbylo pouhých 7. Na to konto bylo na ostrov převezeno dalších 80 líhní, ale 40 z nich opět zmizelo. Nakonec se zanzibarská vláda rozhodla postavit ohrazené místo na ochranu želv. Turisté mohou želvy pod dohledem pozorovat a dokonce je nakrmit. 

Mayotte

Mayotte je francouzský ostrovní department v Indickém oceánu. Nachází se mezi Komorami a Zanzibarem. Přesto, že je to nejchůdší oblast Francie, z ostrovů v Mosambickém průlivu je stále ten nejvíce prosperující. Hlavní město se nazývá Mamoudzou. Na ostrově žije okolo čtvrt milionu lidí a většina vyznává Islám. Je to hlavně díky tomu, že Arabové na ostrově v roce 1500 založili sultanát. Francie ostrov odkoupila v polovině 19. století. Komory si stále ostrov nárokují, ale samotní obyvatelé si v referundu odhlasovali, že chtějí být stále spojování s Francií. 

Mamoudzou

Mamoudzou je hlavní město ostrova Mayotte, francouzského ostrovního departmentu. Město leží na severovýchodě ostrova. Je to jeden z přístavů v Indickém oceánu. Hlavním městem se Mamoudzou stalo až v roce 1977 a je to bankovní a obchodní centrum ostrova. Především zde turisté navštěvují pestrobarevný trh. 

Dzaoudzi

Ve francouzském departmentu Mayotte na ostrově Petite-Terre se na západě rozkládá bývalé hlavní město Dzaoudzi. To ztratilo svůj status v roce 1977, když se hlavní město přesunulo do Mamoudzou. Město leží na skalnatém výběžku, který byl kdysi samostatným ostrovem, dnes je připojen k ostrovu Petite-Terre uměle vytvořenou "třídou Krabů". Návštěvníci si zde mohou užívat především krásných pláží ve stínu kokosových palem.

Anjouan

Anjouan (Komory, Omar) Anjouan je autonomní ostrov Komor. Říká se mu perla Indického oceánu. Po o strově Grande Comore je rozlouhou druhým největším ostrovem Komorského svazu a žije zde okolo 280 tisíc lidí. Prvními obyvateli Anjouanu byi imigranti z Indonésie a Polynésie. V roce 1500 Arabové však na ostově založili sultanát. Po vyhlášení nezávislosti Komor v roce 1975 se k nim Anjouan připojil, ale v roce 1997 prošlo referundum o samostatnosti. Vláda se snažila o připojení k Francii, která ale odmítla. Ačkoliv byla vyhlášena konstituce, díky četným interním problémům se nakonec ostro v roce 2002 připojil ke Komorské unii. Napjaté vztahy však nadalé pokračují.

Mutsamudu

Hlavní město ostrova Anjouan se jmenuje Mutsamudu. Leží na severu ostrova a je to zároveň druhé největší město celých Komor. Město bylo založeno v 15. století. Nachází se zde přístav a úzké uličky s řemeslnými obchůdky. Ve městě můžete navštívit například starou tržnici, Medinu nebo historickou citadelu z 19. století.

Podobné zájezdy

Rychlý dotaz

Alvarez s.r.o. 2017
designed by Humlnet Creative