Nepoznané krásy Madagaskaru

Náročnost 2 Pohodové zájezdy
  • 17 dnů
  • od 95 990 Kč
  • Snídaně
  • skupina 8 – 14 osob
6.4. - 22.4.2024
1mdg24
99 990 Kč uzavřeno
5.10. - 21.10.2024
2mdg24
99 990 Kč 95 990 Kč se slevou First minute Rezervace Přihláška

shrnutí

  • Pozorování lemurů v přirozeném prostředí
  • Tropický park Ranomafana, vesnice domorodých kmenů
  • Pískovcové hory a hluboké kaňony v NP Isalo
  • Závěrečný odpočinek v letovisku Ifaty
Mapa trasy zájezdu Nepoznané krásy Madagaskaru

program zájezdu

1. - 2. den
letecký přesun do Antananariva

3. den
prohlídka hlavního města Antananarivo (čtvrti Isokara, památník Philiberta Tsiranany), výjezd na pahorek Rova (zbytky královského paláce, panoramatické výhledy na město), přesun přes město Moramanga (památník Malagašského povstání) do betsimisaracké vesnice Andasibe (zemědělci na rýžovištích a plantážích), noční safari v NP Andasibe

4. den
safari v NP Andasibe (deštný prales s osmi druhy lemurů a největším druhem „Indri Indri“, orchideje, tenreci, chameleoni), soukromý park Vakona s „ostrovem přátelských lemurů“ (možnost pozorovat lemury opravdu zblízka)

5. den
návrat do Antananariva, zastávka v soukromé rezervaci Pyereras Reptiles (lemuři sifaka, chameleoni, mnoho druhů plazů, motýlů), cesta po národní silnici č. 7 se zastávkami v domorodých vesnicích, večerní příjezd do Antsirabe (lázně, termální prameny, zpracovávání diamantů a polodrahokamů, miniatury aut, možnost projížďky rikšou - "pousse pousse")

6. den
zastávka u jezera Andraikiba, cestou do uměleckého centra celého ostrova Ambositra (dřevořezbářské dílny, benediktýnská katedrála), krajina rýžovišť a eukalyptů, a dále mezi banánovníkovými a kávovníkovými plantážemi do městečka Ranomafana

7. den
nejznámější národní park Ranomafana (12 druhů lemurů - nejvzácnější lemur širokonosý a lemur zlatý, více než 100 druhů ptáků, z nichž většina jsou endemité, mnoho druhů orchidejí, vodopády, horké prameny), návštěva tradiční vesnice kmene Tanala, setkání s místním etnikem a jejich způsobem života, možnost léčivé koupele v místních termálních lázních

8. den
odjezd přes město Fianarantsoa (centrum katolické víry a vzdělání, "brána na jih") do vesnice Ambalava (centrum vinařství, prohlídka vinařského závodu s ochutnávkou vína), výrobna papíru Anteimoro (doklad arabské civilizace na ostrově), možnost navštívit největší dobytčí trh, soukromá rezervace Anja (možnost pozorovat lemury kata ve volné přírodě), přejezd na suchý jih pohořím Andringitra (žulové bloky skal, plošina Horombe) do městečka Ranohira

9. - 10. den
dvoudenní návštěva národního parku Isalo (340 druhů zvířat, skaliska pískovcových hor, hluboké kaňony, přechodné hroby kmene Bara a Sakalava ve skalách, stromy Uapaca Bojeri pojmenované po českém přírodovědci Václavu Bojerovi, možnost koupání v přírodních jezírkách)

11. den
vesnička Ilakaka (důležité centrum těžby safírů, místní tržiště), pěší výlet po národním parku Zombitse (endemické druhy ptáků, 6 druhů lemurů, baobaby, hroby kmenů Mahafaly a Antandroy), přesun do hlavního města jihozápadu, přístavu Toliara

12. den
procházka po botanické zahradě - arboretu Antsokay, odjezd do letoviska Ifaty na březích Mosambického kanálu, návštěva soukromé rezervace Reniala s baobaby a dalšími madagaskarskými endemity a rezervace mangrovů komunity Honky

13. - 15. den
relaxace a koupání na nekonečných bílých plážích, bohaté možnosti vodních sportů, šnorchlování, možnost plavby na tradičním rybářském člunu pirogue, fakultativně návštěva rybářské vesnice skupiny Vezo, nebo bývalého anglického koloniálního městečka ze 17. stol. Saint Augustin apod., návrat do Toliara

16. - 17. den
letecký přesun do Anatananariva a návrat do Vídně                                                                                      

Cena zahrnuje: zpáteční letenku do Antananariva včetně všech poplatků, přelet Toliara-Anatananarivo, místní dopravu, ubytování, snídaně, vstupné do národních parků Pyereras, Andasibe, Ranomafana, Anja a Isalo, služby průvodce a místního průvodce.
Ubytování: 14x hotel nebo lodge (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím).
Doprava: pronajatý minibus nebo auta.
Stravování: 14x snídaně, 2x večeře, jinak individuální za pomoci průvodce.

Služby za příplatek: 14x jednolůžkový pokoj 12800 Kč, Pojištění léčebných výloh+COVID 884 Kč, Pojištění Prémium STORNO+COVID 2006 Kč.

Cena nezahrnuje: vízum cca 35 EUR.

Organizátorem zájezdu je CK Alvarez.

Ke službám na zájezdu se vztahují Všeobecné informace.

galerie

mapa

Legenda

  • Pozemní doprava
  • Letecká doprava

hodnocení

Všechny recenze jsou ověřené a vyplnili je účastníci zájezdu na základě odkazu (webového linku) zaslaného po návratu ze zájezdu. Zveřejněny jsou všechny recenze, tedy pozitivní i negativní.

Miloš M. (2023)

Hodnocení zájezdu:

Byl to náročný zájezd, dlouhé a únavné přejezdy, ale zkušenosti stály za to. Velká spokojenost. Viděli jsme vše podle programu. Ubytování luxusní.

Hodnocení práce průvodce:

Pavel Špičák je špičkový průvodce, který se umí vžít do pozice zákazníka, protože sám cestuje i s cestovkami. Už jsme sjezdili většinu světa, ale Pavla jako průvodce řadíme do prvních míst. Je vtipný a veselý, všechny informace opakuje ráno a večer v busu a je perfektní tlumočník. Nemá chybu. Pojedem s ním opět, asi do Ománu, jak to vyjde. Pavle Díky,
Miloš Maštalíř a Marcela Langová

zobrazit další hodnocení

podrobné pokyny k zájezdu

Můžete si stáhnout nebo vytisknout podrobné pokyny v PDF.

odkazy

Na cestě po Antsirananě

Na cestě po Antsirananě - ČT2, 2014

Na cestě po Madagaskaru

Na cestě po Madagaskaru - ČT2, 2006

Tip na dovolenou - Madagaskar

Článek o Madagaskaru, 2013

Národní park Isalo

Road trip z madagarského národního parku Isalo, 2016

Cestománie Madagaskar

Cestománie Madagaskar - ČT1, 2003

encyklopedie

Antananarivo

Hlavní město Antananarivo, Madagascar (Madagaskar, Dreamstime) Antananarivo je hlavní a zároveň největší město ostrova Madagaskar. Město se nachází v srdci ostrova v nadmořské výšce 1280 m.n.m. V Antananarivu žije přibližně 18 etnických skupin Malgašů, dále pak Číňani, Indové či Evropané. Počet obyvatel činí asi 1.6 milionů. Hodně staveb se zde nachází ještě z francouzského koloniálního období jako například bývalé sídlo předsedy vlády Palác Andafiavaratra či sídlo prezidenta Palác Ambohitsorohitra.

NP Andasibe

Lumur v parku Andasibe (Madagaskar, Dreamstime) Národní park Andsibe-Mantadia se nachází na východě ostrova Madagaskar. Tento park byl založen v roce 1989 a nachází se v nadmořské výšce 800 - 1300 metrů. Celý park je rozdělen na dvě části, a to NP Mantadia a poté rezerzvaci Analamazoatra (Andasibe), kde je žijí největší lemur Indri. V roce 2007 byl zapsán na seznam UNESCO jako součást Atsiňananských deštiných lesů.

Betsimisaraka

Lidé kmene Betsimisaraka tvoří jedno z malgašského etnika a po Merinech to je druhá nejrozšířenější entická skupina na ostrově. Tito lidé žijí předevší při východním pobřeží. Díky dlouholeté interakci s Evropany si tento kmen přivlastnil některé vlastnosti a přejal některé kulturní prvky (např. waltz - místní valse). Tito lidé věří na nadpozemské bytosti jako jsou duchové, mořské panny atd.

Ranomafana

Národní park Ranomafana se nachází na jihovýchodě ostrova. Park pokrývá více než 40 tisíc hektarů deštných pralesů a je domovem několik druhům zástupců fauny a flory. Žije zde několik druhů lemura, 120 druhů žab atd. Park byl založen v roce 1991 za účelem zachovat místní biodiverzitu a omezi přístup lidí a ničení krajiny.

Isalo

Vodopády Isalo (Madagaskar, Shutterstock) Národní park Isalo se nachází v regionu Ihorombe na jihu Madagaskaru. Terén je různorodý. Můžete se projít kaňony, pastviny, palmovými oázami, ale najdete zde i pískovcové formace. Park byl založen v roce 1962, ale vyhlášen národním parkem byl až v roce 1997.V parku převládá tropické klima se sezónními srážkami. Žijou zde lidé kmenu Bara. Kromě několika seti druhů ptáků můžete v parku potkat hady, žáby či savce. Ze zástupců ptáků lze zmínit skalníka savanového či madagaskarského ibise, ze žab zas létavku běloretou nebo parosničku šperkovou.

NP Zombitse

Národní park Zombitse je se rozkládá na jihozápadě ostrova Madagaskar. Asi 90 kilometrů na východ leží NP Isalo. Celý park nese název Zombitse-Vohibasia. Ve dne zde můžete spatřit lemura katu, lemura rudočelého či sifaku malou a v noci maki trpasličího, žlutohnědého, tlustoocasího a světlého.

Antsirabe

Antsirabe (Madagaskar, Dreamstime) Město Anstirabe leží ve střední části Madagaskaru. Město je známé svým poměrně příznivým a chladným klimatem Antsirabe bylo založeno norskými misionáři v 19. století. Na začátku 20. století zde byly otevřeny i termální lázně. Kromě toho můžete navštívit několik koloniálních domů, dvě tržiště nebo si prohlédnout stélu na náměstí Nezávislosti. Celé město můžete projet také místní rikšou "pousse-pousse".

Ambositra

Madagarské městečko Ambositra se nachází uprostřed údolí, které je obklopené rýžovými polemi a zelenými vrcholy. Ambositra leží uprostřed ostrova Madagaskar a je proslavená především dřevořezbářskými dílnami a benediktýnskou katedrálou. Městečko je výborným začátečním bodem pro různé pěší výlety, ať už například k vodopádům Andrimamovoka nebo ke královskému paláci na vrcholu kopce asi 6 kilometrů od města.

Fianarantsoa

Fianarantsoa (Madagaskar, Dreamstime) V centrální části Madagaskaru se nachází město Fianarantsoa, centrum katolické víry a vzdělání. Nachází se zde nejstarší lutheránské a protestantské katedrály na ostrově. Město bylo založeno v roce 1830. Žije zde necelých 200 tisíc lidí. Fianarantsoa je součástí národního parku Ranomafana, který je zapsán na seznamu UNESCO.

Ilakaka

Ilakaka je vesnička ležící na jihu Madagaskaru. V 90. letech byly v oblasti objeveny zásoby safíru, což přilákalo do města mnohem více obyvatel. Dnes je to jedno z nejdůležitějších center těžby safírů. Žije zde něco přes 60 tisíc lidí. Za zmínku stojí například návštěva místního trhu nebo nedaleký národní park Isalo. 

Ifaty

Vesnička Ifaty leží na břehu Mosambického kanáladu na jihozápadě Madagaskaru. Je to místní nejmenší turistická destinace, která si získala svou oblíbenost hlavně díky tomu, že leží poblíž přístavu Toliara. Stejnojmenná pláž Ifaty spojuje vesničku s další vesničkou Mangily. Zde se dá perfektně odpočívat a koupat v moři.

Podobné zájezdy

Rychlý dotaz

Alvarez s.r.o. 2017
designed by Humlnet Creative