Seychely - neobjevený ráj na zemi

Náročnost 1 Pohodové zájezdy
  • 13 dnů
  • od 68 990 Kč
  • Snídaně
  • skupina 8 – 15 osob
24.3. - 5.4.2022
6sey22
65 990 Kč uzavřeno
20.4. - 2.5.2022
1sey22
66 990 Kč uzavřeno
30.4. - 12.5.2022
2sey22
66 990 Kč uzavřeno
15.7. - 27.7.2022
7sey22
67 990 Kč uzavřeno
5.8. - 17.8.2022
3sey22
66 990 Kč uzavřeno
16.8. - 28.8.2022
8sey22
68 990 Kč uzavřeno
26.10. - 7.11.2022
4sey22
66 990 Kč uzavřeno
5.11. - 17.11.2022
5sey22
68 990 Kč uzavřeno
17.11. - 29.11.2022
9sey22
68 990 Kč uzavřeno
27.11. - 9.12.2022
10sey22
68 990 Kč Rezervace Přihláška

shrnutí

  • Nejkrásnější a nejfotografovanější pláže světa
  • Památky v hlavním městě Victoria
  • Nádherná příroda v srdci ostrova v NP Morne Seychellois
  • Šnorchlování a potápění se v NP Sainte Anne
Mapa trasy zájezdu Seychely - neobjevený ráj na zemi

program zájezdu

1. den
letecký přesun na Seychely

2. den
přílet na ostrov Mahé, odjezd do hotelu, odpočinek a koupání na jedné z nejkrásnějších pláží ostrova

3. den
po snídani celodenní relax na pláži, společná večeře formou místního kreolského bufetu

4. den
po snídani výlet do hlavního města Victoria (trh Sir Selwyn Clare, katedrála Neposkvrněného Početí, hinduistický chrám Aru Mihu Navasakthi Vinyagar, stříbrná hodinová věž, botanická zahrada), návrat do hotelu

5. den
po snídani fakultativní celodenní výlet na sousední ostrovy Praslin (přírodní rezervace Vallée de Mai UNESCO s endemickou palmou seychelskou plodící největší semena na světě nazývaná též mořské kokosy, jedna z nejkrásnějších pláží světa Anse Lazio) a La Digue (pláž Anse Sourse D‘Argent s bílým pískem mezi ohromnými žulovými balvany, kreolský oběd, koupání), plavba zpět na Mahé

6. den
po snídani zajímavá pěší túra na horu Mont Copolia (497 m) s porostem exotických stromů a rostlin (masožravé rostliny láčkovky, skořicovník, palmy) a výhledem z vrcholu na město Victoria, zastávka v továrně Takamaka Bay Rum, ochutnávka místního lahodného rumu

7. den
po snídani celodenní odpočinek, možnost vlastního programu

8. den
po snídani celodenní výlet do národního parku Morne Seychellois v samém srdci ostrova, zastávka u čajovníkových plantáží, vyhlídka Mission Lodge na západní pobřeží a na nejvyšší horu Seychel Morne Seychellois (905 m), procházka k nádhernému vodopádu Sauzier, odpoledne koupání na nejhezčí pláži ostrova Port Launay

9. den
po snídani odjezd minibusem do Port Glaud a výlet lodí na ostrov Ile Therese, koupání na místních plážích a oběd formou barbecue, odpoledne návrat zpět do hotelu

10. den
snídaně a celodenní relax na plážích

11. den
po snídani fakultativní výlet lodí do národního parku Sainte Anne, plavání mezi ostrůvky, šnorchlování a pozorování podmořského světa, oběd formou barbecue

12. den
snídaně, dle letového řádu odjezd na letiště 

13. den
návrat do ČR                                                                                    

Cena zahrnuje: zpáteční letenku na ostrov Mahé včetně všech poplatků, místní dopravu, ubytování se snídaní, 1x večeři - kreolský bufet, lodní výlet na ostrov Ile Terese s barbercue a služby průvodce.
Ubytování: 10x hotel (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím).
Doprava: pronajatý minibus, loď.
Stravování: 10x snídaně, 1x večeře - kreolský bufet, jinak individuální za pomoci průvodce.

Služby za příplatek: 10x jednolůžkový pokoj 15000 Kč, vyřízení vstupního formuláře 250 Kč, Pojištění léčebných výloh+COVID 676 Kč, Pojištění Prémium STORNO+COVID 1287 Kč.

Cena nezahrnuje: vstupné cca 80 USD, fakultativní výlet na ostrovy Praslin a La Digue cca 160 USD, fakultativní výlet do Sainte Anne cca 100 USD.

Poznámka: Vstup na území Seychel: negativní PCR test ne starší 72 hodin v angličtině (nově platí výjimka z testu pro osoby, které jsou očkovány proti nemoci Covid-19 a od druhé dávky vakcíny neuběhlo více jak 6 měsíců, popřípadě osoby, které obdržely už 3. dávku očkování a rovněž neuběhlo více jak 6 měsíců od této posilující dávky), dále cestovní pojištění s krytím léčby a karantény onemocnění COVID-19 a vyplnění vstupního formuláře. Další požadavky na testy / očkování může vznést letecká společnost / země transitu!!! Aktuální informace pro návrat do ČR naleznete na stránkách Ministerstva zahraničních věcí www.mzv.cz. Podmínky vstupu i návratu se mohou kdykoliv změnit.

Zájezd spolupořádáme s partnerskou CK Poznání.

Ke službám na zájezdu se vztahují Všeobecné informace.

galerie

hodnocení

Veronika Musilová (2021)

Hodnocení zájezdu:

Program zájezdu byl obsáhlý, skvěle naplánovaný a hlavně pestrý. Líbilo se mi, že jsme poznali nejen překrásné pláže, kterými jsou Seychely vyhlášené, ale i vnitrozemí, vodopád, vyhlídky na údolí a hlavní město.

Ubytování, které se na poznávacích zájezdech tolik neřeší, mě tady naprosto nadchlo, moc dobré snídaně, čisto, blízko na pláž.

Celkově byl tento zájezd vyjímečný a pro mě zážitek na celý život.

Hodnocení práce průvodce:

Marek je skvělý průvodce, prima parťák, pohodář. Mile mě překvapilo, že i ve volné dny věnoval svůj čas nám jako klientům, vymyslel výlety "navíc" nebo poradil s procházkou či veřejnou dopravou. Trávil s námi i některé večery a dokonce nám předvedl své kuchařské umění, báječně umí připravit ryby všech druhů.
Marka jako průvodce mohu ve všech směrech jen doporučit.

zobrazit další hodnocení

podrobné pokyny k zájezdu

Můžete si stáhnout nebo vytisknout podrobné pokyny v PDF.

odkazy

Na cestě po Seychelských ostrovech

Na cestě po Seychelských ostrovech - ČT1, 2010

Seychely - kráska, která nikdy neomrzí

Článek Seychely - kráska, která nikdy neomrzí, novinky.cz, Michal Tvrzník, 2016

Seychelské ostrovy jsou mnohem více než jenom moře

Článek o Seychelech, novinky.cz, Michal Tvrzník, 2015

Seychely: Pohádková dovolená v srdci Indického oceánu

Článek Seychely: Pohádková dovolená v srdci Indického oceánu, novinky.cz, Simona Fischerová, 2016

Seychelský ostrov La Digue přeje romantice, Praslin zase luxusu

Článeo o ostrovech La Digue a Praslin, novinky.cz, Lucie Štěrbová & ESO travel, 2011

Neobjevený ráj na zemi. Užijte si Seychely tak, jak je nikdo nezná

Článek Neobjevený ráj na zemi. Užijte si Seychely tak, jak je nikdo nezná, idnes.cz, Jan Hocek, 2017

encyklopedie

Mahé

Mahé je největší ostrov na Seychelách, ležící na severovýchodě soustroví v Indickém oceánu. Hlavní město se nazývá Victoria. Prvním Evropanem byl ostrov objeven v roce 1609 Brity, až v 18. století na ostrově přistáli Francouzi. Ti měli ostrov pod kontrolou do začátku 19. století, kdy se z ostrova stala britská kolonie. Až v roce 1976 se staly Seychely nezávislým státem. Ekonomicky tento ostrov žije především z turismu. 

Victoria

Victoria je hlavní město seychelského ostrova Mahé. Leží na severu ostrova. Město bylo založeno jako sídlo britské koloniální vlády na začátku 19. století. Ve Victorii žije asi čtvrtina všech obyvatel ostrova. Z městě se vyváží vanilka, kokosy a kokosový olej, ryby nebo třeba i guáno jako hnojivo. K vidění je zde například stříbrná hodinová věž, botanické zahrady, trh Sir Selwyn Clare, katedrála Neposkvrněného Početí či hinduistický chrám Aru Mihu Navasakthi Vinyagar.

Praslin

Praslin je druhý největší ostrov Seychel. Leží severovýchodně od největšího ostrova Mahé v Indickém oceánu. Na ostrově žije okolo 7-8 tisíc lidí a je to oblíbená turistická destinace s různými hotely, plážemi a rezorty. Praslin byl nejdříve Francouzi pojmenován jako "Ostrov palem", později byl na počest francouzského státníka diplomata de Choiseula, vévody z Praslinu, přejmenován. V těchto dobách byl ostrov využíván jako úkryt pro arabské obchodníky a piráty. Na ostrově se nachází dvě velké přírodní atrakce, rezervace Vallé de Mai, která je vyhlášen UNESCO památkou a národní park Morne Seychellois.

Vallé de Mai

Na ostrově Praslin se uprostřed rozkládá přírodní rezervace Vallé de Mai. V roce 1983 byla vyhlášená Světovým dědictvím UNESCO. V této oblasti se nachází zachovalý palmový les, jehož součástí je i endemická lodoicea seychelská (palma seychelská). Tato unikátní palma plodí největší semena na světe. Zároveň zde žijí i velmi osobití živočišní druzi, napíklad papoušek vaza malý, chameleon seychelský, rákosnice seychelská a mnoho dalších. Do rezervace patří i jedna z nejkrásnějších pláží na světě Anse Lazio. 

La Digue

Třetím největším ostrovem Seychel je La Digue. Nachází severovýchodně od ostrova Mahé a východně od ostrova Praslin. Na ostrov se dostane pouze trajektem, není zde žádné letiště. Trvale ostrov obývá necelých 3000 lidí. Ostrov byl pojmenován podle lodi, se kterou přistáli Francouzi na ostrovech v 18. století. Lidé zde žijí především z cestovního ruchu, a to zejména díky svým nádherným plážím. Tou nejslavnější je jedna z nejfotografovanějších na světě Anse Sourse D'Argent s bílým pískem a obrovskými žulovými kameny.

NP Morne Seychellois

Na ostrově Mahé se kromě krásných pláží nachází i nadherná přírodě, především v národním parku Morne Seychellois. Ten se rozkládá na severozápadě ostrova a pokrývá asi 20% celého ostrova. V parku se tyčí i nejvyšší vrchol ostrova, po kterém je celý park pojmenován. Hora Morne Seychellois dosahuje nadmořské výšky 905 metrů. Pobřeží lemuje mangrovníkové lesy, tajemná centrální část je prakticky opuštěná a je přístupná pouze po turistických stezkách. 

Ile Therese

Ostrůvek Ile Therese leží pár kilometrů od západního pobřeží ostrova Mahé. Ačkoliv není trvale obýván, turisté ho hojně navštěvují, speciálně pak díky písečným plážím a možností vyzkoušet si vodní sporty jako šnorchlování, jízdu na vodní lyžích, plachtění, windsurfing či potápění. 

Sainte Anne

Národní park Sainte Anne se rozkládá na 8 ostrůvcích v Indickém oceánu, které leží na východ od ostrova Mahé, asi 5 kilometrů od hlavního města Victoria. Tento přímořský park byl založen v roce 1973 na záchranu volně žijících živočichů a je lákávou turistickou zastávku zejména díky možnosti plavání mezi ostrůvky, šnorchlování a pozorování podmořského světa mezi korálovými ostrůvky. V této oblasti je však zakázáno rybařit a jezdit na vodních lyžích. 

Mont Copolia

Mont Copolia je hora tyčící se na východě národního parku Morne Seychellois na ostrově Mahé. Je z něj výhled na celé hlavní město ostrova Victoria. Nejvyšší bod vrcholu leží v nadmořské výšce asi 497 metrů a pokud se na něj vydáte stezkou z parku, narazíte po cestě na porost exotických stromů a rostlin jako například masožravé rostliny láčkovky, skořicovníky či palmy.

Podobné zájezdy

Rychlý dotaz

Alvarez s.r.o. 2017
designed by Humlnet Creative