Pohodový Zanzibar

  • 13 dnů
  • od 47 030 Kč
  • Snídaně
  • skupina 8 – 15 osob
2.3. - 14.3.2018
1zaz18
47 990 Kč uzavřeno
12.10. - 24.10.2018
2zaz18
47 990 Kč uzavřeno, průvodce: Slávek Suldovský
28.2. - 12.3.2019
1zaz19
47 990 Kč 47 030 Kč se slevou First minute Rezervovat

shrnutí

  • Ostrov s bohatou historií a pestrou kulturní a národnostní směsí
  • Centrum otrokářství - středověké kamenné město Stone Town
  • Vodní radovánky přímo z písečných pláží nebo na korálových útesech
  • Pobyt na třech různých místech ve zcela jiných oblastech ostrova

program zájezdu

1. - 2. den
letecký přesun do Dar es Salaamu a přejezd rychlolodí na Zanzibar, odpočinek po nočním letu

3. - 4. den
hlavní město Zanzibar s historickým centrem Stone Town UNESCO  (Palác zázraků s muzeem svahilské kultury, stará ománská pevnost, stará nemocnice, dům Dr. Livingstona, rodný dům Freddieho Mercuryho, dům obchodníka s otroky Tippu Tipa, mešity, bývalé tržiště s otroky, obrovské centrální tržiště), po společné prohlídce volný program ve městě a v okolí (koupání v moři, návštěva rybářské vesnice), fakultativně výlet loďkou na ostrov Changuu spojený s koupáním, šnorchlováním a návštěvou záchranné stanice obřích želv

5. - 7. den
přesun na jihovýchodní pobřeží do vesničky Jambiani s pláží směřující na otevřený oceán, koupání a poznávání jihu ostrova: lesní a mangrovová rezervace Jozani Forest s výskytem endemického druhu guerézy, záchranná stanice motýlů s obrovskou voliérou Butterfly Garden, rodinná Zala ZOO s ukázkou ostrovních plazů a obojživelníků, výlet dlabanou plachetnicí dhow, možnost šnorchlování na korálovém útesu, jižní výběžek ostrova s vesnicí Kizimkazi - výskyt několika skupin delfínů a sezónní tah velryb (lze zajistit „plavání s delfíny“)

8. den
přejezd do severní části ostrova, cestou zastávka u Slave Chambers (přírodní jeskyně, kde pokračoval nelegální obchod s otroky po jeho zákazu) spojená s koupáním z nádherné pláže uzavřené skalami, fakultativně Spice tour s výkladem místního průvodce (prohlídka farmy, kde se pěstují tropické plody, ovoce a koření včetně světoznámého hřebíčku), ubytování v resortu poblíž rybářské vesnice u nádherné pláže Nungwi

9. - 11. den
pobyt v Nungwi, koupání a aktivity v severní části ostrova a na moři, naprosto volný program podle vlastní chuti, fakultativně šnorchlování, přístrojové potápění, vodní skútry, rybaření, výlet na dhow, nebo turistickou plachetnicí, záchranná stanice mořských želv, výlet do rybářské vesnice Mkokotoni s rybím trhem, dílny na ruční výrobu dřevěných lodí a mnoho dalšího

12. - 13. den
odpoledne přejezd do města Zanzibar, návrat trajektem do Dar es Salaamu, večerní procházka městem, nocleh v hotelu, ranní odlet a návrat do ČR                          

Cena zahrnuje: zpáteční letenku do Dar es Salaamu včetně všech poplatků, trajekt Dar es Salaam - Zanzibar a zpět, místní dopravu, 1x výlet lodí dhow, ubytování se snídaní, místního průvodce po Stone Townu, služby průvodce, informační materiály a cestovní pojištění.
Ubytování: 10x stylový bungalow u pláže, 1x turistický hotel (vše dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím).
Doprava: pronajatý minibus, trajekt, loď.
Stravování: 11x snídaně, jinak individuální za pomoci průvodce.

Služby za příplatek: 11x jednolůžkový pokoj 8 800 Kč, pojištění STORNO 440 Kč, STORNO+ 640 Kč.

Cena nezahrnuje: tanzanské vízum 50 USD, aktivity na plážích, vstupné a výlety cca 110 USD.

Poznámka: pro vstup na Zanzibar, který je součástí Tanzanie, je povinné očkování proti žluté zimnici.

Organizátorem zájezdu je CK Alvarez.

Ke službám na zájezdu se vztahují Všeobecné informace.

galerie

mapa

Legenda

podrobné pokyny k zájezdu

Můžete si stáhnout nebo vytisknout podrobné pokyny v PDF.

odkazy

Cestománie Tanzanie

Cestománie Tanzanie - ČT1, 2002

Na cestě po Zanzibaru

Na cestě po Zanzibaru - ČT2, 2008

Cestománie Zanzibar

Cestománie Zanzibar - mezi Afrikou a Arábií - ČT1, 2002

Africký Zanzibar

Africký Zanzibar - Jan Prokeš, idnes.cz, 2016

Zajímavá místa na Zanzibaru

Zajímavá místa na Zanzibaru - travelmag.cz, 2016

encyklopedie

Dar es Salaam

Dar es Salaam je největší město v Tanzanii. Je to důležité ekonomické centrum. Nachází se na východním pobřeží Tanzanie.Ve městě žije asi 4.5 milionů obyvatel a počet lidí každoročně přibývá. Nachází se zde i jeden z nejrušnějších přístavů. V Dar es Salaamu se nachází Národní muzeum Tanzanie či památník Askari.

Changuu

Changuu je malý ostrůvek ležící pár kilometrů od Zanzibaru. Měří pouze 800 metrů na délku a je široký 230 metrů. Přesto tento malinkatý ostrůvek má svůj význam. Nachází se na něm totiž kolonie želv obrovských. Na začátku 20. století byly želvy na ostrov dovezeny jako dar od britského guvernéra Seychel. Hned se rozmnožily, ale v 80. a 90. letech se rozmohlo kradení želv a z několika desítech jich zbylo pouhých 7. Na to konto bylo na ostrov převezeno dalších 80 líhní, ale 40 z nich opět zmizelo. Nakonec se zanzibarská vláda rozhodla postavit ohrazené místo na ochranu želv. Turisté mohou želvy pod dohledem pozorovat a dokonce je nakrmit. 

Jozani Forest

Národní park Jozani Chwaka Bay se leží na ostrově Zanzibar u zátoky Chwaka a je v v oblasti jediný svého druhu. Nachází se zde lesy a pastviny. Uvnitř parku žije například kočkodan bělohrdý, druh opice kombovití, leopard, více než 50 druhů motýlů a 40 druhů ptáků. Avšak naprosto unikátní je zde výskyt guarézy zanzibarské, která se nachází pouze zde na ostrově.

Mkokotoni

Na západním pobřeží ostrova Zanzibar, přibližně 20 kilometrů od pláže Nungwi se nachází rybářská vesnička Mkokotoni. Přesto, že turisté zde nemají příležitost se ubytovat, je vidět zde venkovský styl bydlení místních. Na zdejším trhu můžete od místních koupit čerstvé ryby a mořské plody či zdější plodiny jako kokosy nebo koření. V 80. letech zde byla objevena hromada čínských mincí na pláži, což značí, že kdysi vesnička sloužila jako obchodní přístav. 

Nungwi

Je pláž a vesnička na severním cípu Zanzibaru. Nungwi platí za jednu z nejkrásnějších pláží světa. Od centra Stone Town je tato pláž vzdálená přibližně 2 hodiny cesty. Oblast je oblíbenou baštou italských turistů a dokonce i místní lidé se naučili italskya v restauracích se můžete setkat i s klasickou italskou pizzou a těstovinami. Na pláži se objevují často želvy.

Slave Chambers

V této přírodní jeskyni se obchodovalo nelegálně s otroky. Z původního trhu se nic nezachovalo, pouze se dochovalo 15 cel, z nichž dvě jsou otevřené veřejnosti. Ztísněné a ponuré cely, kde každá z nich pojmula 65 otroků, kteři čekali, až budou prodáni novému pánovi. V každé cele bylo pouze maličké okno. Je těžké dýchat i v prázdné cele, natož si představit, že tam vzduch vydýchalo 65 lidí.  

Stone Town

Historické centrum hlavního města Zanzibaru je Stone Town. Město s centrem se nachází na západním pobřeží ostrova Unguja. Stone Town bylo hlavní město Zanzibarského sultanátu mezi lety 1856-1964 a centrum obchodu s kořením. V roce 2000 se stalo toto centrum kulturním dědictvím UNESCO. Perličkou je, že právě zde se narodil britský zpěvák skupiny Queen Freddie Mercury.

Zala ZOO

Malá přírodní rezervace ležící na jihu Zanzibaru se nazývá Zala. Nedaleko se nachází národní park Jozani. Park byl mimo jiné založen seznámení místních s hodnotou endemitních rostlin a živočichů. V rezervaci se můžete setkat s několika druhy zvířat, které zde žijí v zajetí, aby nebyly vyhubeny právě místními. Vidět můžete například chameleony, gekony, želvami, ještěrkami, kraby a další živočichy. Rezervace se nachází uprostřed bohaté vegetace stromů či bylin jako je pomerančovník, citrus, banánovník, skořicovník či zázvor lékařský.

Zanzibar

Zanzibar je autonomní část Tanzanie, která se rozkládá na stejnojmenném ostrově, ležícím na východ od Tanzanie v Indickém oceánu. Oblast se rozkládá na několika ostrovech, ale nejdůležitější je hlavní ostrov Unguja (říká se mu Zanzibar) a ostrov Pemba. Hlavní město se nazývá stejně Zanzibar. Na ostrově žije přibližně 1.3 milionů lidí. Kromě krásných pláží a přírody jsou na Zanzibaru i zajímavé památky jako například Palác zázraků, pevnosti, dům Freddieho Mercuryho apod.

Podobné zájezdy

Rychlý dotaz

Alvarez s.r.o. 2017
designed by Humlnet Creative