Pohodový Zanzibar

Náročnost 1 Komfortní zájezdy
  • 13 dnů
  • od 48 990 Kč
  • Snídaně
  • skupina 8 – 15 osob
26.2. - 10.3.2021
1zaz21
49 990 Kč uzavřeno
23.10. - 4.11.2021
2zaz21
49 990 Kč Rezervace Přihláška
26.2. - 10.3.2022
1zaz22
49 990 Kč 48 990 Kč se slevou First minute Rezervace Přihláška

shrnutí

  • Ostrov s bohatou historií a pestrou kulturní a národnostní směsí
  • Centrum otrokářství - středověké kamenné město Stone Town
  • Úžasné písečné pláže a korálové útesy
  • Pobyt ve třech různých oblastech ostrova
Mapa trasy zájezdu Pohodový Zanzibar

program zájezdu

1. - 2. den
letecký přesun do Tanzanie a ubytování na Zanzibaru, odpočinek po nočním letu

3. - 4. den
hlavní město Zanzibar s historickým centrem Stone Town UNESCO  (Palác zázraků, stará ománská pevnost, stará lékárna, rodný dům Freddieho Mercuryho, dům obchodníka s otroky Tippu Tipa, mešity, bývalé tržiště s otroky, obrovské centrální tržiště), po společné prohlídce volný program ve městě a v okolí hotelu (koupání v moři, návštěva rybářské vesnice), fakultativní výlet loďkou na ostrov Changuu spojený s koupáním, šnorchlováním a návštěvou záchranné stanice obřích želv

5. - 7. den
přesun na jihovýchodní pobřeží do vesničky Jambiani s pláží směřující na otevřený oceán, koupání a poznávání jihu ostrova: lesní a mangrovová rezervace Jozani Forest s výskytem endemického druhu guerézy, záchranná stanice motýlů s voliérou Butterfly Garden, rodinná Zala ZOO s ukázkou ostrovních plazů a obojživelníků, výlet na poloostrov Michamwi, možnost šnorchlování na korálovém útesu, jižní výběžek ostrova s vesnicí Kizimkazi - výskyt několika skupin delfínů a sezónní tah velryb (lze zajistit „plavání s delfíny“, nebo výlet na ostrov Pungume s písečnou mělčinou)

8. den
přejezd do severní části ostrova, cestou zastávka spojená s koupáním z nádherné pláže uzavřené skalami, fakultativně Spice tour s výkladem místního průvodce (prohlídka farmy, kde se pěstují tropické plody, ovoce a koření včetně světoznámého hřebíčku), ubytování v resortu poblíž rybářské vesnice u nádherné pláže Nungwi

9. - 11. den
pobyt v Nungwi, koupání a aktivity v severní části ostrova a na moři, naprosto volný program podle vlastní chuti, fakultativně šnorchlování, přístrojové potápění, vodní skútry, rybaření, výlet dlabanou plachetnicí dhow, nebo turistickou plachetnicí, záchranná stanice mořských želv, rybí trh, dílny na ruční výrobu dřevěných lodí a další

12. - 13. den
odpoledne přejezd do města Zanzibar, návrat do ČR                                                      

Cena zahrnuje: zpáteční letenku včetně všech poplatků na Zanzibar, nebo do Dar es Salaamu a trajekt Dar es Salaam - Zanzibar a zpět, místní dopravu, ubytování se snídaní, místního průvodce po Stone Townu a služby průvodce.
Ubytování: 10x hotel/bungalov v dosahu pláže (vše dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím).
Doprava: pronajatý minibus, trajekt, loď.
Stravování: 10x snídaně, jinak individuální za pomoci průvodce.

Služby za příplatek: 10x jednolůžkový pokoj 8800 Kč, pojištění Covid 19 (do 70 let) 1550 Kč, Pojištění léčebných výloh 323 Kč, Pojištění STORNO 939 Kč, Pojištění STORNO+ 1154 Kč, Pojištění Prémium STORNO+COVID 949 Kč.

Cena nezahrnuje: tanzanské vízum 50 USD, aktivity na plážích, vstupné a výlety cca 110 USD.

Poznámka: Pro vstup na Zanzibar není v současné chvíli vyžadován negativní PCR test. Tato situace se ale může kdykoliv změnit. Od 5. února platí nová nařízení pro návrat zpět do ČR. Cestující jsou povinní vyplnit příjezdový formulář a podstoupit PCR test provedený nejpozději 72 hodin před zahájením cesty do ČR a musí disponovat písemným potvrzením akreditované laboratoře o jeho negativním výsledku. Po návratu je nutné absolvovat 5ti denní karanténu a následný PCR test. Upozorňujeme, že cestovní pojištění nabízené Generali Českou pojišťovnou má náklady spojené s léčbou nemoci Covid-19 ve výlukách a pojišťovna případnou léčbu neuhradí! V případě vašeho zájmu pro vás zajistíme pojištění, které léčbu nemoci Covid-19 zahrnuje. Pro vstup na Zanzibar, který je součástí Tanzanie, je povinné očkování proti žluté zimnici, pokud přijíždíte z oblastí zasažených žlutou zimnicí.

Organizátorem zájezdu je CK Alvarez.

Ke službám na zájezdu se vztahují Všeobecné informace.

galerie

mapa

Legenda

hodnocení

Stanislav T. (2018)

Hodnocení zájezdu:

Průběh zájezdu plně vystihoval jeho název...Pohodový Zanzibar. V klidu bez spěchu jsme procestovali ostrov, každé ubytovací místo mělo své specifikum, zažili jsme krásné a ojedinělé grilovaní na písečných dunách. Příjemní a pohodoví lidé, měli jsme možnost nahlédnout a strávit oběd i přímo v rodině. Jedna výhrada, úroveň ubytování v Jambiani u "Itala". Za celé tři dny nikdo z personálu nenavštívil bungalov, požádali jsme si alespoň o koště a zametli si uvnitř betonovou podlahu v pokoji a koupelně

Hodnocení práce průvodce:

Pan průvodce byl organizačně perfektní, dokázal nabídnout různé varianty programu a byl ho schopen přizpůsobit našim přáním.

zobrazit další hodnocení

podrobné pokyny k zájezdu

Můžete si stáhnout nebo vytisknout podrobné pokyny v PDF.

odkazy

Cestománie Tanzanie

Cestománie Tanzanie - ČT1, 2002

Na cestě po Zanzibaru

Na cestě po Zanzibaru - ČT2, 2008

Cestománie Zanzibar

Cestománie Zanzibar - mezi Afrikou a Arábií - ČT1, 2002

Africký Zanzibar

Africký Zanzibar - Jan Prokeš, idnes.cz, 2016

Zajímavá místa na Zanzibaru

Zajímavá místa na Zanzibaru - travelmag.cz, 2016

encyklopedie

Zanzibar

Zanzibar je autonomní část Tanzanie, která se rozkládá na stejnojmenném ostrově, ležícím na východ od Tanzanie v Indickém oceánu. Oblast se rozkládá na několika ostrovech, ale nejdůležitější je hlavní ostrov Unguja (říká se mu Zanzibar) a ostrov Pemba. Hlavní město se nazývá stejně Zanzibar. Na ostrově žije přibližně 1.3 milionů lidí. Kromě krásných pláží a přírody jsou na Zanzibaru i zajímavé památky jako například Palác zázraků, pevnosti, dům Freddieho Mercuryho apod.

Stone Town

Historické centrum hlavního města Zanzibaru je Stone Town. Město s centrem se nachází na západním pobřeží ostrova Unguja. Stone Town bylo hlavní město Zanzibarského sultanátu mezi lety 1856-1964 a centrum obchodu s kořením. V roce 2000 se stalo toto centrum kulturním dědictvím UNESCO. Perličkou je, že právě zde se narodil britský zpěvák skupiny Queen Freddie Mercury.

Jozani Forest

Národní park Jozani Chwaka Bay se leží na ostrově Zanzibar u zátoky Chwaka a je v v oblasti jediný svého druhu. Nachází se zde lesy a pastviny. Uvnitř parku žije například kočkodan bělohrdý, druh opice kombovití, leopard, více než 50 druhů motýlů a 40 druhů ptáků. Avšak naprosto unikátní je zde výskyt guarézy zanzibarské, která se nachází pouze zde na ostrově.

Slave Chambers

V této přírodní jeskyni se obchodovalo nelegálně s otroky. Z původního trhu se nic nezachovalo, pouze se dochovalo 15 cel, z nichž dvě jsou otevřené veřejnosti. Ztísněné a ponuré cely, kde každá z nich pojmula 65 otroků, kteři čekali, až budou prodáni novému pánovi. V každé cele bylo pouze maličké okno. Je těžké dýchat i v prázdné cele, natož si představit, že tam vzduch vydýchalo 65 lidí.  

Nungwi

Je pláž a vesnička na severním cípu Zanzibaru. Nungwi platí za jednu z nejkrásnějších pláží světa. Od centra Stone Town je tato pláž vzdálená přibližně 2 hodiny cesty. Oblast je oblíbenou baštou italských turistů a dokonce i místní lidé se naučili italskya v restauracích se můžete setkat i s klasickou italskou pizzou a těstovinami. Na pláži se objevují často želvy.

Changuu

Changuu je malý ostrůvek ležící pár kilometrů od Zanzibaru. Měří pouze 800 metrů na délku a je široký 230 metrů. Přesto tento malinkatý ostrůvek má svůj význam. Nachází se na něm totiž kolonie želv obrovských. Na začátku 20. století byly želvy na ostrov dovezeny jako dar od britského guvernéra Seychel. Hned se rozmnožily, ale v 80. a 90. letech se rozmohlo kradení želv a z několika desítech jich zbylo pouhých 7. Na to konto bylo na ostrov převezeno dalších 80 líhní, ale 40 z nich opět zmizelo. Nakonec se zanzibarská vláda rozhodla postavit ohrazené místo na ochranu želv. Turisté mohou želvy pod dohledem pozorovat a dokonce je nakrmit. 

Mkokotoni

Na západním pobřeží ostrova Zanzibar, přibližně 20 kilometrů od pláže Nungwi se nachází rybářská vesnička Mkokotoni. Přesto, že turisté zde nemají příležitost se ubytovat, je vidět zde venkovský styl bydlení místních. Na zdejším trhu můžete od místních koupit čerstvé ryby a mořské plody či zdější plodiny jako kokosy nebo koření. V 80. letech zde byla objevena hromada čínských mincí na pláži, což značí, že kdysi vesnička sloužila jako obchodní přístav. 

Zala ZOO

Malá přírodní rezervace ležící na jihu Zanzibaru se nazývá Zala. Nedaleko se nachází národní park Jozani. Park byl mimo jiné založen seznámení místních s hodnotou endemitních rostlin a živočichů. V rezervaci se můžete setkat s několika druhy zvířat, které zde žijí v zajetí, aby nebyly vyhubeny právě místními. Vidět můžete například chameleony, gekony, želvami, ještěrkami, kraby a další živočichy. Rezervace se nachází uprostřed bohaté vegetace stromů či bylin jako je pomerančovník, citrus, banánovník, skořicovník či zázvor lékařský.

Podobné zájezdy

Rychlý dotaz

Alvarez s.r.o. 2017
designed by Humlnet Creative