Perla středomoří Sardinie - hotel

Náročnost 2 Komfortní zájezdy
  • 8 dnů
  • od 32 990 Kč
  • Polopenze
  • skupina 15 – 40 osob
9.6. - 16.6.2019
1sah19
32 990 Kč uzavřeno
20.9. - 27.9.2019
2sah19
32 990 Kč uzavřeno

shrnutí

  • Koupání a odpočinek na růžové pláži Cala Gonone
  • Nurágový komplex Su-Nuraxi Barumini
  • Přístavní městečko Bosa s barevnými domy
  • Turistika s výhledy na nejvyšší horu ostrova La Marmora (1834 m)

program zájezdu

1. den
letecký přesun na Sardinii, cesta do letoviska Cala Gonone, ubytování na nejkrásnějších plážích Sardinie, koupání a odpočinek na růžové pláži

2. den
koupání a odpočinek u moře, nebo fakultativně lodní výlet okolo pobřeží s koupáním na plážích k jedinečné jeskyni Grotta del Bue Marino, ve které se páří tuleni středomořští a krápníkové jeskyni Grotta del Fico, návrat zpět lodí, nebo krásná tříhodinová pěší tůra po pobřeží, ochutnávka slavných sardinských vín s výkladem

3. den
celodenní výlet za kulturou západního pobřeží - Algherský záliv a středověké město Alghero s katalánskou minulostí (věž Torre di Porta Terra a dóm ze 16. st.), vápencový mys Capo Caccia s krásnými výhledy, romantická krajina s nurágem Sabina, nejvýznačnější románská památka kostel Santissima Trinitā di Saccargia u Sassari (freskový cyklus ze 13. stol.), cesta divokým pobřežím do barevného přístavního městečka Bosa (historická čtvrť Sa Costa, aragonský gotický dóm, řemeslné barvířské dílny, krajkářské dílny, ochutnávka vín malvásie)

4. den
kouzelné kamenné městečko Dorgali plné umělců a řemeslníků, význačné megalitické stavby a toulání exotickou krajinou, turistika k unikátní jeskyni Ispinigoli s říčkou Su Anzu, návštěva nurágové vesnice, turistika s výhledy na zátoku

5. den
celodenní koupání a relaxace na plážích, nebo fakultativně celodenní výlet na jih ostrova - hlavní město ostrova Cagliari (vysoko položená čtvrť Castello s úchvatnými výhledy, římské památky a nejrozsáhlejší muzeum ostrova), nurágový komplex u Barumini Su-Nuraxi UNESCO (nejvýznamnější megalitická památka v přírodě nurágového typu), pozůstatky rezidence španělských šlechticů Casa Zapata, nejstarší město ostrova Nora (úchvatné mozaiky a antické vykopávky na samém jihu ostrova, šance spatřit plameňáky)

6. den
celodenní výlet do hor - barevné skály mysu Capo Bellavista u přístavu Arbatax, turistika v oblasti Barbarria, unikátní pastevecká obydlí "cuile", výhledy na nejvyšší horu ostrova La Marmora (1834 m), horské louky, divocí koně, nejvýše položená rázovitá horská víska Fonni s malovanými domy, fakultativně výborná typická sardinská večeře

7. den
pěší výlet k unikátnímu nurágu Mannu, nebo variantně možnost zapůjčení kola a cesta na vyhledávanou pláž Cala Luna, nebo koupání a pěší výlet kolem sopky na unikátní bílou pláž Cala Cartoe plnou rostlinných endemitů, návrat turistickou cestou

8. den
odjezd z Cala Gonone, cestou v případě časové rezervy krátká procházka u přírodní rezervace Capo Comino, transfer na letiště, návrat do ČR  

Cena zahrnuje: zpáteční letenku na Sardinii včetně všech poplatků, místní dopravu, ubytování, polopenzi, služby průvodce a cestovní pojištění.
Ubytování: 7x hotel*** (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím).
Doprava: český autobus.
Stravování: 7x polopenze.

Služby za příplatek: 7x jednolůžkový pokoj 4 900 Kč, pokoj s balkonem 2 300 Kč za celý pokoj, pokoj s balkonem a výhledem na moře 4 700 Kč za celý pokoj, ochutnávka sardinských vín 400 Kč, fakultativní výlet 5. den 850 Kč (min. 20 osob), pojištění STORNO 336 Kč, STORNO 512 Kč.

Cena nezahrnuje: vstupné cca 70 EUR, fakultativní výlety - plavba lodí 2. den 48 EUR, terénní vozy 7. den 60 EUR, půjčení kol 18 EUR/den.

Zájezd spolupořádáme s partnerskou CK Geops.

Ke službám na zájezdu se vztahují Všeobecné informace.

galerie

mapa

Legenda

hodnocení

Zdeněk Wnuk (2018)

Hodnocení zájezdu:

Díky poznávacímu programu jsme tak mohli poznat celý ostrov. To bylo bez chyby. Ubytování v hotelu taktéž. Jen s večeřemi jsme nebyli zcela spokojeni, v Itálii jsem zatím vždy zažil lepší stravu a zejména mořské produkty nebyly příliš dobře upravovány. Večerní stolování trvávalo více než dvě hodiny, což nám připadalo zcela nepochopitelné.

Hodnocení práce průvodce:

Paní Iva Bártová byla průvodkyní na svém místě - svými znalostmi, organizačními schopnostmi a ochotou vždy pomoci.

zobrazit další hodnocení

podrobné pokyny k zájezdu

Můžete si stáhnout nebo vytisknout podrobné pokyny v PDF.

odkazy

Na cestě po Sardínii

Na cestě po Sardínii - ČT2, 2006

Su-Naraxi

Článek o klasických sicilských nuragách, 2014

Sardinské pláže

Článek o nejkrásnějších sardinských plážích, 2014

Malebná a tajemná Sardinie

Článek o italské Sardinii, 2016

Alghero

Cestopis z města Alghera na Sardinii, Miroslav Tryner, 2014

encyklopedie

Cala Gonone

Ačkoliv se jedná jen o malé městečko s necelými 1300 obyvateli, v okolí se nachází nádherné pláže. Osidlování okolí začalo v době Nuragské civilizace asi ještě v době před Kristem, avšak městečko, tak jak ho známe dnes, vzniklo až ve 20. století n.l. Nedaleko Cala Gonone se nachází volně přístupná jeskyně Bue Marino.

Sardinie

Italský ostrov Sardinie je druhý největší ve Středozemním moři. Celkově ostrov obývá cca 1.7 milionů lidí. Z geologického hlediska je to jeden z nejstarších útvarů v Evropě. Díky tomu, že ostrov byl osídlen již v prehistorických dobách, nachází se zde spousta pozůstatky napříč různými obdobími. Například archeologické naleziště Monte d'Accoddi ze 4. tisíletí př.n.l. nebo pozůstatky fénického města Tharros či byzantský kostel Santa Sabina a spoustu dalších památek. Příroda na většině ostrova je chráněná. Na Sardinii můžete navštívit 3 národní parky. 

Bosa

Město Bosa leží na západě ostrova Sardínie na řece Temo. Ve městě dnes žije asi 45 tisíc lidí a vetšina ekonomiky je postavena na zemědělství a rybolovu. Město je obklopený menšími kopci. Bosa byla s největší pravděpodobností objevena Féničany. Dnešní město bylo postaveno v roce 1112 Malaspíny, kteří město drželi ve svých otěžích do 14. století, kdy stejně jako celá Sardinie spadlo pod nadvládu Aragonského království. Nachází zde historické hodiny a nedaleko je hrad Serravalle.

Alghero

Město Alghero leží na severozápadním pobřeží Sardinie. Nachází se zde podstatná menšina Katalánců, protože Sardinie byla součástí Aragonského království. Vliv katalánské kultury je citelný i na památkách. Ve měste se nachází například věž Torre di Porta Terra, dóm Sant Miquel ze 16. století či kostel Alghérská katedrála. Kromě těchto památek se můžete v okolí projít i v jeskyní Neptune's Grotto.

Cagliari

Hlavní město Sardinie se jmenuje Cagliari. Město ležíí na jižním cípu ostrova a přímo ve městě žije asi 155 tisíc lidí. Toto město má dlouho historii a nachází se zde památky z různých časových období. Z prehistorické doby se zde nachází podzemní chodby domus de janas,dále je ve městě velká kartagská nekropole, římský amfiteátr, byzantská bazilika atd. Cagliari je považováno za jedno z "nejzelenějších" měst, díky velkému počtu městských zahrd a parků. Dominantou je 8 kilometrová pláž Poetto. 

Su-Naraxi

Su-Naraxi je archeologické naleziště poblíž města Barumini. Nachází se zde nuragská bašta ze 17. století př.n.l., kterou obklopují čtyři rohové věže a jedna uprostřed. Toto nejstarší místo mělo původně být věž, která původně byla postevaná z čedičových kvádrů. Původní význam této stavby není prokazány, avšak buď se jednalo o pevnost či sídlo velitele města. V roce 1997 toto místo bylo zapsáno na seznam UNESCO. 

Nora

Nejstarší město na Sardinie se jmenuje Nora. Legenda praví, že toto město bylo založenou iberskou skupinou vedenou hrdinou Noraxem, město pak bylo osídleno nuragskými lidmi a později kolonizováno Féničany. Nora bylo velmi důleřité obchodní místo s dvěmi přístavy. Podstatná část města je dnes pod hladinou moře. Nejdůležitější část města ještě stále nebyla vykopaná a území, kde se toto naleziště nachází patří italské armádě. 

Mannu

Naleziště Mannu se nachází na ostrově Sardinie a bylo objeveno v roce 1927. Jsou to čedičové kameny uspořádaný v blocích . Uprostřed dominuje pozůstatek věže. Celé naleziště je na vrcholu kopce, odkud je vidět na moře a okolí. Od roku 1994 se zde 100 dobrovolníků spolu s experty uskutečnilo přibližně 8  vykopání. Pozůstatky pochází asi z doby bronzové okolo roku 1500 před Kristem. 

Podobné zájezdy

Rychlý dotaz

Alvarez s.r.o. 2017
designed by Humlnet Creative