Pohodová Andalusie

Náročnost 1 Komfortní zájezdy
  • 9 dnů
  • od 23 030 Kč
  • Polopenze
  • skupina 25 – 45 osob
2.5. - 10.5.2019
1alu19
23 990 Kč Rezervovat
26.9. - 4.10.2019
2alu19
23 990 Kč 23 030 Kč se slevou First minute Rezervovat

shrnutí

  • Perly maurské architektury Sevilla, Córdoba, Granada
  • Nejstarší megalitické stavby Evropy a Gibraltar
  • Komplex maurských paláců Alhambra
  • Turistika v přírodním parku El Torcal a Sierra de Grazalema

program zájezdu

1. den
letecký přesun do Malagy, ubytování v hotelu u Antequery a večeře

2. den
výlet do pohoří Torcal, město Antequera (maurská pevnost, řada kostelů), turistika v přírodním parku El Torcal UNESCO, jedné z nejpůsobivějších krasových oblastí v Evropě (vápencové skály s jarní květenou, nebo v barvách podzimu, ráj botaniků a fotografů, na jaře pozorování růžových plameňáků u laguny Fuenta de Piedra)

3. den
"mandloňová" cesta přes přírodní rezervaci Fuente de Piedra (sušenky „mantecados“) do perly Andalusie - starobylé Sevilly UNESCO (katedrála, věž La Giralda, maurský zámek El Alcázar, patia a paláce zdobené azulejos, židovská čtvrť Santa Cruz, zahrady Maria Luisa, zahrady Reales Alcázares, moderní čtvrť), ubytování u Sevilly

4. den
cesta podél národního parku Doňana UNESCO, městečko Jerez de la Frontera proslavené jezdeckou španělskou školou a vínem sherry, přístav El Puerto de Santa Maria, město Cádiz (katedrála a zahrady), cesta po bílém pobřeží Costa de la Luz, variantně dle počasí a politické situace návštěva britské kolonie Gibraltar (skalní pevnost s jeskyněmi a volně žijícími opicemi makaky, možnost vyjížďky na vrchol terénními vozy, vyhlídka na Afriku), nebo koupání na písečných plážích Cadizu, ubytování v Torremolinos na pobřeží Costa del Sol

5. den
cesta pohořím Sierra de Grazalema do horského městečka Ronda (3 mosty přes kaňon řeky Tajo, býčí aréna a Muzeum koridy), ochutnávka vín, nebo procházka do kaňonu s výhledy na Rondo, cestou bílých vesniček „pueblos blancos“ ke geologickému divu Andalusie propasti Garganta del Chorro, cesta po pobřeží a koupání na Costa del Sol, večer možnost zhlédnutí vystoupení flamenca

6. den
fakultativně maurská cesta na sever Andalusie, nejzachovalejší evropský dolmen de Menga UNESCO, zastávka v oblasti vína a keramiky azulejos Montilla (možnost nákupu specialit a vín), město Córdoba UNESCO (židovská čtvrť, mešita přestavěná na katedrálu, kouzelné uličky a nádvoří), Alcázar (pevnost katolických králů, arabský trh, stříbrné filigránové šperky), nebo odpočinek u moře či bazénu v Torremolinos, či individuálně výlet vlakem do Benalmadeny (hrad, akvárium), nebo Malagy

7. den
celodenní výlet do města Granada, paláce, pevnosti a zahrady maurských vládců v komplexu Alhambra UNESCO (letní palác a zahrady Generalife UNESCO, jedinečný Lví dvůr), procházka uličkami čtvrti Albayzín UNESCO, cesta krajem bílých horských vesniček „Las Alpujarras“, městečko Loja a vyhlídky na pohoří Sierra Nevada

8. - 9. den
jízda po pobřeží Costa del Sol do městečka Frigiliana (keramika s arabskými ornamenty, lehká turistika v kaňonu s levadou), vyhlídka „balkón Evropy“ v centru městečka Nerja na vysokém útesu nad mořem, pravěká jeskyně Cuevas de Nerja, možnost ochutnávky vyhlášené pochoutky tapas, přístav Malaga (katedrála přezdívaná Jednoruká, Nadace Picassa, maurský hrad Alcazaba se zahradami, Archeologické muzeum, ruina hradu Castillo de Gibralfaro, večerní atmosféra), odlet v noci, návrat do ČR                    

Cena zahrnuje: zpáteční letenku do Malagy včetně všech poplatků, místní dopravu, ubytování s polopenzí, služby průvodce a cestovní pojištění.
Ubytování: 7x hotel (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím), z toho 2x u Antequery, 1x u Sevilly, 4x v Torremolinos.
Doprava: autobus.
Stravování: 7x snídaně, 6x večeře.

Služby za příplatek: 7x jednolůžkový pokoj 3 900 Kč, výlet do Córdoby 800 Kč, záloha na vstupné do Alhambry s rezervací 700 Kč, pojištění STORNO 336 Kč, STORNO+ 512 Kč.

Cena nezahrnuje: vstupné a ochutnávky cca 90 EUR, příp. pobytovou taxu.

Poznámka: CK si vyhrazuje právo přesunu jednotlivých dnů v případě nepříznivých podmínek v horách a umístění hotelu. Další varianty zájezdů do Andalusie naleznete na www.alvarez.cz.

Zájezd spolupořádáme s partnerskou CK Geops.

Ke službám na zájezdu se vztahují Všeobecné informace.

galerie

mapa

Legenda

  • Pozemní doprava

hodnocení

Zuzana K. (2018)

Hodnocení zájezdu:

Měla jsem strach jak bude probíhat poznávací zájezd v takovém vysokém počtu - 50 osob. Účastníci zájezdu byli velice disciplinovaní a zájezd to v žádném případě neohrozilo. Zájezd se mi velice líbil a uspokojil moje představy. Doporučovala bych však nižší počet účastníků zájezdu. Hotel v Toremolinos 12ti patrový není vhodný z důvodu dlouhého čekání na výtahy.

Hodnocení práce průvodce:

Průvodkyně velice příjemná, podávala spoustu zajímavých informací ze všech pohledů o Andalusii.

zobrazit další hodnocení

podrobné pokyny k zájezdu

Můžete si stáhnout nebo vytisknout podrobné pokyny v PDF.

odkazy

Na cestě po Andalusii

Na cestě po Andalusii - ČT2, 2007

Objektiv: Andalusie

Objektiv: Andalusie - ČT1, 2011

Středomořské pobřeží

Ze středomořského pobřeží do Antequery, 2012

Alhambra

Architektura grandadské Alhambry, 2012

Córdoba

Článek o architektonických skvostech Córdoby, Libor Budinský, 2012

encyklopedie

Malaga

Malaga je andaluské město na jihu Španělska, které leží na pobřeží oblasti Costa del Sol. Toto město se pyšní historii delši než 2 800 let, čímž se zařazuje mezi nejstarší města na světě. Město bylo vybudováno Féničany asi okolo roku 770 př.n.l. a od 6. století př.n.l. bylo pod nadvládou Kartága. Ve měste žije přes půl milionu obyvatel. V Malaze se narodil jeden z nejslavnějších malířů Pablo Picasso, proto se zde nachází také jeho muzeum. Jednou z hlavních atrakcí města je pevnost Alcazaba. Nachází se zde například i byčí aréna La Malagueta. 

Antequera

Město Antequera leží na jihu Španělska mezi městy Malaga, Cordoba a Sevilla. Anequera je proslulá zejména díky dvou dolmenům pocházejícím z doby bronzové. Město je důležité dopravní a logistické centrum díky své strategické pozici. Přibližně hodinu od města leží čtyři různá letiště. Nedaleko se nachází přírodní park El Torcal. Dominantou je pevnost Alcazaba, která se však liší od té v Malaze. Pevnost je obdelníkového tvaru a tyčí se nad ní dvě věže. 

El Torcal

El Torcal se nachází ve stejnojmenném pohoří nedaleko města Anequera na jihu Španělska. Je to jedno z nejpozoruhodnějších krasových míst v Evropě. V roce 1978 bylo místo vyhlášeno přírodní rezervací. Nachází se zde pískovec z období jury asi 150 milionů let starý. Ve třetihorách se mořské dno zvedlo do výšky asi 1300 m.n.m. a díky tomu se vytvořilo krasové pohoří, které je pro typické pro oblast Andalusie. Díky klimatu a místní floře se zde nejlépe žijem hadům, ještěrům, jezevcům a typický je i kozorožec iberský.

Sevilla

Hlavní a největší město španělské Andalusie se nazývá Sevilla. Toto město leží na jihozápadě země a žije v něm přes 700 tisíc lidí. V celé oblasti se vyskytují 3 památky UNESCO, a to královský palác Alcázar, Indický archiv v Seville a Sevillská katedrála. Kromě tohoto kulturního dědictví se zde nachází ale nespočet dalších zajímavých míst jako zahrady maria Luisa, zahrady Reales, židovská čtvrť, věž La Giralda a spousta dalších.

Cádiz

Na jihozápadě španělska se nachází město Cádiz. Toto přístavní město čítá na 130 tisíc obyvatel a zde právě sídlí Španělské námořnictvo. Cádiz byl založen Féničany v roce 1104 př.n.l. a patří k jedním z nejstarších měst na světě. Ve měste můžete projít několik náměstí. V srdci historického centra se nachází asi nejznámější z nich náměstí Plaza de Mina. Proslulé jsou zde i Admirálův dům, pozůstatky římského divadla a věž Tavira.

Gibraltar

Britská kolonie Gibraltar se nachází na nejjižnějším cípu iberského poloostrova. Toto signifikantní místo je proslulé díky Gibraltarskému průlivu, který dělí Afriku do Evropy. Ve městě žije asi 33 tisíc lidí oficiálním jazykem je angličtina, i když uslyšíte samozřejmě i španělštinu. Díky odchodu Velké Británie z Evropské unie si Španělsko začíná opět území nárokovat vzhledem k tomu, že 82% voličů Gibraltaru hlasovalo pro setrvání v EU. Turistickou atrakcí jsou makaci volně žijící v ulicích města. Z památek stojí za zmínku například katedrála Nejsvětější Trojice a nebo katedrála Svaté Marie.

Doňana

Národní park Doňana leží na jihozápadě země. Park pokrývají především mělčiny, bažiny, písečné duny bažin delty řeky Guadalquivir. V  bažinách rostou i rýžová pole. Park byl v roce 1979 vyhlášen přírodní rezervací. Od roku 1994 se stal součástí přírodního dědictví UNESCO. Je zde spousta druhů stromů (borovice) a rostlin (růže). Původní jsou zde například oleandry, duby, palmy, rozmarýn atd. V parku žije přes 20 druhů ryb, 37 druhů savců, asi 360 druhů ptáků a 13 druhů ještěrů. Typickým zástupcem živočišně říše je pak rys iberský. 

Ronda

Ronda je městečko ležící na jihu Španělska v horách ve výšce 750 m.n.m. Městem protéká řeka Guadalquivir a žije zde přibližně 38 tisíc lidí. Město je vyvýšeno nad 100 metrů hlubokým kaňonem, nad kterým se klenou 3 mosty. Nejvyšší z nich se nazývá Puento Nuevo a vedle je budova radnice. Nejvýznamnější atrakcí je nejstarší byčí aréna na světě, která byla postavena v roce 1784 a jmenuje se Plaza de toros de Ronda.

Córdoba

Andaluské město Córdoba leží na jihu Španělska. Toto město má veliký význam, a to především díky islamizaci města z 8. století. V 10. století to dokonce bylo nejlidnatější město světa a centrum vzdělanosti. Ve 13. století díky probíhající rekonquistě se do města vrátilo křesťanství, avšak pozůstatky islámské kultury jsou patrné ve městě dodnes. Typická je Mezquita, což je původní mešita, ve které byla vystavená katedrála. Tato památka byla zapsána na seznam UNESCO a později bylo místo rozšířeno na celé historické centrum Córdoby. Ve městě se nachází nespočet religionistických staveb, parků a 7 mostů.

Granada

Na jihu Španělska se rozkládá město Granada s 240 tisíci obyvateli. Město leží na úpatí pohoří Sierra Nevada v průměrné nadmořské výšce 738 m.n.m. Granada je další z jihošpanělských měst, kde je citelný vliv islámské kultury. Typickým příkladem je pevnost Alhambra a přilehlá zahradní oblast Generalife. Kromě toho se zde nachází ale také typické renesanční a barokní stavby jako například Granadská katedrála či Královská kaple nebo Granadský klášter.

Alhambra

Nejtypičtejší španělskou památkou je granadská Alhambra, tedy komplex pevností a paláců, který postavilil Maurové. Původně šlo o malou římskou pevnost, z jejichž pozůstatků pak nechal postavit emír Mohammed Ben Al-Ahmar dnešní komplex. Součástí Alhambry je několik budov, a to například Královský komplex, Lví dvůr, Síň vyslanců atd. Alhambra je zapsána na seznamu UNESCO.

Sierra Nevada

Sierra Nevada je pohoří ve rozléhající se na jihovýchodě a jihu Španělska. Právě v tomto pohoří se nachází nejvyšší hora Mulhacén (3478 m.n.m.). Tato oblast je turisticky velmi oblíbená, ve vyšších polohách jsou lyžařská ski centra. V oblasti se rozléhá NP Sierra Nevada.

Albayzín

Čtvrť Albayzín je španělská UNESCO památka, která se nachází v Granadě. Když procházíte uličkami této čtvrti, dýchá na vás maurská kultura. Ve čtvrti se nachází několik zajímavých míst jako například zeď Ziri a přilehlé věže Alhacaba, Dům masek, kostel El Salvador a další. 

Costa del Sol

Costa del Sol je pobřežní oblast na jihu Španělska, která je známá především plážemi. V oblasti se nacházejí města jako Malaga, Marbella, Ronda atd. Na pobřeží je velmi odlišná krajina, někdy jsou pláže, zátoky, duny. Costa del Sol je návštěvnicky jednou z nejoblíbenějších oblastí Španělska a ročně sem jezdí miliony turistů.

El Alcázar

Královský palác Alcázar se nachází ve městě Sevilla ma jihu Španělska. Původně tuto stavbu nechali postavit maurští králové. Palác je jedním z příkladů pozůstatků architektury Mudejarů. Vyšší patra jsou stále využívaná královskou rodinou jako oficální sevillské sídlo. V roce 1987 se Alcázar stal kulturním dědictvím UNESCO. Hlavní vstup do paláce se jmenuje Lví brána podle obkladačsky zhotoveného korunovaného lva, držícího kříž ve svých drápech, nesoucího gotické písmo.

Podobné zájezdy

Rychlý dotaz

Alvarez s.r.o. 2017
designed by Humlnet Creative