Ostrov květů a vůní Madeira

Náročnost 3 Pohodové zájezdy
  • 8 dnů
  • od 31 990 Kč
  • Snídaně
  • skupina 6 – 16 osob
3.7. - 10.7.2023
1mad23
31 990 Kč uzavřeno
21.8. - 28.8.2023
2mad23
31 990 Kč Rezervace Přihláška

shrnutí

  • Výlety podél nejkrásnějších levád
  • Výstup na nejvyšší vrchol Madeiry Pico Ruivo (1862 m)
  • Koupání a odpočinek u Atlantského oceánu
  • 580 m vysoký útes Cabo Girao
Mapa trasy zájezdu Ostrov květů a vůní Madeira

program zájezdu

1. - 2. den
odlet na Madeiru, prohlídka Funchalu (katedrála Sé, tržnice s množstvím exotického ovoce, květin a ryb, stará rybářská čtvrť Velha s pevností, park Santa Catarina s pomníkem Kryštofa Kolumba, pevnost Pico, klášter Santa Clara, radnice, malebné uličky), výhledy z vrcholu Monte (poutní kostel a tropická zahrada), možnost jízdy v proutěných saních, ochutnávka madeirského vína

3. den
výjezd na druhý nejvyšší útes světa Cabo Girao (580 m), přejezd na severní pobřeží s návštěvou lávové jeskyně u São Vicente, pěší výlet jednou z nejkrásnějších levád ostrova Calderaio Verde s četnými tunely, pro zdatnější až na samotné dno kaldery Inferno s vodopádem, návštěva idylické rybářské osady Camara de Lobos

4. den
cesta na severovýchod ostrova, 12 m vysoká socha Krista v Garajau,  druhé největší město Machico (nejstarší kostel ostrova Capela dos Milagres, pevnost), výjezd na vyhlídku Pico do Facho (516 m), procházka levádou do průsmyku Boca do Risco nad úchvatnými útesy k vesničce Larano, městečko Porto da Cruz na severním pobřeží, cestou zpět zastávka v košíkářském městečku Camacha s živou řemeslnou tradicí, během dne možnost koupání

5. den
nejvýchodnější cíp ostrova Ponta de São Lourenco (poloostrov s dramatickou přírodní scenérií), procházka vulkanickou pouští nad útesy se skalními útvary různých barev k datlové oáze, koupání na písečné pláži Prainha

6. den
idylická rybářská osada Camara de Lobos (pobyt W. Churchilla), přejezd přes náhorní planinu Paúl da Serra na Rabacal, pěšky sestup k levádám vedoucím k vodopádům Risco a 25 Fontes, přejezd na severozápad ostrova do Porto Moniz (mořská lávová jezírka, akvárium, možnost koupání), návrat nejdražší tunelovou silnicí ostrova přes São Vicente

7. den
třetí nejvyšší hora ostrova Pico Arreiro (1818 m), krásný výlet několika tunely a přes nejvyšší horu ostrova Pico Ruivo (1862 m) na vrchol Achada de Teixera (1592 m), výhled na impozantní Orlí skálu z Faial, přejezd do městečka Santana s tradičními domky s rákosovou střechou sahající až téměř k zemi, návštěva pstruží farmy v Ribeiro Frio, krátká leváda Balcoes

8. den
možnost nákupů suvenýrů (dle letového řádu) a návrat do ČR                                                    

Cena zahrnuje: zpáteční letenku na Madeiru včetně všech poplatků, místní dopravu, ubytování se snídaní a služby průvodce.
Ubytování: 7x hotel s bazénem (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím).
Doprava: pronajatý minibus, autobus, taxi, MHD.
Stravování: 7x snídaně, jinak individuální za pomoci průvodce.

Služby za příplatek: 7x jednolůžkový pokoj 4500 Kč, Pojištění léčebných výloh+COVID 144 Kč, Pojištění Prémium STORNO+COVID 384 Kč.

Cena nezahrnuje: vstupné cca 80 EUR včetně jízdy v proutěných saních.

Poznámka: zájezd lze spojit se zájezdem na Azory v termínu 22.8. - 8.9.2022 za celkovou cenu 72 990 Kč. Více informací na www.alvarez.cz.

Organizátorem zájezdu je CK Alvarez.

Ke službám na zájezdu se vztahují Všeobecné informace.

galerie

mapa

Legenda

hodnocení

Všechny recenze jsou ověřené a vyplnili je účastníci zájezdu na základě odkazu (webového linku) zaslaného po návratu ze zájezdu. Zveřejněny jsou všechny recenze, tedy pozitivní i negativní.

Jiří K. (2021)

Hodnocení zájezdu:

Průvodce perfektně znal Madeiru
Vyborna parta lidí
Na můj vkus hodně turistiky

Hodnocení práce průvodce:

Raději ne

zobrazit další hodnocení

podrobné pokyny k zájezdu

Můžete si stáhnout nebo vytisknout podrobné pokyny v PDF.

odkazy

Cestománie Madeira

Cestománie Madeira - ČT1, 2001

Na cestě po Madeiře

Na cestě po Madeiře - ČT2, 2006

Top místa na Madeiře

Článek o nejzajímavějších místech na Madeiře, 2012

Skryté poklady Madeiry

Článek o ostrově Madeira, 2016

Dovolená na Madeiře

Článek o dovolené na Madeiře, ceskatelevize, 2011

encyklopedie

Madeira

Ostrov Madeira se nachází v Atlantském oceánu na jihozápadě Portugalska. Spolu s Azorskými ostrovy jsou to jediné dvě portugalské autonomní oblasti. Hlavní město Funchal leží na jihu ostrova. Ostrov byl objeven ještě dříve, než je oficiálně uváděno, ale osidlován začal být na začátku 15. století. Madeira leží na vrcholu obrovské štítové sopky. Na Madeiře se nachází velké množství endemických druhů, například madeirský bělásek nebo se zde nachází největší evropská tarantule. Hlavní tři endemičtí zástupci z říše ptactva jsou buřňák madeirský, holub trokaz a králíček ohnivý.  

Funchal

Hlavní město portugalského ostrova Madeira se nazývá Funchal. Ve městě žije asi 115 tisíc lidí, což je 6. největší portugalské město. Město leží na jihu ostrova. Název Funchal se dá přeložit jako fenyklová plantáž. Osidlování města začalo na začátku 15. století. Nad městem jezdí i slavná lanovka na vrchol hor, které se tyčí nad městem. Ve Funchalu se nachází například i katedrála Sé, park Santa Catarina s pomníkem Kryštofa Kolumba, rybářská čtvrť Velha nebo pevnost Pico. 

Machico

Na jihovýchodě ostrova Madeira leží asi 17 kilometrů severovýchodně od hlavního města Funchal město Machico. V době zámořských objevu na začátku 15. století objevili tuto oblast portugalští mořeplavci. Můžete se jít podívat k památeční desce, která označuje místo, kde se vylodili první osadníci ostrova. Západním pobřeží města obklopují hory. Ve městě se nachází například nejstarší kostel na ostrově, který se nazývá Capela dos Milagres a také pevnost.  

Camacha

Camacha leží na jihovýchodě ostrova Madeira. Toto městečko je proslaveno především živou řemeslnou tradicí. Velmi populární je zde košikářství. Městečko se nachází v horách a žije zde necelých 8 tisíc lidí. V Camache byste nalezli památník, který oslavuje, že právě v tomto městě se v roce 1875 konal první organizovaný fotbalový zápas v celém Portugalsku.

Camara de Lobos

Městečko Camara de Lobos leží na jižním pobřeží Madeiry. Dalo by se říct, že se jedná o předměstí hlavního města Funchal. V této rybářské osadě pobýval i bývalý britský premiér Winston Churchill. Ekonomie celé oblasti je především založena na rybářství a zemědělství. V posledních letech však díky rozpuku místních vinic vzkvétá i průmysl v oblasti vína.

25 Fontes

Vodopády 25 Fontes Falls leží na západ ostrova Madeira. Tato skupina vodopádu leží nedaleko města Porto Moniz. Vodopády jsou 30 metrů vysoké, dolů do horského údolí tečou různé typy vodních proudů. V okolí se nachází rostoucí vavřínové lesy a nedaleko jsou vodopády Risco.

Porto Moniz

Město Porto Moniz leží na severozápadním rohu ostrova Madeira. Turisticky oblíbené jsou především okolní lávová jezírka. Město je pojmenováno po jedno z prvních osadníků Francisco Monizovi, synovi jednoho z prvních objevitelů Madeiry. V Portu Moniz se nachází i akvárium a nebo je zde skvělá příležitost ke koupání.

Pico Ruivo

Uprostřed ostrova Madeira se zvedá do výšky 1862 m.n.m. nejvyšší bod ostrova Pico Ruivo. Na vrchol můžete vystoupat pouze pěšky, ale je tam i chatka s občerstvením a možností ubytování. Zeshora je nádherný výhled a pokud jsou dobré podmínky, je vidět od pobřeží k pobřeží. 

Podobné zájezdy

Rychlý dotaz

Alvarez s.r.o. 2017
designed by Humlnet Creative