Vietnam blízký i vzdálený

  • 23 dnů
  • od 56 830 Kč
  • Dle programu
  • skupina 8 – 14 osob
20.1. - 11.2.2018
1vie18
56 990 Kč uzavřeno, průvodkyně: Magdaléna Radostová
16.11. - 8.12.2018
2vie18
57 990 Kč uzavřeno, průvodkyně: Magdaléna Radostová
19.1. - 10.2.2019
1vie19
57 990 Kč 56 830 Kč se slevou First minute, garantovaný odjezd, průvodkyně: Magdaléna Radostová Rezervovat

shrnutí

  • Plavba mezi bizarními vápencovými ostrůvky Dračí zátoky
  • Setkání s příslušníky etnik severního Vietnamu
  • Bývalé císařské město Hué a My Son
  • Koupání a odpočinek na plážích Jihočínského moře
  • Lodní výlet po kanálech v deltě řeky Mekong

program zájezdu

1. - 4. den
letecký přesun do Hanoje (staré město, jezero Navráceného meče s pagodou Ngoc Son), plavba do Dračí zátoky UNESCO s více než třemi tisíci bizarních vápencových ostrůvků ve tvaru homole (návštěva Jeskyně nebeského paláce Hang Thien Cung, pozorování západu slunce), nocleh na lodi, návrat do Hanoje a odjezd do hor na vietnamsko-čínské hranici

5. - 6. den
horské městečko Sapa při úpatí nejvyšší hory Vietnamu Fan Si Pan (3143 m) nedaleko čínských hranic (možnost výjezdu lanovkou na vrchol), výlety po vesničkách obývaných horskými kmeny původem z okolních zemí (Hmongové, Jaové), vodopád Cat Cat

7. - 11. den
cesta přes hory za národnostními menšinami na pomezí Vietnamu a Laosu, Stříbrný vodopád (nejvyšší ve Vietnamu, cca 100 m), lehká túra v rezervaci Hoang Lien k vodopádu Love Falls, přejezd sedla Tram Ton (1900m), čajové plantáže a návštěva trhu v Lai Chau, bitevní pole Dien Bien Phu, kde Francouzi ztratili Indočínu, město Son La se starou francouzskou věznicí, noc v dřevěném domě na kůlech v Mai Chau u kmene bílých Thajců (ochutnávka rýžového vína, tradiční folklórní představení), návrat do Hanoje

12. den
dokončení prohlídky města (Chrám písemnictví - první vietnamská univerzita, Ho Či Minovo mauzoleum a muzeum, pagoda Jednoho sloupu, nejstarší hanojská pagoda Tran Quoc, vodní loutkové divadlo)

13. - 14. den
bývalé sídelní město dynastie Nguyen Hué UNESCO (císařský palác se Zakázaným městem), plavba po Voňavé řece k pagodě Thien Mu a hrobce císaře Minga Manga, zastávka u zátoky Vung An Cu s chovem ústřic, provinční město Danang, Mramorové hory (návštěva kamenické manufaktury a jeskyně se soškami Buddhů, výstup k chrámu s úchvatnými výhledy)

15. - 16. den
bývalá metropole Čamské říše My Son UNESCO (hinduistické chrámy ze 4. - 13. stol. ukryté v džungli), malebné přístavní město Hoi An UNESCO (čínské chrámy, japonský krytý most, kongregační sály, krásně zdobené kupecké domy, tržiště, možnost výletu na nedalekou pláž), noční přesun vlakem do letoviska Nha Trang

17. - 18. den
odpočinek na plážích Jihočínského moře (individuální prohlídka města - katedrála, pagoda Lons Son s obřím Buddhou, chamské věže Po Nagar, Oceánografický institut), možnost výletu lanovkou na ostrov Hon Tre s podmořským akváriem)

19. - 20. den
centrum jižního Vietnamu Ho Či Minovo Město (dříve Saigon, Palác znovusjednocení - dříve Prezidentský palác, čínská čtvrť Cholon s trhem Binh Tay, Muzeum historie a Muzeum války, katedrála Notre Dame, radnice, divadlo), podzemní tunely Cu Chi (síť více než 250 km tunelů z období americko-vietnamské války), chrám sekty Cao Dai

21. - 23. den
odjezd do My Tho (vstupní brána do delty Mekongu), plavba lodí po kanálech delty, plovoucí trhy ve městě Can Tho, nekonečná rýžoviště a tropická příroda, přesun do Ho Či Minova Města, návrat do ČR                                                        

Cena zahrnuje: letenku do Hanoje a zpět z Ho Či Minova Města včetně všech poplatků, místní dopravu, ubytování, služby průvodce, informační materiály a cestovní pojištění.
Ubytování: 14x turistický hotel (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím), 1x dvoulůžková kajuta na lodi v Dračí zátoce, 1x vícelůžkový pokoj v domorodém domě, 4x noční lehátkový vlak.
Doprava: loď, vlak, minibus, autobus, taxi.
Stravování: 1x plná penze na výletě do Dračí zátoky, jinak individuální za pomoci průvodce.

Služby za příplatek: 14x jednolůžkový pokoj 4 500 Kč, vietnamské vízum 800 Kč, pojištění STORNO 880 Kč, STORNO+ 1 180 Kč.

Cena nezahrnuje: vstupné cca 70 USD, lanovku na Fan Si Pan cca 33 USD.

Zájezd spolupořádáme s partnerskou CK Karavela.

Ke službám na zájezdu se vztahují Všeobecné informace.

galerie

mapa

podrobné pokyny k zájezdu

Můžete si stáhnout nebo vytisknout podrobné pokyny v PDF.

odkazy

Cestománie Vietnam

Cestománie Vietnam - ČT1, 2001

Na cestě po severním Vietnamu

Na cestě po severním Vietnamu - ČT2, 2006

Národní park Cat Ba Island

Článek o národním parku Cat Ba Island ve Vietnamu, hedvabnastezka, 2017

Rady, jak si dát pozor v Hanoji

Článek o tom, jak si dát jako turista pozor v Hanoji, 2012

Sa Pa

Článek a průvodce vietnamským městem Sa Pa, hedvabnastezka, 2017

Hanoj a Ha Long Bay

Cestopis z města Hanoje a Dračí zátoky, 2011

Císařské město Hué

Článek o císařském vietnamském městě Hué, hedvabnastezka, 2009

My Son

Článek o duchovním centru My Son, 2011

Hoi An

Představení města Hoi An, hedvabnastezka, 2016

Nha Trang

Popis toho, co můžete spatřit v Nha Trangu, hedvabnastezka, 2010

Ho Či Minovo Město

Na cestě po Ho Či Minově Městě - ČT2, 2013

encyklopedie

Can Tho

Can Tho je největší město v deltě Mekongu a říká se mu rýžové srdce Vietnamu. Město je ekonomické, kulturní a dopravním centrum regionu. Město je turisty známé díky svým plovoucím trhům s ovocnými specialitami jako je pomelo, liči, žakie, mango či durian.

Cao Dai

Chrám sekty Cao Dai leží asi 100 kilometrů od Ho Či Minova města na jihu Vietnamu. Tento chrám byl založen v roce 1926 a dokončen byl v roce 1955. Caodaisti vyznávají filosofii, že všechna náboženství jsou stejná a propagují toleranci ve světě. Kromě Velkého chrámu komplex zahrnuje administrativní úřady či nemocnici tradiční vientamské bylinné medicíny. Prohlídka Velkého chrámu probíhá čtyřikrát denně. 

Cat Ba

Cat Ba je největší ostrůvek v zálivu Ha Long v severním Vietnamu a polovina jeho plochy je pokryta národním parkem, který patří na Seznam světového dědictví UNESCO. Na ostrově žije kolem 13 500 obyvatel. Nachází se zde laguny, pláže, jeskyně, korálové útesy či tropické lesy na pískovcovích základech.

Císařské hrobky

Neporušený komplex císařských hrobek se nachází ve vzdálenosti 2 – 16 km jihozápadně od Citadely ve vietnamském městě Hué. Město Hué bylo dokonce na začátku 19. století hlavním městem Vietnamu. Všechny hrobky mají dvě části – první je určena pro pohřební účely, druhá pro samotnou hrobku, ale ne v každé hrobce je scísař pochován. V každém komplexu najdete hradby, trojitou bránu, dvůr pozdravů, stély, pavilony, chrámy, zahrady, jezírka a samotnou hrobku. Místo bylo v roce 1993 prohlášeno Světovým kulturním odkazem pod ochranou UNESCO.

Citadela v Hué

Citadela vietnamského města Hué stojí na břehu Voňavé řeky. S její výstavbou se začalo v roce 1805 a dokončení se datuje roku 1832. Za dob komunistické vlády, po válce ve Vietnamu začalo vše chátrat, avšak v posledních letech vláda investuje finance na údržbu místa. Citadela je jakési „město ve městě“, které je obehnáno hradbami. Dominantou je Vlajková věž měřící 37 metrů. Devět posvátných kanónů má symbolizovat ochránce paláce a království, nikdy neměly sloužit k boji a představují čtyři roční období a pět základních elementů. Císařské město se nachází uvnitř Citadely.

Cu Chi

Cu Chi je obrovská síť podzemních tunelů spojující části v Cu Chi, Vietnamu, a ještě větší síť tunelů, která protíná většinu země. Nachází se asi 70 kilometrů na sever od města Saigon. Tunely sloužily k mnoha účelům. Jak pro vojenské tažení za dob války ve Vietnamu a pro úkryt partyzánské osvobozenecké národní fronty, tak také jako komunikační a zásobující trasy, místo pro utajenou nemocnici, zásoby potravin a zbraní a zázemí pro četné partyzánské bojovníky. Původní délka tunelů byla přes 200 km, avšak dodnes se zachovalo "pouhých" 120 km.

Danang

Danang je důležitý přístav, ležící na východě Vietnamu. Je to největší město ve střední části Vietnamu, kde se řeka Han vlévá do Jihočínského moře. Danang je domovem více než 1 milionu lidí. Během francouzské koloniální doby se město jmenovalo Cua Han. Jižně od města se nachází Mramorové hory, seskupení 5 mramorových a vápencových kopců, které jsou pojmenovány po přírodních prvcích (voda, oheň, dřevo, země a kov). Všechny tyto hory maji jeskynní vstupy a několik tunelů.

Dien Bien Phu

Na severozápadě Vietnamu se u hranic s Laosem nachází město Dien Bien Phu. Město leží v údolí Muong Thanh nedaleko hranic s Laosem. Dříve se toto město jmenovalo Thaeng a je známé především díky konečné bitvé Indočínské války, kde Francouzi v roce 1954 oficálně ztratili Indočínu. 

Dračí zátoka

Dračí zátoka neboli Ha Long je území, ležící při ústí Červené řeky ve Vietnamu. V roce 2011 bylo toto místo vyhlášeno jako jeden ze Sedmi přírodních divů světa. V zátoce vystupuje z vody kolem 3000 malých ostrůvků a skalisek, které vytváři obdivuhodnou scenérii. Legenda praví, že Číňané poslali draka, který se na tomto místě snesl na zem a vzniklé díry se zaplnily vodou. Překlad Ha Long je "místo, kde drak klesl do moře". Od roku 1994 je na seznamu UNESCO. Zátoka je domove 60 živočišných a 14 rostlinných endemických druhů.

Fan Si Pan

Fan Si Pan či Fansipan je nejvyšší hora Vietnamu. Vrchol se nachází v nadmořské výšce 3143 m.n.m. Hora leží na severozápadě země, v provincii Lao Cai v pohoří Hoang Lien Son (Tonkinské Alpy). Výstup na horu trvá většinou 1-4 dny, což záleží také na meterologických podmínkách. V první části se nachází deštný prales, který přechází v bambusový porost, který převažuje až k vrcholu. 

Hanoj

Hlavní město Vietnamu se nazývá Hanoj. Toto město ležící na Rudé řece na severu Vietnamu je velmi důležité politické i kulturní centrum. V Hanoji se nachází nejstarší pagoda ve městě nesoucí název Tran Quoc, což v překladu znamená "objevení země". Tato pagoda byla vybudována v 6. století. Zajímavý je také průmysl a obchod ve městě. Ulice Starého města se nazývají podle odvětví, ve kterém se v té ulici obchoduje (např. Květinová, Zeleninová apod.). Město zažívá od 90. let značný hospodářský nárůst, který vede také k růstu populace, což ale bohužel koliduje s problémem infrastruktury, která je ve městě problematická.

Ho Či Minovo město

Ho Či Minovo Město se nachází ve Vietnamu. Dřívejší název města byl Saigon. Město zprvu dělá dojem západního velkoměsta vzhledem k množství reklam a světelných panelů. Mimo to se zde nachází pro návštěvníky i mnohá relaxační využití, a to v podobě kaváren, bank, restarurací a obchodních domů. Nachází se zde i zajímavé monumenty jako Palác sjednocení, Operní dům či Radnice Ho Či Minova Města.

Hoi An

Hoi An je krásné historické městečko umístěné v centrálním Vietnamu. Několik uliček a nábřeží lemují zachovalé domy, několik chrámů, muzeí a velký trh se zemědělskou produkcí. Od 14. stol. byl Hoi An důležitým obchodním střediskem jak Číňanů, tak i Japonců. Dnes je zapsáno mezi památky UNESCO.

Hon Tre

Ostrov Hon Tre se nachází v zálivu u města Nha Trang. Název v překladu znamená "bambusový ostrov". Do roku 2004 byl tento ostrov naprosto nedotčený kromě pár rybářských chýší na pobřeží. Ostrov je domovem zábavného parku Vinpearl Land, kde se kromě hlavního parku nachází hudební fontána, vodní a park a akvárium.Na ostrov se dát dostart buď motorovými čluny, lanovými drahami či trajektem.

Hué

Město Hué, které patří ke kulturnímu dědictví UNESCO, se nachází na východním pobřeží Vietnamu a je omývané Jihočínským mořem. Město je známé především díky svým palácům, pagodám, hrobkám a chrámům, tedy bohaté historické stopě a také díky lokálním pochutinám. Typickým jídlem je polévka červené barvy bun bo, která zahrnuje rýžové nudle, hovězí maso, citronovou trávu a koření. Hué bylo od roku 1802 hlavní městem císařství dynastie Nguyễn. Během Vietnamské války však bylo mnoho staveb zničeno. 

My Son

My Son jsou pozůstatky hinduistického chrámového komplexu, který byl postupně vybudován mezi 4. až 14. století krály Čamské říše. Chrámy byly zasvěceny hinduistickému bohu Šivovi. Komplex se nachází přibližně 60 kilometrů od vietnamského města Da Nang. Ruiny jsou zapsané na seznamu UNESCO a většina staveb byla postavena z červených cihel a pouze jediný chrám je kamenný.

My Tho

Město My Tho se nachází v deltě Mekongu v jižním Vietnamu a má kolem 160 000 obyvatel. Bylo založeno v roce 1680 čínskýmu uprchlíky. My Tho je známé díky své nudlové polévce Hu Tieu My Tho. Je to také oblíbené místo pro výlet lodí na řece Mekong.

Nha Trang

Nha Trang je město nacházející se ve Vietnamu, které leží přímo u moře. Žije zde asi 360 tisíc lidí. Návštěvníkům nabízí údajně nejkrásnější záliv světa a turisticky oblíbená je 7 kilometrů dlouhá pláž. Mohou se zde věnovat řadě vodních i jiných sportovních aktivit či se mohou zúčastnit některých organizovaných výletů.

NP Hoang Lien

Národní pak Hoang Lien se rozkládá na severu Vietnamu. Park je zarostlý lesy a prochází jím pohoří Hoang Lien Son  s nejvyšší horou Vietnamu Fan Si Pan (3143 m.n.m.). V Hoang Lien byste mohli vidět přes 2000 druhů rostlin jako například azalky, modrý cypříš, borovici červenou, vzácné bylinky a další. Kromě bohaté flory se velmi liší i fauna. V parku žije 66 druhů savců, 347 druhů ptáků, 61 druhů plazů či přes 40 druhů obojživelníků. 

Po Nagar

Po Nagar je champská chrámová věž založená před 781 př.n.l., která se nachází v horách Cú Lao ve Vietnamu nedaleko města Nha Trang. Věž je zasvěcená Yan Po Nagar, bohyni země. Po Nagar je 25 metrů vysoká.

Sapa

Město Sapa se nachází v severním Vietnamu a pojí se k němu celá oblast pohoří. Nachází se zde terasovitá rýžová políčka, hora Dračí čelist (Ham Rong) nebo také jeskyně Ta Phin. V této oblasti se nachází i nejvyšší hora Vietnamu Fan si Pan (3 143 m.n.m.). Je tu opravdu bohatá a různoráda fauna a flóra. Nachází se zde i národní park.

Son La

Vietnamské město Son La leží na severozápadě země ve stejnojmenné horské provincii. Důležitou součástí město je stará francouzská věznice, které se říkalo "Peklo na zemi". Ta byla postavena v centru města na kopci Khau Ca v roce 1908. Právě v této věznici francouzští kolonisté brutálně týrali vietnamské vězně. Originální stavba byla po válkách zničena, avšak důležité součástí zůstaly zachované.

Stříbrný vodopád

V lesích vietnamského národního parku Hoang Lien se nachází asi 13 kilometrů od města Sapa Stříbrný vodopád. Oficiální vietnamský název vodopádů je Thac Bac. Tyto kaskádovité odopády jsou vysoké více než 100 metrů a jsou jednou z nejkrásnějších turistických atrakcí v regionu. Říká se, že z odstupu vodopády vypadají jako bílý drak shlížející z oblohy. Je možné dojít i na vrchol Stříbrného vodopádu, odkud je nádherný výhled dolů i na celé okolí.

Tram Ton

Asi 15 kilometrů od města Sapa se nachází zalesněné horské sedlo Tram Ton. Jedná se o nejvyšší sedlo ve Vietnamu (1900 m.n.m.). Z tohoto sedla je nádherný výhled na okolní krajinu a díky němu je někdy sedlo nazýváno "Nebeská brána". Sedlem vede horská silnice, kterou trvá autem projet asi tři hodiny. 

Podobné zájezdy

Rychlý dotaz

Alvarez s.r.o. 2017
designed by Humlnet Creative