Sopky a soutěsky Tenerife

Náročnost 3 Komfortní zájezdy
  • 8 dnů
  • od 29 990 Kč
  • Polopenze
  • skupina 8 – 20 osob
29.4. - 6.5.2019
1tef19
29 990 Kč uzavřeno
5.7. - 12.7.2019
2tef19
30 990 Kč uzavřeno
21.10. - 28.10.2019
3tef19
29 990 Kč uzavřeno

shrnutí

  • Plavba lodí podél fantastických útesů Los Gigantes
  • Túra vavřínovými lesy pohoří Montañas de Anaga
  • Výjezd lanovkou pod nejvyšší horu celého Španělska Pico del Teide (3 718 m)
  • Bizarní pískovcové útvary Paisaje Lunar

program zájezdu

1. den
letecký přesun na ostrov Tenerife, přejezd do hotelu, ubytování na jihozápadním pobřeží v blízkosti útesů Los Gigantes

2. den
dopoledne odjezd autobusem do Adeje, túra soutěskou Barranco del Infierno zakončená třístupňovým vodopádem La Cascada (v případě uzavření této soutěsky se uskuteční náhradní plnohodnotný program), návrat do hotelu, odpočinek u hotelového bazénu nebo u moře

3. den
výjezd lanovkou pod nejvyšší horu celého Španělska Pico del Teide (3 718 m) v národním parku Teide UNESCO,  snadný výstup až na vrchol ke kráteru El Pilón, zpět kolem kráteru Rambletta, trek působivou kamennou pouští k monumentu Los Roques v národním parku Las Cañadas, návrat do hotelu

4. den
bývalé hlavní město San Cristóbal de La Laguna UNESCO s typickou kanárskou architekturou, přejezd do vesnice Chamorga na severu ostrova, túra vavřínovými lesy pohoří Montañas de Anaga nad maják Faro de Anaga, dle časových možností přejezd na nejvyhledávanější pláž ostrova Playa de las Teresitas (možnost koupání na jediné pláži na Tenerife se světlým pískem dovezeným ze Sahary), návrat do hotelu

5. den
odpočinkový den, nebo výlet na divoké západní pobřeží do jednoho z nejkrásnějších městeček na Tenerife Garachica, zničeného v roce 1706 při výbuchu sopky Montaña Negro a znovu vystavěného, koupání v přírodních bazéncích vybudovaných v lávových polích, endemitní strom starý 600 let Drago Milenario ve městě Icod de los Vinos, návrat do hotelu

6. den
okružní túra borovicovými lesy k bizarním pemzovým útvarům Paisaje Lunar („měsíční krajina“, jedinečná sopečná formace), nádherné výhledy na Teide i na pobřeží Atlantiku, návrat do hotelu

7. den
přejezd do jednoho z nejkrásnějších míst na ostrově - vesničky Masca, středně náročná túra soutěskou Barranco de Masca až na pobřeží k pláži Playa de Masca (možnost koupání), plavba lodí podél fantastických útesů Los Gigantes (až 900 m vysoké skalní útvary přístupné pouze od moře) do městečka Los Gigantes, návrat do hotelu  

8. den
dopoledne odjezd na letiště, návrat do ČR                  

Cena zahrnuje: zpáteční letenku na Tenerife včetně všech poplatků, místní dopravu, ubytování s polopenzí, služby průvodce a cestovní pojištění.
Ubytování: 7x hotel*** (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím).
Doprava: minibus, autobus, loď.
Stravování: 7x polopenze formou bufetu.

Služby za příplatek: 7x jednolůžkový pokoj 4 200 Kč, pojištění STORNO 336 Kč, STORNO+ 512 Kč.

Cena nezahrnuje: vstupné a lanovka cca 40 EUR.

Zájezd spolupořádáme s partnerskou CK Poznání.

Ke službám na zájezdu se vztahují Všeobecné informace.

galerie

mapa

Legenda

hodnocení

Jindřich K. (2017)

Hodnocení zájezdu:

Organizačně dobře připravený i provedený. Zlepšit by se mohl popis jednotlivých aktivit, aby bylo možné lépe předem vyhodnotit jejich náročnost.

Hodnocení práce průvodce:

Výborné znalosti, dobré časové plánování aktivit i pro starší účastníky (vždy vše zvládli v dohodnutém čase). Svůj čas ochotně věnovala i mimo naplánované aktivity.

zobrazit další hodnocení

podrobné pokyny k zájezdu

Můžete si stáhnout nebo vytisknout podrobné pokyny v PDF.

odkazy

Objektiv Tenerife

Objektiv Tenerife - ČT1, 2012

Cestománie Kanárské ostrovy

Cestománie Kanárské ostrovy - ČT1, 2002

Kanárské ostrovy

Článek, co skrývají Kanárské ostrovy, 2010

Pico del Teide

Blog z výstupu na Pico del Teide, 2011

Ostrov Tenerife

Tajemná zákoutí a místa ostrova Tenerife, 2013

Tenerife

Moře, hory a pralesy z pravěku. Krásy ostrova Tenerife - idnes.cz, Jan Hocek, 2017

encyklopedie

Tenerife

Tenerife je největší a nejlidnatější z Kanárských ostrovů. Každoročně tento ostrov navštíví okolo 5 milionů turistů. Koná se zde i jeden z nejslavnějších karnevalů světa s názvem Karneval v Santa Cruz, což je mimochodem hlavní město ostrova. Kromě klasických sakrálních staveb se zde nachází i například i jeskyně s malbami či terasovitá stavba Pyramida v Güímaru. 

Los Gigantes

Los Gigantes je resort na západním pobřeží Tenerife. Typickým rysem jsou obrovské skalní formace, které vyčuhují z moře, po kterých bylo pojmenováno i město. Ve měste je menší přístaviště  a mezi ním a skalami se nachází černopísečná pláž. Skalnaté útesy jsou jednou z největších ostrovních atrakcí. Každý rok v únoru městem prochází karnevalový průvod. 

San Cristóbal de La Laguna

Na severu ostrova Tenerife se nachází bývalé hlavní město San Cristóbal de La Laguna. Historické centrum města se svými skvosty bylo zařazeno mezi památky UNESCO. Mezi památky patří například kostel Neposkvrněného početí Panny Marie, který je téměř identický jako ten v Tenerife nebo také neoklasicistní katedrála La Laguna. 

NP Teide

Vrchol Pico de Teide se nachází uprostřed Národního parku Teide, který byl vyhlášen již v roce 1954, což z něj dělá třetí nejstarší národní park v celém Španělsku. Park byl připsán na seznam UNESCO. Okolo vrcholu se nachází především borovicové lesy, ve vyšších nadmořských výškách se pak objevuje spíše cedr. Nejvíce je typickou rostlinou čilimník, který má bílé a růžové květy. V parku žije skoro polovina endemických bezobratlých, kteří tvoří většinu parku. Naopak třeba pouze 10 druhů ptáků obývá v parku, tři endemické plazy a přirozenými obyvateli z řad savců jsou zde pouze netopýři. Ostatní savci jako mufloni, králíci či divoké kočky sem byli přivezeni.

Masca

Masca je malá vesnička na západě ostrova Tenerife v pohoří Macizo de Teno ve výšce 650 m.n.m., což je nejseverozápadnější bod ostrova. Žije zde asi pouze 90 obyvatel. V okolí se nachází palmové a cypříšové lesy. Oblíbená je cesta z vesničky dolů na pláž Playa de Masca u Atlantického oceánu.

Barranco del Infierno

Barranco del Infierno je soutěska u města Adeje, která leží na jihu ostrova Tenerife. Je to oblíbená turistická cesta, která vede skrze rokly, na jejímž konci je nejvyšší vodopád La Cascada. Přístup do roklin je omezen denním limitem návštěvníků. Oblast je i důležitým archeologickým nalezištěm, kde byly objeveny jeskyně, původní domovy Guančů. Byly zde nalezeny největší sbírky mumií Guančů, které jsou nyní v Muzeu přírody v Santa Cruz. Díky smrtelné nehodě v roce 2009 byla cesta uzavřena, avšak již je znovu otevřena veřejnosti až do konce, avšak musí být dodržována určitá bezpečností pravidla.  

Podobné zájezdy

Rychlý dotaz

Alvarez s.r.o. 2017
designed by Humlnet Creative