New York City — Big Apple

Náročnost 2 Pohodové zájezdy
  • 6 dnů
  • od 44 990 Kč
  • Snídaně
  • skupina 8 – 17 osob
24.4. - 29.4.2024
1nyc24
44 990 Kč uzavřeno, průvodce: Kamil Hanák
14.6. - 19.6.2024
2nyc24
44 990 Kč uzavřeno

shrnutí

  • Podrobné několikadenní poznávání New Yorku
  • Mrakodrapy, mosty, muzea a galerie
  • Výhledy z vrcholu Rockeffelerova centra i Empire state building
  • Plavba lodí na Liberty Island se sochou Svobody

program zájezdu

1. - 2. den
letecký přesun do New Yorku, transfer z letiště do hotelu, ubytování; prohlídka srdce Manhattanu Midtown (Times Square, návštěva New York Public Library v Bryant parku), mrakodrapy velkých korporací na 6. Avenue, vrchol luxusu 30. let Radio City Music Hall, prohlídka Rockeffelerova centra, světoznámá 5. Avenue s neogotickou katedrálou Sv. Patrika, procházka kolem honosného hotelu Plaza k přepychovému domovu Ivanky Trump v Trump Tower, odpolední Central park (malá ZOO, elegantní litinový most Bow Bridge, Strawberry Fields a mozaika Imagine), návštěva Muzea Moderního umění, byzantský kostel St. Bartholomew’s a hotel Waldorf Astoria na Park Avenue, nádraží Grand Central Station, jeden z nejkrásnějších mrakodrapů Chrysler Building, návrat do hotelu

3. den
prohlídka Downtownu, plavba lodí na Liberty Island se sochou Svobody UNESCO a vedlejší Ellis Island s Muzeem imigrace, finanční distrikt s původními křivolakými uličkami a starými kostely, Federal Hall National Memorial na Wall Street, Newyorská burza, bronzová socha býka zvaná Charging Bull, Národní muzeum amerických indiánů, Freedom Tower na místě bývalého World Trade Centra a památník 9/11 Memorial na památku teroristického útoku z 11. září 2001, přes Brooklynský most do čtvrti Dumbo v Brooklynu a k Manhattanskému mostu, radnice a nejstarší mrakodrap Woolworth Building, čínská čtvrť se spoustou restaurací, večer možnost návštěvy Metropolitní opery, nebo divadelního představení na Broadwayi

4. den
cesta lanovkou na ostrov Roosevelt na řece East River, vyhlídka Top of the Rock na vrcholu Rockeffelerova centra, náměstí Union Square, trojúhelníková elegantní stavba Flatiron Building přezdívaná „žehlička“, největší obchodní dům na světě Macy‘s, nádraží Penn Station a Madison Square Garden (sídlo hokejového týmu NY Rangers a basketbalových týmů Knicks a Liberty), večerní výhled z 86. i z nejvyššího 102. patra Empire State Building, případně jiného mrakodrapu (Edge, Summit One Vanderbilt...)

5. - 6. den
panoramatický výhled na New York z nejvyšší budovy na západní polokouli One World Trade Center (541 m), procházka po High Line parku (vystavěný na viaduktu bývalé železnice) a po parku Little Island na řece Hudson, odpoledne individuální program v New Yorku dle vlastního zájmu (muzea v oblasti Museum Mile na Upper East Side, nebo okružní plavba lodí kolem Manhattanu či plavbu na Staten Island, brouzdání ulicemi a pozorování života či nákupy), možnost návštěvy přímořského letoviska Coney Island s krásnou písčitou pláží, odjezd na letiště a šestý den návrat do ČR                                                              

Cena zahrnuje: zpáteční letenku do New Yorku včetně všech poplatků, místní dopravu, ubytování, snídaně a služby průvodce.
Ubytování: 4x hotel*** (čtyřlůžkové pokoje s příslušenstvím).
Doprava: autobus, metro.
Stravování: 4x snídaně, jinak individuální za pomoci průvodce.

Služby za příplatek: 4x dvoulůžkový pokoj (cena za osobu) 5800 Kč, Registrce ESTA 650 Kč, Vstup One World Observatory 1100 Kč, Vyhlídkový let vrtulníkem nad Manhattanem od 5600 Kč, Vstupenka do divadla na Broadway od 1800 Kč, Vstupenka do Metropolitní opery od 2000 Kč, Lístek na zápas New York Rangers od 1000 Kč, Lístek na zápas New York Knicks od 1000 Kč, Lístek na zápas New York Yankees od 1000 Kč, NY City Pass 3590 Kč, NY City Pass (děti 6-17 let) 3050 Kč, Vstup One World Observatory (děti 6-12 let) 890 Kč, Pojištění léčebných výloh+COVID 510 Kč, Pojištění Prémium STORNO+COVID 732 Kč.

Poznámka: New York City Pass zahrnuje následující vstupy: Empire State Building, American Museum of Natural History, Metropolitní muzeum umění, vyhlídka Top of the Rock nebo Gugenheimovo muzeum, plavba k Soše Svobody a na Ellis Island, nebo okružní plavba kolem Manhattanu, 9/11 památník a muzeum, nebo Námořní, letecké a vesmírné muzeum Interpid. Registrace ESTA, nebo klasické vízum. O registraci ESTA nelze žádat, pokud jste po 1.3.2011 navštívili KLDR, Irák, Írán, Jemen, Libyi, Somálsko, Sýrii, Súdán, nebo Kubu po 12.1.2021!

Zájezd spolupořádáme s partnerskou CK Poznání.

Ke službám na zájezdu se vztahují Všeobecné informace.

galerie

mapa

Legenda

hodnocení

Všechny recenze jsou ověřené a vyplnili je účastníci zájezdu na základě odkazu (webového linku) zaslaného po návratu ze zájezdu. Zveřejněny jsou všechny recenze, tedy pozitivní i negativní.

Radka K. (2019)

Hodnocení zájezdu:

Zájed splnil naše očekávání , byli a jsme velice spokojeni

Hodnocení práce průvodce:

Průvodce Pavel byl , skvělí ,

zobrazit další hodnocení

podrobné pokyny k zájezdu

Můžete si stáhnout nebo vytisknout podrobné pokyny v PDF.

odkazy

Na cestě po Manhattanu

Na cestě po Manhattanu - ČT2, 2011

New York

Článek o New Yorku, kde najdete všechny užitečné tipy a rady na cestu, www.lonelyplanet.cz

New York

Zkušenosti, co navštívit v New Yorku, 2011

New York jinak

New York jak ho neznáte, článek v Lidových novinách, 2011

New York City

Dokument o městě New York - jablko, které se nepřejí, 2007

encyklopedie

Manhattan

Manhattan je nejhustěji osídlenou čtvrtí New Yorků, zároveň také jeho ekonomickým a administrativním centrem. Zdejší cíle se staly velice dobře známé především kvůli více než 60 milionům turistů, kteří sem ročně přijedou. Hostí i 3 z 10 nejnavštěvovanějších míst Ameriky, kterými jsou Times Square, Central Park a Grand Central Terminal.

Rockeffelerovo centrum

Komplex budov, prohlášených v roce 1987 národní kulturní památkou. Mezi lety 1930 - 1939 se jednalo o největší soukromý stavební projekt uskutečněný v moderní době. Projektování a stavba tohoto komplexu zaměstnávala neuvěřitelných 40.000 lidí. Dnes je centrum známé hlavně v období vánoc pro svůj každoročně rozsvícený a nazdobený vánoční strom.

Socha Svobody

Kolosální neoklacisistní socha na Liberty Island. Měděná socha, navržená Frédéricem A. Bartholdim a postavena G. Eiffelem byla darem Spojeným státům od Francie. Socha zobrazuje římskou bohyni Libertas, oděnou do roucha, nesoucí pochodeň a dokument zvaný "tabula ansata", na němž je napsáno datum 4. července 1776 (prohlášení nezávislosti). Socha sloužila k vítání přistěhovalců, kteří do Ameriky přišli ze zahraničí.

Wall Street

Wall Street je zhruba kilometr dluhá ulice, běžící 8 bloků z Broadwaye až po South Street. Velice často bývá nazývána jako přední finanční centrum světa, kde mají sídlo dvě největší světové burzy, tj. New York Stock Exchange a NASDAQ. Wall Street bývá též inspirací pro různá knižní i filmová zpracování o chodu a postavení zdejších burzovních makléřů.

Brooklynský most

Jeden z nejstarších visutých mostů tohoto typu ve Spojených státech. Byl dokončen v roce 1883 a spojuje čtvrti Manhattan a Brooklyn, klenoucí se přes řeku East River. Jako jedna z mnoha dalších památek byl tento most prohlášen v roce 1964 Národní kulturní památkou a o 6 let později i jako Národní historickou stavební památkou.

Top of the Rock

Vyhlídka přezdívaná "Top of the Rock" byla otevřena pro veřejnost v roce 2005 po nákladné renovaci. Rekonstrukce vyhlídky je postavena tak, aby připomínala palubu zaoceánského parníku. Výhled nabízí pohled na celé město z ptačí perspektivy, který je považován i za nejkrásnější panoramatický výhled na město vůbec. Návštěvníci zde jistě ocení i propracovaný vstupní systém, který výrazně zkrátí čekací dobu.

Madison Square Garden

Víceúčelová krytá aréna nacházející se v samém centru Manhattanu. Konají se zde například basketbalová či hokejová utkání, avšak dále třeba i koncerty, box, nebo cirkusy. Její otevření v roce 1968 z ní činí nejstarší, zároveň ale také nejvyužívanější sportovní zařízení v celé metropolitní oblasti New York. S celkovými stavebními nálady ve výši 1,1 miliardy dolarů byla ohodnocena i jako jedna z deseti nejdražších stadionů na světě, které kdy byly postaveny.

ostrov Roosevelt

Ostrov Roosevelt je úzký ostrov, rozprostírající se na newyorské řece East River. Ačkoliv je rozlohou velice malý, oplývá význačnou architektonickou historií. Nejvýznačnější stavbou, kterou na tomto ostrově můžeme najít je Octagon, což je osmiboká stavba, z níž byl po dvou požárech vybudovaný bytový komplex.

Central Park

Central Park je nejnavštěvovanějším městským parkem ve Spojených státech se zhruba 40 miliony návštěvníky ročně. Řadí se též k nejvíce využívaným místům na světě pro natáčení filmů. Stará se o ni nezisková organizace Conservancy, která přispívá částkou 65 milionů dolarů ročně do rozpočtu Central Parku, což dělá tři čtvrtiny celkových nákladů.

One World Trade Center

Tato budova se může pochlubit prvenstvím nejvyšší budovy na západní polokouli a šesté nejvyšší budovy světa. Postavena byla na místě původních věží světového obchodního centra, které byly 11. září 2001 kompletně zničeny v důsledku teroristického útoku. Jižně od budovy se nachází i muzeum věnované "dvojčatům". Mrakodrap byl zpřístupněn veřejnosti poprvé v roce 2014.

New York

New York City je nejlidnatějším městem Spojených států amerických. Nalézt zde můžeme 22 národních parků, které ročně navštíví zhruba 17 milonů lidí. Město má velmi významný dopad na oblasti obchodu, financí, umění, módy, výzkumu, technologií, ale i zábavy a vzdělávání. Samotné čtyři z deseti mezinárodně známých a nejnavštěvovanějších památek hostí New York, tj. Times Square, Central Park, Niagarské vodopády a Grand Central Terminal.

6. Avenue

6th Avenue, zkráceně také 6th Ave je hlavní třída na Manhattanu v New Yorku. Také se jí říká "Americká třída". Celá pasáž je dlouhá 6 kilometrů a končí na jižním konci Cetral parku. Tato třída je známá především mrakodrapy velkých korporací, nachází se zde například Bank of America, Rockeffelerovo centrum nebo Radio City Music Hall. 

Liberty Island

Liberty island je newyorská památka, národní památka a historické místo, ležící v zálivu Upper New York. Ostrov je součástí Manhattanu. Dříve se tomuto místu říkalo Bedloe's island, dokud nebylo přejmenováno v roce 1956 Kongresem. Na ostrově se především nachází nejznámější symbol New Yorku socha Svobody. 

Freedom Tower

Na místě "dvojčat", bývalého World Trade Centra, dnes stojí budova Freedom Tower, nebo také One World Trade Center. Tento mrakodrap leží v Dolním Manhattannu. Freedom Tower je nejvyšší budova na západní polokouli. Je vysoká 541 metrů. S jeho výstavbou se zapačalo v roce 2006, tedy 5 let po teroristickém útoku na původní "dvojčata", a dokončena byla v roce 2013.  

Podobné zájezdy

Rychlý dotaz

Alvarez s.r.o. 2017
designed by Humlnet Creative