Vlakem napříč USA

Náročnost 2 Pohodové zájezdy
  • 17 dnů
  • od 85 990 Kč
  • Individuální
  • skupina 7 – 10 osob
8.6. - 24.6.2024
1cal24
85 990 Kč uzavřeno
4.9. - 20.9.2024
2cal24
85 990 Kč Rezervace Přihláška

shrnutí

  • Nejkrásnější železniční trasa napříč Spojenými státy
  • Dech beroucí Grand Canyon a legendární Route 66
  • Návštěva New Yorku, San Francisca a Los Angeles a Las Vegas
  • Turistika v národních parcích Yosemite, Sequoia a Kings Canyon
Mapa trasy zájezdu Vlakem napříč USA

program zájezdu

1. - 3. den
letecký přesun do New Yorku, celodenní prohlídka Manhattanu (Wall Street, Brooklyn Bridge, Empire State Building, Chrysler Building, Central Park, Pátá avenue, Times Square, Ground Zero), možnost plavby kolem Manhattanu, nebo na Liberty Island se sochou Svobody UNESCO, odjezd vlakem do Chicaga

4. - 6. den
příjezd do Chicaga ležícího na břehu Michiganského jezera, návštěva bývalé nejvyšší budovy světa Willis Tower (108 pater, 442 metrů), odjezd vlakem California Zephyr z průmyslového státu Illinois, přes zemědělské státy Iowa a Nebraska a prérie dobytkářského Colorada, serpentinami a tunely Skalistých hor, přes pouště Utahu a Nevady, pohořím Sierra Nevada až na pobřeží Tichého oceánu do slunné Kalifornie

7. den
celodenní prohlídka San Francisca (Lombard Street, čínská čtvrť, tramvaje cable cars, slavný most Golden Gate, vyhlídka Twin Peaks, Fishermens Wharf, Pier 39), možnost plavby k bývalé věznici Alcatraz

8. den
vinařská oblast Sonoma či Napa, průjezd pohořím Sierra Nevada k jezeru Tahoe, vyhlídková cesta po západním břehu jezera, zátoka Emerald Bay

9. den
opuštěné zlatokopecké městečko Bodie, jezero Mono s tufovými věžemi, cesta horskou silničkou přes průsmyk Tioga (3031 m), zastávka u jezera Tenaya

10. den
turistika v národním parku Yosemite UNESCO (ledovcové údolí s několika vodopády, vyhlídka na majestátní Half Dome, horolezecká stěna El Capitan)

11. den
národní park Sequoia a Kings Canyon, výlet mezi obřími sekvojemi starými několik tisíc let

12. den
krajina skal a zkamenělých písečných dun v národním parku Údolí smrti (jedno z nejteplejších míst na Zemi), návštěva Las Vegas (svatební kaple, miliony neonů a desetitisíce hazardních hráčů, bulvár Strip)

13. den
národní park Zion (kaňon s kolmými stěnami pískovcových útesů s barvou přecházející od ohnivě rudé po oslnivě bílou), vyhlídka do kaňonu řeky Colorado ve tvaru horské podkovy Horseshoe Bend u městečka Page

14. den
národní park Grand Canyon UNESCO (labyrint skalních útesů, teras, propastí a strží vyhloubených řekou Colorado), možnost vyhlídkového letu vrtulníkem

15. den
přejezd po slavné Route 66 do Los Angeles, prohlídka města (historické a správní centrum, Beverly Hills a procházka po Rodeo Drive), Santa Monica Beach, Hollywood se slavným Sunset Boulevard a „chodníkem slávy“ na Hollywood Boulevard

16. - 17. den
dokončení prohlídky, návrat do ČR                                                                                                                                          

Cena zahrnuje: letenku do New Yorku a zpět z Los Angeles včetně všech poplatků, místní dopravu, cestu vlakem z New Yorku do San Francisca, ubytování, vstupné do federálních národních parků a služby průvodce.
Ubytování: 12x hotel nebo motel (čtyřlůžkové pokoje s příslušenstvím), 3x vlak.
Doprava: vlak, pronajaté minivany, taxi, metro.
Stravování: individuální, během cesty zastávky v restauracích rychlého občerstvení a v supermarketech.

Služby za příplatek: registrace ESTA 650 Kč, 12x dvoulůžkový pokoj (cena za osobu) 18000 Kč, lůžko ve vlaku California Zephyr s plnou penzí (dynamická cena - aktuální cena bude při nákupu sdělena dle aktuálního ceníku Amtrak) 10000 Kč, Pojištění léčebných výloh+COVID 1445 Kč, Pojištění Prémium STORNO+COVID 2312 Kč.

Cena nezahrnuje: vstupné cca 190 USD.

Poznámka: registrace ESTA, nebo klasické vízum. O registraci ESTA nelze žádat, pokud jste po 1.3.2011 navštívili KLDR, Irák, Írán, Jemen, Libyi, Somálsko, Sýrii, Súdán, nebo Kubu po 12.1.2021!

Organizátorem zájezdu je CK Alvarez.

Ke službám na zájezdu se vztahují Všeobecné informace.

galerie

mapa

Legenda

  • Vyhlídková jízda vlakem
  • Pozemní doprava

hodnocení

Všechny recenze jsou ověřené a vyplnili je účastníci zájezdu na základě odkazu (webového linku) zaslaného po návratu ze zájezdu. Zveřejněny jsou všechny recenze, tedy pozitivní i negativní.

Lubomír KÁRNÍK (2022)

Hodnocení zájezdu:

Průběh byl vcelku bezchybný Průvodce byl velmi ochotný Doporučím dalším zájemcům

Hodnocení práce průvodce:

Perfektní řidič a organizátor Člověk který si věděl rady

zobrazit další hodnocení

podrobné pokyny k zájezdu

Můžete si stáhnout nebo vytisknout podrobné pokyny v PDF.

odkazy

Vlakem napříč USA

Blog ze zájezdu Vlakem napříč USA na cestovatelském blogu CK Alvarez od Michala Čepka, 2013

New York

Zkušenosti, co navštívit v New Yorku, 2011

Chicago

Představení města Chicago a nejzajímavější místa ve městě

Na cestě po Sanfranciském zálivu

Na cestě po Sanfranciském zálivu - ČT2, 2011

Jezero Tahoe

Článek o jezeru Tahoe v pohoří Sierra Nevada, 2007

NP Yosemite

Článek o cestování v NP Yellowstone, 2005

NP Sequoia a NP Yosemite

Cestopis z národních parků Sequoia a Yosemite, hedvabnastezka, 2007

NP Death Valley

Podrobný průvodce národním parkem Údolí smrti, 2016

Las Vegas

Profil "Města hříchů" Las Vegas, hedvabnastezka, 2012

NP Grand Canyon

Podrobný průvodce národním parkem Grand Canyon, 2015

Los Angeles

Blog z cestování v Los Angeles, 2013

encyklopedie

Manhattan

Manhattan je nejhustěji osídlenou čtvrtí New Yorků, zároveň také jeho ekonomickým a administrativním centrem. Zdejší cíle se staly velice dobře známé především kvůli více než 60 milionům turistů, kteří sem ročně přijedou. Hostí i 3 z 10 nejnavštěvovanějších míst Ameriky, kterými jsou Times Square, Central Park a Grand Central Terminal.

Michiganské jezero

Michiganské jezero je jednou z Velkých jezer, které leží na severovýchodní hranici USA s Kanadou. Jezero zasahuje do Kanady a 4 států USA, a to Wisconsin, Illinois, Indiana a Michigan. Délka jezera je 494 kilometrů a maximální hloubka 281 metrů. Na březích jezera se nachází dvě důležitá města, Chicago a Milwaukee. Turisté jezdí navštívit jezero s cílem zkusit vodní sporty, či zažít okružní plavbu po jezeře. Velmi populární je i pozemní zájezd okolo všech Velkých jezer. Díky tomu, že v jezeře žije velká škála druhů ryb, se jezero stalo oblíbenou baštou rybářů.

San Francisco

Americké město San Francisco leží na západě země ve státě Kalifornie. Město leží na pobřeží Tichého oceánu. V San Franciscu žije přibližně 870 tisíc lidí a je to město s druhou největší hustotou obyvatel v celých Spojených státech po New Yorku. Město bylo založeno Španěly v roce 1776, dnes je to jedno z nejvýznamnějších amerických měst. Kromě slavného mostu Golden Gate, můžete navšívit čínskou čtvrť, vyhlídku Twin Peaks, projet se sanfranciskou tramvají, která je signifikantní právě pro toto město. Kromě toho můžete navšítvit i proslulou Lombard Street nebo čtvrť Fisherman's Warf.

5. Avenue

5. Avenue je nejenom hlavní dopravní tepnou procházející čtvrti města Manhattan, ale považuje se především za jednu z nejluxusnějších a nejdražších nákupních ulic na světě. Americká asociace (APA) sestavila seznam "Nejúžasnějších míst v Americe" a označila 5.Avenue za jednu z nejlepších ulic pro návštěvu v USA. Mimo luxusní obchody zde ale také najdeme množství muzeí, parků i historických památek.

Golden Gate

Jeden z nejslavnějších mostů na světě se nazývá Golden Gate, spojuje přes stejnojmenný průplav Sanfranciský záliv s Tichým oceánem. Most byste na mapě hledali na západě USA, ve státe San Francisco. Stavba mostu byla dokončena v roce 1937 a hlavním stavbyvedoucím byl Joseph Strauss. Tento červený ocelový most je dlouhý 1970 metrů od jednoho konce k druhému, pokud počítáme samotnou konstrukci. Golden gate je Americkou společností stavebních inženýrů považována za jeden ze 7 novodobých divů světa. 

Twin Peaks

V západoamerickém San Franciscu se nachází vylídka Twin Peaks. Jedná se vlastně o dva kopce, které se tyčí nad městem ve výšce 282 m.n.m. uprostřed města. Tyto kopce dostaly název Eureka a Noe. Dříve byly kopce využívány k lovu, Španělé pak místo nazvali "Prsa indiánské panny", ale po převzetí nadvlády Američany se místo přejmenovalo na dnešní Twin Peaks. Na vrchol vede zpevněná cesta a vyhlídka je otevřená pro veřejnost po celý rok. 

Chrysler Building

Jedná se o jeden z nejkrásnějších mrakodrapů, který byl před vystavěním Empire State Building v roce 1931 se svými 319 metry nejvyšší stavbou na světě. Je klasickým příkladem art deco architektury. Budova byla původně navržena a postavena jako sídlo výrobce automobilů, avšak společnost za stavbu nezaplatila. Nakonec se dostala do soukromého vlastnictví Waltera P. Chryslera.

Socha Svobody

Kolosální neoklacisistní socha na Liberty Island. Měděná socha, navržená Frédéricem A. Bartholdim a postavena G. Eiffelem byla darem Spojeným státům od Francie. Socha zobrazuje římskou bohyni Libertas, oděnou do roucha, nesoucí pochodeň a dokument zvaný "tabula ansata", na němž je napsáno datum 4. července 1776 (prohlášení nezávislosti). Socha sloužila k vítání přistěhovalců, kteří do Ameriky přišli ze zahraničí.

Chicago

Chicago je americké město ležící ve státe Illinois na břehu Michiganského jezera. Je to třetí nejlidnatější město v USA a uvnitř města žije přes 2.7 milionů obyvatel. Název města pochází z francoužštiny.Oficiálně se Chicago stalo městem ažv roce 1833. Město má velkou hudební historii a je považováno za jednu z kolébek Jazzu. Dominantou města je věž Willis Tower (do roku 2009 Sears Tower), která kdysi byla nejvyšší budova světa. Dále můžete navšítvit například budovu divadla Chicago z roku 1921.

Brooklynský most

Jeden z nejstarších visutých mostů tohoto typu ve Spojených státech. Byl dokončen v roce 1883 a spojuje čtvrti Manhattan a Brooklyn, klenoucí se přes řeku East River. Jako jedna z mnoha dalších památek byl tento most prohlášen v roce 1964 Národní kulturní památkou a o 6 let později i jako Národní historickou stavební památkou.

Willis Tower

Bývalá nejvyšší budova světa se jmenovala do roku 2009 Sears Tower, poté byla přejmenováno na Willis Tower dle firem, které sídlily v této budově. Tento mrakodrap se nachází v Chicagu, je vysoký 442 metrů a nachází se zde 108 pater. Stavba budovy byla dokončena v roce 1973. Dnes má v budově největší zastoupení letecká společnost United Airlines. V roce 1974 byl pro turisty otevřen v 103. patře tzv. Skydeck, odkud mohou lidé pozorovat celé město. Jedná se asi o největší turistickou atrakci ve městě.

Top of the Rock

Vyhlídka přezdívaná "Top of the Rock" byla otevřena pro veřejnost v roce 2005 po nákladné renovaci. Rekonstrukce vyhlídky je postavena tak, aby připomínala palubu zaoceánského parníku. Výhled nabízí pohled na celé město z ptačí perspektivy, který je považován i za nejkrásnější panoramatický výhled na město vůbec. Návštěvníci zde jistě ocení i propracovaný vstupní systém, který výrazně zkrátí čekací dobu.

Alcatraz

V Sanfranciském zálivu leží ostrov Alcatraz, kde se nachází bývalá stejnojmenná věznice. Mezi lety 1933 - 1963 to byla federální věznice a poté od roku 1972 se stala oficiální rekreační oblastí. V této věznici pobývali takoví ptáčci jako Al Capone, Robert Stroud a další. Na ostrově se také tyčí maják. Kromě hlavní věznice byla součástí jídelní síň, knihovna nebo dům správců. První budova na ostrově byla ta s názvem 64, kde původně žili vojenští důstojníci se svými rodinami do roku 1934.

Muir Woods

Sekvojový háj Muir Woods se nachází na vrcholu Mount Tamalpais v přírodní rezervaci Golden Gate poblíž pobřeží Tichého oceánu. Tato přírodní památka leží přibližně 12 kilometrů severně od města San Francisco. Nachází se zde několik desítek akrů sekvojových lesů, které zde rostou již 150 milionů let. Kromě sekvoje vždyzelené, která je hlavní atrakcí, zde rostou javory, umbelulárie nebo tanoaky. Momentálně nejstarší sekvoji v háji je asi 1200 let. 

Sierra Nevada

Pohoří Sierra Nevada se táhne od Kalifornského údolí k oblasti hranic s Mexikem. Avšak hlavní část pohoří leží v Kalifornii. Pohoří Sierra Nevada je součástí ještě většího systému hor, a to Kordiller. Nejvyšším vrcholem Sierry Nevady je vrchol Mount Whitney, jehož nejvyšší bod se nachází ve výšce 4421 m.n.m. Součástí pohoří je největší alpinské jezero v Severní Americe, které se nazývá Tahoe. Na území tohoto pohoří se rozkládají tři národní americké parky, Yosemitský, Kings Canyon a Sequoia.

Madison Square Garden

Víceúčelová krytá aréna nacházející se v samém centru Manhattanu. Konají se zde například basketbalová či hokejová utkání, avšak dále třeba i koncerty, box, nebo cirkusy. Její otevření v roce 1968 z ní činí nejstarší, zároveň ale také nejvyužívanější sportovní zařízení v celé metropolitní oblasti New York. S celkovými stavebními nálady ve výši 1,1 miliardy dolarů byla ohodnocena i jako jedna z deseti nejdražších stadionů na světě, které kdy byly postaveny.

Central Park

Central Park je nejnavštěvovanějším městským parkem ve Spojených státech se zhruba 40 miliony návštěvníky ročně. Řadí se též k nejvíce využívaným místům na světě pro natáčení filmů. Stará se o ni nezisková organizace Conservancy, která přispívá částkou 65 milionů dolarů ročně do rozpočtu Central Parku, což dělá tři čtvrtiny celkových nákladů.

Empire State Building

Mrakodrap, který byl po dokončení v roce 1931 téměř 40 let nejvyšší budovou na světě, až do stavby newoyrských "dvojčat" světového obchodního centra. Empire State Building je nyní americkou ikonou, postavenou v art deco stylu a byl jmenován jako jeden ze sedmi divů moderního světa od americké společnosti stavebních inženýrů. Budova se objevila například i v mnoha filmech, přičemž mezi nejznámnější bezesporu patří film King Kong.

Tahoe

Na západě USA poblíž nevadského hlavního města Carson City leží jezero Tahoe. Toto jezero se rozkládá na hranici států Nevada a Kalifornie v nadmořské výšce 1897 m.n.m. Jedná se o největší alpinské jezero v Severní Americe, které dosahuje maximální hloubky 501 metrů. Jezero je turisticky velmi oblíbené. V jeho okolí se nachází spousta lyžařských středisk. Dříve bylo jezero centrem území indiánského kmene Washoe.

Bodie

Opuštěné zlatokopecké městečko Bodie leží na západě Spojených států ve státu Kalifornie. Bodie se nachází v nadmořské výšce 2554 metrů a je zapsán jako národní historická památka. Původně se jednalo o kemp hledačů zlata, kteří v okolí těžili v čele s americkým zlatokopem Bodeym, který právě objevil zlato v této oblasti a ve zbytku východní Kalifornie. Díky dalším objevu zlata se z kempu stalo město, oficiálně založeno v roce 1876. Dodnes se dochovalo asi 110 budov, které zůstávají netknuté tak, jak byly, aby neztratily svou autenticitu.

Mono

Jezero Mono se nachází na východě Kalifornie uvnitř Yosemitského národního parku. Je to velké slané jezero, které se nachází v pohoří Sierra Nevada v nadmořské výšce 1946 m.n.m. Mono bylo zformováno asi před 760 miliony lety. Typické pro jezerou jsou mouchy z čeledi březnicovitých, tzv. žíravé mouchy a žábronožky, druh krevet. 

Tioga

Průsmyk Tioga se nachází v pohoří Sierra Nevada na východě státu Kalifornie. Průsmyk se táhne skrze východný vstup do Yosemitského národního parku. Je to nejvýše položený průsmyk v Sierra Nevadě a leží ve výšce 3031 m.n.m. Na východě Tiogy se tyčí vrchol Mount Dana. Pokud sněží lehce, průsmyk je uzavřen do prosince do dubna, pokud však je očekávána sněhová bouře a husté sněžení, průsmyk je uzavřen klidně or října do května či dokonce července.

Tenaya

Alpinské jezero Tenaya bysta našli uvnitř Yosemitského národního parku v nadmořské výšce 2484 metrů. Jezero bylo vytvořeno ledovcem Tenaya, který vytekl do Yosemitského údolí. Abyste se dostali k tomuto jezeru, musíte překonat průsmyk Tioga. Kromě vodních aktivit je zde velmi oblíbená turistika, které přeje nadmořská výška i nádherné okolí. 

NP Yosemite

Yosemitský národní park se nachází uprostřed západoamerického státu Kalifornie. Park se rozkládá na západních svazích pohoří Sierra Nevada. Je to jeden z nejnavštěvovanějších parků v USA. Tento park je proslulý díky obřím útesům, nádherným jezerům a ledovcům a především díky růstu sekvojí. Yosemite je zapsán mezi přírodní památky UNESCO. V celém parku je rozmanitá biodiverzita. Nadmořská výška se mění na různých místech od 648 metrů po téměř 4000 metrů. V celém parku byste našli opravdu rozdílené rostliny a živočichy. Rostou zde například různé druhy borovice, dubů, cedrů, sekvojí, tisů atd. Ze zvířat byste se mohli setkat s kojoty, medvědi baribalové, datli, jelenci, liškami, vydrami a dalšími.

NP Sequoia

Na jih od Yosemitského národního parku se nachází další kalifornský národní park, a to Sequoia. Tento park byl vylášen již v roce 1890 a na severu přechází v NP Kings Canyon. Právě s ním byl vyhlášen přírodní rezervací UNESCO. Jak již z názvu vyplývá, signifikantní pro tento park jsou sekvoje. V tomto parku byste našli Strom generála Shermana, nejstarší strom na planetě, jehož stáří se odhaduje až na 2700 let. Kromě tohoto stromu se zde nachází i další atrakce, jako například skalní klenba Moro, či vodopády Tokopah.

New York

New York City je nejlidnatějším městem Spojených států amerických. Nalézt zde můžeme 22 národních parků, které ročně navštíví zhruba 17 milonů lidí. Město má velmi významný dopad na oblasti obchodu, financí, umění, módy, výzkumu, technologií, ale i zábavy a vzdělávání. Samotné čtyři z deseti mezinárodně známých a nejnavštěvovanějších památek hostí New York, tj. Times Square, Central Park, Niagarské vodopády a Grand Central Terminal.

Los Angeles

Druhé největší město USA se nazývá Los Angeles. Toto město leží na západě Spojených států ve státe Kalifornie, na pobřeží Tichého oceánu. Poprvé jih Kalifornie dobyl španělský objevitel Cabrillo již v 16. století, avšak místo dnešního Los Angeles dobyl až španělský generál Gaspar de Portolá, který se stal prvním guvernérem města. Toto město v sobě snoubí moderní a historické budovy, je to světové filmové centrum a žijí zde slavné osobnosti. Navštívit můžete historické centrum, rezidenční čtvrť Beverly Hills s procházkou po slavném Rodeo Drive, kde se to luxusními ochody jen hemží.

Sunset Boulevard

Sunset Boulevard je pasáž v Los Angeles dlouhá asi 35 kilometrů, která sahá až k pobřeží Tichého oceánu. Nachází se zde pás památek z dob objevení města v 18. století, park Echo, čtvrti Beverly Hills a Silver Lake. V minulosti byl Sunset Boulevard velmi známý divokým nočním životem a problémy s veřejnou prostitucí. 

Hollywood Boulevard

Hollywood Boulevard je losangelská ulice, která se odděluje od Sunset Boulevard. Nejznámější částí ulice je samozřejmě "chodník slávy", kde spousta slavných hvězd má na chodníku svou "hvězdu". Součástí Hollywoodu jsou i arménská a thajská čtvrť. V této ulici se nachází i jedno z nejslavnějších kin, tzv. El Capitan, které bylo v roce 1926 postavené jako divadlo, kde hráli hvězdy první kategorie jako Clarke Gable, Henry Fonda, Buster Keaton nebo Joan Fontaine.

NP Kings Canyon

Národní park Kings Canyon leží v pohoří Sierra Nevada mezi NP Sequoia a Yosemite. Spolu s prvně jmenovaným je Kings Canyon vyhlášen UNESCO rezervací. V této oblasti žili dříve především lidé indiánského kmene Paiute, kteří se sem přestěhoval z oblasti jezera Mono. Národní park byl vyhlášen v roce 1940. Jedná se vlastně o ledovcové údolí, kde jsou obří skalní útesy, louky a vodopády. Stálými i sezónními obyvateli parku jsou například čikarí Douglasův, jelenec, černý medvěd baribal, veverka šedá či puma.

Half Dome

Majestátní Half Dome je čedičová homole, nacházející se v Yosemitském národním parku. Je to světově proslulá skalní formace, pojmenovaná podle tvaru, kdy homole vypadá jako přepůlená uprostřed. Protože se tento útvar nachází v pohoří Sierra Nevada, dosahuje výšky 2695 m.n.m. Avšak z údolí k vrcholu hory musíte překonat převýšení téměř 1460 metrů. Na vrchol vede turistická stezka, která je především o víkendech plná lidí.

NP Údolí smrti

Národní park Údolí smrti leží na západě USA v pohoří Sierra Nevada mezi státy Kalifornie a Nevada. Park se rozkládá v oblasti mezi Velkou pánví a Mohavskou pouští. Park byl vyhlášen mezinárodní biosferickou rezervací. Údolí smrti je nejtleplejší a nejsušší z národních parků, právě díky tomu, že sem zasahuje poušť, nachází se tu pískové duny, solné pláně, ale také kaňony a hory. V parku se nachází především jeden z nejnižších bodů světa, a to přímo v Údolí smrti, asi 86 metrů pod hladinou moře.

NP Grand Canyon

Národní park Grand Canyon je jezdním z nejznámějších a nejnavštěvovanějších na světě. Grand Canyon se rozkládá na severozápadě státu Arizona. Symbolem je jednoznačně údolí Grand Canyon na řece Colorado. Stáří kaňonu se odhaduje na 5 - 6 milionů let. Národní park byl vyhlášen v roce 1919 a o 60 let později byl zapsán na seznam UNESCO památek

Horseshoe Bend

Vyhlídka Horseshoe Bend leží nedaleko městečka Paige v Arizoně. Jedná se o meandr ve tvaru koňské podkovy na řece Colorado. Vyhlídka leží v blízkosti přehrady Glen Canyon a jezera Lake Powell v nadmořské výšce 1300 m.n.m. K Hosheshoe Bend se dá dojít asi tříkilometrovou cestou. Skalní zdi vyhlídky jsou tvořeny nerosty jako například platina, hematit nebo granát.

NP Zion

Národní park Zion leží na jihozápadě Utahu. V parku se nachází kaňon Zion s kolmými stěnami pískovcových útesů Navajo s barvou přecházející od ohnivě rudé po oslnivě bílou. Nejvyšší bod parku se tyčí ve výšce 2660 m.n.m. Díky tomu, že se park nachází v několi zónách, žije zde velmi rozmanitá škála zvířat a rostlin. Kromě kaňonů jsou součástí parku hory, velké kopce, stolové hory, oblouky, monolity, řeky atd. Park byl vyhlášen v roce 1919.

Las Vegas

Nejlidnatějším městěm státu Nevada je Las Vegas. Toto město leží na jihu Nevady v kotlině Mohavské pouště a ze všech stran je obklopen horami. Město bylo založeno poměrně pozdě, v roce 1905.  O Las Vega se říká, že je to město zábavy a hazardu. Nachází se zde velké hotelové komplexy s casiny. Jedním z nejslavnějších je Golden Nugget. Dále je Las Vegas známé svatebními kaplemi, kde se většinou berou lidé v opojném stavu. Kromě zábavného průmyslu se zde nachází i některé kulturní instituce jako muzea, galerie, výstaviště atd. Nejznamější je asi Muzeum neonu, kde se nachází historické cedule a neony. 

El Capitan

V Yosemitském národním parku se nachází skalní formace s názvem El Capitán. Tato horolezecká stěna z žuly je vysoká 900 metrů a její vrchol se nachází ve výšce 2308 m.n.m. Horolezci většinou na vrchol lezou, avšak pro klasické turisty je zde stezka podél Yosemitských vodopádů. Kromě klasického horolezení a rychlostního horolezení je zde oblíbnou aktivitou provozovatelů BASE jumpingu, což je seskok z útesu či pevného bodu. 

Napa

Údolí Napa leží na západě Kalifornice. Celé údolí bylo objeveno v roce 1823 a poprvé osídleno ve 30. letech 19. století. V tu dobu zde žilo asi 6 kmenů, které hovořily 6 různými nářečími a často mezi sebou bojovaly. V roce 1850 se stala oblast oficiálním okresem. Dříve zde byly pěstované různé druhy plodin, ale dne je Napa světově známou vinařskou oblastí, které se dnes rovnají i těm nejslavnějším francouzským vinicím a první vinice zde byla založena již v roce 1859. 

Times Square

Times Square je hlavní křižovatka na Manhattanu v New Yorku. Je celá vyzdobena barevnými neony a billboardy. Je to asi nejslavnější a nejrušnější "ulice" na světě. Ročně ji navštíví necelých 140 milionů lidí. Do roku 1904 nesla název Longacre Square a byla přejmenována po deníku New York Times, který měl své hlavní sídlo právě zde. Time Square je také znám každoročními bujarými Silvestrovskými oslavami.

Liberty Island

Liberty island je newyorská památka, národní památka a historické místo, ležící v zálivu Upper New York. Ostrov je součástí Manhattanu. Dříve se tomuto místu říkalo Bedloe's island, dokud nebylo přejmenováno v roce 1956 Kongresem. Na ostrově se především nachází nejznámější symbol New Yorku socha Svobody. 

Podobné zájezdy

Rychlý dotaz

Alvarez s.r.o. 2017
designed by Humlnet Creative