Perly Indického oceánu

Náročnost 4 Cestovatelské zájezdy
 • 16 dnů
 • od 71 990 Kč
 • Individuální
 • skupina 7 – 16 osob
22.10. - 6.11.2022
2mau22
74 990 Kč Rezervace Přihláška
4.3. - 19.3.2023
1mau23
74 990 Kč 71 990 Kč se slevou First minute Rezervace Přihláška

shrnutí

 • Činná sopka Piton de la Fournaise (2632 m)
 • Nádherné přírodní scenérie v okolí městeček Cilaos a Salazie
 • Neuvěřitelně pestrá směsice národů
 • Koupání v Indickém oceánu
Mapa trasy zájezdu Perly Indického oceánu

program zájezdu

1. - 2. den
letecký přesun do hlavního města Réunionu St. Denis (kreolská architektura, pobřežní promenáda s kanóny), přejezd do kaldery Salazie

3. - 4. den
Hell-Bourg (staré lázně) uprostřed kaldery Salazie, výlety a treky na vyhlídky v okolí (Col des Boeufs, Grand Ilet), trek na vyhlídku Bélouve a dále přes les s prastarými tamarindy k vodopádu Trou de Fer, nebo možnost canyoningu v Trou Blanc

5. den
zastávka v St. Rose (kostel mezi lávovými jazyky), východní část ostrova s vyústěním lávových polí do moře, plantáže vanilky, „divoký jih“ (ostré čedičové útesy a pandánové háje), pláně středu ostrova, návštěva interaktivního muzea vulkanologie Maison du Vulcan v Bourg Murat

6. den
turistika měsíční krajinou sopečného popela a lávových proudů v obrovském vulkanickém komplexu Piton de la Fournaise (2632 m), městečko St. Pierre (pitoreskní hřbitov, mešita, čínský chrám, radnice, marina)

7. - 8. den
nezapomenutelná cesta po klikaté horské silnici do městečka Cilaos (vodopády Bras Rouge, vinice se sklípky a možností degustace místních těžkých vín), treking pod vyhaslým vulkánem Piton des Neiges (3069 m, nejvyšší hora ostrova obklopená třemi kalderami), trek do sedla Col du Taibit s úchvatným výhledem do nedostupné kaldery Mafate a procházka na vyhlídku Roche Merveilluese

9. - 10. den
odjezd do letoviska St. Gilles (koupání na pláži L'Ermitage, možnost šnorchlování, návštěvy botanické zahrady, nebo mořského akvária), odlet na ostrov Mauricius

11. - 13. den
čajovníkové plantáže a továrna na výrobu čaje v Bois Cheri, krokodýlí farma La Vanille, přístav Mahébourg (Námořní muzeum, starý přístav), koupání, šnorchlování a odpočinek na bělostných plážích nejkrásnějšího ostrova Indického oceánu, vila Eureka s muzeem kreolské kultury, metropole Port Louis (Muzeum známek s proslulým Modrým Mauriciem a Přírodovědné muzeum vyhynulého ptáka „blbouna nejapného“, zvaného Dodo, rázovité tržiště), botanická zahrada Pamplemousses (palmové a ebenové aleje, staleté baobaby),

14. - 16. den
celodenní výlet člunem podél východního pobřeží do zátoky Blue Bay a na ostrůvek Ile aux Cerfs  (kaskády vodopádů padající rovnou do moře, možnost koupání a grilování), střed ostrova - město Curepipe (prohlídka dílny na modely historických lodí, autobusové nádr. Jana Palacha), hinduistické poutní místo u jezera Grand Bassin s 33 m vysokou sochou boha Shivi, národní park Black River Gorges, hříčka přírody Sedm barev země (sedmibarevné vrstvy hlíny) v Chamarel, továrna na výrobu pravého rumu, scénická cesta po jihozápadním pobřeží kolem historického skaliska Le Morne UNESCO, odpočinkový den, návrat do ČR                                                                    

Cena zahrnuje: zpáteční letenku na Mauricius včetně všech poplatků, zpáteční přelet na Réunion, místní dopravu, jednodenní výlet na lodi s občerstvením, ubytování a služby průvodce.
Ubytování: 8x horská chata / pronajatý dům / penzion (dvou i vícelůžkové pokoje), 5x apartmán s kuchyňkou na Mauriciu (dvoulůžkové pokoje).
Doprava: pronajatý mikrobus, loď.
Stravování: individuální za pomoci průvodce.

Služby za příplatek: 5x jednolůžkový pokoj 7000 Kč, Pojištění léčebných výloh+COVID 704 Kč, Pojištění Prémium STORNO+COVID 1344 Kč.

Cena nezahrnuje: vstupné cca 80 EUR.

Poznámka: Zájezd pouze pro plně očkované klienty s 3. dávkou (booster) s platností 9 měsíců + PCR test (72h) / antigenní test (48h) před odletem. Další PCR test po příletu na Mauricius.

Organizátorem zájezdu je CK Alvarez.

Ke službám na zájezdu se vztahují Všeobecné informace.

galerie

mapa

Legenda

 • Pozemní doprava
 • Lodní doprava
 • Letecká doprava

hodnocení

Václav Balek (2018)

Hodnocení zájezdu:

Velice dobré organizačně.V možném čase jsme procestovali a viděli nejspíš maximum.Vyšlo i počasí,prostě moc fajn.Určitě se s CK Alvarez zase někam vypravíme.

Hodnocení práce průvodce:

Profesionál a velice vstřícný a přáteský člověk.Má destinaci výborně zmapovanou.Byl vždy na daný den perfektně připravený a vše probíhalo bez problémů.Bezva!

zobrazit další hodnocení

podrobné pokyny k zájezdu

Můžete si stáhnout nebo vytisknout podrobné pokyny v PDF.

odkazy

Na cestě po Mauriciu

Na cestě po Mauriciu - ČT1, 2008

Na cestě po Réunionu

Na cestě po Réunionu - ČT1, 2009

Perly Indického oceánu 1

Článek na cestovatelském blogu CK Alvarez od průvodce Michala Čepka ze zájezdu Perly Indického oceánu, 2014

Perly Indického oceánu 2

Druhá část blogu ze zájezdu Perly Indického oceánu od Michala Čepka, 2014

Perly Indického oceánu 3

Třetí část blogu ze zájezdu Perly Indického oceánu od Michala Čepka, 2014

Objektiv Réunion

Objektiv Réunion - ČT1, 2016

Objektiv Mauricius: ráj na zemi

Objektiv Mauricius: ráj na zemi - ČT1, 2016

Zázrak, nebo náhoda? Kostel, který obtekla láva, vzbuzuje emoce dodnes

Článe o francouzském Réunionu a sopka Piton de la Fournaise, novinky.cz, 2017

Za největší francouzskou exotikou na úchvatný Réunion

Článek o francouzském ostrově Réunionu, novinky.cz, Taťána Marenčíková, 2017

encyklopedie

St. Denis

Hlavní město ostrova Réunion je Saint-Denis, kde se nachází pozůstatky kreolské kultury. Toto město je nejlidnatější zaoceánskou francouzskou komunou a přímo ve městě žije cca 130 tisíc lidí. Město bylo založeno v roce 1669 osadníkem Étiennem Regnaultem, který se zde později stal guvernérem a hlavním městem bylo vyhlášeno v roce 1738. Uprostřed města se nachází Sloup vítězství. Ve městě se nachází Státní zahrady či Muzeum Léona Dierxe.

Cilaos

Cilaos je město a francouzská komuna na ostrově Réunion v Indickém oceánu. Nachází se uprostřed ostrova v kaldeře v nadmořské výšce 1214 m.n.m. a žije zde kolem 6 tisíc lidí. Význam slova Cilaos je místo, které nikdy nikdo neopustí. Velmi významné je zde vyšívání. 

Piton des Neiges

Piton des Neiges, nebo také v překladu Zasněžený vrchol je nejvyšší hora ostrova Réunion. Tyčí se ve výšce 3069 m.n.m. Tento vulkán vyvstanul z moře asi před 2 miliony lety, ale již 20 tisíc let je neaktivní. I přes svůj název však na vrchol téměř vůbec nedopadává sníh.

St. Pierre

Městečko Saint-Pierre leží na jihu ostrova Réunion. Žije zde asi 80 tisíc obyvatel. Ve městě se nachází například pitoreskní hřbitov, čínský chrám či radnice. 

Port Louis

Hlavní město ostrova Mauricius je Port Louis. To leží na severovýchodě ostrova. Je to nejlidnatější, ekonomicky nejstabilnější město oblasti a žije zde asi 150 tisíc lidí. Již v roce 1683 bylo toto město využíváno jako přístav a od roku 1735 se stalo administrativním centrem Mauriciu. Nachází se zde čínská čtvrť, jehož dominantou je pagoda, dále je pak vládní budova z roku 1738 či botanické zahrady Východoindické společnosti.

Pamplemousses

Nedaleko města Port Louis na ostrově Mauricius se nachází botanické zahrady Pamplemousses, což jsou nejstarší botanické zahrady na jižnípolokouli. Jsou význačné dlouhými řadami vodních leknínů. Zahrady byly vytvořené v roce 1770. Říkalo se jim také "zahrady potěšení" či "královské zahrady". 

Chamarel

Vesnička Chamarel se nachází na jihozápadě ostrova Mauricius. Dnes je především známá díky tomu, že nabízí scénický výhled na okolní přírodní krásy. V okolí se především proslavilo pěstování kávy. Ve měste se nachází kostel sv. Anny, který byl vybudován v roce 1876 a je to cílem poutí Nanebvzetí Panny Marie (15. srpna), behěm něhož vesnice hostí přidružený veltrh. V okolí se také nachází NP Black River Gorges. Ve vesničce nežije necelých 800 lidí,

Le Morne

Celým názvem je to Le Morne Brabant a jedná se o poloostrov na jihozápadním cípu ostrova Mauricius v Indickém oceánu. Ve výšce 556 m.n.m. se tyčí čedičový monolit. V okolí je mnoho jeskyní a lagun, a proto je to oblíbená turistická destinace. Poloostrov byl v 19. století znám především jako úkryt otrokářských uprchlíků. Toto místo je od roku 2008 zapsáno jako památka UNESCO. 

Mauricius

Ostrov Mauricius leží na východ od Madagaskaru a severovýchodně od ostrova Réunion v Indickém oceánu.Hlavní město se nazývá Port Louis a úředními jazyk jsou angličtina, francoužština a kreolština. Na ostrově žije cca 1.3 milionů obyvatel. Tento ostrov byl v minulosti osidlován Araby a Portugalci, v 17. století se stal nizozemskou kolonií a v 18. století se jako opuštěný ostrov stal francouzskou kolonií. Na začátku 19. století se stal britskou koloníí a v roce 1968 získal svou nezávislost. V okolí ostrova se nachází především písečné pláže a laguny.

Réunion

Ostrov Réunion leží v Indikém oceánu jihozápadně od ostrova Mauricius a východně od Madagaskaru. Na ostrově žije asi 850 tisíc lidí a je to francouzský zámořský departement, proto i oficiálním jazykem je francoužština. Je to dokonce speciální teritorium Evropské unie. První evropské objevy na tomto ostrově podnikly Portugalci na začátku 16. století. Francouzská kolonizace začala v roce 1665. Celý ostrov je 65 kilometrů dlouhý a 45 kilometrů široký. Nejvyšší vrchol se nazývá Piton des Neiges a měří 3071 m.n.m.

Podobné zájezdy

Rychlý dotaz

Alvarez s.r.o. 2017
designed by Humlnet Creative