Příroda a hory Nového Zélandu

Náročnost 3 Cestovatelské zájezdy
  • 23 dnů
  • od 117 590 Kč
  • Individuální
  • skupina 7 – 11 osob
24.1. - 15.2.2023
1zel23
99 990 Kč uzavřeno
4.11. - 26.11.2023
2zel23
119 990 Kč uzavřeno
27.1. - 18.2.2024
1zel24
119 990 Kč 117 590 Kč se slevou First minute Rezervace Přihláška

shrnutí

  • Národní parky a přírodní rezervace Nového Zélandu
  • Blízká setkání s tisíce let starou kulturou Maorů
  • Vodopády, gejzíry a termální prameny v sopečné oblasti Rotorua
  • Jeskyně se svítícími červy
Mapa trasy zájezdu Příroda a hory Nového Zélandu

program zájezdu

1. - 3. den
letecký přesun do Aucklandu, cesta na subtropický Northland

4. den
památník Parahaki War Memorial, vodopád Whangarei, Glow-worm Caves (jeskyně se svítícími červy), přejezd do oblasti Bay of Islands (úchvatné pobřežní scenérie), místo podepsání legendární smlouvy Waitangi, vystoupení maorské taneční skupiny

5. den
vycházka mezi největšími stromy jižní polokoule kauri (damaroň australská) ve Waipoua Kauri Forest („Bůh lesa“, 55 m), Matakohe - Kauri muzeum

6. den
zastávka ve vesnici Puhoi založené Čechy, největší město Auckland (rozložené mezi 60 krátery, Queen Street, vyhlídková věž Sky Tower, akvárium se žraloky, rejnoky a tučňáky), výstup na sopku Mt. Eden (196 m)

7. den
pralesy se stromovými kapradinami na poloostrově Coromandel, termální prameny na Hot Water Beach, pobřeží s krásnými plážemi Cathedral Cove

8. den
vulkanická oblast Rotorua, maorská osada Ohinemutu s kostelíkem na břehu jezera, termální rezervace Whakarewarewa (maorská vesnice se sněmovním domem, hřbitov) nebo Te Puia s gejzírem Pohutu, túra oblastí gejzírů a barevných horkých jezer Waiotapu, vodopády Huka, jízda kolem kráterového jezera Taupo

9. den
trek v oblasti sopek, jezer a pouští v národním parku Tongariro UNESCO, přechod Tongariro Crossing Track (Mangatepopo Hut - Mangatepopo Saddle - Red Crater - Emerald Lakes - Ketatahi Hut)

10. den
prohlídka hlavního města Wellington (Národní muzeum, parlamentní budovy, botanická zahrada, výlet lanovkou)

11. den
trajektem přes Cookovu úžinu na jižní ostrov, fjordy Marlborough Sounds, městečko Nelson (kostel, botanická zahrada)

12. den
průjezd divokým kaňonem Buller, nejdelší visutý most Swing Bridge, útesy, maják a tulení kolonie na Cape Foulwind, národní park Paparoa (skalní stěny ve tvaru palačinek)

13. den
maorská řemeslná vesnice Hokitika, cesta podél pobřeží pod úpatím Jižních Alp, zastávka u jezera Mapourika, národní park Westland s ledovcem Franz Josef, turistika v okolí jezera Matheson

14. den
krátká túra k ledovci Fox, vyhlídka na Bruce Bay, vodopád Fantail Creek, průsmyk Haast (563 m), vyhlídková silnice mezi jezery Wanaka a Hawea, městečko Wanaka s nádherným výhledem přes jezero na Mt. Aspiring (3027 m)

15. den
zlatokopecké městečko Arrowtown, Kawarau Bridge -  bungee jumping, Arthur’s Point - možnost vyjížďky jet-boatem (tryskový člun) po řece Shotover do kaňonu Skippers, pokračování v cestě kolem jezera Wakatipu do Glenorchy (místo natáčení Pána prstenů)

16. den
jedno z nejkrásnějších měst NZ Queenstown (vyhlídka Bob’s Peak - 446 m), vyjížďka historickým parníkem Earnslaw po jezeře Wakatipu, nebo procházka po okolí, Te Anau - vycházka po břehu jezera nebo Te Anau Glow Worm Caves Cruise

17. den
cesta po Milford Road ke fjordu Milford Sound (plavba lodí mezi skalami a vodopády), monumentální Mitre Peak (1692 m), tulení kolonie, podvodní observatoř, Bowen Falls, zastávka u Homer Tunel a jezera Mirror Lakes

18. den
jízda divokým pobřežím Catlins, nejjižnější místo NZ Slope Point, záliv Curio Bay se zbytky zkamenělého lesa, vodopády Purakaunui, kolonie tučňáků žlutookých na pobřeží Nugget Point

19. den
město Dunedin (náměstí Octagon,  katedrála sv. Pavla, nádražní budova s mozaikou, univerzita, nejpříkřejší silnice světa Baldwin St.), poloostrov Otago - zahrada Glenfalloch, kolonie albatrosů u Taiaroa Head, tajemné kulovité balvany Moeraki Boulders na pobřeží

20. den
cesta kolem jezera Pukaki do národního parku Mt. Cook, túra k jezeru Hooker pod nejvyšší horu Mt. Cook (3764 m), Tasmánský ledovec a jezero Tekapo

21. den
přejezd do Christchurch (anglikánská architektura poškozená zemětřesením v roce 2011, Muzeum Antarktidy) 

22. - 23. den
návrat do ČR                                                                                                                            

Cena zahrnuje: letenku do Aucklandu a zpět z Christchurch včetně všech poplatků, místní dopravu, ubytování a služby průvodce.
Ubytování: 19x chatky a apartmány (cca 10x čtyřlůžkové pokoje, 9x dvoulůžkové pokoje, občas s příslušenstvím).
Doprava: minibus, trajekt mezi ostrovy.
Stravování: individuální, během cesty zastávky v restauracích rychlého občerstvení a v supermarketech, v místech ubytování jsou často k dispozici grily.

Služby za příplatek: 10x dvoulůžkový pokoj (cena za osobu) 11000 Kč, registrace eTA + turistický poplatek 1200 Kč, Pojištění léčebných výloh+COVID 1196 Kč, Pojištění Prémium STORNO+COVID 2714 Kč.

Cena nezahrnuje: vyhlídkový let helikoptérou z Foxu pod Mt. Cook cca 300 NZD, vstupné cca 450 USD.

Poznámka: V současné chvíli je vstup bez omezení. Pro zájemce zajišťujeme pobyt na NZ bez průvodce (self drive holiday). Více informací žádejte v CK Alvarez.

Zájezd spolupořádáme s partnerskou CK Karavela.

Ke službám na zájezdu se vztahují Všeobecné informace.

galerie

mapa

Legenda

podrobné pokyny k zájezdu

Můžete si stáhnout nebo vytisknout podrobné pokyny v PDF.

odkazy

Blog Nový Zéland

Článek na našem cestovatelského blogu od Markéty Doležalové, 2014

NP Tongariro

Článek o NP Tongariro na Novém Zélandu

Objektiv: Nový Zéland

Souhrn videí pořadu Objektiv o Novém Zélandu, www.ceskatelevize.cz

Nový Zéland

Rady před tím než vyrazíte na trek na Novém Zélandu

Waipoua Kari Forest

Článek o pobřeží Kauri

Rotorua

Rotorua - město maorské kultury

Na cestě po Wellingtonu

Na cestě po Wellingtonu - ČT2, 2013

TOP 10 na Novém Zélandu

10 nejhezčích míst, které stojí za to navštívit na Novém Zélandu, 2014

encyklopedie

Parahaki War Memorial

Na vrcholu novozélandské hory Parahaki se nachází válečný památník z druhé světová války. Památník byl postaven v roce 1956 jako symbol národní identity a věnován mužům a ženám, kteří se zasloužili o získání svobody ostatních. Mimo jiné památník slouží také jako připomínka 170 místních obětí. 

Waitangi

Waitangi Treaty Grounds je místo, kde byla podepsaná nejslavnější a nejdůležitější novozélandská smlouva Treaty of Waitangi mezi zástupci britské koruny a Maorami. Tato dohoda byla podepsaná v roce 1840 a ve zkratce dává Maorům právo účastnit se důležitých vládních jednání, dále pak Maoři jsou uznáni jako vlastníci země, i přesto, že byl dosazen britský guvernér. Výklad smlouvy Britů a Maorů se liší, navíc jednotlivá ustanovení byla až do 70. let 20. století neustále porušována a práva Maorů potlačována. 

Auckland

Největším a nejlidnatějším městem Nového Zélandu je Auckland, ležící na Severním ostrově. V posledních letech si Auckland vede velmi dobře v anketách o životní úrovni měst, kde ve světových žebříčcích zaujímá vždy přední místa. Ve městě se každoročně pořádá několik festivalů, nachází se zde nespočet památek a atrakcí jako například budova divadla The Civic nebo Katedrála sv.Patrika. Symbolem města je most Auckland Harbour Bridge.  

Waipoua Kauri Forest

Deštný les Waipoua zachovává posvátné stromy kauri a leží nahoře na Severním ostrově. Především se zde nachází dva nejstarší kauri stromy Tane Mahuta and Te Matua Ngahare. V roce 1952 byl les vyhlášen přírodní rezervací. Český název stromů je damaroň, ale využívá se spíš jeho originální pojmenování. Právě v tomto lese roste 3/4 stromů kauri celého Zélandu. Damaroň patří mezi borovicotvaré jehličnany, přestože na něm rostou zelené listy.

Tongariro

Národní park Tongariro je nejstarší národní park na Novém Zélandu, vyhlášený roku 1887. Park je spojený s několika vulkány. Především se zde nachází jedny z nejčinějších sopek na světě Ngauruhoe a Ruapehu. Park je pojmenován podle stratovulkánu Tongariro a v roce 1993 byl zapsán na seznam UNESCO. V parku se mimo jiné nachází také několik posvátných maorských míst.

Wellington

Wellington je hlavní město Nového Zélandu. Město leží na jižním cípu Severního ostrova a žije v něm přibližn 400 tisíc lidí. Uprostřed města se tyčí 196 metrů vysoký vrchol Mount Victoria. Známé jsou například botanické zahrady, budova Ústavního soudu, budova Parlamentu, místní lanovka či wellingtonský přístav Port Nicholas.

Arthur's Point

Je to předměstí města Queenstown, které leží na Jižním ostrově Nového Zélandu. Předměstí je pojmenované po Thomasi Arthurovi, který objevil zlato na řece Shotover. Charakteristické jsou i motorové lodě, které projíždí pod mostem Edith Cavellové na této řece. Edith Cavellová byla britská zdravotní sestřička, která pomohla utéct několika vojákům v Němci okupované Belgii během 1. světové války.  

Queenstown

Na jihozápadě novozélandského Jižního ostrova leží město Queenstown, které bylo vybudováno v zátoce na jezeře Wakatipu obklopené nejrůznějšími pohořími. Město je proslulé tím, že se v něm dají provozovat nejrůznější aktivity. Především je to centrum zimních a extrémních sportů jako snowboarding, sky diving, paraglyding apod. V okolí města se natáčela triologie Pána prstenů. 

Mt. Cook

Mount Cook, nebo také maorsky Aoraki je nejvyšší horou Nového Zélandu. Vrchol dosahuje až 3724 m.n.m. Aoraki leží ve střední části Jižního ostrova a je součástí stejnojmenného národního parku. Vrchol je obklopen Hookerovým a Tasmánským ledovcem. Mount Cook je oblíbeným cílem horolezců.

Wakatipu

Jezero Wakatipu leží na Jižním ostrově Nového Zélandu. Je to nejdělší a třetí největší jezero na Zélandu. Wakatipu je 80 kilometrů dlouhý a 380 metrů hluboký. Je obklopen několika pohořími a leží u něho město Queenstown. V maorském nářečí se dá název Wakatipu přeložit jako rostoucí zátoka či posvátná zátoka, záleží na původu dialektu.

Franz Josef

Ledovec Franze Josefa leží na Jižním ostrově na Novém Zélandu. Nachází se v Národním parku Westland Tai Poutini a je 12 kilometrů dlouhý a je jednou z největších turistických atrakcí na západním pobřeží. Denně ho navštíví přibližně 250 tisíc lidí. Ledovec zaznamenal největší vzrůst v období Malé doby ledové. 

Podobné zájezdy

Rychlý dotaz

Alvarez s.r.o. 2017
designed by Humlnet Creative