Velká cesta Austrálií

Náročnost 2 Cestovatelské zájezdy
 • 25 dnů
 • od 117 110 Kč
 • Individuální
 • skupina 6 – 11 osob
21.2. - 17.3.2021
1aus21
121 990 Kč uzavřeno
14.10. - 7.11.2021
2aus21
121 990 Kč 117 110 Kč se slevou First minute Rezervace Přihláška

shrnutí

 • Nejznámější skála na světě Ayers Rock
 • Výstup na nejvyšší horu Mt. Kosciuszko (2228 m)
 • Koupání u Velkého bariérového útesu
 • Metropole Sydney, Melbourne a Cairns

program zájezdu

Mapa trasy zájezdu Velká cesta Austrálií

1. - 3. den
letecký přesun do Melbourne (historický trh Queen Victoria Market, Federation Square, čínská čtvrť)

4. den
národní park Kosciuszko s výskytem vombatů v Snowy Mountains, v případě dobrého počasí možnost výjezdu lanovkou a výstupu na nejvyšší vrchol Austrálie Mount Kosciuszko (2228 m) 

5. den
hlavní město Canberra (starý a nový parlament, protestní aboriginská stanová ambasáda, Národní muzeum a galerie, válečný památník, věž Telstra Tower)

6. den
NP Blue Mountains UNESCO (lanovkou nad kaňonem se skalním útvarem Tři sestry, sestup na dno kolem vodopádu Katoomba Falls, eukalyptové lesy)

7. - 8. den
největší město Sydney (budova Opery UNESCO, most Harbour Bridge, Královská botanická zahrada, centrum města s věží Sydney Tower, možnost návštěvy nejvyhlášenější pláže Bondi Beach, podvečení plavby s výhledem na Operu a City, nebo návštěva  ZOO)

9. den
přelet do Brisbane, pobyt na plážích Zlatého pobřeží, surfařská mekka Byron Bay a nejvýchodnější mys Austrálie NP Cape Byron

10. den
Gondwanské deštné pralesy UNESCO v NP Mount Warning (výstup pralesem na sopečný vrchol Mount Warning s úžasnými výhledy na oceán a sopečné vrcholy v okolních NP Lamington a Border Ranges), možnost koupání v idylické skalní prohlubni s vodopádem, hippies městečko Nimbin, kde se jako by zastavil čas v 60. letech

11. den
návštěva Brisbane (Queen Street Mall, parky), přejezd zpět na pobřeží do přístavního města Hervey Bay

12. den
plavba na největší písečný ostrov světa Fraser Island UNESCO, návštěva NP Great Sandy (jízda terénním vozem, koupání v křišťálově čistém pralesním jezeře Lake McKenzie, jízda po Seventy-Five Mile Beach podél Tichého oceánu, možnost spatřit divoké psy dingo nebo varany)

13. - 14. den
přelet do Cairns - centrum tropického Queenslandu, akvárium, okruh kolem NP Wooroonooran - kraj banánovníkových a čajovníkových plantáží, Cathedral FigTree - jeden z největších a nejstarších stromů místního pralesa, kráterová jezírka s výskytem ptakopyska, vodopády MillaMilla, dle času park Paronela

15. den
fakultativní celodenní výlet lodí k Velkému bariérovému útesu UNESCO - největší žijící organismus na světě, či na Green Island - možnost šnorchlování u korálových útesů a plavání ve vodách Korálového moře nebo odpočinek v Cairns s možností koupání v místní laguně, Night Market s širokým výběrem exotických pokrmů za skvělé ceny

16. den
fakultativní výlet po scénické železnici do Kurandy na Athertonské náhorní plošině a lanovkou zpět nad peřejemi a mohutnými vodopády Barron Falls v NP Barron Gorge, setkání s místními Aboriginci kmene Tjapukai

17. den
Vlhké tropy Queenslandu UNESCO - výlet do tropických deštných pralesů sahajících až na nádherné pláže v NP Daintree, rozsáhlé plantáže cukrové třtiny, možnost výletu lodí po řece Daintree s výskytem krokodýlů, čajovníková plantáž, pláže u mysu Tribulation, po naučné stezce pralesem a mangrovy, výskyt tabonů a kasuárů

18. den
přelet z Cairns k NP Uluru - Kata Tjuta UNESCO (pěší výlety a západ slunce u monolitu rudé hory Ayers Rock a nedalekých Olgas, kulturní středisko aboriginského pouštního kmene Anangu vlastnících zdejší území)

19. den
východ slunce nad posvátným Uluru, pěší výlet Údolím větrů v oblasti Olgas, přejezd do Kings Canyonu, cestou výhled na stolovou horu Mt. Connors 

20. - 21. den
turistika v Kings Canyon v NP Watarrka s nálezy pravěkých fosilií, Garden of Eden, relax u bazénu, západ slunce u monolitu rudé hory Uluru - Ayers Rock, přelet do Melbourne

22. den
výlet na jih k Indickému oceánu na úžasnou pobřežní vyhlídkovou silnici Great Ocean Road s rozeklanými útesy a rozbouřeným mořem, zastávka v přímořském městečku Lorne a u historického majáku Split Point, přes NP Otway s unikátními jihoaustralskými pralesy s hojným výskytem koaly do NP Port Campbell s gigantickými erozními monolity Dvanáct apoštolů, přejezd do NP Grampians

23. den
NP Grampians (nejzápadnější výspa Velkého předělového pohoří, nespoutané skalnaté scenérie s vodopády a horskými jezery), živoucí skanzen Sovereign Hill u města Ballarat, který zobrazuje Austrálii v době zlaté horečky v 19. stol., návrat do Melbourne

24. - 25. den
dopoledné individuální program, návrat do ČR                                                      

Cena zahrnuje: zpáteční letenku do Melbourne včetně všech poplatků, přelety Sydney - Brisbane - Cairns - Alice Springs, Uluru - Melbourne, místní dopravu, ubytování a služby průvodce.
Ubytování: 23x hotel, motel, hostel, bungalov (čtyřlůžkové pokoje, většinou s příslušenstvím).
Doprava: pronajatý minibus, terénní auto na Fraserově ostrově vč. PHM.
Stravování: individuální, během cesty zastávky v restauracích rychlého občerstvení a v supermarketech.

Služby za příplatek: 23x dvoulůžkový pokoj (cena za osobu) 16000 Kč, Australské vízum 500 Kč, Pojištění léčebných výloh 323 Kč, Pojištění STORNO 1555 Kč, Pojištění STORNO+ 1945 Kč.

Cena nezahrnuje: vstupné a fakultativní akce cca 650 USD.

Poznámka: zájezd lze v podzimním termínu spojit se zájezdem na Nový Zéland. Více informací v CK Alvarez.

Zájezd spolupořádáme s partnerskou CK Karavela.

Ke službám na zájezdu se vztahují Všeobecné informace.

galerie

mapa

Legenda

 • Pozemní doprava
 • Letecká doprava
 • Lodní doprava

podrobné pokyny k zájezdu

Můžete si stáhnout nebo vytisknout podrobné pokyny v PDF.

odkazy

Cestománie Austrálie

Cestománie Austrálie - ČT1, 2004

Na cestě po jižní Austrálii

Na cestě po jižní Austrálii - ČT2, 2012

Na cestě po Viktorii

Na cestě po Viktorii - ČT2, 2012

Mount Kosciuszko

Informace o nejvyšší hoře Austrálie, 2015

Canberra

Článek o australském hlavním městě Canberra, 2014

Na cestě po Sydney

Na cestě po Sydney - ČT2, 2008

Na cestě po Queenslandu

Na cestě po Queenslandu - ČT2, 2010

Brisbane

Představení a základní praktické informace o městě Brisbane a cestování v něm

Fraser Island

Informace o písečném ostrově Fraser Island, hedvabnastezka, 2006

Velký bariérový útes

Článek o jednom z největších světových unikátů Velkém bariérovém útesu

Ayers rock

Článek o australském symbolu monolitu Uluru, 2012

Národní parky Austrálie

Článek o národních parcích Austrálie, 2013

encyklopedie

NP Kosciuszko

Australský národní park Kosciuszko dostal svůj název podle nejvyšší hory Austrálie Mt. Kosciuszko (2228 m.n.m.), která se nachází právě na území parku. Park vznikl již v roce 1906, nicméně vyhlášen národním parkem byla ž v roce 1967. Ve vyšších nadmořských výškách panuje alpinské klima. Typickým obvyvatelem parku je parapucha corroboree, což je ohrožený druh žáby. Dále můžete nalézt v parku vakoplcha trpasličího či vakomyš hlučnou, nebo také divoké koně.

Mt. Kosciuszko

Nejvyšším vrchol Austrálie je Mount Kosciuszko (2228 m.n.m.), který se tyčí v Národním parku Kosciuszko. Horu pojmenoval polský cestovatel v roce 1840 po polským hrdinovi generálu Kosciuzskovi, protože mu připomínala Kosciuszkovou mohylou v Krakově. Dříve se název psal anglicky Mount Kosciusko, ale v roce 1997 se začal používat správný název Kosciuszko.

Canberra

Mnoho lidí se mylně domnívá, že australské hlavní město je Sydney, nicméně pravdou je, že hlavním městem již od roku 1908 je Canberra, která se nachází u jihovýchodního pobřeží Austrálie. Ve městě žije necelých 400 tisíc lidí. Nad Canberrou se tyčí ve vyšce 843 m.n.m. vrchol Mount Ainslie. Výstavba města byla ovlivněna směrem stavění zahrad, a tak je město plné zeleně. Městem teče řeka Molonglo, která zformovala uprostřed města jezero Burleyho Griffina, pojmenované po architektovi města.

NP Blue Mountains

Národní park Blue Mountains leží v Austrálii, asi 80 kilometrů na západ od Sydney. I přesto, že v názvu figurují hory, povrch je defacto zvednutá plošina. Nejvyšším vrcholem je Mount Werong (1215 m.n.m.). NP byl v roce 2000 připsán jakožto součást celku Greater Blue Mountains Area na seznam UNESCO. Park je jedním z turisticky nejoblíbenějších a navštěvníci zde lezou po skalách, po horách či slaňují po různých vodních tocích.

Sydney

Sydney je australské město ležící na východním pobřeží a je to největší a nejlidnatější město celého kontinentu. Sydney začalo vznikat od roku 1788. Pobřeží a okolí města je členité, nachází se tam spoustu národních parků ale i zátok a vodních toků. Dominantou Sydney je úchvatná budova Opery, ale kromě toho se ve městě nachází i most Harbour Bridge, Královská botanická zahrada či nedaleko je oblíbená pláž Bondi.

Gondwanské deštné pralesy

Gondwanské deštne pralesy je nejrozšířenější oblast výskytu subtropických deštných lesů na světě. Dohromady všechny tvoří památku UNESCO, ačkoliv jsou rozprostřeny na několik místech. Tyto pralesy můžete nalézt v oblasti od Brisbane až po Newcastle. Svůj název získaly díky tomu, že stejný typ porostu, který je v této oblasti se nacházel i v období existence prakontinentu Gondwany. 

NP Mount Warning

Národní park Mount Warning, který je dnes znám pod názvem Wollumbinský národní park, leží na východním pobřeží Austrálie. V parku se nachází vrchol Mount Warning (1159 m.n.m.) a žijí zde tisíce druhů ohrožených ptáků. V oblasti žijí potomci australských aboriginců, tzv. bundžalungové.

Fraser Island

Fraser Island je největší písečný ostrov světa, který se nachází asi 200 kilometrů severně od Brisbane. Toto místo bylo v roce 1992 zapsáno na seznam kulturního dědictví UNESCO. Na ostrově se nachází deštné lesy, eukalyptové a mangrovníkové lesy či písečné duny. Ostrov je obydlený a žije zde kolem 200 lidí. Na ostrově se dřívě hojně vyskytoval pes dingo, dnes jejich počet stále klesá.

Velký korálový útes

Největší žijící organismus na světě, jediné místo, které je vidět z Měsíce, se nazývá Velký bariérový útes, nebo také Velký korálový útes. Je to největší korálový systém na světě a je zapsán na seznam UNESCO. Útes leží v Korálovém moři severně od pevniny. Skládá se z několik ostrovů a ostrůvků a žije zde spoustu živočichů, zejména ryb a paryb. 

NP Uluru - Kata Tjuta

Tento národní park se nachází v centrální Austrálii. Národní park byl vyhlášen v roce 1958 a zapsán na seznam UNESCO v roce 1987. Součástí je tzv. Ayers Rock, červený monolit, který dosahuje výšky 347 m.n.m. Dříve žilo v oblasti až 46 druhů savců, což bylo vymýceno na 21 přežívších. Volně zde můžete vidět například tabona holubího, vakorejska štětkatého, kusa severního a další...

Ayers rock

Ayers rock, nebo také Uluru se nachází v centrální Austrálii jakou součástí Národního parku Uluru - Kata Tjuta. Je to jeden asi nejobjemnější monolit na světě. Tento kolos z červeného pískovce téměř 600 milionů let starý. Nad okolní krajinou se tyčí ve výšce 347 metrů nad mořem. Pro místní aborigince má kulturní a náboženský význam. 

Melbourne

Melbourne je druhé nejlidnatější město v Austrálie, které bylo postaveno v zátoce Port Phillip na jižním pobřeží. Město bylo objeveno třemi britskými osadníky v roce 1835. Mezi lety 2011 - 2015 bylo Melbourne vyhlášeno jako město s nejkvalitnější úrovní života. Mezi nejnznámější atrakce patří Královská budova pro výstavy, Princeznino divadlo, Národní Viktoriino muzeum, Carltonské zahrady atd.

Podobné zájezdy

Rychlý dotaz

Alvarez s.r.o. 2017
designed by Humlnet Creative