Velká cesta Austrálií

  • 27 dnů
  • od 117 590 Kč
  • Individuální
  • skupina 7 – 8 osob
25.2. - 23.3.2018
1aus18
119 990 Kč uzavřeno
17.10. - 11.11.2018
2aus18
119 990 Kč uzavřeno
24.2. - 22.3.2019
1aus19
119 990 Kč 117 590 Kč se slevou First minute Rezervovat

shrnutí

  • Nejznámější skála na světě Ayers Rock
  • Výstup na nejvyšší horu Mt. Kosciuszko (2228 m)
  • Koupání u Velkého bariérového útesu
  • Metropole Sydney, Melbourne a Cairns

program zájezdu

1. - 3. den
letecký přesun do Melbourne (historický trh Queen Victoria Market, Federation Square, čínská čtvrť)

4. den
národní park Kosciuszko s výskytem vombatů v Snowy Mountains, v případě dobrého počasí možnost výjezdu lanovkou a výstupu na nejvyšší vrchol Austrálie Mount Kosciuszko (2228 m) 

5. den
hlavní město Canberra (starý a nový parlament, protestní aboriginská stanová ambasáda, Národní muzeum a galerie, válečný památník, věž Telstra Tower)

6. den
NP Blue Mountains UNESCO (lanovkou nad kaňonem se skalním útvarem Tři sestry, sestup na dno kolem vodopádu Katoomba Falls, eukalyptové lesy)

7. den
největší město Sydney (budova Opery UNESCO, most Harbour Bridge, Královská botanická zahrada, centrum města s věží Sydney Tower, možnost návštěvy nejvyhlášenější pláže Bondi Beach)

8. den
Nelson Bay - možnost fakultativního výletu lodí do mořského NP Port Stephens ve vodách Tasmanova moře, pozorování delfínů, keporkaků a plejtváků (velryby pouze v podzimním termínu), zastávka na pláži Stockton Beach v NP Worimi (32 km dlouhá bariéra z písečných dun dosahujících výšek přes 30 m), pralesy NP Myall Lakes (soustava lagun, písečné duny, výskyt klokanů obrovských a ježury australské)

9. - 10. den
návštěva Billabong Koala Parku, přístav Port Macquarie obklopený eukalyptovými lesy s nejhojnějším výskytem medvídků koala, přesun na sever po silnici Pacific Highway do letoviska Coffs Harbour, surfařská mekka Byron Bay, nejvýchodnější mys Austrálie NP Cape Byron, hippies městečko Nimbin, kde se jako by zastavil čas v 60. letech

11. den
Gondwanské deštné pralesy UNESCO v NP Mount Warning (výstup pralesem na sopečný vrchol Mount Warning s úžasnými výhledy na oceán a sopečné vrcholy v okolních NP Lamington a Border Ranges), večer možnost koupání v idylické skalní prohlubni s vodopádem

12. den
pobyt na plážích Gold Coast, návštěva Brisbane (Queen Street Mall, parky), přejezd zpět na pobřeží do přístavního města Hervey Bay

13. den
plavba na největší písečný ostrov světa Fraser Island UNESCO, návštěva NP Great Sandy (jízda terénním vozem, koupání v křišťálově čistém pralesním jezeře Lake McKenzie, jízda po Seventy-Five Mile Beach podél Tichého oceánu, možnost spatřit divoké psy dingo nebo varany)

14. - 15. den
přejezd k Velkému bariérovému útesu UNESCO - největší žijící organismus na světě, relaxace na pobřeží, nebo fakultativně celodenní plavba po atolech a kolem ostrovů NP Whitsunday Islands s bělostnými písečnými plážemi a jasně tyrkysovým mořem, možnost šnorchlování u korálových útesů a prozkoumávání pobřeží

16. den
přejezd po pobřeží Korálového moře, návštěva největšího města tropického Queenslandu Townsville (obrovské podmořské akvárium ReefHQ s živým korálovým útesem), možnost návštěvy pyramid uprostřed pralesa Paronella

17. den
přejezd do Cairns, výlet po scénické železnici do Kurandy na Athertonské náhorní plošině a lanovkou zpět nad peřejemi a mohutnými vodopády Barron Falls v NP Barron Gorge, setkání s místními Aboriginci kmene Tjapukai

18. den
Vlhké tropy Queenslandu UNESCO - výlet do tropických deštných pralesů sahajících až na nádherné pláže v NP Daintree

19. den
přelet z Cairns do Alice Springs v rudém středu Austrálie (pouštní park zachycující přírodu australského outbacku v malém, návštěva velbloudí farmy a muzea s možností vyjížďky na velbloudech do buše, stanice létajících doktorů a radiová škola)

20. den
přesun do pouštního MacDonnellova pohoří, návštěva NP West MacDonnell (spousta roklí a kaňonů s jezírky ke koupání, soutěska Simpsons Gap se skalními klokany, úzká skalní průrva Standley Chasm nebo impozantní rokle Ormiston Gorge)

21. den
Kings Canyon v NP Watarrka s nálezy pravěkých fosilií

22. den
NP Uluru - Kata Tjuta UNESCO (pěší výlety a západ slunce u monolitu rudé hory Ayers Rock a nedalekých Olgas, kulturní středisko aboriginského pouštního kmene Anangu vlastnících zdejší území)

23. den
východ slunce nad posvátnou Uluru, přelet do Melbourne, výlet na jih k Indickému oceánu na úžasnou pobřežní vyhlídkovou silnici Great Ocean Road s rozeklanými útesy a rozbouřeným mořem, zastávka v přímořském městečku Lorne a u historického majáku Split Point

24. den
přes NP Otway s unikátními jihoaustralskými pralesy s hojným výskytem koaly do NP Port Campbell s gigantickými erozními monolity Dvanáct apoštolů, přejezd do NP Grampians

25. den
NP Grampians (nejzápadnější výspa Velkého předělového pohoří, nespoutané skalnaté scenérie s vodopády a horskými jezery), živoucí skanzen Sovereign Hill u města Ballarat, který zobrazuje Austrálii v době zlaté horečky v 19. stol., odtud závěrečný přejezd do Melbourne

26. - 27. den
návrat do ČR                      

Cena zahrnuje: zpáteční letenku do Melbourne včetně všech poplatků, přelety Cairns - Alice Springs, Uluru - Melbourne, místní dopravu, ubytování, služby průvodce, informační materiály a cestovní pojištění.
Ubytování: 24x hotel, motel, hostel, bungalov (čtyřlůžkové pokoje, většinou s příslušenstvím).
Doprava: forma self-drive, pronajatý mikrobus, terénní auto na Fraserově ostrově vč. PHM, řidiči nejsou po dobu řízení odměňováni.
Stravování: individuální, během cesty zastávky v restauracích rychlého občerstvení a v supermarketech.

Služby za příplatek: dvoulůžkový pokoj 15 000 Kč/os. (při domluvě 4 osob), pojištění STORNO 1 500 Kč, STORNO+ 1 950 Kč.

Cena nezahrnuje: vstupné a fakultativní akce cca 650 USD, australské vízum 500 Kč.

Poznámka: zájezd lze v podzimním termínu spojit se zájezdem na Nový Zéland. Více informací v CK Alavarez.

Zájezd spolupořádáme s partnerskou CK Karavela.

Ke službám na zájezdu se vztahují Všeobecné informace.

galerie

mapa

Legenda

  • Pozemní doprava

podrobné pokyny k zájezdu

Můžete si stáhnout nebo vytisknout podrobné pokyny v PDF.

odkazy

Cestománie Austrálie

Cestománie Austrálie - ČT1, 2004

Na cestě po jižní Austrálii

Na cestě po jižní Austrálii - ČT2, 2012

Na cestě po Viktorii

Na cestě po Viktorii - ČT2, 2012

Mount Kosciuszko

Informace o nejvyšší hoře Austrálie, 2015

Canberra

Článek o australském hlavním městě Canberra, 2014

Na cestě po Sydney

Na cestě po Sydney - ČT2, 2008

Na cestě po Queenslandu

Na cestě po Queenslandu - ČT2, 2010

Brisbane

Představení a základní praktické informace o městě Brisbane a cestování v něm

Fraser Island

Informace o písečném ostrově Fraser Island, hedvabnastezka, 2006

Velký bariérový útes

Článek o jednom z největších světových unikátů Velkém bariérovém útesu

Ayers rock

Článek o australském symbolu monolitu Uluru, 2012

Národní parky Austrálie

Článek o národních parcích Austrálie, 2013

encyklopedie

Ayers rock

Ayers rock, nebo také Uluru se nachází v centrální Austrálii jakou součástí Národního parku Uluru - Kata Tjuta. Je to jeden asi nejobjemnější monolit na světě. Tento kolos z červeného pískovce téměř 600 milionů let starý. Nad okolní krajinou se tyčí ve výšce 347 metrů nad mořem. Pro místní aborigince má kulturní a náboženský význam. 

Canberra

Mnoho lidí se mylně domnívá, že australské hlavní město je Sydney, nicméně pravdou je, že hlavním městem již od roku 1908 je Canberra, která se nachází u jihovýchodního pobřeží Austrálie. Ve městě žije necelých 400 tisíc lidí. Nad Canberrou se tyčí ve vyšce 843 m.n.m. vrchol Mount Ainslie. Výstavba města byla ovlivněna směrem stavění zahrad, a tak je město plné zeleně. Městem teče řeka Molonglo, která zformovala uprostřed města jezero Burleyho Griffina, pojmenované po architektovi města.

Fraser Island

Fraser Island je největší písečný ostrov světa, který se nachází asi 200 kilometrů severně od Brisbane. Toto místo bylo v roce 1992 zapsáno na seznam kulturního dědictví UNESCO. Na ostrově se nachází deštné lesy, eukalyptové a mangrovníkové lesy či písečné duny. Ostrov je obydlený a žije zde kolem 200 lidí. Na ostrově se dřívě hojně vyskytoval pes dingo, dnes jejich počet stále klesá.

Gondwanské deštné pralesy

Gondwanské deštne pralesy je nejrozšířenější oblast výskytu subtropických deštných lesů na světě. Dohromady všechny tvoří památku UNESCO, ačkoliv jsou rozprostřeny na několik místech. Tyto pralesy můžete nalézt v oblasti od Brisbane až po Newcastle. Svůj název získaly díky tomu, že stejný typ porostu, který je v této oblasti se nacházel i v období existence prakontinentu Gondwany. 

Melbourne

Melbourne je druhé nejlidnatější město v Austrálie, které bylo postaveno v zátoce Port Phillip na jižním pobřeží. Město bylo objeveno třemi britskými osadníky v roce 1835. Mezi lety 2011 - 2015 bylo Melbourne vyhlášeno jako město s nejkvalitnější úrovní života. Mezi nejnznámější atrakce patří Královská budova pro výstavy, Princeznino divadlo, Národní Viktoriino muzeum, Carltonské zahrady atd.

Mt. Kosciuszko

Nejvyšším vrchol Austrálie je Mount Kosciuszko (2228 m.n.m.), který se tyčí v Národním parku Kosciuszko. Horu pojmenoval polský cestovatel v roce 1840 po polským hrdinovi generálu Kosciuzskovi, protože mu připomínala Kosciuszkovou mohylou v Krakově. Dříve se název psal anglicky Mount Kosciusko, ale v roce 1997 se začal používat správný název Kosciuszko.

NP Blue Mountains

Národní park Blue Mountains leží v Austrálii, asi 80 kilometrů na západ od Sydney. I přesto, že v názvu figurují hory, povrch je defacto zvednutá plošina. Nejvyšším vrcholem je Mount Werong (1215 m.n.m.). NP byl v roce 2000 připsán jakožto součást celku Greater Blue Mountains Area na seznam UNESCO. Park je jedním z turisticky nejoblíbenějších a navštěvníci zde lezou po skalách, po horách či slaňují po různých vodních tocích.

NP Kosciuszko

Australský národní park Kosciuszko dostal svůj název podle nejvyšší hory Austrálie Mt. Kosciuszko (2228 m.n.m.), která se nachází právě na území parku. Park vznikl již v roce 1906, nicméně vyhlášen národním parkem byla ž v roce 1967. Ve vyšších nadmořských výškách panuje alpinské klima. Typickým obvyvatelem parku je parapucha corroboree, což je ohrožený druh žáby. Dále můžete nalézt v parku vakoplcha trpasličího či vakomyš hlučnou, nebo také divoké koně.

NP Mount Warning

Národní park Mount Warning, který je dnes znám pod názvem Wollumbinský národní park, leží na východním pobřeží Austrálie. V parku se nachází vrchol Mount Warning (1159 m.n.m.) a žijí zde tisíce druhů ohrožených ptáků. V oblasti žijí potomci australských aboriginců, tzv. bundžalungové.

NP Uluru - Kata Tjuta

Tento národní park se nachází v centrální Austrálii. Národní park byl vyhlášen v roce 1958 a zapsán na seznam UNESCO v roce 1987. Součástí je tzv. Ayers Rock, červený monolit, který dosahuje výšky 347 m.n.m. Dříve žilo v oblasti až 46 druhů savců, což bylo vymýceno na 21 přežívších. Volně zde můžete vidět například tabona holubího, vakorejska štětkatého, kusa severního a další...

Sydney

Sydney je australské město ležící na východním pobřeží a je to největší a nejlidnatější město celého kontinentu. Sydney začalo vznikat od roku 1788. Pobřeží a okolí města je členité, nachází se tam spoustu národních parků ale i zátok a vodních toků. Dominantou Sydney je úchvatná budova Opery, ale kromě toho se ve městě nachází i most Harbour Bridge, Královská botanická zahrada či nedaleko je oblíbená pláž Bondi.

Velký korálový útes

Největší žijící organismus na světě, jediné místo, které je vidět z Měsíce, se nazývá Velký bariérový útes, nebo také Velký korálový útes. Je to největší korálový systém na světě a je zapsán na seznam UNESCO. Útes leží v Korálovém moři severně od pevniny. Skládá se z několik ostrovů a ostrůvků a žije zde spoustu živočichů, zejména ryb a paryb. 

Podobné zájezdy

Rychlý dotaz

Alvarez s.r.o. 2017
designed by Humlnet Creative