Formosa - krásný ostrov Tchaj-wan

  • 14 dnů
  • od 47 990 Kč
  • Individuální
  • skupina 7 – 14 osob
9.3. - 22.3.2019
1twn19
49 990 Kč Rezervovat
7.3. - 20.3.2020
1twn20
49 990 Kč 47 990 Kč se slevou First minute Rezervovat

shrnutí

  • Moderní metropole Tchaj-pej
  • Kaňon Taroko z růžového mramoru
  • Historická města Tchaj-nan a Lugang
  • Jezero Slunce a Měsíce uprostřed hor

program zájezdu

1. - 2. den
letecký přesun do Tchaj-pej (budova kanceláře prezidenta, Čankajškův památník, 509 metrů vysoký mrakodrap Taipei 101, představení čínské opery)

3. den
dokončení prohlídky Tchaj-peje (Národní palácové muzeum, Konfuciův chrám, precizně zrestaurovaný chrám Bao'an, výjezd lanovkou na vrch Maokong s výhledy na město, procházka čajovými plantážemi, večer chrám Longšan plný věřících, noční trh)

4. den
geopark Yeliou s bizarními skalními útvary na pobřeží, přesun do Jiaoshi na východním pobřeží, odpočinek ve vyhlášených horkých pramenech

5. den
strmé útesy Qingshui na pobřeží vysoké stovky metrů, soutěska v národním parku Taroko se skalami z růžového mramoru (Vlaštovčí jeskyně, působivý dvojitý vodopád Baiyang), nocleh v Hualienu, dle času vystoupení domorodců kmene Amis

6. den
přesun vlakem po východním pobřeží a přes hory do města Kao-siung (378 m vysoký mrakodrap 85 Sky Tower, Lotusové jezero s pagodami Tygra a Draka, ostrov Cijin s množstvím restaurací nabízejících rozmanité druhy ryb a mořských plodů)

7. den
největší buddhistický klášterní komplex Foguangšan, přesun do Tchaj-nanu, večer návštěva největšího nočního trhu

8. den
historické město Tchaj-nan (pevnost Zeelandia, pevnost Provintia, Konfuciův chrám, kupecký dům prorostlý rozložitým banyánem, chrám bohyně Ma-cu, plavba mangrovovými mokřinami v národním parku Taijiang)

9. den
přesun do oblasti Chiayi, nenáročná turistika, chrám Longyin u řeky Bazhang, návštěva čajových plantáží

10. den
výjezd mezi čajovými plantážemi do přírodní rezervace Alishan na vrcholcích hor (okrasné zahrady, mohutné tisícileté cypřiše, krásné výhledy)

11. den
jízda vysokohorskou železnicí, východ slunce na posvátné hoře Zhushan, průjezd horami s nádhernými výhledy k jezeru Slunce a Měsíce (plavba po jezeře, chrámy)

12. den
návštěva historického městečka Lugang (starý chrám Longšan, úzké uličky starého města, tržiště) a města Changhua (22 m vysoká socha Velkého Buddhy na vrcholu Baguašan), nocleh v Tchaj-čungu

13. den
městečko Wufeng (rezidence rodiny Lin z 19. století, dle času muzeum zemětřesení na místě školy zřícené během otřesů v roce 1999)

14. den
návrat do ČR              

Cena zahrnuje: letenku do Tchaj-pej a zpět včetně všech poplatků, místní dopravu, ubytování, služby průvodce a cestovní pojištění.
Ubytování: 11x turistický hotel (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím).
Doprava: vlak, autobus, minibus, metro.
Stravování: individuální za pomoci průvodce.

Služby za příplatek: 11x jednolůžkový pokoj 8 900 Kč, pojištění STORNO 616 Kč, STORNO+ 841 Kč.

Cena nezahrnuje: vstupné cca 70 USD.

Organizátorem zájezdu je CK Alvarez.

Ke službám na zájezdu se vztahují Všeobecné informace.

galerie

mapa

Legenda

  • Pozemní doprava
  • Lodní doprava

hodnocení

Alena H. (2018)

Hodnocení zájezdu:

Zájezd v plném rozsahu splnil má očekávání. Ve spojení s průvodcem Pavlem Kladivem mohu vřele doporučit ostatním zájemcům o poznávací zájezd do této krajiny.

Hodnocení práce průvodce:

Pavel je výborný průvodce.. Jeho jazyková vybavenost, znalost krajiny a příjemné vystupování dávají předpoklady pro prožití příjemné poznávací dovolené.

zobrazit další hodnocení

podrobné pokyny k zájezdu

Můžete si stáhnout nebo vytisknout podrobné pokyny v PDF.

odkazy

Na cestě po Tchaj-wanu

Dokument o ostrově Tchaj-wan, ČT2, 2006

Cestománie Tchaj-wan

Cestománie Tchaj-wan - ČT1, 2002

Tchaj-wan rady

Rady na cestu na Tchaj-wan, 2013

Objektiv Tchaj-pej

Reportáž o Tchaj-peji, hlavním městě Tchaj-wanu, Objektiv - ČT1, 2014

Jezero Slunce a Měsíce

Starší video o jezeře Slunce a Měsíce a okolních atrakcích

Na kolech kolem jezera Slunce a Měsíce

Blog z cesty na kolech okolo jezera Slunce a Měsíce, hedvabnastezka, 2017

Na cestě po západním Tchaj-wanu

Na cestě po západním Tchaj-wanu, ČT1, 2018

encyklopedie

Alishan

Přírodní rezervace Alishan se nachází v horách v centrální části Taiwanu. Kromě hor jsou součástí Alishanu také vesničky, vodopády, železnice, turistické stezky atd. V této oblasti se pěstuje časj a produkuje se zde wasabi. Rezervace je oblíbeným místem horolezců a turistů, kteří si chtějí užít východ slunce. Nejvyšším bodem parku je hora Da Ta Shan (2663 m.n.m.). Jednou z turistických atrakcí je i malé ěmstečko Fenqihu, které je známé dřevěnými budovami, skalními formacemi a ruinami šintoistického chrámu. 

Hualien

Na východním pobřeží ostrova Tchaj-wan se nachází město Hualien. Ještě na začátku 20. století se nazývalo Kiray. Po dobytí Tchaj-wanu Japonci se město přejmenovalo na Karen Harbour. Dnešní název město získalo až po 2. světové válce. Hualien omývá Tichý oceán. Žije zde téměř 110 tisíc lidí. Ve městě můžete navštívit muzeum kamenných soch, hualinskou svatyni nebo borovicovou zahradu.

Chiayi

Chiayi je tchaj-wanské město ležící na jihozápadě ostrova. V dobách vlády dynastie Qing se město jmenovalo Kagee či Kagi a později také Tirosen. Ve městě žije asi 270 tisíc lidí. V okolí města se nachází nádherné skály a vodopády či čajové plantáže. Přímo ve městě pak můžete navštívit parky, botanické zahrady, jezero Lantan, Konfuciův chrám atd.

jezero Slunce a Měsíce

Jezero Slunce a Měsíce se nachází v centrální části ostrova Taiwan. Nachází se v horách, kde jsou pěší stezky, a proto je tato oblast dobře uzpůsobená k turistice. V okolí jezera žijí původní obyvatelé kmene Thao. Samotné jezero se nachází v nadmořské výšce 748 metrů. Je zakázáno plavat v jezeře. Okolo jezera bylo postaveno několik chrámů. 

Jhushan

Jhushan nebo také Mount Yu je nejvyšší bod ostrova Taiwan, který dosahuje nadmořské výšky 3952 metrů. Nachází se ve stejnojmenném, největším tchajwanském národním parku. Tato posvátná hora byla poprvé oficiálně zdolána v roce 1898. Dříve se tato hora nazývala Mount Morrison po svém "objeviteli" Američanu Morrisonovi. Většina návštěvníků se na vrcholu snažít zažít východ slunce.

Kao-siung

Kao-siung je přístav na jihozápadě Tchaj-wanu. Během let se z rybářské osady vyklubalo ekonomicky se rozvíjející, průmyslové město. Ve městě se nachází několik zajímavých turistických atraktivi. Navštívit můžete například Lotusové jezero s pagodami Tygra a Draka, klášterní komplex Foguangšan, ruské kolo Dream Mall nebo Konfuciův chrám.

NP Taroko

Tchajwanský národní park Taroko byl pojmenován po rokli, která byla vyhloubená řekou Liwu. Rokle má velkou zasobu mramoru. Národní park Taroko byste našli na východě ostrova Taiwan. Poprvé byl park vyhlášen již během japonské okupace, avšak poté byl zrušen a znovu vyhlášen v roce 1986. Parkem protékají řeky, přes které vede několik mostů. 

Tchaj-nan

Nejstarší město Tchaj-wanu se nazývá Tchaj-nan a leží na jihozápadě ostrova. Toto město bylo po 200 let hlavním městem ostrova. Tchaj-nan byl založen jako pevnost Východoindickou společností v roce 1624 a je znám především velkou rozmanitostí chrámů a svatyní. Nachází se zde 7 buddhistických chrámů a 8 taoistických svatyní. Nejznamějším chrámem je Konfuciův klášter. Návštěvníci města by však neměli opomenout i pevnosti Zeelandia a Anping, Koxingovu hrobku či národní park Taijang.

Tchaj-pej

Tchaj-pej je hlavní město Tchaj-wanu a leží na řece Danshui. Město se nachází na severu ostrova. Ve městě žije okolo 2.75 milionů lidí. Tchaj-pej je označováno za světové město. Město bylo obýváno původními obyvateli, až v 18. století se zde začali usidlovat hanští imigranti. Na konci 19. století se stal ostrov japonskou kolonií. Mnoho tchaj-peiských památek pochází z této doby. Po tom, co Čína převzala kontrolu nad Tchaj-wanem se z Tchaj-peje stalo v roce 1949 provizorní hlavní město Čínské republiky. Dnes ve městě sídlí domkraticky volená vláda. Ve městě můžete avštívit například Čankajškovo mauzoleum, Palácové muzeum, nespočet chrámů různých náboženstev, čajovou oblast Maokong nebo druhou nejvyšší budovu na světě Taipei 101.

Tchaj-wan

Tchaj-wan je ostrov, která se nachází na východ od Číny. Ostrov omývá Východočínské, Jihočínské a Filipínské moře. Na západě ho pak od Číny odděluje Tchaj-wanský průliv. Většina ostrova je hornatá a nejvyšším bodem je Yushan, který měří 3952 m.n.m. Oficiální název státu rozkládající se na ostrově Tchaj-wan je Čínská republika, ale používá se spíše Tchajwan či Taiwan. Hlavním městem je Tchaj-pej. Tento státní útvar vznikl oficiálně v roce 1912, když skončila japonská okupace, avšak Čínská lidová republika ho nikdy neuznala. Čína si stále ostrov nárokuje, oficiálně ho však nikdy nedobyla. 

Yeliou

Yeliou je geopark s bizarními skalními útvary na pobřeží Východočínského moře. Leží na severu ostrova Taiwan. Celková vzdálenost od vstupu do parku ke konci mysu je asi 1.7 kilometrů. Tento geopark může být rozdělen na tři oblasti. V první části se nachází mimo jiných hlavní formace Houbová a Zázvorová skála. V druhé části pak můžete vidět Královninu a Drakovu hlavu a třetí oblast je zvlněná plošina umístěná na druhé straně parku. Jedna strana plošiny těsně sousedí se strmými útesy, zatímco na druhé straně jsou proudy vln.

Podobné zájezdy

Rychlý dotaz

Alvarez s.r.o. 2017
designed by Humlnet Creative