To nejlepší z Říše středu

Náročnost 2 Cestovatelské zájezdy
 • 18 dnů
 • od 57 590 Kč
 • Snídaně
 • skupina 8 – 14 osob
11.4. - 28.4.2019
1cik19
59 990 Kč uzavřeno, průvodce: Bc. Patrik Balcar
18.7. - 4.8.2019
2cik19
62 990 Kč uzavřeno, průvodce: Ing. Pavel Kladivo
9.4. - 26.4.2020
1cik20
59 990 Kč 57 590 Kč se slevou First minute Rezervovat

shrnutí

 • Velká čínská zeď a Zakázané město
 • Terakotová armáda
 • Posvátná hora Emei Shan
 • Bájná Shangri-la v předhůří Tibetu
 • Historická města Pingyao, Lijiang a Dali

program zájezdu

1. - 4. den
letecký přesun do Pekingu (Zakázané město UNESCO, náměstí Nebeského klidu, mauzoleum Mao Ce-tunga, Brána nebeského klidu, park Jingshan, Chrám nebes UNESCO), celodenní výlet k Velké čínské zdi UNESCOLetní palác UNESCO s mramorovou lodí císařovny Cixi, kupeckou uličkou a pahorkem Dlouhověkosti, k večeři možnost ochutnat tradiční pekingskou kachnu, náměstí Tian-an-men (největší veřejné náměstí na světě), Wangfujingská ulička jídla (ochutnávka specialit z celé Číny), olympijský stadion (atletický stadion „Ptačí hnízdo" a „Vodní kostka")

5. den
středověké čínské městečko Pingyao UNESCO (typická čínská obydlí, Městská věž a hradby, první banka v Číně z 19. století, taoistický chrám Chenhuanmiao)

6. - 8. den
bývalá čínská metropole Xi’an v provincii Shaanxi (městské hradby, Velká a Malá pagoda divokých husí, muslimská čtvrť s Velkou mešitou, Zvonová a Bubnová věž, světoznámá Terakotová armáda UNESCO prvního císaře Qin Shi Huanga

9. - 11. den
metropole provincie Sečuán město Chengdu (buddhistický klášter Wenshu, svatyně Wuhouci, moderní centrum, institut pro chov pandy velké), socha Velkého Buddhy v Leshanu UNESCO, výjezd pod posvátnou horu Emei Shan UNESCO a dále lanovkou na Zlatý vrcholek (3077 m), přelet do Deqinu v provincii Yunnan

12. - 14. den
město Zhongdian - bájná Shangri-la v předhůří Tibetu (staré tibetské město obklopené horskými masivy), klášterní komplex Songzanlin Si se stovkami mnichů, výlet tibetským venkovem (jezero Napa, stáda jaků, možnost projížďky na koni), hluboký kaňon Dlouhé řeky, lehký výlet Soutěskou tygřích skoků UNESCO, okouzlující staré město Lijiang UNESCO obývané národnostní menšinou Naxi (staré město protkané vodními kanály, tržní náměstí, starý palác bývalé vládnoucí rodiny Mu, Park jezera Černého draka se zrcadlící se Sněžnou horou nefritového draka 5596 m)

15. - 18. den
městečko Dali na březích jezera Erhai (areál Tří pagod z 9. století a chrámem Chongsheng), fakultativně výlet lodí po jezeře, nebo výjezd lanovkou na vrchol pohoří Cangshan, „město věčného jara" Kunming (hudebníci v parku Zeleného jezera, ptačí a květinový trh, bambusový chrám Qiongzhusi), výlet do oblasti zvané Kamenný les UNESCO se spoustou špičatých skalních útvarů, návrat do ČR                                                               

Cena zahrnuje: letenku do Pekingu a zpět z Kunmingu včetně všech poplatků, přelet Chengdu - Deqin, místní dopravu, ubytování se snídaní, služby průvodce a cestovní pojištění.
Ubytování: 12x turistický hotel (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím), 3x noční přejezd lehátkovými vlaky.
Doprava: vlak, rychlovlak, autobus, taxi, loď, lanovka.
Stravování: 12x snídaně, jinak individuální za pomoci průvodce.

Služby za příplatek: 12x jednolůžkový pokoj 6 200 Kč, čínské vízum 3 300 Kč, pojištění STORNO 1 232 Kč, STORNO+ 1 632 Kč.

Cena nezahrnuje: vstupné cca 290 USD.

Organizátorem zájezdu je CK Alvarez.

Ke službám na zájezdu se vztahují Všeobecné informace.

galerie

mapa

Legenda

 • Pozemní doprava
 • Letecká doprava

hodnocení

Věra H. (2019)

Hodnocení zájezdu:

Stačilo by mnohem méně místní dopravy ve městech, přidat více vlastní.Zájezd byl tím pádem dost náročný.


Hodnocení práce průvodce:

Organizačně a jazykově výborný.Chtělo by to přidat ještě trochu empatie...

zobrazit další hodnocení

podrobné pokyny k zájezdu

Můžete si stáhnout nebo vytisknout podrobné pokyny v PDF.

odkazy

Cestománie Čína - Říše středu

Cestománie Čína - Říše středu - ČT1, 2002

Objektiv Peking

Objektiv Peking - ČT1, 2008

Velká čínská zeď

Článek o čínském symbolu Velké čínské zdi, jak a proč se stavěla, informace o délce a podobě zdi, 2015

Xi'an

Vše o městě Xi'an, Terakotové armádě a dalším památkách

Kamenný les

Článek o čínské unikátní UNESCO památce Kamenný les, 2015

Emei Shan

Základní informace o vrcholu Emei Shan, hedvabnastezka, 2010

Na cestě po jižní Číně

Na cestě po jižní Číně - ČT2, 2006

encyklopedie

Pingyao

Středověké čínské městečko Pingyao leží na východě Číny. V době dynastie Qing bylo toto město finanční středisko a jmenovalo se Pingtao. Dnes je toto město zapsáno na seznamu UNESCO, a to díky dochovalým městským hradbám, které pochází ze 14. století. Kromě zdí a strážných věží zde bylo vystavěno 6 barbakánových bran. Kromě těcho hradeb ve městě můžete navštívit typická čínská obydlí, Městskou věž, taoistický chrám Chenhuanmiao nebo první čínskou banku z 19. století.

Soutěska tygřích skoků

Soutěska tygřích skoků se nachází na jihu Číny v provincii Yunnan. Tento kaňon leží v chráněné oblasti, která je přírodní pamatákou UNESCO. Soutěska leží na řece Jinša, kde žije kmen Naxi. Je dlouhá 15 kilometrů a vede skrze horská pásma Haba Xueshan a Jade Dragon . Oficiálně tato oblast byla veřejnosti otevřena až v 90. letech, poté co byly vybudovány pěší stezky a silnice.

Zhongdian

Město Zhongdian leží na jihu Číny poblíž hranic s Barmou. Na začátku 21. století bylo město přejmenováno podle bájné krajiny Shangri-la. Město leží v nadmořské výšce 3200 metrů. Mísí se zde tibetská kultura s typickou čínskou kulturou Han. Zhongdian nebo chcete-li Sangri-La je rozdělena na dvě části. Jednu část tvoří historické město Jiantang a druhou moderní město. 

Erhai

Jezero Erhai se nazývá perlou na vysočině, je druhým největším sladkovodním jezerem v provincii Yunnan, která leží ve vnitrozemí daleko od moře. Tamní obyvatelé velmi touží po moři, proto nazývají toto jezero Erhai. Hai znamená v čínštině moře. Ačkoliv Erhai je vysokohorské jezero, má obrovskou rozlohu, přes 240 čtverečných kilometrů a obklopené horami působí opravdu jako moře.

Peking

Peking nebo také Beijing je hlavní město Číny. Město leží na severovýchodě země. Celé město se dělí na 14 městských částí a žije zde přibližně 21 milionů obyvatel. Ve městě se nachází několik UNESCO památek jako například Zakázané město, Letní palác, Chrám nebes, hrobky dynastie Ming, nebo jeskynní systém Čou-kchou-tien.

Letní palác

Letní palác je další z čínských památek Seznamu světového dědictví UNESCO. Palácový komplex byste našli v hlavním městě Pekingu. Pochází z 18. století, kdy byl postaven za účelem císařského letního sídla a rozkládá se na ploše 290 ha. Většinu tvoří ale jezera a umělě vytvořené vodní plochy. Nachází se zde i zahrada půrzračných vln a přes jezero vede Mramorový most semnácti oblouků. Toto palácové uskupení bylo v 19. století zničeno požárem ale ihned zrekonstruováno. 

Velká čínská zeď

Velká čínská zeď (Čína, Shutterstock) Pravděpodobně nejslavnější čínská památka, která samozřejmě nemůže chybět na Seznamu světového dědictví UNESCO je oficiálně asi 8 850 kilometrů dlouhá Velká čínská zeď. Přesto poslední údaj o jeho délce je nepřesný. Zvážíme-li všechny přidružené cesty a větve, tak by měřila asi 21 tisíc kilometrů, nicméně hlavní trasa a přístupná cesta je dlouhá pouze již zmíněných necelých 9 tisíc kilometrů. Počátky zdí této monumentální stavby zasahují až do 7. století př.n.l., avšak zeď, která má dnešní podobu byla vybudována za dynastie Ming v 14. století. Je to jeden z novodobých sedmi divů světa. 

náměstí Nebeského klidu

Náměstí nebeského klidu je největší náměstí na světě a nachází se před Bránou Nebeského klidu před vstupem do Zakázaného města v Pekingu. Město je proslulé vyhlášením Čénské lidové republiky v roce 1949, kde měl řeč Mao Ce-tung a nebo tragickou událostí studentských protestů z roku 1989, tzv. Masakrem na náměstí Nebeského klidu. Zde demonstrovali (stejně jako u nás) Číňané za změnu režimu a bojovali za demokracii, nicméně byli potlačeni čínskou armádou. Počet mrtvých se v prohlášení vlády a Červénoho kříže liší. Zatímco vláda uvádí 300 zabitých civilistů, ve skutečnosti jich bylo asi 10x více. 

mauzoleum Mao Ce-tunga

Bývalý čínský vládce a politik Mao Ce-tung je pohřben v mauzoleu, které leží na náměstí Tiananmen. Toto mauzoleum bylo postaveno hned po Ce-tungově smrti v roce 1976. Nad hlavním vstupem mauzolea visí mramorová bílá deska se zlatým nápisem "Pamětní síň předsedy Maa". Celé mauzoleum stojí na vínovém žulovém podstavci a zlatou prosklenou dvoupatrovou střechu drží 44 žulových sloupů. Maovo tělo je k vidění pro veřejnost  a denně tisíce lidí se chodí poklinit tomuto "velikánovi" a diktárovi.  

Zakázané město

Zakázané město se nachází v hlavním městě Číny Pekingu (Beijingu). Tote sídlo císařů bylo vybudováno za vlády císaře Jung-le z dynastie Ming na samém začátku 15. století. Komplex je chráněn zdí a vodním příkopem. Traduje se, že v paláci směl být pouze císař s doprovodem. Pokud by se jakýkoliv jiný smrtelník chtěl do budovy podívat, musel počítat, že za to zaplatí svým životem. Brána Nebeského klidu na stejnojmenném náměstí je vstupní cesta do města. Tento komplex zahrnuje několik zajímavých monumentů. Nálezá se zdě několik síní, paláců či bran. Za všechny lze zmínit například Palác kultury pracujícího lidu, park Zhongshan, Císařské zahrady a spousta dalších...

Xi’an

Si-an, také znám svým dřívějším názvem Čchang-an je město s bohatou historii více než 3000 let. Několik staletí byl Si-an též hlavním městem čínského císařství. Lze zde spatřit zbytek hradeb a bran, zachovaly se též čtyři strážní věže. V blízkosti města se nachází slavná hrobka Terakotová armáda. Zajímavá je také pagoda Velké husy z roku 652, která sloužila k uchování buddhistických svitků přinesených z Indie mnichem Xuan Zangem.

Shaanxi

Provincie Šen-si není zdaleka tak průmyslová jako její sestra Šán-si na druhém břehu řeky. Do krajiny se tu rozbíhají cesty, po kterých lidé vozí úrodu nebo vodí dobytek na pastvu. Na obzoru trochu kýčovitě stojí mohutné věže Velké čínské zdi a v tak klidném prostředí se ani nechce věřit, že třeba ve 20. letech minulého století tu při rebeliích zahynuly skoro tři miliony lidí.

Zvonová věž

Zvonová věž se nachází ve městě Xi'an ve středozápadní Číně. Byla postavena v roce 1384 za vlády dynastie Ming a stala se symbolem města. Podstava věže je čtvercová a samotná věž je postavená ze dřeva a cihel. Věž je vysoká 40 metrů. 

Bubnová věž

Bubnová věž, nebo také Gulou se nachází na severním konci centra Pekingu. Původní věž byla postavena roku 1272, avšak byla přemístěna v 15. století na východ od svého působiště. Věž je 47 metrů vysoká dřevěná stavba, která dávala kdysi na vědomí, že se může jít z práce domů.

Chengdu

Panda velká, Chengdu (Čína, Shutterstock) Chengdu, nebo u nás se může setkat s českým ekvivalentem Čcheng-tu, je hlavní město provincie Sečuan a jedno z největších měst Číny. Žije zde přibližně 11 milionů obyvatel. Nachází se zde malé zapadlé uličky a různá zákoutí, ve kterých se zastavil čas. Ve městě jsou k vidění u lamaistické kláštery. Ačkoliv je možné zde narazit na buddhistického mnich, drtivá většina obyvatel jsou Číňané. Ve městě je také jedno z největších letišť v celé Číně. 

Kamenný les

Kamenný les se nachází na jihu Číny v provincii Yunnan a název je odvozen od dlouhých vápencových formací, které tvoří tuto UNESCO památku. Tyto formace jsou staré až 270 milionů let a byly zfromovány erozí vápence. Součástí oblasti Shiling, jak se také Kamennému lesu říká, je také jeskyně Zhiyun a Qifeng, jezera Chang a Yue  nebo vodopády Dadie. 

Emei Shan

Emei Shan je hora v nadmořské výšce 3 099 m.n.m, kde se nacházejí budhistické chrámy. Na tomto místě se v dávných dobách budhismus, čerstvě pronikající do Číny, skrýval před světskou mocí. Hora se nachází v čínské provincii S'-čchuan. Turisté zde mohou obdivovat největší sochu Buddhy na světě. Hora i socha se nacházejí na Seznamu světového dědictví.

Sečuán

Provincie Sečuán se vyznačuje rozsáhlými pláněmi, ale i horskými masivy a hlubokými údolími. Provincie má svojí typickou sečuánskou architekturu velkých dřevěných staveb a svojí velikostí by se dala srovnat s Francií. Z velké části je tato provincie zemědělskou oblastí a pěstuje se tu především obilí a rýže.

Leshan

Buddha, Leshan (Čína, Shutterstock) Město Leshan leží v Číně ve správní oblasti Sichuan a žije v něm 3 millióny obyvatel. Nachází se zde největší a zároveň už také nejstarší socha sedícího Buddhy na světě. Leshanský Buddha je vytesán v pískovcové skále, měří 71 metrů a jeho ucho je dlouhé 7 metrů. Tento unikátní skalní skvost je zapsán samozřejmě také na Seznamu světového dědictví.

jezero Černého draka

Na úpatí Sloní hory se kousek od historického centra města Lijiang nachází jezero Černého draka. Celé jezero zabírá plochu asi 40 hektarů. Poprvé bylo zbudováno v roce 1737. Toto jezero nabízí jeden z nejkrásnějších výhledů na Sněžnou horu nefritového draka. Jezero leží v parku Jade Spring, kde kromě jezera můžete navštívit například i chrám Longshen.

Sněžná hora nefritového draka

Sněžná hora nefritového draka leží na jihozápadě Číny, v provincii Yunnan. Nejvyšším vrcholem tohoto pohoří je hora Shanzidou (5596 m.n.m.). Nejkrásnější pohled na pohoří je ze zahrad u jezera Černého draka. V oblasti žije kmen Naxi, kteří žijí i ve Vesničce nefritové vody na úpatí pohoří.  

Songzanlin Si

Tibetský klášterní komplex Songzanlin Si se nachází na jihozápadě Číny do předhůří Tibetu. Komplex můžete navštívit společně s městem Zongdian, které je vzdálené asi 5 kilometrů. Songzanlin Si je domovem stovky gelugpských mnichů. Buddhidtický klášter byl postaven v 17. století v tibetském stylu s pozlacenou měděnou střechou. Vstup do kláštera se nachází na úpatí Východotibetského pohoří v nadmořské výšce 3380 metrů. 

Kunming

Kunming (Čína, Shutterstock) Kunming je díky své celoroční teplotě často nazýván jako město věčného jara.  Leží na jihu Číny, blízko hranic s Vietnamem. Za druhé světové války byl významným vojenským centrem a americkou leteckou základnou. Je to jedno z největších producentů mědi. Žije zde téměř 6.5 milionů obyvatel. 

Lijiang

Lijiang (Čína, Shutterstock) Česky město Li-ťiangm jak již z názvu napovídá, se nachází na jihozápadě Číny, poblíž hranic s Barmou. Ve městě Lijiang se nacházejí velké množství památek UNESCO. Bludiště dlážděných uliček, staré dřevěné domy, úzké vodní kanály či každodenní tržiště s ženami v tradičních krojích - to jsou obrazy, které nás vrací o několik stovek let zpátky.

Terakotová armáda

Terakotová armáda je jedním ze stěžejních symbolů Číny. Nachází se severovýchodně od města Xi'an. Jedná se o mauzoleum několika tisíc soch čínských bojovníků. Dokonce se mluví až o 8 000 soch z pálené hlíny, které pochází z období vlády prvního císaře dynastie Čchin ze 3. století před Kristem. Tito válečníci byli pohřbeni s ním, aby ho ochraňovali v "dalším životě". Místní farmáři objevili toto mauzoleum až v roce 1974, když zde kopali studnu. Toto unikátní místo je zapsané na seznamu UNESCO památek.

Huaqin

Starobylé lázně Huaqin se nachází v těsné blízkosti čínské města Xi'an na úpatí hory Mt.Lishan. Lázně jsou kromě nádherného prostředí známé také díky milostnému příběhu tchangského císaře Xuanzonga a jeho konkubíny. Součástí lázní je palác, zahrady, jezero Devíti draků a zbytky dalších staveb. Lázně jsou staré více než 6 000 let a palác více než 3 000 let. Přilehlé zahrady patří do žebříčku 100 nejslavnějších zahrad v Číně. 

Podobné zájezdy

Rychlý dotaz

Alvarez s.r.o. 2017
designed by Humlnet Creative