Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti a v případě Vašeho souhlasu i k dalším účelům. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využíváním cookies.
1. - 3. den letecký přesun do „města věčného jara" Kunmingu (bambusový chrám Qiongzhusi, procházka centrem města, hudebníci v parku Zeleného jezera), výlet do oblasti zvané Kamenný les se spoustou špičatých skalních útvarů
4. den městečko Dali na březích jezera Erhai (areál Tří pagod z 9. století a chrámem Chongsheng), výjezd lanovkou na horu Cangshan s krásnými výhledy na město a jezero, přesun do Lijiangu
5. den okouzlující staré město Lijiang obývané národnostní menšinou Naxi (staré město protkané vodními kanály, tržní náměstí, starý palác bývalé vládnoucí rodiny Mu, Park jezera Černého draka se zrcadlící se Sněžnou horou nefritového draka 5596 m)
6. - 7. den kaňon Dlouhé řeky, procházka v 3 900 m hluboké soutěsce Tygřích skoků s dechberoucími výhledy, přesun tibetským venkovem do města Zhongdian - bájné Shangri-la
8. den staré tibetské město obklopené horskými masivy, největší klášterní komplex provincie Yunnan Songzanlin, přelet do metropole provincie Sečuán města Chengdu
9. - 10. den prohlídka Chengdu (institut pro chov pandy velké, klášter Wenshu, svatyně Wuhouci), socha Velkého Buddhy v Leshanu
11. - 13. den bývalá čínská metropole Xi’an v provincii Shaanxi (městské hradby, Velká a Malá pagoda divokých husí, muslimská čtvrť s Velkou mešitou, Zvonová a Bubnová věž, světoznámá Terakotová armáda prvního císaře Qin Shi Huanga, celodenní výlet na horu Huashan (procházka krajinou známou z maleb dávných čínských umělců, možnost výjezdu lanovkou)
14. den středověké čínské městečko Pingyao (typická čínská obydlí, Městská věž a hradby, první banka v Číně z 19. století, taoistický chrám Chenhuanmiao), odjezd nočním vlakem do Pekingu
15. - 16. den zahájení prohlídky Pekingu (Chrám nebes , Letní palác s mramorovou lodí císařovny Cixi, kupeckou uličkou a pahorkem Dlouhověkosti), olympijský areál (atletický stadion „Ptačí hnízdo" a plavecká „Vodní kostka"), celodenní výlet k Velké čínské zdi , k večeři možnost ochutnat tradiční pekingskou kachnu
17. - 18. den náměstí Tian-an-men (největší veřejné náměstí na světě), mauzoleum Mao Ce-tunga, Brána nebeského klidu, Zakázané město , park Jingshan, odlet a návrat do ČR
Cena zahrnuje: letenku do Kunmingu a zpět z Pekingu včetně všech poplatků, přelet Deqin - Chengdu, místní dopravu, ubytování se snídaní a služby průvodce. Ubytování: 14x turistický hotel (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím), 1x noční přejezd lehátkovým vlakem. Doprava: vlak, rychlovlak, autobus, taxi, loď, metro. Stravování: 12x snídaně, jinak individuální za pomoci průvodce.
Cena nezahrnuje: lanovky na Cangshan cca 15 USD, lanovka na Huashan cca 20 USD, vstupné cca 190 USD.
Organizátorem zájezdu je CK Alvarez.
Ke službám na zájezdu se vztahují Všeobecné informace.
Všechny recenze jsou ověřené a vyplnili je účastníci zájezdu na základě odkazu (webového linku) zaslaného po návratu ze zájezdu. Zveřejněny jsou všechny recenze, tedy pozitivní i negativní.
Tento zájezd je opravdu koncipován jako ochutnávka toho nejznámějšího nebo pro Čínu nejvíce charakteristického. Velmi mi vyhovuje styl CK, který umožňuje poznat danou zemi "na vlastní pěst" s kvalitním průvodcem v zádech.
Detailní znalosti, skvělá organizace, dostatek času na památky, maximální snaha o to, aby si zájezd užili všichni podle svých představ, klid a schopnost řešit krizové momenty.
Vše velmi dobře připrveno, zorganizováno. Hned bych jel znovu.
Lepšího jsem dostat nemohli. Díky, Pavle!
náročné vzhledem k počasí a zvolené destinaci. ocenila bych méně tahání kufrů.
neskutečná trpělivost, schopnost řešit problém za pochodu. Pavle díky
Zájezd je vhodný pro lidi, kterým nevadí nachodit 15 km denně (z toko většina v metru nebo po ulicích a velmi často se zavazadly), stávat v 6:00 ráno a čekat ve frontách. Cestu na letiště v přeplněném městském autobuse, který 14 lidí zablokovalo zavazadly, si budu dlouho pamatovat. Z prvního dne si pamatuji pouze problémy s časovým posunem - skupinu nevyspalých lidí bloudící s bolestí hlavy po jakýchsi památkách. Na druhou stranu uvidíte mraky chrámů a jiných památek za velmi krátkou dobu. Leckterá Japonská cestovka nabízející 5 evropských měst za 2 dny by zbledla závistí.
Komentář CK: Děkujeme za hodnocení zájezdu. Rád bych k němu připojil vlastní komentář. Program tohoto poznávacího zájezdu je sestaven tak, aby jeho účastníci v přiměřeném tempu viděli a poznali co nejvíce nejen z turistických atrakcí, ale i z života místních. Proto je mj. v jeho průběhu střídavě využívána pronajatá a hromadná doprava. Ve velkých městech je obvykle nejrychlejším a nejspolehlivějším způsobem přepravy metro, na delší vzdálenosti rychlovlaky. K přesunům na letiště využíváme pronajatou dopravu, ne městské autobusy, jak je mylně uvedeno v hodnocení. Účastníci zájezdu (zvláště v letním termínu) by neměli být překvapeni velkým množstvím lidí ve městech a na mnohých památkách. Nicméně podstatnou část programu zájezdu tvoří i místa, kde se davům vyhýbáme a máme je téměř jen pro sebe. Aby prohlídkám navštěvovaných lokalit byl věnován dostatek času, začíná denní program v ranních hodinách a končí zpravidla v pozdním odpoledni, příp. večer. Ve dvou či třech dnech bývá volnější odpoledne, které klienti dle zájmu tráví nakupováním suvenýrů či návštěvou dalších zajímavostí, buď individuálně či s průvodcem. S trávením volných odpolední u hotelového bazénu se nepočítá. To je nicméně styl zájezdů, který většina našich klientů preferuje a očekává. Uvedené skutečnosti se odráží v náročnosti zájezdu. Není proto určen pro ty, kdo očekávají spíše pobytovou dovolenou doplněnou příležitostnými výlety. Ing. Pavel Kladivo, produkční zájezdu
Průvodce s velmi snažil. Jeho znalosti reálií jsou velmi "impresivní".
Stačilo by mnohem méně místní dopravy ve městech, přidat více vlastní.Zájezd byl tím pádem dost náročný.
Organizačně a jazykově výborný.Chtělo by to přidat ještě trochu empatie...
Zájezd zcela naplnil má očekávání, zahrnoval opravdu asi nejpřitažlivější památky Číny. Aby se vše inzerované stihlo, byl časově, organizačně a někdy i fyzicky náročnější.
Průvodce byl nadstandardně vstřícný a nápomocný (znalost čínštiny), i organizačně velmi schopný. Celý zájezd klapal podle programu a nezaviněný pozdní odlet z Kunmingu (o 7 hod - díky Summitu Peking 2019) resp. náhradní odlety Peking - Evropa zvládl s čínskou letištní byrokracií opravdu bravurně. Ještě jednou díky.
Zájezd byl obsažný, zahrnul opravdu hodně z Říše středu. Nebyly žádné prostoje.
Patrik byl přidanou hodnotou. K dispozici téměř pořád, zásobárna informací. Palec nahoru!
Hezký a dobře organizovaný a stíhatelný program, dobrodružné stravování /čínský jídelníček/
schopný a v místě pobytu velmi dobře orientovaný, vstřícný průvodce.
Velmi dobře postavený program zájezdu , chvílemi fyzicky náročnější , ale dobře zvládnutelný. Viděli jsme vše co bylo slíbeno i něco navíc.
Ochotný s dobrými organizačními schopnostmi.znalý problematiky navštívené země ,dobře komunikující se všemi účastníky zájezdu, dobrá organizace zájezdu bez zbytečných prostojů.
Výborný zájezd, dobře organizovaný a "hutný" program. Moc se líbil.
Úplně super. Nekonfliktní, velmi dobrý organizátor se smyslem pro humor, všude provázel bez proluk a zaváhání. Podával zajímavé informace o památkách, které jsme navštívili.
Zájezd byl naprosto skvělý. Ovšem stěžejní zásluhu na jeho hodnocení má průvodce Patrik Balcar. Zájezd je pro lidi, kteří mají zájem o poznávání cizích zemí, kultury, historie, přírodních krás a nebojí se trochy nepohodlí, hodně ježdění a občas náročných terénů a schodů pří výšlapech za krásami země. Bylo co vidět.
Patrik Balcar celý zájezd provázel s naprostou lehkostí a přehledem. V případě potřeby včas informoval o zajímavostech, které nás čekají nebo o historii území, kterým jsme právě projížděli. Jeho přehled, přátelské a vstřícné chování velmi výrazně ovlivnily prožitek z cesty po Číně.
organizačně výborně zorganizovaný, prohlídky spousty památek, malinko náročnější na fyzičku, proto by to chtělo zhruba uprostřed zájezdu jeden odpočinkový den. Jinak samé plusy.
Nemá chybu.Výborný kluk, pozitivní, znalý věci.
skvělý po všech stránkách
velice spolehlivý
Dobře připravený program, bez zbytečných prostojů, ale destinace významné pro Číňany by bylo lepší plánovat na všední dny. Pro cestu domů počítat s větší časovou rezervou na přestup (terminály jsou od sebe hodně daleko a hlavně se musí znovu procházet kontrolami).
Zodpovědný přístup se snahou zodpovědět každou otázku a schopnost nabídnout operativní řešení při problémech vzniklých z titulu vyšší moci.
Maximum navštívených míst a památek v rámci časového limitu vymezeného pro zájezd.
Po celou dobu se staral jak o program tak i o účastníky, operativně řešil případné problémy.
velkorysý, náročný program přesně vystihuje název-To nejlepší....
již jednou jsem hodnotil takže opakuji: gratuluji CK Alvarez k výběru průvodce Patrika, vysoké hodnocení v bodu 1 je také jeho zásluha. Patriku děkujem.
Výborně organizováno, všechny cílené památky jsme shlédli s perfektním průvodcem. Program byl velice náročný jak časově, tak fyzicky zejména pro ženy-doprava a přesuny na doraz se zavazadly. Prima parta lidí a perfektní průvodce udělali ze zájezdu pro mě velký zážitek.
Perfektní kluk, organizátor, diplomat, vždy ochotný podat veškeré informace, řešil veškeré problémy s nadhledem. Pro Vši CK velký přínos, važte si ho !
Zájezd mi dal, co jsem očekával.Poznání jiných kultůr a světového dědictví. Nejhorší zážitek jako již vícekrát zpáteční cesta z Prahy do Ostravy.Neštěstí je příjezd o půlnoci. Nádraží uzavřeno a první vlak jede v 05.40. Jinak zájezd hodnotím velmi kladně.
Velmi dobře.Průvodkyně na svém místě.
Můžete si stáhnout nebo vytisknout podrobné pokyny v PDF.
Cestománie Čína - Říše středu - ČT1, 2002
Objektiv Peking - ČT1, 2008
Článek o čínském symbolu Velké čínské zdi, jak a proč se stavěla, informace o délce a podobě zdi, 2015
Vše o městě Xi'an, Terakotové armádě a dalším památkách
Článek o čínské unikátní UNESCO památce Kamenný les, 2015
Základní informace o vrcholu Emei Shan, hedvabnastezka, 2010
Na cestě po jižní Číně - ČT2, 2006
Peking nebo také Beijing je hlavní město Číny. Město leží na severovýchodě země. Celé město se dělí na 14 městských částí a žije zde přibližně 21 milionů obyvatel. Ve městě se nachází několik UNESCO památek jako například Zakázané město, Letní palác, Chrám nebes, hrobky dynastie Ming, nebo jeskynní systém Čou-kchou-tien.
Zakázané město se nachází v hlavním městě Číny Pekingu (Beijingu). Toto sídlo císařů bylo vybudováno za vlády císaře Jung-le z dynastie Ming na samém začátku 15. století. Komplex je chráněn zdí a vodním příkopem. Traduje se, že v paláci směl být pouze císař s doprovodem. Pokud by se jakýkoliv jiný smrtelník chtěl do budovy podívat, musel počítat, že za to zaplatí svým životem. Brána Nebeského klidu na stejnojmenném náměstí je vstupní cestou do města. Tento komplex zahrnuje několik zajímavých monumentů. Nálezá se zde několik síní, paláců či bran. Za všechny lze zmínit například Palác kultury pracujícího lidu, park Zhongshan, Císařské zahrady a spousta dalších...
V Pekingu se nachází další památka ze Seznamu světového dědictví, a to Chrám nebes. Chrámový komplex byl postaven v roce 1420 za vlády císaře Jung-le a jeho stavba trvala 14 let. Chrám je kruhového tvaru a zdobí ho zlatá kopule. Uvnitř je sál vysoký asi 38 metrů postaven na třech úrovních z čínského mramoru. Dříve chrám sloužil k uctívání nebes a dnes se zde konají náboženské oslavy.
Letní palác je další z čínských památek Seznamu světového dědictví UNESCO. Palácový komplex byste našli v hlavním městě Pekingu. Pochází z 18. století, kdy byl postaven za účelem císařského letního sídla a rozkládá se na ploše 290 ha. Většinu tvoří ale jezera a umělě vytvořené vodní plochy. Nachází se zde i zahrada půrzračných vln a přes jezero vede Mramorový most semnácti oblouků. Toto palácové uskupení bylo v 19. století zničeno požárem ale ihned zrekonstruováno.
Pravděpodobně nejslavnější čínská památka, která samozřejmě nemůže chybět na Seznamu světového dědictví UNESCO je oficiálně asi 8 850 kilometrů dlouhá Velká čínská zeď. Přesto poslední údaj o jeho délce je nepřesný. Zvážíme-li všechny přidružené cesty a větve, tak by měřila asi 21 tisíc kilometrů, nicméně hlavní trasa a přístupná cesta je dlouhá pouze již zmíněných necelých 9 tisíc kilometrů. Počátky zdí této monumentální stavby zasahují až do 7. století př.n.l., avšak zeď, která má dnešní podobu byla vybudována za dynastie Ming ve 14. století. Je to jeden z novodobých sedmi divů světa.
Provincie Šen-si není zdaleka tak průmyslová jako její sestra Šán-si na druhém břehu řeky. Do krajiny se tu rozbíhají cesty, po kterých lidé vozí úrodu nebo vodí dobytek na pastvu. Na obzoru trochu kýčovitě stojí mohutné věže Velké čínské zdi a v tak klidném prostředí se ani nechce věřit, že třeba ve 20. letech minulého století tu při rebeliích zahynuly skoro tři miliony lidí.
Zvonová věž se nachází ve městě Xi'an ve středozápadní Číně. Byla postavena v roce 1384 za vlády dynastie Ming a stala se symbolem města. Podstava věže je čtvercová a samotná věž je postavená ze dřeva a cihel. Věž je vysoká 40 metrů.
Bubnová věž, nebo také Gulou se nachází na severním konci centra Pekingu. Původní věž byla postavena roku 1272, avšak byla přemístěna v 15. století na východ od svého působiště. Věž je 47 metrů vysoká dřevěná stavba, která dávala kdysi na vědomí, že se může jít z práce domů.
Město Leshan leží v Číně ve správní oblasti Sichuan a žije v něm 3 millióny obyvatel. Nachází se zde největší a zároveň už také nejstarší socha sedícího Buddhy na světě. Leshanský Buddha je vytesán v pískovcové skále, měří 71 metrů a jeho ucho je dlouhé 7 metrů. Tento unikátní skalní skvost je zapsán samozřejmě také na Seznamu světového dědictví.
Česky město Li-ťiangm jak již z názvu napovídá, se nachází na jihozápadě Číny, poblíž hranic s Barmou. Ve městě Lijiang se nacházejí velké množství památek UNESCO. Bludiště dlážděných uliček, staré dřevěné domy, úzké vodní kanály či každodenní tržiště s ženami v tradičních krojích - to jsou obrazy, které nás vrací o několik stovek let zpátky.
Městečko Dali je posazené v kotlině u jezera v nadmořské výšce 1900 m a je dosud obehnáno středověkými obrannými hradbami. Za nimi na poutníka čeká změť úzkých uliček, tržnice a chrámy. V okolí se nacházejí tři čínské pagody, které jsou symbolem Dali. V pozadí města se tyčí 4000 m vysoké pohoří Cchang-šan.
Jezero Erhai se nazývá perlou na vysočině, je druhým největším sladkovodním jezerem v provincii Yunnan, která leží ve vnitrozemí daleko od moře. Tamní obyvatelé velmi touží po moři, proto nazývají toto jezero Erhai. Hai znamená v čínštině moře. Ačkoliv Erhai je vysokohorské jezero, má obrovskou rozlohu, přes 240 čtverečných kilometrů a obklopené horami působí opravdu jako moře.
Huashan je posvátné skalnaté pohoří se 4 vrcholky vysokými cca 2 000 metrů. Ačkoliv se svou výškou zrovna nepatří mezi velehory, odjakživa sem putovali lidé z celé Číny a věřili, že přáníčko, které mají ve svém srdci a nahoře uzamknou s malým zámečkem na lano, se jim vyplní. Na červených šerpách které mají uvázané na krku je napsáno: „Vystoupit na Huashan znamená harmonii na celý život“.
Provincie Sečuán se vyznačuje rozsáhlými pláněmi, ale i horskými masivy a hlubokými údolími. Provincie má svoji typickou sečuánskou architekturu velkých dřevěných staveb a svojí velikostí by se dala srovnat s Francií. Z velké části je tato provincie zemědělskou oblastí a pěstuje se tu především obilí a rýže.
Chengdu, nebo u nás se může setkat s českým ekvivalentem Čcheng-tu, je hlavní město provincie Sečuan a jedno z největších měst Číny. Žije zde přibližně 11 milionů obyvatel. Nachází se tu malé zapadlé uličky a různá zákoutí, ve kterých se zastavil čas. Ve městě jsou k vidění u lamaistické kláštery. Ačkoliv je možné zde narazit na buddhistického mnicha, drtivá většina obyvatel jsou Číňané. Ve městě je také jedno z největších letišť v celé Číně.
Náměstí nebeského klidu je největší náměstí na světě a nachází se před Bránou Nebeského klidu před vstupem do Zakázaného města v Pekingu. Město je proslulé vyhlášením Čínské lidové republiky v roce 1949, kde měl řeč Mao Ce-tung a nebo tragickou událostí studentských protestů z roku 1989, tzv. Masakrem na náměstí Nebeského klidu. Zde demonstrovali (stejně jako u nás) Číňané za změnu režimu a bojovali za demokracii, nicméně byli potlačeni čínskou armádou. Počet mrtvých se v prohlášení vlády a Červeného kříže liší. Zatímco vláda uvádí 300 zabitých civilistů, ve skutečnosti jich bylo asi 10x více.
Si-an, také znám svým dřívějším názvem Čchang-an je město s bohatou historií více než 3000 let. Několik staletí byl Si-an též hlavním městem čínského císařství. Lze zde spatřit zbytek hradeb a bran, zachovaly se též čtyři strážní věže. V blízkosti města se nachází slavná hrobka Terakotová armáda. Zajímavá je také pagoda Velké husy z roku 652, která sloužila k uchování buddhistických svitků přinesených z Indie mnichem Xuan Zangem.
Čínská lidová republika je stále nejlidnatější stát světa a čítá více než 1 350 000 obyvatel. Čína je jednou z ekonomických velmocí a hraje prim v různých zemědělských i průmyslových oblastech. V zemi je u moci Komunistická strana Číny již od roku 1949, jejíž představitelé si nárokují i ostrov Tchaj-wan a několik dalších menších území. Tyto oblasti však jsou spravovány vládou Čínské republiky.
Kunming je díky své celoroční teplotě často nazýván jako město věčného jara. Leží na jihu Číny, blízko hranic s Vietnamem. Za druhé světové války byl významným vojenským centrem a americkou leteckou základnou. Město je jedním z největších producentů mědi. Žije zde téměř 6.5 milionů obyvatel.
Bývalý čínský vládce a politik Mao Ce-tung je pohřben v mauzoleu, které leží na náměstí Tiananmen. Toto mauzoleum bylo postaveno hned po Ce-tungově smrti v roce 1976. Nad hlavním vstupem mauzolea visí mramorová bílá deska se zlatým nápisem "Pamětní síň předsedy Maa". Celé mauzoleum stojí na vínovém žulovém podstavci a zlatou prosklenou dvoupatrovou střechu drží 44 žulových sloupů. Maovo tělo je k vidění pro veřejnost a denně tisíce lidí se chodí poklinit tomuto "velikánovi" a diktátorovi.
Kamenný les se nachází na jihu Číny v provincii Yunnan a název je odvozen od dlouhých vápencových formací, které tvoří tuto UNESCO památku. Tyto formace jsou staré až 270 milionů let a byly zfromovány erozí vápence. Součástí oblasti Shiling, jak se také Kamennému lesu říká, je také jeskyně Zhiyun a Qifeng, jezera Chang a Yue nebo vodopády Dadie.
Soutěska tygřích skoků se nachází na jihu Číny v provincii Yunnan. Tento kaňon leží v chráněné oblasti, která je přírodní pamatákou UNESCO. Soutěska leží na řece Jinša, kde žije kmen Naxi. Je dlouhá 15 kilometrů a vede skrze horská pásma Haba Xueshan a Jade Dragon. Oficiálně tato oblast byla veřejnosti otevřena až v 90. letech, poté co byly vybudovány pěší stezky a silnice.
Středověké čínské městečko Pingyao leží na východě Číny. V době dynastie Qing bylo toto město finanční středisko a jmenovalo se Pingtao. Dnes je toto město zapsáno na seznamu UNESCO, a to díky dochovalým městským hradbám, které pochází ze 14. století. Kromě zdí a strážných věží zde bylo vystavěno 6 barbakánových bran. Kromě těcho hradeb ve městě můžete navštívit typická čínská obydlí, Městskou věž, taoistický chrám Chenhuanmiao nebo první čínskou banku z 19. století.
Město Zhongdian leží na jihu Číny poblíž hranic s Barmou. Na začátku 21. století bylo město přejmenováno podle bájné krajiny Shangri-la. Město leží v nadmořské výšce 3200 metrů. Mísí se zde tibetská kultura s typickou čínskou kulturou Han. Zhongdian nebo chcete-li Sangri-La je rozdělena na dvě části. Jednu část tvoří historické město Jiantang a druhou moderní město.
Bambusový chrám Quiongshusi se nachází v pohoří Yu'an v Kunmingu. Tento buddhistický chrám byl poprvé postaven za dob vlády dynastie Yuan. Byl několikrát spálen a opět renovován. Okolní krajinu dokreslují bambusové lesy. Významným prvkem chrámu je 500 hliněných soch Arhatů, pocházející z 19. století.
Sněžná hora nefritového draka leží na jihozápadě Číny, v provincii Yunnan. Nejvyšším vrcholem tohoto pohoří je hora Shanzidou (5596 m.n.m.). Nejkrásnější pohled na pohoří je ze zahrad u jezera Černého draka. V oblasti žije kmen Naxi, kteří žijí i ve Vesničce nefritové vody na úpatí pohoří.
Na úpatí Sloní hory se kousek od historického centra města Lijiang nachází jezero Černého draka. Celé jezero zabírá plochu asi 40 hektarů. Poprvé bylo zbudováno v roce 1737. Toto jezero nabízí jeden z nejkrásnějších výhledů na Sněžnou horu nefritového draka. Jezero leží v parku Jade Spring, kde kromě jezera můžete navštívit například i chrám Longshen.
Tibetský klášterní komplex Songzanlin Si se nachází na jihozápadě Číny do předhůří Tibetu. Komplex můžete navštívit společně s městem Zongdian, které je vzdálené asi 5 kilometrů. Songzanlin Si je domovem stovky gelugpských mnichů. Buddhidtický klášter byl postaven v 17. století v tibetském stylu s pozlacenou měděnou střechou. Vstup do kláštera se nachází na úpatí Východotibetského pohoří v nadmořské výšce 3380 metrů.
Pohoří Cangshan se nachází na jihu Číny. Vrcholky hor, jejichž průměrná výška je okolo 3500 metrů nad mořem, obklopují město Dali. Nejvyšším vrcholem je však Malong, který dosahuje výšky až 4122 m.n.m. Pohoří je bohaté na rozmanitou floru. Mimo to se zde skrývá i několik vodopádů.
Terakotová armáda je jedním ze stěžejních symbolů Číny. Nachází se severovýchodně od města Xi'an. Jedná se o mauzoleum několika tisíc soch čínských bojovníků. Dokonce se mluví až o 8 000 soch z pálené hlíny, které pochází z období vlády prvního císaře dynastie Čchin ze 3. století před Kristem. Tito válečníci byli pohřbeni s ním, aby ho ochraňovali v "dalším životě". Místní farmáři objevili toto mauzoleum až v roce 1974, když zde kopali studnu. Toto unikátní místo je zapsané na seznamu UNESCO památek.