Florida s plavbou na Bahamské ostrovy

Náročnost 1 Expediční zájezdy
  • 17 dnů
  • od 63 990 Kč
  • Dle programu
  • skupina 6 – 16 osob
9.2. - 25.2.2018
1flo18
63 990 Kč uzavřeno
8.2. - 24.2.2019
1flo19
63 990 Kč uzavřeno

shrnutí

  • Aligátoři v bažinách národního parku Everglades
  • Cesta nezapomenutelnou silnicí přes Florida Keys až na Key West
  • Kennedyho vesmírné středisko na mysu Canaveral
  • Odpočinková plavba výletní lodí na Bahamy s plnou penzí

program zájezdu

1. den
letecký přesun do Miami, ubytování v módní čtvrti South Beach

2. den
procházka z centra města do čtvrti Little Havana poseté domky pastelových barev, slavná ulice Calle Ocho zahalená do vůně doutníků, kávy a čerstvě upečeného chleba, ostrov Key Biscayne, odpočinek na pláži Crandon Park Beach se zlatavým pískem (šance spatřit delfíny či kapustňáky)

3. den
volný den na pláži nebo individuální procházky po Miami Beach, možnost návštěvy mořského parku Miami Seaquarium s kosatkami, delfíny, lachtany a kapustňáky

4. den
národní park Everglades UNESCO - návštěvnické centrum Shark Valley, procházka parkem (vydry, želvy, aligátoři), indiánská vesnice Miccosukee kmene Seminolů, rezervace Big Cypress s mokřadem Fakahatchee Strand porostlým trpasličími cypřiši, palmami královskými či orchidejemi

5. den
velmi zajímavé Muzeum Everglades v Everglades City, plavba lodí oblastí Ten Thousand Islands (labyrint mangrovníků, delfíni, orli, želvy, kormoráni), procházka po Anhinga Trail s aligátory ležícími u cesty a Gumbo Limbo Trail obklopeným bujnou tropickou vegetací

6. den
cesta nezapomenutelnou silnicí přes Florida Keys (řetěz 1700 korálových ostrovů propojených mosty), rybářské městečko Islamorada s památníkem obětí hurikánu, procházka po dřevěném chodníku nad lagunou lemovanou mangrovníky v rezervaci na ostrově Long Key, přes most Seven Mile Bridge mezi ostrovy Key Vacca a Bahia Honda Keys až na Key West (Duval street s galeriemi a bary, projížďka historickým trolejbusem)

7. den
Muzeum Ernesta Hemingwaye, výhled z majáku, návrat do Miami

8. den
cesta podél pobřeží na sever, krátká zastávka v městečku West Palm Beach, Kennedyho vesmírné středisko na mysu Canaveral (kosmodrom, replika raketoplánu Explorer ve skutečné velikosti, vesmírné divadlo, raketová zahrada, síň slávy astronautů, raketa Saturn V, která vynesla do vesmíru první Apollo)

9. den
filmová továrna Universal Studios u města Orlando, zábavní parky Universal Studios a Islands Of Adventure (obrovské horské drahy, interaktivní živá představení, jež vtáhnou do dějů filmů jako Shrek, Terminátor, E.T. Mimozemšťan či Harry Potter)

10. den
zpět do Miami kolem druhého největšího jezera v USA Okeechobee, volný program

11. den
odpočinková plavba výletní lodí na Bahamy

12. den
letovisko Freeport na ostrově Grand Bahama (relaxace na dlouhých písčitých plážích, tropická zahrada Garden Of The Groves s fontánkami, vodopády a pestrobarevnými motýly), fakultativně šnorchlování na osamoceném korálovém ostrůvku Peterson Cay

13. den
ostrov New Providence s hlavním městem Nassau (koloniální budovy se navzájem doplňují s moderními stavbami, pevnost Charlotte), vodním taxi na slavný ostrov Paradise (domov luxusních pláží, kasín a přepychových hotelů), fakultativně prohlídka nejluxusnějšího hotelu Atlantis 

14. den
relaxace na soukromém ostrově Great Stirrup Cay s bělostnými plážemi (možnost zapůjčení kajaku, parasailingu, šnorchlování v průzračném moři), celodenní bufet přímo na pláži zdarma

15. den
návrat do přístavu v Miami, ubytování

16. den
dle časových možností dokončení prohlídky, nákupy, odlet do Prahy

17. den
návrat do ČR                                    

Cena zahrnuje: zpáteční letenku do Miami včetně všech poplatků, místní dopravu, ubytování, snídaně, plná penze na lodi, vstupné do NP Everglades, rezervace Big Cypress a Kennedyho vesmírného centra, výlet lodí v Everglades, služby průvodce, informační materiály a cestovní pojištění.
Ubytování: 11x hotel (čtyřlůžkové pokoje s příslušenstvím), 4x kajuta (dvoulůžková s příslušenstvím).
Doprava: pronajatý minibus, taxi, bus, loď.
Stravování: 11x snídaně, 4x plná penze, jinak individuální za pomoci průvodce.

Služby za příplatek: .

Cena nezahrnuje: spropitné na lodi 12 USD za osobu a den, vstupné a fakultativní akce cca 150 USD.

Poznámka: v ceně plavby jsou zahrnuty veškeré poplatky spojené se samotnou plavbou (taxy, přístavní poplatky, daň apod.), ubytování v kajutách, plná penze v hlavních restauracích a nealko nápoje k jídlu, zábavný program na palubě, využití bazénů a aktivit u bazénů, fitness centra atd. Na lodi se nachází několik barů, nočních klubů, kasín, můžete zde využít lázeňské procedúry, navštívit hodiny pilates či jógy, odpočinout si ve vířivce. Dále zde naleznete obchody, kde nakoupíte za duty free ceny.

Zájezd spolupořádáme s partnerskou CK Poznání.

Ke službám na zájezdu se vztahují Všeobecné informace.

galerie

mapa

Legenda

  • Pozemní doprava
  • Lodní doprava

odkazy

Na cestě po Floridě

Dokument o Floridě - ČT2, 2006

Bahamské ostrovy

Základní informace k Bahamským ostrovům

Miami

Článek o tom, co můžete vidět a zažít v Miami na Floridě, 2015

ESTA

Informace k vízům ESTA do USA, 2016

Florida Keys

Článek o ostrůvcích jižní Floridy a jejich spojení s pevninou, 2013

NP Everglades

Článek o národním parku Everglades na Floridě, 2011

encyklopedie

Miami

Na jihozápadě amerického státu Florida leží město Miami. Přestože to není ani hlavní, ani největší město tohoto státu, je jednoznačně nejznamější. Je proslulé především svými plážemi a módou. Miami je považováno za jedno z nejčistších měst ve Spojených státech. Do roku 1821 bylo město pod nadvládou Španělů a Britů, oficiálně bylo označeno jako město v roce 1896, kde žilo pouhých 300 lidí. Dnes v tomto přístavě žije přes 400 tisíc obyvatel. Kromě nádherných pláží, moderních budov a finančních center se zde nachází i památky jako například Věž svobody, což bylo původně sídlo novin The Miami News nebo bývalý dům s obchodníka Jamese Deeringa Villa Vizcaya s barokními prvky a italskými renasančními zahradami, dnes muzeum.

Little Havana

Floridská čtvrť Little Havana dostala název po kubánském hlavním městě díky tomu, že v ní žije spousta kubánských imigrantů spolu s dalšími latinskoamerickými uprchlíky. V této čtvrti žije přibližně 80 tisíc lidí. Little Havana je známá především díky kulturním akcím a festivalům, které se zde pořadají. Kromě toho se zde nachází památky jako slavná ulice Calle Ocho, kde kromě vůně doutníků a kávy, můžete spatřit také chodník slávy s hvezdámi slavných latinskoamerických hvězd (např. Gloria Estefan), park Josého Marti či náměstí La Cubanidad.

Key Biscayne

Key Biscayne je ostrovní městečko, které je však propojené s městem Miami skrze Rickenbackerovu hráz z roku 1947. Vesnička leží jižně od Miami Beach a východně od Miami a obývají okolo 13 tisíc lidí. Na severu ostrova je vesnička ohraničena parkem Carndon a na jihu parkem Bill Baggs. Ostrov je oblíbeným místem pro rybaření, vodní sporty, hraní golfu a hraje se zdi i slavný tenisový turnaj Miami Open.

Crandon Park Beach

Jeden z největších pokladů parku Crandon je stejnojmenná pláž. Jedná se vlastně o spleť pláží a veřejného zařízení. Nachází se zde také Rodinné zábavné centrum a Centrum přírody. Kromě toho, že se můžete na pláži opalovat nebo si lehnout do stínu pod palmy, je zde skvělá příležitost zahrát si plážový volejbal, udělat si piknik a posedit u místních grillů. V parku je velmi rozmanitý ekosystém. Kromě písečných dun byste zde našli mangrovníky, pobřežní houpací sítě, jsou zde exotické rostliny, zvířata a vzácné ryby.

Miami Beach

Na pobřeží město Miami leží významný plážový rezort Miami Beach. Oblast se nachází na několika přírodních a uměle vytvořených korálových ostrůvcích mezi Atlantickým oceánem a zálivem Biscayne. Miami Beach obývá asi 90 tisíc lidí. Celý rezort je rozdělen na Jižní, Prostřední, Severní čtvrť. V Miami Beach byste našli Architektonickoý okrsek, což je historická oblast v Jižní čtvrti. Zde se nachází známá pasáž Ocean Drive s řetězci hotelů a sídlem italského návrháře Gianni Versaceho, které se změnilo na hotelový butik.

Miami Seaquarium

Na Rickenbackerově hrázi mezi Miami a ostrovem Key Biscayne se nachází slavné mořské akvárium. Kromě mořských savců zde žijí ryby, žřaloci, mořské želvy, ptáci, plazi a kapusťnáci. Akvárium bylo otevřeno v roce 1955 a v tu dobu to byla největší atrakce s mořskými živočichy na světě. Nejoblíbenější je zde trénování delfínů. Natáčel se zde i slavný seriál o delfínu Flipperovi. V akváriu žije nejstarší zajatá kosatka na světě, která se jmenuje Lolita a momentálně to je jediná kosatka v celém parku.

NP Everglades

Národní park Everglades se rozkládá na jihu floridského poloostrova. Je to největší tropická pustina. Park se nachází v téměř nulové nadmořské výšce. 

Miccosukee

Indiánská vešnička Miccosukee kmene Seminolů se leží na severu Floridy. Jedná se o oblast kopců posetých rybníky a jezery. Východní okraj kmenové komunity ohraničuje velké, bažinaté jezero Miccosukee. Vesnička byla do začátku 19. století osídlená indiánskými kmeny. V roce 1818 byla vesnice dobyta generálem Andrew Jacksonem, 7. prezidentem Spojených států. Ve vesničce se začali stavět úřední budovy, školy, kostely a nakonec se z této oblasti stalo centrum bavlnových plantáží. Po občanské válce se celá oblast vrátila k farmaření až do Velké hospodářské krize v 30. letech.

Big Cypress

Národní chráněná oblast Big Cypress leží na jihozápadě Floridského poloostrova. Tato krajina hraničí s Národním parkem Everglades na jihu. Původně se měl dokonce stát jeho součástí, ale půda nakonec nebyla odkoupena z osobního vlastnictví, čili Big Cypress zůstal samostnou oblastí. Tato chráněná krajina byla vyhlášena v roce 1974 jako jedna ze dvou prvních rezervací v Systému amerických národních parků. Jak již vyplývá z názvu, převládají zde lesy cypříše, ale také zde rostou orchideje či mangrovy a žijí zde aligátoři, hadi, ptáci  a floridští panteři.

Everglades City

Město Everglades City byste na mapě hledali na jihozápadě Floridského poloostrova ve Spojených státech. Toto městečko se nachází v ústí řeky Barron v zálivu Chokoloskee. Od Mexikého zálivu je oddělen na severu soustrovím Deset tisíc ostrovů. Žije zde jen něco přes 400 obyvatel, přesto se v tomto malém městečku můžete podívat k bývalé budově soudu Old Collier, dále do budovy Banky Everglades nebo historické budovy městské prádelny, kde je dnes městské muzeum.

Ten Thousand Islands

Deset tisíc ostrovů je soustroví a jihozápadním pobřeží Floridy mezi mysem Romanno a ústím řeky Ztracených mužů. Avšak pravdou je, že souostroví je tvořeno pouze stovkami ostrůvků. Tisíce let ostrovy okupovali původní Američané. Dnes je však téměř většina neobydlených a na největším ostrově Chokoloskee žije okolo 400 stálých obyvatel. Nachází se zde labyrint mangrovníků, žijí zde delfíni, orli, želvy, kormoráni a nejlepší je se plavit na ostrovy v noci.

Anhinga Trail

Anhigcká stezka se nachází 6.5 kilometrů od vstupu do Národního parku Everglades. Je to zpevněná cesta s úseky dřevěné cesty přes přírodní drenáže a sladkovodní bažiny. Ze stezky je možné pozorovat zvířata jako aligátory, želvy, vodní ptáky anhigy, volavky atd. Zajímavostí je, že se zde v roce 2003 odehrála celodenní bitva mezi krajtou tmavou a aligátorem, kterému přišel na pomoc asi další člen rodiny a krajta na tuto převahu zareagovala útěkem. Tento boj návštěvníci zdokumentovali a videa kolovala na internetu, což přilákalo další návštěvníky na toto historické místo.

Florida Keys

Florida Keys je řetěz 1700 korálových ostrovů propojených mosty, které se nacházejí na jihu od Floridského poloostrova. Ostrovy leží podél Floridského průlivu. Několik desítek kilometrů od Florida Keys leží Kuba. Pevnina je součástí Národního parku Everglades. Typickým zástupcem na ostrově je místní jelen, ale kromě něj tu žije spousta dalších zvířat. Ostrovy jsou však velmi často v ohrožení tropických bouří a hurikánů, což vede k evakuaci pevniské části.

Islamorada

Rybářské městečko Islamorada, nazývaná také jako "Vesnice ostrovů" leží na ostrovech Florida Keys na jihu od Floridského poloostrova. Městečko obývá asi přes 6 tisíc obyvatel. Natáčelo se zde několik scén ze seriálu Bloodline. Můžete zde navštívit především památník obětí hurikánu, který postihl celé Spojené státy v roce 1935. 

Seven Mile Bridge

Sedmimílový most je známý most ostrovy Florida Keys. Most je dlouhý necelých 11 kilometrů a byl vybudován potom, co zde silnici zničil hurikán v roce 1935. Na jeho místo byl postaven most se silnicí pro motorová vozidla, avšak v roce 1960 zasáhl další hurikán. Dnešní most s pozemní silníci z předpjatého betonu byl dostavěn v roce 1982. Most se objevil v několik filmech, například v bondovce Povolení zabíjet, ve filmu Mission Impossible III nebo Rychle a zběsile 2.

Key West

Ostrov Key West patří k soustroví Florida Keys. Jedná se o nejjižnější ostrov, který se nachází několik desítek kilometrů od Kuby. V předkoloniální době byl ostov obýván Calusy. První Evropan, který stanul na ostrově byl v roce 1521 Juan Ponce de León, a to v době kdy se Florida stala součástí Španělského království. Na ostrově vznikla rybářská vesnička. V roce 1821 byl ostrov prodán Američanům. Ostrovu se díky své skvělé strategické pozici říká "Gibraltar západu", protože leží mezi Atlantským oceánem a Mexickým zálivem. Jelikož je ostrov blíž Havaně než Miami, najdete zde spoustu kubánských uprchlíků, kteří zde například vaří kubanské jídlo. Za zmínku stojí navštívit například Staré město, kde se nachází hlavní turistické destinace nebo Nové město, kde jsou zase moderní budovy, obchodní centra, parky apod. Především zde pak je Dům Ernesta Hemingwaye, který dnes slouží jako muzeum.

West Palm Beach

Město West Palm Beach leží na východním pobřeží Floridy u Atlantského océnu. Žije zde něco málo přes 100 tisíc lidí. Město bylo oficiálně vyhlášeno v roce 1894, před tím zde žili Španělé a Britové. Nachází se zde několik muzeí a divadel, pořádají se zde festivaly. Jedním z největších je každoroční hudební festival SunFest. Kromě toho zde turisté dále mohou navštívit místní ZOO, lví safari park, vodní park či se mohou zúčastnit malé okružní plavby. 

mys Canaveral

Světově proslulý mys Canaveral leží na východním pobřeží Floridy. Ve městě žije asi 10 tisíc lidí defacto na korálovém ostrově na břehu Atlantského oceánu. Od pevniny je město oddělené řekami Banana a Indian a ostrovem Merritt. Canaveral je však známý díky NASA. Právě na ostrově Merritt totiž leží Kennedyho vesmírné středisko. Navštívit tudíž můžete kosmodrom, repliku raketoplánu Explorer, vesmírné divadlo. raketovou zahradu, síň slávy astronautů, nebo také raketu Saturn V, která vynesla do vesmíru první Apollo.

Orlando

Uprostřed Floridského poloostrova leží město Orlando. Město bylo oficiálně založeno v roce 1875, před tím žil indiánský kmen Seminolů. Orlando je domovem asi 240 tisíc lidí. Symbolem města je fontána na jezeře Eola. Nejvíce turistů zde sem jezdí asi pravděpodobně do Disneylandu. Kromě toho se v Orlandu nachází i filmová továrna Universal Studios. Turisté mají mnoho možností, co ve městě navštívit. Nachází se zde například zábavný park s přírodní rezervací Gatorland, zabavný a podmořský park SeaWorld, který je jedním z nejnavštěvovanějších na světě a spousta kultruních institucí.

Universal Studios

Filmová továrna Universal Studios se nachází u floridského města Orlandu. Nachází se zde také komplex zábavných parků, jehož součástí jsou park Universal Studios a a Islands of Adventure. Tento resort byl založen v roce 1990. Součástí parků jsou obroské horské dráhy, interaktivní živá představení, jež vtáhnou do dějů jako Shrek, E.T. Mimozemšťan nebo Harry Potter. 

Okeechobee

Jezero Okeechobee je druhé největší jezero rozkládající se na území jednoho státi v USA, kterému se také říká "Velké O". Všeobecně je to pak ale sedmé největší sladkovodní jezero ve Spojených státech. Okeechobee se rozkládá na východě Floridy. Jedná se ale o mělké jezero, jehož maximální hloubka nedosahuje ani 4 metrů. Okolo jezera se nachází nádherné jezerní scénická stezka, která je součástí Floridské národní scénické stezky. 

Freeport

Ostrov Grand Bahama (Bahamy, Dreamstime) Letovisko Freeport leží na ostrově Grand Bahama, který je součástí Bahamských ostrovů. Ve městě žije okolo 30 tisíc lidí. Freeport je zóna volného obchodu. Kromě relaxování na dlouhých plážích, můžete také navštívit tropickou zahradu Garden of groves, kde spatříte nádherné fontánky, vodopády a pestrobarevné motýly, nebo se můžete podívat do Národního parku Lucayan.

Bahamy

Nassau, Bahamy (Bahamy, Dreamstime) Bahamy jsou soustroví asi 700 ostrůvků v Atlantském oceánu, na sever od Kuby a Hispanioly. Bahamské ostrovy jsou konstituční monarchií, kde vládne sice královna Alžbeta II., ale stejně jako například na Novém Zélandu zde hlavou státu je guvernér. Bahamské ostrovy získaly nezávislost na Spojeném království v roce 1973. Hlavní město Baham se nazývá Nassau a národnostní většinu, zde tvoří Afro-američtí Bahamové.

New Providence

Na bahamském ostrově New Providence žije asi 70% všech obyvatel země. Tento ostrov však zdaleka není tím největším. Na ostrově se však nachází hlavní město ostrovů, a tím je Nassau. Díky objevu Kryštofa Kolomba byl ostrov pod nadvládou Španělů. Po několikaletých bojích mezi Španěly, Brity a Francouzi v 17. a 18. století, se stal ostrov domovem pirátů. Poté ostrov převzali Američané, ale usídlily se zdei britské vojenské jednotky. Z ostrova se stala populární americká prázdninová destinace. 

Nassau

přístav Nassau, Bahamy (Bahamy, Dreamstime) Hlavní město Bahamských ostrovů se nazývá Nassau. Ve městě žije 276 tisíc obyvatel, což je asi 70% všech obyvatel země. Toto město se nachází na ostrově New Providence. V 17. století bylo Španěly vypáleno bývalé hlavního město Charles Town a na jeho místě vzniklo o pár let později Nassau. Během bojů o Bahamské ostrovy, utrpělo město několik zásadních ran, avšak dokázalo se z nich vzpamatovat. V symbióze zde stojí koloniální budovy s moderními stavbami. Navštívit můžete například místní festival Junkanoo, jehož součástí je karneval, nebo pevnost Charlotte.

Paradise

Paradise Island (Bahamy, Dreamstime) Ostrov Paradise leží na sever od ostrova New Providence v Atlantském oceánu na druhé straně od Nassau. K městu je spojen dvěmi mosty. Toto město je především známé luxusními plážemi, kasíny a přepychovými hotely. Nachází se zde jeden z nejluxusnějších resortů, hotel Atlantis. Navštívit můžete i místí maják z roku 1817, který se nachází na západním cípu ostrova. 

Great Stirrup Cay

Bahamský malý ostrůvek Great Stirrup Cay součástí ostrovů Berry. Tento ostrov je soukromý. V roce 1977 ho koupila Norská společnost pro okružní plavby od ropné společnosti Belcher a udělali si z něj privátní ostrov, kam vozí své klienty. Turistům je nabízena možnost šnorchlování v průzračném moři, zapůjčení kajaku či vyzkoušení parasailingu. Na severní části ostrova se nachází nádherné bělostné písčité pláže. Symbolem ostrova je bílý kamenný maják z roku 1863.

Podobné zájezdy

Rychlý dotaz

Alvarez s.r.o. 2017
designed by Humlnet Creative