To pravé Mexiko

Náročnost 1 Expediční zájezdy
 • 19 dnů
 • od 62 990 Kč
 • Individuální
 • skupina 8 – 15 osob
8.2. - 26.2.2017
1mes17
62 990 Kč uzavřeno
26.11. - 14.12.2017
2mes17
62 990 Kč uzavřeno

shrnutí

 • Nezapomenutelná jízda vlakem v národním parku Barrancas del Cobre
 • Koupání v Kalifornském zálivu a výlet za velrybami šedými
 • Návštěva likérek v městečku Tequila
 • Pozorování vzácných černooranžových motýlů rodu monarcha
 • Setkání s indiány kmenů Purépecha, Huichol a Tarahumara

program zájezdu

1. - 2. den
letecký přesun do Mexico City UNESCO (hlavní náměstí Zócalo, Národní palác, katedrála, palác umění Bellas Artes, historická čtvrť Coyoacán s domem Fridy Kahlo)

3. - 4. den
odjezd do horské oblasti na pomezí států Estado de México a MichoacánReserva de la biosfera de la Mariposa Monarca UNESCO (stromy obsypané vzácnými motýly monarchů stěhovavých), „španělské“ město Morelia UNESCO (centrum z růžového kamene, katedrála se 70 m vysokými věžemi, akvadukt, muzeum a trh s tradičními výrobky)

5. - 6. den
pitoreskní městečko Pátzcuaro indiánů Purépehca na břehu stejnojmenného jezera (náměstí Vasco de Quiroga, malebná podloubí, Casa de los siete patios s uměleckými krámky a dílnami, Templo Sagrario), ochutnávka místních specialit (gorditas, enchiladas), plavba na ostrov Janitzio, odjezd do státu Jalisco, kolébka muzikantů mariači v Guadalajaře (Plaza de los Mariachis, tržnice, Hospic Cabanas UNESCO), komplikované psychedelické motivy na ručních pracích indiánů Huichol

7. - 8. den
celodenní výlet do městečka Tequila UNESCO (plantáže kaktusů agave, exkurze do destilerie a ochutnávka této světoznámé pálenky), jedno z nejvýznamnějších koloniálních hornických sídel Zacatecas UNESCO (město protkané četnými tunely, katedrála Nanebevzetí Panny Marie, více než 400 let starý důl Edén, lanovka na vrchol Bufa), prostory bývalého františkánského kláštera, nyní muzeum Rafaela Coronela (unikátní sbírka více než 5000 mexických masek)

9. - 10. den
cesta pohořím Sierra Madre Occidental do "kovbojského" města Durango UNESCO(katedrála, odpočinek v rozlehlém lesoparku Guadiana, výjezd lanovkou na horu Kalvárie s vyhlídkou Mirador los Remedios, muzeum revolucionáře Pancho Villy, promenáda Constitución), možnost návštěvy filmového městečka Divokého západu s představením 

11. - 13. den
odjezd na pobřeží státu Sinaloa, koupání a odpočinek v letovisku Mazatlán u ústí Kalifornského zálivu (historické centrum, maják El Faro, skokani ze stometrových útesů), možnost lodního výletu za velrybami šedými (v případě jejich výskytu), přesun do Los Mochis

14. - 17. den
nezapomenutelná jízda horskou železnicí "Chepe" mnoha soutěskami a kaňony národního parku Barranca del Cobre (37 mostů, 86 tunelů), úchvatné výhledy na celé pohoří Sierra Tarahumara během zastávky v Divisadéro, ospalé městečko Creel v srdci indiánské kultury Tarahumara (tradiční jeskynní příbytky, mystické skalní útvary v údolí „Las Monjas“, jezero Arareco), největší mexický vodopád Cascada de Basaseachi (246 m), termální prameny Recohuata

18. - 19. den
město Chihuahua (secesní panský dům Quinta Gameros, jeskyně Nombre de Dios), letecký přesun do Mexico City, návrat do ČR                        

Cena zahrnuje: zpáteční letenku do Mexico City včetně všech poplatků, přelet Chihuahua - Mexico City, místní dopravu, ubytování, služby průvodce, informační materiály a cestovní pojištění.
Ubytování: 14x turistický hotel (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím), 3x chatka.
Doprava: minibus, autobus, taxi, člun, vlak.
Stravování: individuální za pomoci průvodce.

Služby za příplatek: .

Cena nezahrnuje: vstupné cca 110 USD.

Poznámka: zájezd je možné spojit s cestou Okruh Mexikem. Více informací v CK Alvarez.

Organizátorem zájezdu je CK Alvarez.

Ke službám na zájezdu se vztahují Všeobecné informace.

galerie

mapa

Legenda

 • Pozemní doprava
 • Letecká doprava
 • Vyhlídková jízda vlakem

odkazy

Dokument Mexiko

Dokument Mexiko

Na cestě po Mexiku

Na cestě po Mexiku - ČT2, 2012

Mexico City

Článek o hlavním městě Mexika, 2013

Morelia

Profil mexického města Morelia

Gudalajara

Článek o mexickém městě Guadalajara, 2015

Kde se vyrábí tequila

Blog z cesty z mexického státu Jalisco, která je kolébkou tequily, 2002

Durango

Profil mexického státu a jeho stejnojmenného hlavního města Duranga

NP Barranca del Cobre

Článek o kaňonu a národním parku Barranca del Cobre, hedvabnastezka, Jiří Kalát, 2016

encyklopedie

Mexico City

Bellas Artes, Mexico City (Mexiko, Shutterstock) Mexico City je hlavním městem Mexika. Město založili Španělé v roce 1521 a považuje se za jedno z nejdůležitějších finančních center v Americe. Nedaleko za městem se nachází druhý nejvyšší bod Mexika, a také velice známá činná sopka Popocatépetl. Historické centrum města společně s plovoucími zahradami Xochimilco jsou zapsány v seznamu světového dědictví UNESCO.

Biosférická rezervace monarcha s

Motýli Monarcha (Mexiko, Shutterstock) Tato biosférická rezervace se nachází na hranici Mexika a Michoacánu a byla založena v roce 1980, mimojiné je také od roku 2008 na seznamu Světového kulturního dědictví UNESCO. Je oblastní, kde přezimovává vzácný motýl monarch stěhovavý. Rezervace byla založena hlavně za účelem ochrany tohoto druhu motýla a také pro zachování jeho přirozeného prostředí - borovicových a dubových lesů. Většina motýlů je v oblasti hlavně v období mezi říjnem a květnem. V dnešní době je tato oblast kromě toho význačná také pro turismus, těžbu dřeva, důlní průmysl a zemědělství. 

Morelia

Morelia je hlavním a také největším městem Michoacánu ve střední části Mexika. Město leží v údolí Guayangareo. Morelii se také přezdívá "španělské město" - od roku 1520 převzalo Španělsko kontrolu nad oblastí i městem a jeho vliv na architekturu a kulturu obecně je znatelný. Název města je odvozen od jména José María Morelos, který z města pocházel. Od roku 1991 je město zapsáno na seznamu Světového kulturního dědictví UNESCO. V centru města stojí významná Katedrála, v její bezprostřední blízkosti je náměstí Plaza de Armas, největší náměstí města. 

Janitzio

Ostrov Janicio (Mexiko, Shutterstock) Ostrov Janitzio je malým ostrůvkem uprostřed jezera Pátzcuaro, ve státě Michoacán v Mexiku. Název ostrova a stejnojmenné vesničky na ostrově v překladu znamená "tam, kde prší". Ostrov je dostupný pouze lodí, které plují v pravidelných intervalech od 7:30h do 18:00h. Pro turisty je možné si loďku i pronajmout a prohlédnout si okolí individuálně. Známé z této oblasti jsou hlavně místní rybáři mající sítě ve tvaru motýlých křídel, chytající ryby na místní známou specialitu "pescado blanco". Dominantou vesničky je socha mexického hrdiny José María Morelose. 

Guadalajara

Město Guadalajara je hlavním a také největším městem mexického státu Jalisco. Obývá ho přibližně 1.500.000 obyvatel. Název města pochází ze španělského stejnojmenného města a v překladu znamená "řeka/údolí kamenů". Guadalajara je kulturním cetrem Mexika. Mnohými je považováno za místo vzniku tradiční hudby mariači a konají se zde nejrůznější významné festivaly (filmový festival, mezinárodní burza knih atd.). 

Tequila

Plantáž agave, Tequila (Mexiko, Shutterstock) Santiago de Tequila (Tequila), je městečkěm ve státě v Jaliscu v Mexiku, přibližně 60km od Guadalajary. Město obývá přibližně 27.000 obyvatel. Vládou je toto město od roku 2003 také označováno "Pueblo Mágico" - magické město. Nejznámější je město hlavně díky stejnojmennému drinku, který odtud pochází. Ten je vyráběn z modré agáve typické pro tuto oblast. Díky této popularitě a tradici je město také zapsáno na seznam Světového kulturního dědictví UNESCO a turisté, kteří přichází hlavně kvůli tomuto nápoji, se stávají účastníky tzv. Tequila turismu (již oficiální pojem).  

Zacatecas

Katedrála Zacatecas (Mexiko, Dreamstime) Zacatecas je hlavním a největším městem ve stejnojmenném státě v severo-centrálním Mexiku. Město nabylo na významu v 16. století jakožto důlní kemp, nicméně důležitost spjatá s těžební minulostí je viditelná dodnes. Přezdívka města v překladu znamená "růžová tvář a stříbrné srdce" - protože většina budov ve měste má růžovou omítku a stříbro bylo důležitým prvkem po celou historii. Město je obklopeno horami ve kterých se právě stříbro a jiné minerály těžily a protkáno černými tunely. Ve městě se nachází významná katedrála Nanebevzetí Panny Marie postavená mezi leti 1729 - 1753.

Mazatlán

Skokan, Mazatlan (Mexiko, Shutterstock) Mazatlán je městem v pobřežním státu Mexika Sinaloa u ústí Kalifornského zálivu. Město bylo založeno roku 1531 skupinou Španělů a místních osadníků. V polovině 19. st. do města přijela velká imigrační vlna obyvatel Německa. Ti zde vybudovali významný průmysl pro důlní společnosti těžící zlato a stříbro. V letech 1859 až 1873 byl Mazatlán dokonce hlavním městem Sinaloi. Pokrmy typické pro tuto oblast jsou převážně z mořských plodů a ryb. 

Durango

Durango je hlavním a největšímměstem stejnojmenného státu v Mexiku. Město bylo založeno roku 1563 španělským objevitelem. Město má přibližne 519.000 obyvatel. Architektura města je typická svou různorodostí - patrné jsou vlivy Barcelony, Florencie, Madridu a Paříže. Nejvýznamnější dominantou města je zdejší katedrála (Catedral Basílica Menor či také Catedral Basílica de Durango), nacházející se v centru města.

Los Mochis

Los Mochis je městem v seerní části Sinaloi v Mexiku. Město bylo založeno roku 1893 a má přibližně 257.000 obyvatel. Své jméno získalo město odvozením od názvu květiny mochim. Oblast města je známá svou produkcí cukru. Po otevření továrny na zpracování třtiny a výrobu cukru následovala v roce 1903 přistěhovalecká vlna. Dále je město známé také svými sporty - má běžecké tratě, bazény, tenisové kurty, baseballové hřiště či dokonce stadium na soccer pro 11.000 lidí. 

Sierra Tarahumara

Pohoří Sierra Tarahumara se nachází poblíž NP Barranca del Cobre ve státě Chihuahua v Mexiku. Pokud do NP jedete vlakem, budete pohoří míjet. Panorama hor tvoří krásnou, surovou a divokou perspektivu. Kliva v rámci pohoří je velmi proměnlivé a závisí na nadmořské výšce. Oblast je hlavně typická svými původními obyvateli - tzv. Tarahumary či také Raramuri (jak se sami nazývají). 

Creel

Creel je vesničkou v pohoří Sierra Tarahumara v srdci stejnojmenné indiánské kutury. Nachází se ve státě Chihuahua v Mexiku. Ve vesnici žije přibližně 5.000 obyvatel. Ekonomika Creel těží také z toho, že je nejbližší vesničkou k Divisadéru (vlakové zastávce po cestě do NP Barranca del Cobre). V blízkosti vesnice se nachází také vodopády Basaseachic, jedny z nejvyšších vodopádů Mexika. 

Cascada de Basaseachi

Vodopády Basaseachic, ležící na stejnojmenné řece, jsou druhými nejvyššími vodopády Mexika. Zároveň leží ve stejnojmenném národním parku. Vodopád je 246 metrů vysoký. Vodopády jsou dostupné federální dálnici č. 16. Vodopád se skládá z dvou hlavních proudů vody, které protékají horami a poté padají z kaňonů dolů. Do roku 1994 byl tento vodopád považován za dokonce nejvyšší v Mexiku, dokud nebyla změřena výška, ze které padá voda u vodopádu Cascada de Piedra Volana. Zajímavostí vodopádu je, že 2x ročně vysychá - vždy v jarním a podzimním období sucha.

Chihuahua

Chihuahua je hlavním městem stejnojmenného státu v Mexiku. Žije zde přibližně 926.000 obyvatel, velká část obyvatel je z USA. Převažující výdělečnou aktivitiou města je průmysl . Město bylo založeno roku 1709 Španěly. Kolonizátoři přinesli do oblasti také křesťanství, jehož viditelný vliv je znatelný dodnes. Město je turisty velmi vyhledávané hlavně pro své historické budovy a kulturu. 

Podobné zájezdy

Rychlý dotaz

Alvarez s.r.o. 2017
designed by Humlnet Creative