Saudská Arábie

Náročnost 2 Pohodové zájezdy
 • 15 dnů
 • od 105 590 Kč
 • Snídaně
 • skupina 8 – 15 osob
20.3. - 3.4.2021
1sau21
109 990 Kč Rezervace Přihláška
18.9. - 2.10.2021
2sau21
109 990 Kč 105 590 Kč se slevou First minute Rezervace Přihláška

shrnutí

 • Provází známý arabista PhDr. Petr Pelikán
 • Obsáhlý program donedávna uzavřenou zemí
 • Místní přelety namísto dlouhých přejezdů
 • Památky UNESCO - historické centrum Džiddy, oáza Al Ahsa, Madain Saleh, čtvrť Ad Diriyah
 • Tradiční hliněná obydlí, historické i současné oázy
 • Vysoké hory v nekonečném moři písku a dun
 • Relax na pláži Rudého moře
 • Ropný stát Bahrajn

program zájezdu

1. den
letecký přesun do Džiddy

2. den
Džidda - druhé největší město, vstupní brána do Mekky (historické centrum Al Balad UNESCO, tržnice Al Alawi, Naseefův dům)

3. den
přesun na jih země, "mramorová vesnice" Dhee Ayn v provincií Al Bahah (kamenná vesnice s obrannými věžemi z 8. století n. l.), metropole provincie Asir Abhá v nadmořské výšce 2200 m.n.m. 

4. den
výjezd lanovkou do malé horské vesnice "květinových lidí" Habala s nádhernými výhledy do okolí, tradiční hliněnné stavby ve vesnici Dhahran Al Janub, město Najran u Jemenské hranice (archeologické náleziště Al Okhdood, tradiční domy, pevnost)

5. - 6. den
procházka a koupání v kouzelném kaňonu a vádí Lajab, přístavní město Džizán, přejezd trajektem na korálové ostrovy Farasan v Rudém moři (relax na pláži, možnost šnorchlování) 

7. den
trejektem zpět na pevninu, přelet do města Medína, města hrobu poroka Mohameda (prohlídka města mimo samotné centrum, jenž je nemuslimům zakázano)

8. den
přejezd do oblasti archeologického naleziště Madain Saleh UNESCO (významné město Nabatejské říše Hijra, nekropolis) 

9. den
oáza Dedan (hlavní město jednoho z nejstarších království Arábie, "lví hrobky"), centrum oblasti Al Ula (historická vesnice, pevnost, fakultativně výlety do okolní pouště) 

10. den
letecký přesun do hlavního města Saudské Arábie Rijádu (pevnost Masmak, tržnice, nejvyšší stavba Saudské Arábie mrakodrap Al Mamlaka s možnosti vyhlídky z 99. patra, Národní muzeum s obsáhlou sbírkou historických exponátů) 

11. den
historická čtvrť Ad Diriyah UNESCO s tradiční hliněnnou architekturou (pevnosti, paláce, obytné domy), moderní nákupní centra

12. den
dokončení prohlídky Rijádu, odjezd do oázy Al Hasa UNESCO (oáza permanentně osídlena již od neolitu, nekonečné háje palmy datlové), centrum regionu a ropného průmyslu Dammám (promenáda, nejvyšší vlajkový stožár v zemi) 

13. - 14. den
cestou krále Fahda do sousedního ostrovního státu Bahrajn, moderní metropole ropného státu Manáma (nábřeží, mešity, pevnost Bahrajn, "strom života", muzea) 

15. den
odlet z Bahrajnu, návrat do ČR                                                                                                                           

Cena zahrnuje: letenku do Džiddy a zpět z Bahrajnu včetně všech poplatků, přelet Džizán/Abhá - Medína, přelet Al Ula - Rijád, místní dopravu, ubytování se snídaní a služby průvodce.
Ubytování: 14x hotel***-**** (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím).
Doprava: pronajatý minivan, auta, autobus.
Stravování: 14x snídaně, jinak individuální za pomoci průvodce.

Služby za příplatek: Vízum do Saudské Arábie 3300 Kč, 14x jednolůžkový pokoj 23000 Kč, Pojištění léčebných výloh 323 Kč, Pojištění STORNO 1555 Kč, Pojištění STORNO+ 1945 Kč.

Cena nezahrnuje: vstupné, spropitné a bakšiš cca 200 USD, bahrajnské vízum cca 13 USD.

Organizátorem zájezdu je CK Alvarez.

Ke službám na zájezdu se vztahují Všeobecné informace.

galerie

mapa

Legenda

 • Pozemní doprava
 • Letecká doprava

odkazy

Sauská Arábie stojí za návštěvu

Článek o cestování v Saudské Arábii, Aktuálně.cz, Magdaléna Daňková, 2019

Království Saudské Arábie: Na skok do samého srdce Džiddy

Článek o cestě do Džiddy, Hedvábná Stezka, Světlana Kačarevičová, 2017

Saudi Arabia's hidden gem: Al-Ula

Článek o oblasti Al-Ula, Middle East Institute, Maria Golia, 2019

encyklopedie

Mekka

Město se nachází 70 km od Jeddahu a 340 km jižně od Mediny. Jeskyně 3 km od Mekky byla místem Mohamedova prvního zjevení. V Mekce leží čtercová kamenná budova Kaaba (v centru Velé mešity), která tvoří nejposvátnější místo musilmů. Ti se sem vydávají na poutní cestu, známou jako Hajj, která je povinná pro všechny schopné muslimy. Nemuslimům je vstup do Mekky zakázán.

Medina

Medina (Saúdská Arábie, Dreamstime) Medina je hlavním městem regionu Al-Madinah v Saúdské Arábii. V srdci města leží mešita al-Masjid an-Nabawi („mešita proroka“), které je pohřebištěm islámského proroka Mohameda. Medina je jedním ze tří nejposvátnějších měst v islámu, další dvě jsou Mekka a Jeruzalém.

Džidda

Džidda je druhé největší město Saúdské Arábie, zároveň obchodní centrum země a hlavní branou do Mekky - nejposvátnějšího města Islámu. Město leží u Rudého moře a je druhým největším a nejrušnějším přístavem v arabském světě.

Al Ula

Hliněné domy, město Ula (Saúdská Arábie, Dreamstime) Město Al Ula bylo založeno v 6. století před naším letopočtem, oáza v údolí pouště, s úrodnou půdou a dostatkem vody. Byla hlavním městem starověkých lihyanitů (Dedanitů). Město je opevněné zdmi a místní domy jsou postaveny z cihel z bahna a kamene. Nachází se zde také první místo světového dědictví UNESCO v Saúdském království, zvané Madain Saleh (Hegra), 22 km severně od města. Madain Saleh byl postaven před více než 2000 lety Nabataeany.

Podobné zájezdy

Rychlý dotaz

Alvarez s.r.o. 2017
designed by Humlnet Creative