Barevné rytmy

Náročnost 2 Pohodové zájezdy
 • 15 dnů
 • od 86 390 Kč
 • Snídaně
 • skupina 8 – 16 osob
24.4. - 8.5.2024
1foz24
89 990 Kč garantovaný odjezd Rezervace Přihláška
18.10. - 1.11.2024
2foz24
89 990 Kč 86 390 Kč se slevou First minute Rezervace Přihláška
25.4. - 9.5.2025
1foz25
89 990 Kč 86 390 Kč se slevou First minute Rezervace Přihláška

shrnutí

 • Komfortní zájezd do pulzujících metropolí jihoamerického kontinentu
 • Pro fotbalové fanoušky možnost zažít neopakovatelnou atmosféru fotbalového zápasu temperamentních Jihoameričanů
 • Koloniální šarm uruguayského městečka Colonia del Sacramento
 • Světoznámé vodopády Iguazú z brazilské i argentinské strany
 • Tropický ráj na ostrově Ilha Grande zapsaném na seznamu UNESCO

program zájezdu

1. - 4. den
letecký přesun do Buenos Aires (prezidentský palác Casa Rosada, nejširší ulice světa Avenida 9 de Julio s obeliskem, hřbitov Recoleta s hrobem Evity Perónové, barevná čtvrť La Boca), plavba po spletitých ramenech delty řeky Paraná u městečka Tigre (oáza klidu na dosah velkoměsta, moderní rekreační střediska i zašlá sláva honosných sídel smetánky), volitelně návštěva fotbalového zápasu jednoho z argentinských mužstev a dále možnost shlédnout večerní show tanga a ochutnat vynikající grilovaná masa a vína

5. den
plavba při ústí řeky Río de la Plata do Uruguaye, koloniálního městečka Colonia del Sacramento UNESCO (historické centrum, zbytky portugalského opevnění, bazilika, maják, malebná ulička Calle de los Suspiros, starý přístav), návrat do Buenos Aires, přelet na trojmezí Argentiny, Paraguaye a Brazílie do Iguazú

6. - 7. den
celodenní návštěva světoznámých vodopádů Iguazú UNESCO z argentinské strany (285 vodopádů, šířka 4km, výška 90 m, možnost plavby ke kataraktu Ďáblův chřtán a na ostrov San Martin), přejezd do Brazílie, druhá největší přehrada na světě Itaupú (přejezd po hrázi do Paraguaye a zpět), návštěva vodopádů Iguaçu UNESCO z brazilské strany

8. - 10. den
přelet do Ria de Janeira, výlet na pahorek Corcovado (slavná socha Krista a nezapomenutelné výhledy na město), výjezd lanovkou na známou skálu ve tvaru „cukrové homole" Pão de Açúcar, koupání na proslulých plážích Copacabana či Ipanema, návštěva bohémské čtvrti Santa Teresa a historického centra, prohlídka fotbalového stánku Maracaná, možnost výletu do místní chudinské čtvrti - favely, nebo návštěvy fotbalového zápasu

11. - 13. den
plavba na okouzlující ostrov Ilha Grande UNESCO, odpočinek na bělostných plážích s krystalicky průzračným mořem, fakultativně lodní výlet na okolní ostrůvky s perfektními podmínkami pro šnorchlování, možnost mnoha pěších výletů při pobřeží nebo na vrcholek Pico do Papagaio (980 m) s úchvatným panoromatem tropického ráje

14. - 15. den
individuální volno, přesun do Ria de Janeira, návrat do ČR                                      

Cena zahrnuje: letenku do Buenos Aires a zpět z Ria de Janeira včetně všech poplatků, přelety Buenos Aires-Iguazú a Foz do Iguacu-Rio de Janeiro, místní dopravu, zpáteční trajekt do Uruguaye, ubytování se snídaní a služby průvodce.
Ubytování: 6x hotel a 6x penzion (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím).
Doprava: pronajatý mikrobus, autobus, loď.
Stravování: 12x snídaně, jinak individuální za pomoci průvodce.

Služby za příplatek: 12x jednolůžkový pokoj 8000 Kč, Pojištění léčebných výloh+COVID 780 Kč, Pojištění Prémium STORNO+COVID 1485 Kč.

Cena nezahrnuje: vstupné cca 80 USD.

Poznámka: Vstupenky na fotbalová utkání zajistíme po předchozí dohodě dle aktuální dostupnosti. Ta se odvíjí od rozpisu jednotlivých hracích kol daných fotbalových lig a CK nemůže garantovat, že v průběhu návštěvy budou utkání dostupná, neboť v době vypsání termínu zájezdu tato skutečnost není známá. Přesný rozpis jednotlivých kol je znám cca 10-14 dní před výkopem.

Organizátorem zájezdu je CK Alvarez.

Ke službám na zájezdu se vztahují Všeobecné informace.

galerie

mapa

Legenda

 • Lodní doprava
 • Pozemní doprava
 • Letecká doprava

hodnocení

Všechny recenze jsou ověřené a vyplnili je účastníci zájezdu na základě odkazu (webového linku) zaslaného po návratu ze zájezdu. Zveřejněny jsou všechny recenze, tedy pozitivní i negativní.

Pavel K. (2023)

Hodnocení zájezdu:

Celková spokojenost s programem i průběhem zájezdu. Prohlídka největších atrakcí Buenos Aires i Ria, neopakovatelné vodopády Iguazú a závěrečný relax u Atlantiku na ostrově Isla Grande. Pěkné hotely i doprava, vše šlapalo jak mělo. Zájezd mohu jen doporučit.

Hodnocení práce průvodce:

Barča jako vždy vynikající. Už jsem s ní byl v Guatemale a opět nezklamala. Milá a ochotná, s výbornou znalostí místních reálií a obou jazků (španělština + portugalština), bez kterých se zde člověk neobejde.

zobrazit další hodnocení

podrobné pokyny k zájezdu

Můžete si stáhnout nebo vytisknout podrobné pokyny v PDF.

encyklopedie

Itaipú

Druhá největší přehrada na světě nese název Itaipú a leží na hranicích Paraguye a Brazílie. Přehrada své jméno získala po ostrově, který kdysi existoval v blízkosti. Itaipú se nachází na řece Paraně. Se stavbou přehrady se začalo v roce 1975. Je dlouhá necelých 8 kilometrů a vysoká 196 metrů. Vetšina vyprudokované energie jde spíš do Brazílie, především pak z ní žijou města Sao Paolo a Rio de Janeiro. 

Iguazú

Vodopády Iguazú (Brazílie, Shutterstock) Na řece Iguazu se nachází stejnojmenné vodopády, ležící na hranici dvou jihoamerických států, Brazílie a Argentiny. Vodopády jsou největší na světě. Dosahují výšky 82 metrů a voda teče asi 275 proudy dolů. V překladu znamená Iguazú "velká voda". K vodopádům se dá dojít ze dvou různých měst, a to argentiského Puerto Iguazú a brazilského Foz do Iguacu a jsou součástí dvou národních parků, které se staly UNESCO památkami

Rio de Janeiro

Socha Krista, Rio de Janeiro (Brazílie, Shutterstock) Rio de Janeiro je brazilské město, ležící na jihovýchodním pobřeží, kde ho omývá Atlantský oceán. Ve městě žije přibližně 11 milionů lidí. Část města je uvedena na seznamu kulturního dědictví UNESCO. Rio bylo založeno Portugalci v roce 1565 a v roce 1763 se stalo hlavním městem Brazílie. V roce 1960 bylo však hlavní město přemístěno do Brasílie. Jednoznačnou dominantou města je 30 metrů vysoká socha Krista Spasitele na hoře Corcovado. Dalšími turistickými atrakcemi je například koloniální centrum, budova radnice, katedrála Candelária nebo nejslavnější pláž na světě Copacabana.

Corcovado

Asi nejslavnější brazilská hora se jmenuje Corcovado. Nejedná se však o nejvyšší horu země, ale na vrcholu se tyčí socha Krista Spasitele. Samostné Corcovado dosahuje výšky pouze 710 m.n.m a leží na území NP Tijuca Forest. Socha Krista byla dokončena v roce 1931, je postavena z mastku a bez podstavce měří 30 metrů. Tento symbol křesťanství se stal turistickou atrakcí číslo jedna v celé Brazílii a je to novodobý sedmý div světa. Z vrcholu hory je navíc nádherný výhled na celé Rio. Celá hora Corcovado je defacto velká čedičová koupule. 

Buenos Aires

Buenos Aires (Argentina, Shutterstock) Buenos Aires je hlavní město Argentiny. Leží východě země, u pobřeží Atlantického oceánu, poblíž hranic s Urugayí. Význam názvu Buenos Aires je "čistý vzduch". Město bylo založeno v roce 1536 španělským dobyvatelem Pedrem de Mendozou. Ve městě žije přibližně 3 miliony lidí. Nachází se zde slavná čtvrť La Boca, kterou zdobí barevné domy a kde je cítit silný evropský vliv. Ve městě se nachází spousta parků. Buenos Aires je známé díky pouličním tanečním show, kde se předvádí především tango. Z památek byste zde našli například prezidentský palác Casa Rosada, hřbitov Recoleta, kde je pohřbená Evita Perónová atd.

Maracaná

Stadion Maracana, Rio de Janeiro (Brazílie, Dreamstime) Sportovní fanoušci a především ti fotbaloví si přijdou na své v Riu. Zde stojí asi nejslavnější fotbalový svatostánek - stadion Maracaná. Stadion má kapacitu pro necelých 80 tisíc návštěvníků. Maracaná byla postavena jako státní zakázka potom, co Brazílie vyhrála pořadatelství Světového šampionátu ve fotbale v roce 1950. Stadion byl otevřen těsně před šampionátem, kde probíhal zápas All Stars týmů místních s hráči Sao Paula. Od té doby je stadion využíván ke klubovým zápasům. V roce 2014 Brazílie opět hostila Světový šampionát ve fotbale.

Colonia del Sacramento

Město leží na jihovýchodě Uruguaye. Bylo založeno Portugalci v roce 1680 na Río de la Platě. Během koloniálního období proto docházelo k častým změnám ve vedení města. Protože se Španělé i Portugalci podíleli na architektuře města, dobře zachovalé historické centrum je dokonalým příkladem spojením těchto obou kultur. Město bylo v roce 1995 zapsáno do seznamu kulturního dědictví UNESCO.

Rychlý dotaz

Alvarez s.r.o. 2017
designed by Humlnet Creative