Tropy a moře Panamské šíje - dobrodružně

Náročnost 3 Zážitkové zájezdy
 • 26 dnů
 • od 89 270 Kč
 • Dle programu
 • skupina 8 – 12 osob
3.2. - 28.2.2020
1kpc20
92 990 Kč uzavřeno, průvodkyně: Barbora Sedláčková
2.2. - 27.2.2021
1kpc21
92 990 Kč 89 270 Kč se slevou First minute Rezervace Přihláška

shrnutí

 • Turismem nedotčené národní parky a rezervace
 • Perfektní podmínky k pozorování bohaté fauny
 • Kolibříci, papoušci, tukani, lenochodi, tapíři, kajmani, hadi
 • Říční safari v mokřadech národního parku Caño Negro
 • Nenáročná turistika v horských i nížinných pralesích
 • Koupání na opuštěných plážích poloostrova Osa
 • Šnorchlování na korálových útesech karibského pobřeží
 • Obří plavební komory zdymadel Miraflores Panamského průplavu
 • Dobrodružné čtyřdenní putování po souostroví San Blas

program zájezdu

Mapa trasy zájezdu Tropy a moře Panamské šíje - dobrodružně

1. den
letecký přesun do Kostariky

2. den
první kontakt s divokou krajinou centrálních údolí, návštěva nejlepší soukromé rezervace v Kostarice - La Paz Waterfall Gardens (sbírka nejohroženějších druhů kostarické fauny a flóry, kočkovité šelmy, motýli, kolibříci, opice, hadi , žáby, obří ptačí voliéra, stezka kolem pěti vodopádů zasazená v horském úbočí deštného pralesa), přesun pod majestátní sopku Arenal (1670 m) na břehu stejnojmenného jezera

3. den
celodenní výlet do prvotřídní, turismem nezasažené přírodní rezervace Caño Negro (rozlehlé mokřady na hranicích s Nikaraguou, lodní safari po řece Frío, malpy kapucínské, vřešťani, kajmani brýloví, krokodýli, bazilišci hřebenatí, leguáni, želvy, desítky druhů ptáků), večerní zasloužený odpočinek v termálních lázních pod širým nebem (25 léčivých bazénů s rozdílnou teplotou, vířivka, sauna)

4. den
ranní plavba přes jezero Arenal (530 m) ke svahům horského pásma Cordillera de Tilarán a dále mikrobusem do osady Santa Elena (cca 1500 m) ukryté v čarokrásné přírodě vzácných horských mlžných lesů, nenáročná odpolední túra v biosférické rezervaci Monteverde na vyhlídku La Ventana na středoamerické rozvodí

5. den
lehký treking s místním průvodcem okouzlujícím mlžným pralesem v oblasti Santa Elena (kolibříci, tarantule, endemické druhy fauny, gigantické stromy s epifyty, mechy a liánami, orchideje), možnost procházky po lávkách zavěšených v korunách stromů a vidět svět opravdu z ptačí perspektivy a možná i vzácného ptáka kvesala

6. den
návrat do centrálních údolí, prohlídka kostarické metropole San José (náměstí Demokracie, Národní divadlo, Muzeum zlata, tržnice a nákup čerstvě pražené kávy z celé Kostariky)

7. den
odjezd do jižní Kostariky do vesnice Sierpe, plavba člunem přes mokřad Térraba-Sierpe systémem říčních ramen s hustým porostem mangrovů na otevřené moře a podél pobřeží a zátoky Drake (objevené mořeplavcem Franciscem Drakem v 16. stol.) na poloostrov Osa

8. - 9. den
odpočinek na opuštěných plážích Tichého oceánu lemovaných palmami, pěší vycházky do panenské džungle, možnosti mnoha fakultativních výletů a aktivit: zapůjčení mořského kajaku, výletu do NP Corcovado ke stanici rangerů Sirena (pěší výlet primárním deštným pralesem, pozorování tapírů, mravenečníků, lenochodů, opic, papoušků a tukanů), nebo plavby do biologické rezervace ostrova Caño (údajně nejlepší šnorchlování v Kostarice)

10. den
návrat do San José

11. - 13. den
odjezd na Karibské pobřeží do městečka Puerto Viejo de Talamanca, návštěva národního parku Cahuita (pobřežní tropický les, pěší výlet, koupání a šnorchlování, pozorování lenochodů, hadů, opic, motýlů, nosálů, aguti, tukanů, papoušků ara), možnost zapůjčení bicyklu a průzkum okolních pláží - Cocles, Chiquita, Punta Uva a rezervace Gandoca Manzanillo, nebo návštěvy lokální pražírny kávy a výrobny čokolády

14. - 15. den
odjezd do Panamy, pohodová atmosféra na ostrově Bastimentos obývaném etnikem Černých Karibů, celodenní lodní výlet v korálovém souostroví Bocas del Toro (koupání, šnorchlování, pozorování delfínů, vzácné červené žabičky na pláži Red Frog Beach

16. den
možnost pěšího přechodu ostrova na divokou pláž Wizzard, plavba na ostrov Colón a přohlídka největšího města celého souostroví Bocas del Toro, letecký přesun do hlavního města Panama City

17. den
návštěva Panamského průplavu a zdymadel Miraflores (pozorování lodí plujících kanálem, Muzeum průplavu), historická čtvrť Casco Viejo (katedrála, prezidentský palác)

18. - 21. den
přesun přes městečko Chepo a chráněnou oblast Narganá do přístavu Cartí, vstupní brány na souostroví San Blas, čtyřdenní dobrodružná plavba člunem po opuštěných ostrůvcích autonomní oblasti Comarca de Kuna Yala patřících indiánskému kmeni Kuna (bělostné pláže, koupání a šnorchlování v tyrkysovém moři a lenošení v hamakách, návštěva indiánských vesnic, plná penze včetně čerstvých ryb)

22. den
doslova konec světa na rozhraní Panamy a Kolumbie v neprostupném pralese národního parku Darien UNESCO, který dělí Střední a Jižní Ameriku, pobřežní městečko Capurgana odříznuté od zbytku světa (turistika k nedalekému vodopádu, nebo do blízkcýh komunit Sapzurro a La Miel)

23. den
plavba přes záliv Urabá do jednoho z nejstarších kolumbijských měst - Necoclí (založené v roce 1509) a dále cesta autobusem do Cartageny

24. - 26. den
nejkrásnější kolumbijské město a významný koloniální přístav Cartagena UNESCO (pestrobarevná náměstí, pevnost San Felipe, Palác inkvizice, kostel San Pedro Claver, procházka po hradbách, bohémská čtvrť Gestemaní, bohatý noční život), možnost výletu do ptačí rezervace Aviario nacional (3 ekosystémy, 21 expozic), návrat do ČR.                                                          

Cena zahrnuje: letenku do San José a zpět z Cartageny včetně všech poplatků, přelet Bocas del Toro - Panama City, safari v NP Caño Negro, lodní výlet na Bocas del Toro, čtyřdenní putování po souostroví San Blas s plnou penzí, místní dopravu, ubytování se snídaní, služby průvodce a cestovní pojištění.
Ubytování: 21x turistický hotel (15x dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím, 6x i vícelůžkové bez příslušenství), 3x hamaka nebo postel na ostrově v oblasti San Blas.
Doprava: autobus, pronajatý minibus, taxi, člun.
Stravování: 21x snídaně, 3x plná penze, jinak individuální za pomoci průvodce.

Služby za příplatek: 15x jednolůžkový pokoj 8 200 Kč, registrace ESTA 450 Kč, pojištění STORNO 1 232 Kč, STORNO+ 1 632 Kč.

Cena nezahrnuje: vstupné cca 190 USD, jednodenní výlet do NP Corcovado cca 90 USD, jednodenní výlet na ostrov Caño cca 90 USD, výstupní poplatek Kostarika 8 USD.

Organizátorem zájezdu je CK Alvarez.

Ke službám na zájezdu se vztahují Všeobecné informace.

galerie

mapa

Legenda

 • Pozemní doprava
 • Lodní doprava
 • Letecká doprava

hodnocení

Vladimír K. (2020)

Hodnocení zájezdu:

Pěkný, netradiční a dynamický zájezd (můj 11 s CK Alvarez),
výborná parta účastníků zájezdu, jsem moc rád za seznámení s dalšími cestovateli. A po roce čekání úžasných zážitků.

Hodnocení práce průvodce:

Skvělá, Báro díky za všechno.

zobrazit další hodnocení

podrobné pokyny k zájezdu

Můžete si stáhnout nebo vytisknout podrobné pokyny v PDF.

odkazy

Dokument - Kostarika

Na cestě po Kostarice, ČT, 2008

Divoká Panama pralesem, bahnem a jaguárem v zádech

Hedvábná stezka, 2010

Zajímavosti Kolumbie, článek

Travel Mag, 2017

Dokument - Panamský průplav

Megastavby, Panamský průplav Dokumenty TV HD, YouTube 2018

encyklopedie

San José

Hlavní město Kostariky se nazývá San José. Většina populace se nachází v centrální části státu, kde leží i San José. Ve městě žije přibližně 350 tisíc obyvatel. Město bylo založeno v roce 1738 a je centrem kulturního vyžití. San José je jedno z nejbezpečnějších měst Latinské Ameriky a leží v nadmořské výšce 1170 metrů. Ve měste jsou rozmanité parky, zajímavá muzea a divadla a dokonce ZOO Simona Bolívara.

Arenal

Arenal (Kostarika, Shutterstock) Arenal je aktivní stratovulkán nacházející se v Kostarice tyčící se na jihovýchodním břehu jezera Arenal asi 90 kilometrů severozápadně od hlavního města San José. Vulkán dosahuje až 1633 m.n.m. Do roku 2010 to byla jedna z nejvíce aktivních sopek na světě, ale od tohoto roku se její aktivita výrazně snižuje a výbuchy sopky jsou velmi vzácné. 

Amistad

La Amistad (Kostarika, Shutterstock) La Amistad je největší národní park v Kostarice a byl připsán na Seznam UNESCO v roce 1993. Svou rozlohou zasahuje do Pananamy, a proto se mu říká mezinárodní park. Rozkládá se v pohoří Cordillera de Talamanca a park pokrývá zejména tropický deštný les. Nejvyšší bod park dosahuje až tří tisíc metrů nad mořem. 

Cordillera de Talamanca

Pohoří Cordillera de Talamanca leží na hranici Kostariky a Panamy a jako jedno z mála v Centrální Americe není vulkanického, ale ledovcového původu. Nachází se zde nejvyšší hory obou zemí, do kterých pohoří zasahuje. Nachází se zde nížinné, horské i mlžné deštné lesy a několik kostarických i panamských národních parků.

Cartagena

Na severním pobřeží Kolumbie leží přístav Cartagena. Toto město je omýváno Karibským mořem. Město bylo pojmenováno po španělské Cartageně a bylo založeno v roce 1533. Nejkrásnější kolumbijské město a přístav hráli významnou roli v koloniální době, jako důležitý prostředník mezi španělskou korunou a zbytkem země. V Cartageně lze spatřit krásné památky jako například Palác inkvizice, kostel San Pedro Claver nebo také pevnost San Felipe, která je polu s městskou zdí je kulturním dědictvím UNESCO.

Panama City

Hlavní a největší město Panamy se jmenuje totožně a leží uprostřed země. Panama City se nachází u panamského vstupu do Panamského průplavu a je obklopeno tropickým deštným lesem. Město bylo založeno Španěly v roce 1519. Ve měste se nachází několik atrakcí, které turisté mohou navštívit, jako například pobřežní promenádu u Tichého oceánu, katedrála na náměstí, prezidentský dům  v koloniální čtvrti Casco Viejo, nebo ruiny historického města Panama Viejo, které je zapsané na seznamu UNESCO.   

Miraflores

Zdymadlo Miraflores je součástí Panamského průplavu. Plavidla jsou ve dvou fázích snížena, aby se přepravila z nebo do panamského přístavu Balboa v Tichém oceánu. Lodě proplouvají pod "Mostem  Amerik", který spojuje Severní a Jižní Ameriku. Celý proces pohybu zdymadel v Panamském průplavu mohou pozorovat sami turisté. 

Monteverde

Biosférická rezervace Monteverde leží v oblasti Puntaneras na severu Kostariky. Jedná se o oblast mlžných lesů, kde se můžete projít po korunách stromů na zavěšných lávkách. Rezervace byla vyhlášena v roce 1973 a uvnitř lze pozorovat především kolbříky a motýly, ale i kvesaly chocholaté, veverky, králíky, primáty apod. V rezervaci můžete zažít i adrenalinovou jízdu na lanech. 

Bocas del Toro

Soustroví Bocas del Toro náleží Panamě a leží v Karibském moři. Na ostrov je možné se dosta buď soukromými loděmi nebo vodním taxi. Na jednom z ostrovů (Colón) leží stejnojmenné město a většina obyvatel jsou zde černí karibové. Turisté sem jezdí především díky skvělým příležitostem ke šnorchlování, koupání a pozorování delfínů. 

Bastimentos

Jedním z ostrovů Bocas del Toro má název Bastimentos. Je to zároveň jeden z největších ostrovů Panamy. Ostrov není příliš obydlený, žije zde okolo 2 tisíc lidí. Přitom první obyvatelem, který na ostrově přistál se svou lidí byl v roce 1502 Kryštof Kolumbus. Na ostrově jsou především zásadní atrakcí vzácné žabičky Red Frog. Je po nich pojmenovaná i nejslavnější pláž ostrova, odkud je nádherný výhled na delfíny plující v moři. 

San Blas

Soustroví San Blas leží severně od Panamy a skládá se asi z 365 ostrůvků. Avšak pouze 49 z nich je osídlených. San Blas se nachází v Karibském moři a na ostrůvcích žíjí především indiáni kmene Kuna. Díky krasnému okolnímu prostředu a téměř žádným hurikánům se zdalo velmi populární plachtění. Nejvýznamnější město soustroví se nazývá El Povenir, kde mají sídlo úřady.

Comarca de Kuna Yala

Comarca de Kuna Yala jsou ostrůvky panamské autonomní oblasti indiánského kmene Kuna. Hlavním městem této oblasti je El Porvenir. Tyto ostrůvky leží v Karibském moři. Oblast je proslavená svými bělostnými plážemi a tyrkysovým mořem. Turisté zde mohou koupat v moři, ale také relaxovat v hamakách. 

Podobné zájezdy

Rychlý dotaz

Alvarez s.r.o. 2017
designed by Humlnet Creative