Ta pravá Amazonie

Náročnost 3 Cestovatelské zájezdy
 • 27 dnů
 • od 161 690 Kč
 • Dle programu
 • skupina 7 – 11 osob
15.9. - 11.10.2024
1ama24
164 990 Kč 161 690 Kč se slevou First minute, garantovaný odjezd, průvodce: Štěpán Zajac ml. Rezervace Přihláška

shrnutí

 • Nezapomenutelná plavba po Amazonce
 • Panenský deštný prales v Guyaně
 • Setkání s nefalšovanými indiány
 • Soukromý let k úchvatnému vodopádu Kaieteur
 • Růžoví delfíni, kajmani, arapaimy a piraně
 • Legendární vězení na Ostrovech spásy
Mapa trasy zájezdu Ta pravá Amazonie

program zájezdu

1. - 3. den
letecký přesun do Bogoty (Plaza de Bolívar, katedrála, Palacio de San Carlos, Muzeum zlata), možnost výletu lanovkou na horu Monserrate (3152 m) s výhledy na hlavní město, přelet do nitra Amazonské džungle, Peruánsko-Brazilsko-Kolumbijské trojmezí u městečka Leticia

4. - 7. den
plavba rychlým člunem do okouzlující osady Puerto Nariño, nezapomenutelný pohled z ptačí perspektivy na deštný prales z místní rozhledny, výlety po spletitých přítocích Amazonky za pozorováním pestrého života na řece a jejím okolí (kajmani, vydry, piraně, stromové liány a obří bromélie), skotačící amazonští růžoví delfíni v jezeře Tarapoto, možnost plavby na indiánské kánoi, návrat do Leticie

8. - 11. den
legendární čtyřdenní plavba lodí po řece Amazonce napříč Jihoamerickým kontinentem v hloubi největšího deštného pralesa na světě   

12. den
rušný brazilský přístav a bývalé centrum kaučukové horečky Manaus (okázalé renesanční divadlo Teatro Amazonas, vládní palác, Museu do Índio se sbírkou domorodých artefaktů, tržnice Mercado Municipal a promenáda u řeky Negro), noční přejezd do Boa Vista

13. - 14. den
odjezd do hraničního městečka Bonfim, překročení hranice s Guyanou do kovbojské osady Lethem, cesta napříč regionem Rupununi (rozlehlé savany s dobytkářskými ranči místních vaqueros a příbytky původních indiánů, plantáže manga a kešu oříšků) až do Annai, plavba motorovým člunem po řece Rupununi do nefalšované indiánské osady Rewa kmene Makushi, ubytování ve stylových chatkách

15. - 17. den
třídenní program s plnou penzí v druhově nejbohatším panenském ekosystému z celé Guyany (domov jaguára, vyder obrovských, harpií pralesních a největší sladkovodní ryby na světě arapaima, dále obrovští kajmani, aguti, chápani), největší lekníny světa viktorie královské, procházky po pralese a dvoudenní výlet po řece Rewa s místními průvodci s noclehem v hamace v kempu na břehu řeky, noční pozorování života v džungli

18. - 19. den
odlet pronajatým malým letadlem do národního parku Kaieteur, nejúchvatnější vodopád na světě (250 m vysoký a 100 m široký) padající z mlžného oparu tropického pralesa, přelet do hlavního města Georgetownu (katedrála Sv. Jiří - údajně největší dřevěná budova na světě, rušné tržiště Stabroek Market, neogotická radnice, antropologické muzeum)

20. - 22. den
odjezd podél pobřeží do bývalé holandské kolonie, sousedního Surinamu, hlavní město Paramaribo (pevnost Fort Zeelandia z 18. stol., koloniální kupecké domy, pitoreskní trh Waterkant čarodějnický trh s magickými lektvary, Náměstí nezávislosti s vládními budovami a Prezidentským palácem se zahradou s palmami královskými, největší karibská mešita Keizerstraat, synagoga Neveh Shalom a kostel Sv. Petra a Pavla), možnost ochutnávky vynikajících rumů, turistika deštným pralesem v rezervaci Brownsberg a plavba po přehrední nádrži Brokopondo

23. - 25. den
plavba do Francouzské Guyany přes hraniční řeku Maroni, první záchytný tábor všech trestanců v Saint Laurent, odjezd do Kouru, návštěva kosmického centra Evropské vesmírné agentury, jednodenní plavba na Ostrovy spásy, místo věznění slavného trestance „Motýlka" (Královský ostrov s budovou ředitelství a nemocnice, odpočinek u moře, procházka po ostrově, kokosové palmy a všudypřítomné opičky)

26. - 27. den
hlavní město Cayene (ruiny pevnosti Fort Ceperou, radnice, náměstí Léopold Héder a des Palmistes) návrat do ČR                                                                  

Cena zahrnuje: letenku do Bogoty a zpět z Cayene včetně všech poplatků, přelet Bogota - Leticia, výlety z osady Puerto Nariño, plavbu po Amazonce, třídenní program v osadě Rewa s plnou penzí, pronajaté letadlo na trase Rewa - Kaieteur - Georgetown, místní dopravu, ubytování, hamaku a služby průvodce.
Ubytování: 16x turistický hotel (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím), 4x chatka, 4x hamaka, 1x noční autobus.
Doprava: autobus, pronajatý minibus, taxi, pronajaté letadlo, člun, loď.
Stravování: 6x plná penze, jinak individuální za pomoci průvodce.

Služby za příplatek: 16x jednolůžkový pokoj 14800 Kč, Pojištění léčebných výloh+COVID 1404 Kč, Pojištění Prémium STORNO+COVID 3915 Kč.

Cena nezahrnuje: vstupné cca 100 USD, guyanské vízum 25 USD, surinamské vízum 50 EUR, 3x dvoulůžková kajuta cca 180 USD / os.

Poznámka: Povinnost očkování proti žluté zimnici!

Organizátorem zájezdu je CK Alvarez.

Ke službám na zájezdu se vztahují Všeobecné informace.

galerie

mapa

Legenda

 • Letecká doprava
 • Lodní doprava
 • Pozemní doprava

hodnocení

Všechny recenze jsou ověřené a vyplnili je účastníci zájezdu na základě odkazu (webového linku) zaslaného po návratu ze zájezdu. Zveřejněny jsou všechny recenze, tedy pozitivní i negativní.

Michal S. (2019)

Hodnocení zájezdu:

Města nic moc, zato pobyty a výlety v jihoamerické přírodě neměly chybu. Škoda, že není možné zkrátit plavbu po Amazonce o 1-2 dny.

Hodnocení práce průvodce:

Katka neměla chybu. Inteligentní, ochotná, schopná, příjemná. Ještě pár superlativů bych možná našel, ale uvedené je snad vystihující.

zobrazit další hodnocení

podrobné pokyny k zájezdu

Můžete si stáhnout nebo vytisknout podrobné pokyny v PDF.

odkazy

Cestománie Curacao

Cestománie Curacao - ČT1, 2002

Cestománie Kolumbie

Cestománie Kolumbie - ČT1, 2001

Cestománie Brazílie Amazonka

Cestománie Brazílie - Amazonie, proti proudu Amazonky - ČT1, 2004

Cestománie Surinam

Cestománie Surinam - ČT1, 2002

Na cestě po Bogotě

Na cestě po Bogotě - ČT2, 2016

Na cestě po Leticii

Na cestě po Leticii - ČT2, 2012

Guyana

Zajímavá místa v Guyaně, hedvabnastezka, 2006

Surinam

Článek o jihoamerickém státě Surinam, 2013

Manaus

Článek o městě Manaus uprostřed amazonského pralese, 2014

encyklopedie

Manaus

Amazonka, Manaus (Brazílie, Dreamstime) Přístav Manaus leží uprostřed Amazonie právě na soutoku řek Amazonka a Negro. Ve městě žije přes 2.3 milionu lidí a je to nejlidnatější město Amazonie. Manaus bylo založeno na konci 17. století jako pevnost a status města získalo v roce 1832. V okolí žije jeden z nejohroženějších druhů živočichů, a to tamarín pestrý. Za zmínku stojí z turistických atrakcí především místní parky a okolní amazonské pralesy, pláže a vodopády a z budov například Amazonský operní dům. 

Bogota

Bogota (Kolumbie, Shutterstock) Bogotá je hlavní město jihoamerického státu Kolumbie. Město leží uprostřed zěmě na andské plošině nazvané Bogotská savana ve výšce 2640 m.n.m. Bogotá byla založena španělským dobyvatelm Gonzalem Quesadou. Historické centrum Bogoty se nazývá La Candelaria a nachází se zde španělské barokní a koloniální stavby. Turisticky velmi navštěvované jsou například park Simona Bolívara, botanické zahrady, Muzeum vědy Maloka, Muzeum zlata, budova Národního kapitolu na Bolívarově náměstí či budova Palacio de San Carlos, kde dnes sídlí Ministerstvo zahraničních věcí.

Monserrate

Dominantou kolumbijského hlavního města Bogoty je vrchol Monserrate, který dosahuje výšky 3152 m.n.m. Nahoře se nachází kostel se svatyní. Monserrate je jak poutním místem, tak turistickou atrakcí. Na vrchol je možné se dostat pěšky, pozemní lanovou dráhou nebo klasickou kabinovou lanovkou. Turisté především sem chodí pozorovat město při západu slunce.  

Leticia

Amazonie, Leticia (Kolumbie, Dreamstime) Leticia je nejjižnějším městem Kolubie. Leží na rozhraní Kolumbie, Peru a Brazílie, proto se tomuto místu také často říká trojmezí. Město obsahuje jeden z nejvýznamnějších přístavů na řece Amazonka. V dnešní době je místo velmi významné a vyhledávané turisty, hodně zahraničních studentů do Leticie cestuje, aby si na Amazonské španělské univerzitě vylepšili znalosti španělštiny. Vě městě můžete navštívit například ekologický park. 

Puerto Nariňo

Vesnička Puerto Nariňo leží na břehu Amazonky nedaleko městečka Leticia. Jsou zde zcela zakázaná motorová vozidla. Vesnička je založena na organickém způsobu života, třídění odpadu a čistotě. Na každém rohu se nachází třídící odpadkové koše. s každé ráno brigádnici uklízí město. Puerto Nariňo  je krásně upravené pouze pěšími chodníky. Žijí zde původní obyvatelé indiánských kmenů. Z místní rozhledny je pohle na deštný prales z ptačí perspektivy,

Lethem

Kovbojská vesnička Lethem se nachází na jihozápadě Guyany. Díky své poloze se jí říká "brána do Brazílie", jelikož leží na hranicích s Brazílii. Osada leží uprostřed savany na řece Takutu. Tyto savany jsou plné kovbojů, kteří spravují své ranče. Rostou zde stromy kešu a různých ořechů, mangovníky či kokosovníky. Guyanská vláda ve spolupráci s brazilskou vládou nechala postavit severtně od vesničky most, který po silnicích spojuje severní Brazílii s přístavem Georgetown, ležícím na břehu Atlantického oceánu.

Rewa

Tato indiánská vesnička leží ve středu Guyany. Dostat se do ni lze pouze motorovým člunem nebo poháněnou kanojí po řece Rupununi. Ve vesničce žijí indiáni kmene Makushi. Osada díky své poloze je vhodná pro objevování celého pralesa a přilehlé fauny a flory. V Rewě je možné zůstat ve vyhlášeném ekologickém ubytování, které zde vzniklo v roce 2006. 

NP Kaieteur

Vodopády Kaieteur (Guyana, Dreamstime) Národní park Kaieteur leží v pralese uprostřed Guyany. Dominantou parku je především úchvatný stejnojmenný vodopád, který je během období dešťů 226 metrů vysoký a 122 metrů široký. Voda stéká z vysokého pískovcového útvaru. Kaieteur je nejstarší chráněná oblast v Guyaně a národním parkem byl vyhlášen v roce 1929. 

Georgetown

historické budovy, Georgetown, Guyana (Guyana, Dreamstime) Hlavní město Guyany se nazývá Georgetown. Toto město leží na pobřeží Atlantického oceánu v ústí řeky Demerary a žije zde něco přes 130 tisíc lidí. Původně malá vesnička byla povýšená na hlavní město na konci 18. století v době francouzské kolonizace. Ve městě můžete navštívit například údajně největší dřevěnou budovu na světě - Katedrálu svatého Jiří, dále pak antropologické muzeum, neogotickou radnici, rušné tržiště Stabroek Market či destilerii rumu El Dorado. 

Paramaribo

ulice Waterkant, Paramaribo (Surinam, Dreamstime) Paramaribo je hlavní město jihoamerického státu Surinam. Město leží na stejnojmenné řece na pobřeží Atlantického oceánu. Město bylo pojmenováno podle kmenu žijícího v ústí řeky Surinam. První osada zde byla založena na začátku 17. století a později se stala nizozemskou kolonií. Historické centrum města bylo zařazeno mezi kulturní dědictví UNESCO. Zajímavostí města je pevnost Fort Zeelandia, kterou původně v roce 1640 postavili Francouzi jako dřevěnou konstrukci, kterou přestavěli Britové v roce 1651. Další zajímavostí jsou čarodějnický trh s magickými lektvary a pitoreskní trh Waterkant. Navštívit můžete největší karibskou mešitu Keizerstraat či synagogu Neveh Shalom.

Podobné zájezdy

Rychlý dotaz

Alvarez s.r.o. 2017
designed by Humlnet Creative