Velký okruh Brazílií

Náročnost 2 Pohodové zájezdy
  • 18 dnů
  • od 114 650 Kč
  • Snídaně
  • skupina 8 – 14 osob
20.9. - 7.10.2024
1bra24
116 990 Kč 114 650 Kč se slevou First minute, průvodkyně: Barbora Pačesová Rezervace Přihláška

shrnutí

  • Ikonická města Rio de Janeiro, Brasília a Salvador
  • Největší vodopády na světě Iguaçu
  • Unikátní ekosystém Pantanal a plavba po Amazonce
  • Kajmani, piraně, hadi, delfíni, papoušci
Mapa trasy zájezdu Velký okruh Brazílií

program zájezdu

1. - 4. den
letecký přesun do Ria de Janeira (koloniální centrum, katedrála, radnice, park), výlet na pahorek Corcovado (slavná socha Krista a nezapomenutelné výhledy na město), výjezd lanovkou na známou skálu ve tvaru „cukrové homole" Pão de Açúcar při západu slunce, koupání na proslulých plážích Copacabana či Ipanema, návštěva bohémské čtvrti Santa Teresa a fotbalového stánku Maracaná, možnost výletu do místní chudinské čtvrti - favely, letecký přesun do města Foz do Iguaçu

5. - 6. den
světoznámé vodopády Iguaçu UNESCO z brazilské i argentinské strany (285 vodopádů, šířka 4km, výška 90 m, možnost plavby ke kataraktu Ďáblův chřtán a na ostrov San Martin), návštěva druhé největší přehrady na světě Itaupú, letecký přesun do města Campo Grande v oblasti Mato Grosso

7. - 9. den
třídenní výlet do rezervace Pantanal UNESCO na řekách Cuibá a Paraguay (největší sladkovodní mokřadové ekosystémy na světě, velká koncentrace zvířat a tisíce druhů rostlin, lov divokých piraní a jízda na koni)

10. den
letecký přesun do metropole Brasília UNESCO (moderní architektura Oscara Niemeyera, katedrála Zjevení Panny Marie, náměstí Tres poderes, muzea)

11. - 13. den
letecký přesun do přístavu Manaus na soutoku řek Amazonka a Negro (budova opery Teatro Amazonas z dob kaučukového boomu, pitoreskní tržiště), plavba po řece do nitra amazonské džungle, několikakilometrový soutok černé řeky Negro a průzračné Solimões, pozorování bohaté flóry a fauny, největší říční souostroví na světě Anavilhanas (400 ostrovů a stovky jezer, řek a bažin), návštěva místních mestizo komunit, plavba na kánoi

14. - 16. den
návrat do Manausu a letecký přesun do Salvadoru, města s nezaměnitělnou duší a silnými africkými kořeny, Pelourinho UNESCO (koloniální centrum města, úzké středověké uličky a domy s výraznými fasádami, nádherně zdobené kostely, katedrála São Salvador, kostel São Francisco), odpočinek na písečných plážích Atlantiku a noční život v rytmu samby a forró

17. - 18. den
individuální volno, možnost nákupů, návrat do ČR                                                                    

Cena zahrnuje: letenku do Ria de Janeira a zpět ze Salvadoru, přelety Rio de Janeiro - Foz do Iguaçu - Campo Grande - Brasília - Manaus - Salvador, třídenní výlet do Pantanalu s plnou penzí, plavbu do amazonské džungle s plnou penzí, místní dopravu, ubytování a služby průvodce.
Ubytování: 6x hotel a 6x turistický hotel (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím), 4x chatka.
Doprava: autobus, minibus, taxi, loď.
Stravování: 12x snídaně, 2x plná penze v Pantanalu, 2x plná penze v Amazonii.

Služby za příplatek: 14x jednolůžkový pokoj 10800 Kč, Pojištění léčebných výloh+COVID 936 Kč, Pojištění Prémium STORNO+COVID 2124 Kč.

Cena nezahrnuje: vstupné cca 150 USD.

Poznámka: v programu může dojít k drobným změnám následkem případných změn v nových letových řádech brazilských aerolinek pro rok 2024, které v době vydání programu nejsou k dispozici, nebo se mohou v průběhu roku měnit.

Organizátorem zájezdu je CK Alvarez.

Ke službám na zájezdu se vztahují Všeobecné informace.

galerie

mapa

Legenda

  • Letecká doprava

hodnocení

Všechny recenze jsou ověřené a vyplnili je účastníci zájezdu na základě odkazu (webového linku) zaslaného po návratu ze zájezdu. Zveřejněny jsou všechny recenze, tedy pozitivní i negativní.

Marcela V. (2019)

Hodnocení zájezdu:

Různorodý zájezd - příroda, města, moře

Hodnocení práce průvodce:

Velmi dobré znalosti o Brazílii, velmi dobře logisticky zvládnuté, velmi dobrá jazyková znalost; Dobré jednání s lidmi, přestože ve skupině byly 2 velmi odlišné skupiny.

zobrazit další hodnocení

podrobné pokyny k zájezdu

Můžete si stáhnout nebo vytisknout podrobné pokyny v PDF.

odkazy

Na cestě po Riu de Janeiru

Na cestě po Riu de Janeiru - ČT2, 2013

Corcovado

O výstupu na slavnou brazilskou horu Corcovado se sochou Krista, 2011

Cestománie Brazílie

Cestománie Brazílie - ČT1, 2002

Maracaná

Článek o nejslavnějším fotbalovém stadionu Maracaná, 2009

Ouro Preto

Co navštívit v městečku Ouro Preto, 2015

Vodopády Iguacu

Článek o největších vodopádech světa, 2012

Přehrada Itaipú

Článek o unikátní přehradě Itaipú, 2013

Pantanal

Představení přírodní rezervace Pantanal

Brasília

Článek o brazilském hlavním městě Brasília, ceskatelevize, 2010

Manaus

O žití a cestování ve městě Manaus, 2014

Salvador

Cestopis z města Salvador de Bahia v Brazílii, 2015

encyklopedie

Itaipú

Druhá největší přehrada na světě nese název Itaipú a leží na hranicích Paraguye a Brazílie. Přehrada své jméno získala po ostrově, který kdysi existoval v blízkosti. Itaipú se nachází na řece Paraně. Se stavbou přehrady se začalo v roce 1975. Je dlouhá necelých 8 kilometrů a vysoká 196 metrů. Vetšina vyprudokované energie jde spíš do Brazílie, především pak z ní žijou města Sao Paolo a Rio de Janeiro. 

Iguazú

Vodopády Iguazú (Brazílie, Shutterstock) Na řece Iguazu se nachází stejnojmenné vodopády, ležící na hranici dvou jihoamerických států, Brazílie a Argentiny. Vodopády jsou největší na světě. Dosahují výšky 82 metrů a voda teče asi 275 proudy dolů. V překladu znamená Iguazú "velká voda". K vodopádům se dá dojít ze dvou různých měst, a to argentiského Puerto Iguazú a brazilského Foz do Iguacu a jsou součástí dvou národních parků, které se staly UNESCO památkami

Rio de Janeiro

Socha Krista, Rio de Janeiro (Brazílie, Shutterstock) Rio de Janeiro je brazilské město, ležící na jihovýchodním pobřeží, kde ho omývá Atlantský oceán. Ve městě žije přibližně 11 milionů lidí. Část města je uvedena na seznamu kulturního dědictví UNESCO. Rio bylo založeno Portugalci v roce 1565 a v roce 1763 se stalo hlavním městem Brazílie. V roce 1960 bylo však hlavní město přemístěno do Brasílie. Jednoznačnou dominantou města je 30 metrů vysoká socha Krista Spasitele na hoře Corcovado. Dalšími turistickými atrakcemi je například koloniální centrum, budova radnice, katedrála Candelária nebo nejslavnější pláž na světě Copacabana.

Corcovado

Asi nejslavnější brazilská hora se jmenuje Corcovado. Nejedná se však o nejvyšší horu země, ale na vrcholu se tyčí socha Krista Spasitele. Samostné Corcovado dosahuje výšky pouze 710 m.n.m a leží na území NP Tijuca Forest. Socha Krista byla dokončena v roce 1931, je postavena z mastku a bez podstavce měří 30 metrů. Tento symbol křesťanství se stal turistickou atrakcí číslo jedna v celé Brazílii a je to novodobý sedmý div světa. Z vrcholu hory je navíc nádherný výhled na celé Rio. Celá hora Corcovado je defacto velká čedičová koupule. 

Maracaná

Stadion Maracana, Rio de Janeiro (Brazílie, Dreamstime) Sportovní fanoušci a především ti fotbaloví si přijdou na své v Riu. Zde stojí asi nejslavnější fotbalový svatostánek - stadion Maracaná. Stadion má kapacitu pro necelých 80 tisíc návštěvníků. Maracaná byla postavena jako státní zakázka potom, co Brazílie vyhrála pořadatelství Světového šampionátu ve fotbale v roce 1950. Stadion byl otevřen těsně před šampionátem, kde probíhal zápas All Stars týmů místních s hráči Sao Paula. Od té doby je stadion využíván ke klubovým zápasům. V roce 2014 Brazílie opět hostila Světový šampionát ve fotbale.

Pantanal

Pantanal 2 (Brazílie, Dreamstime) V rezervaci Pantanal se nachází největší sladkovodní mokřinový ekosystém na světě. Rezervace se rozkládá v brazilském státe Mato Grosso do Sul, na jihozápadě země, poblíž hranic s Paraguayem a Bolívií. V této rezervaci převažují především stromy tropických amazonských pralesů, typické brazilské dřevinné porosty a typická vegetace savany. Fauna je zde opravdu rozmanitá. Žije zde asi přes 1000 druhů ptactva, 400 druhů ryb, téměř 500 druhů plazů a asi 300 druhů savců. Klíčovým zvířetem je ampulárka, což je druh šneka. Mezi nevzácnější zástupce savců patří vydra obrovská a jelenec bahenní. 

Brasília

katedrála, Brasília (Brazílie, Dreamstime) Hlavní město Brazílie se jmenuje téměř stejně Brasília. Město leží uprostřed země v nadmořské výšce 1172 m.n.m. a žije zde více než 2.5 milionů lidí. Toto město bylo postaveno až ve 20. století na příkaz prezidenta Kubitscheka (jeho matka měla české kořeny), kdy oficiálně bylo inaugurováno v roce 1960, a to navíc jako nové hlavní město Brazílie. Zajímavé budovy se nachází na hlavní třídě Monumental Axis, kde je například katedrála Brasília, televizní vysíláč, budovy soudů, budova Národního kongresu atd. Za zhlédnutí stojí i prezidentský palác Alvorada. Většina staveb je postaveno v moderním duchu, architekty města byl věhlasný Oscar Niemeyer a Lúcio Costa.

Manaus

Amazonka, Manaus (Brazílie, Dreamstime) Přístav Manaus leží uprostřed Amazonie právě na soutoku řek Amazonka a Negro. Ve městě žije přes 2.3 milionu lidí a je to nejlidnatější město Amazonie. Manaus bylo založeno na konci 17. století jako pevnost a status města získalo v roce 1832. V okolí žije jeden z nejohroženějších druhů živočichů, a to tamarín pestrý. Za zmínku stojí z turistických atrakcí především místní parky a okolní amazonské pralesy, pláže a vodopády a z budov například Amazonský operní dům. 

Pelourinho

Vlajky v centru Pelourinho Salvador (Brazílie, Dreamstime) Historické centrum města Salvador se nazývá Pelourinho a je jednou z brazilských UNESCO památek. Během portugalských koloniálních dob, kdy Salvador bylo hlavní město Brazílie, Pelourinho bylo městské centrum, pojmenované podle toho, že zde byli veřejně bičováni afričtí otroci. V centru se nachází velké množství historických památek, pocházejících z dob od 17. do 19. století. 

Salvador

historické centrum, Salvador (Brazílie, Dreamstime) Město Salvador leží na východním pobřeží Brazílie u Atlantského oceánu. Po Sao Paulu a Riu je to 3. největší město v zemi. Přímo ve městě žije asi 3 miliony obyvatel. Salvador bylo úplně první brazilské hlavní město, které bylo objeveno Portugalci v roce 1549. Historické centrum Pelourinho je pod záštitou UNESCO a nachází se zde ukázky portugalských urbanistických staveb. Můžete si prohlédnout například Salvadorskou katedrálu, kostel sv. Františka atd.

Podobné zájezdy

Rychlý dotaz

Alvarez s.r.o. 2017
designed by Humlnet Creative