Zelená cesta

Náročnost 2 Pohodové zájezdy
  • 16 dnů
  • od 92 709 Kč
  • Plná penze
11.5. - 26.5.2019
1jpn19
92 709 Kč uzavřeno, průvodce: Mgr. Václav Kučera

shrnutí

  • Chrámy i vesničky skryté v horách
  • Staré hlavní město Kjóto
  • Výhledy na posvátnou horu Fudži
  • Moderní metropole Tokio

program zájezdu

1. den
odlet z Prahy

2. den
přílet a první kroky v Ósace (Muzeum čajového obřadu, první kontakty s tradiční japonskou kulturou, Svatyně námořníků a obchodníků Sumijoši-taiša, Ósacký hrad Ósaka-džó)

3. den
hora Kóya UNESCO, posvátné místo sekty Šingon založené před více než 1200 lety, návštěva místa, kde věčně rozjímá Kóbó-daiši, přespání v klášteře Kója-san, chrám Kongou-buji, Oku-no-in Nocleh v klášteře Jóči-in

4. - 5. den
Kumano-kodó, poutní cesty na ostrově Kii, vesnice Kawayu, horké prameny (onsen) přímo v řece, stará cesta horami Kumano-kodó UNESCO až do svatyně Kumano-taiša, odpočinek u horkých pramenů vyvěrajících ze dna řeky

6. den
proslavený vodopád Nači, cesta vlakem podél pobřeží, rybářské městečko Kii-Katsuura

7. den
návštěva hlavní šintoistické svatyně Japonska v Ise, koupání v moři u města Futaminoura, sídlo diplomatů Hinjitsukan z druhé poloviny 19. století

8. den
město Gifu, papírový Velký Buddha – málo známá památka, která stojí za vidění

9. den
volný program ve vesničce Širakawa-gó UNESCO (horská vesnička s doškovými střechami obklopená zasněženými vrcholky hor)

10. den
město tradičních řemesel Kanazawa - zahrada Kenrokuen, Nindža-dera a historická zábavní čtvrť Nishi-Chaya, podle chuti i muzeum výroby zlatých plátků a ukázka tradiční malby na hedvábí

11. den
město dinosaurů v prefektuře Fukui, zenový chrám sekty Sótó Eihei-dži, krátká procházka horami

12. - 13. den
procházka starým hlavním městem Kjóto, kjótské chrámy Kennin-džii, Sanjusangendou, Toufuku-ji a Daigo-ji, chrámy západních hor Kózan-ji a Jingo-ji

14. - 15. den
exkurze do výrobny čaje a do výrobny sake pod posvátnou hrou Fudži, výhled na horu Fudži a návštěva původní svatyně ve městě Fudžinomiya

16. den
odlet, přílet do Prahy                          

Cena zahrnuje: letenku do Osaky a zpět z Tokia včetně všech poplatků, místní dopravu, ubytování, plnou penzi, vstupné dle programu, služby průvodce a cestovní pojištění.
Ubytování: 10x hotel (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím), 1x přenocování v chrámu, 2x nocleh v tradičním ryokanu s kompletním servisem.
Doprava: vlak, šinkansen, autobus, lanovka
Stravování: 14x plná penze (bez nápojů).

Služby za příplatek: .

Organizátorem zájezdu je CK Alvarez.

Ke službám na zájezdu se vztahují Všeobecné informace.

galerie

mapa

Legenda

  • Pozemní doprava

hodnocení

Všechny recenze jsou ověřené a vyplnili je účastníci zájezdu na základě odkazu (webového linku) zaslaného po návratu ze zájezdu. Zveřejněny jsou všechny recenze, tedy pozitivní i negativní.

Vladimíra S. (2018)

Hodnocení zájezdu:

Zajímavá volba témat zájezdu, perfektní organizace.

Hodnocení práce průvodce:

Zájezd byl vynikající především díky práci a znalostem pana Mgr. Václava Kučery. Mnohokrát mu za krásný zážitek z cesty děkujeme.

zobrazit další hodnocení

odkazy

Fotoblog z Japonska

Fotoblog z Japonska od průvodkyně Hanky Dušákové, 2014

Cestománie Japonsko

Cestománie Japonsko -ČT1, 2001

Na cestě po Kjótu

Na cestě po Kjótu - ČT2, 2013

Na cestě po Tokiu

Na cestě po Tokiu - ČT2, 2016

Ósaka

Ósaka – metropole gurmánů - Jana Přibylová, japonsko.svetadily.cz,

Japonsko - Ósaka, Nara

Fotoblog Japonsko - Ósaka, Nara - Lenka Havlicek, meltingpotdiaries, 2017

Objektiv Japonsko na vozíku I,II,III

Objektiv z Japonska - ČT1, 2010

Objektiv Tokio

Objektiv Tokio - ČT1, 2016

encyklopedie

Kanazawa

Kenroku-en, Kanazawa (Japonsko, Shutterstock) Kanazawa je město na západě ostrova Honšú v Japonsku. Symbolem města se stal tzv. "japonská švestka", což je strom příbuzný švestce a meruňce s krásnými bílými květy. Hlavní atrakcí je městský hrad. Původní stavba shořela při požáru v roce 1888 a na jeho místě je k vidění jeho zrekonstruovaná podoba. Oblíbené jsou zahrady Kenroku-en, které obklopují již zmiňovan hrad. Říká se, že jsou to jedny ze tří největších zahrad v Japonsku. V Kanzawě je i "Chrám ninjů" jménem Myoryuji, která ve skutečnosti s ninjama nemá nic společného.

Kjóto

Kjóto (Japonsko, Mgr. Hana Dušáková) Japonské město Kjótó se nachází ve střední části ostrova Honšú. Dříve to bylo císařské hlavní měst více než sto let. Ve měste žije téměř 1.5 milionu lidí a město snoubí moderní i historické stavby. Nachází se v údolí Yamashiro, kde se nachází v okolí vrchovina Tamba. Nachází se zde až dva tisíce náboženských míst, různé paláce, zahrady a Kjótó je považováno za jedno z nejzachovalejších měst v celém Japonsku. 

Ósaka

Hrad Osaka (Japonsko, Dreamstime) Třetím největším městem v Japonsku je Ósaka, která leží na ostrově Honšú. Kdysi bylo město jedním z nejdůležitějších obchodních center a tento statut zůstal městu dodnes. Žije zde přes 2,6 milionů obyvatel. Ósáka se soustředí na chemický, petrochemický a ocelářský průmysl. V minulosti se město jmenovalo Naniwa.

Fudži

hora Fudži (Japonsko, Mgr. Hana Dušáková) Nejvyšší hora Japonska nese název Mount Fudži, nebo také jenom zkráceně Fudži. Hora leží v národním parku Fudži-Hakone-Izu na ostrově Honšú. Vrchol tohoto aktivního vulkánu dosahuje výšky 3776 m.n.m. Tuto posvátnou horu obklopuje pět jezer, ale v okolí můžete také navštívit termální prameny, vodopády a jeskyně. Fudži bylo zapsáno na seznam kulturního dědictví UNESCO. 

Kóya

Kóya-san (Japonsko, Mgr. Václav Kučera) Japonské posvátné místo Mount Kóya je osada okolo kláštera Kója-san na ostrově Honšú. Poprvé bylo toto místo osídleno v 9. století, dnes je sídlem sekty Šingon. Mount Kóya se rozkládá v údolí 800 metrů nad mořem. Součástí komplexu je památník a hřbitov na počest vězňů či popravených, odsouzených za spáchání válečných zločinů v odobí druhé světové války. Dále můžete navštívit chrám Kongou-buji či přespat v klášteře Jóči-in. V roce 2004 Mount Kóya bylo připsáno na Seznam světového dědictví UNESCO.

Kumano-kodó

Svatyně u cesty Kumano-kodó (Japonsko, Mgr. Václav Kučera) Posvátná místa a poutní stezky Kumano-kodó na poloostrově Kii. Tyto stezky vedou k šintoistické svatyni Kumano-taiša. Hlavní cesta se větví na tři kratší cesty Kiji, Kohechi a Iseji. Cesta Kiji vede podél západního pobřeží poloostrova až do města Tanabe, Kohechi končí u svatyně a Iseji spojuje svatyni Kumano se svatyní v Ise. Toto posvátné místo je zapsané na Seznamu dědictví UNESCO.

Nači

Jeden z nejznámnějších vodopádu v Japonsku se jmenuje Nači. Je to nejvyšší jednoproudový vodopád v Japonsku, měří asi 133 metrů. Na vrcholu vodopádů jsou dvě skály, které chrání božstvo kami a šinto svatyni. Dříve tam stále i chrám, ale ten byl zbourán na konci 19. století. Toto posvátné místo figuruje od roku 2004 na seznamu Světového dědictví UNESCO.

Ise

Svatyně Ise (Japonsko, Dreamstime) Město Ise leží na východě ostrova Honšú na poloostrova Kii. Ve městě bez agomerace žije asi 100 tisíc lidí. Je to turisticky významné město, protože se v něm nachází nejposvátnější šintoistická svatyně v zemi. Ta je zasvěcena bohyni slunce Amaterasu. Svatyně byla založena před více než dvěmi tisíci lety. Svatyně Ise je komplex několika budov, v jejichž středu se nachází dvě hlavní svatyně Naik? a Gek? postaveny z kvalitního cypříšového dřeva. 

Širakawa-gó

přicházející jaro do horské vesničky, Širakawa-gó (Japonsko, Mgr. Václav Kučera) Horská vesnička s doškovými střechami se nachází v údolí řeky Shogawa na západě japonského ostrova Honšú. Údolí se nachází v oblasti hor, jejichž vrcholky bývají zasněžené. Tato kulturní oblast se skládá ze tří zachovalých vesniček Ogimachi, Ainokura a Suganuma a je známá tradiční kultivací rýže. Spolu s vesničkou Gokajama se řadí mezi japonské UNESCO památky.

Fukui

Město Fukui se nachází západě ostrova Honšú v Japonsku. Leží na skalnatém pobřeží Japonského moře v oblasti zalesněných kopců ve sejnojmenné prefektuře. V samotném městě toho není tolik, co navštívit, ale v blízkém okolí si turisté jistě přijdou na své. Navštívit můžete například zenový chrám sekty Sótó Eihei-ji, jedno z nejlepší muzeí dinosaurů na světě ve městě Katsuyama, kde probíhá největší výzkum v zemi. Za zmínku stojí i jeden ze 12 zachovalých původních hradů Japonska, který se nazývá Maruoka a leží na sever od města Fukui.

Podobné zájezdy

Rychlý dotaz

Alvarez s.r.o. 2017
designed by Humlnet Creative