Fidži, Tonga, Cookovy ostrovy a Nový Zeland

Náročnost 2 Pohodové zájezdy
  • 28 dnů
  • od 166 490 Kč
  • Snídaně
  • skupina 6 – 12 osob
16.11. - 13.12.2019
1jik19
166 490 Kč uzavřeno

shrnutí

  • Zelené ostrovy Fidži
  • „Přátelské ostrovy“ - království Tonga v Polynésii
  • Oblouk motu s bílým pískem na Cookových ostrovech
  • "Nejkrásnější jednodenní trek na světě" v národním parku Tongariro na Novém Zélandu

program zájezdu

1. - 3. den
letecký přesun na Fidži, hlavní a největší z „Kanibalských ostrovů" Viti Levu, metropole Nadi (hinduistický chrám Sri Siva)

4. - 7. den
dokončení prohlídky Nadi (zahrady Spícího obra plné orchidejí), nejstarší vesnice na ostrově Viseisei, britské bunkry s děly z 2.světové války, korálové pobřeží s nejlepší pláží ostrova Natadola, národní park Sigatoka s mohutnými písečnými dunami, výlet do vnitrozemí (lidožroutské tradice a výhled z pevnosti Tavuni nad řekou Sigatoka, domorodé vesnice s keramickou dílnou, procházka deštnými pralesy k vodopádu, možnost koupání), výlet plachetnicí po souostroví Mamanuca s barbecue a občerstvením (ostrov Monuriki, kde se natáčel film Trosečník s T. Hanksem, koupání, šnorchlování)

8. - 13. den
přelet do království Tonga na největší ostrov Tongatapu, hlavní město Nuku´alofa (královský palác, vládní budovy, hrobky královské dynastie Tupouů, tržnice s neobvyklými plodinami, tapou a jinými exotickými suvenýry), okruh po ostrově, stromy obalené kaloni, ruiny královských hrobek Mu´a, pacifický „Stonehenge" Ha´amonga, Maui Trilithon ze 40tunových korálových balvanů, krápníková jeskyně Anahulu s bazénky na koupání, gejzíry mořské vody v Mapu´a Vaca Blowholes, vyhlášený západ slunce na nejkrásnější pláži Ha´atafu, večírek v resortu na Pláži lásky s polynéskou show, tanečky a pečeným prasetem, obřad přípravy opojné kavy a její společenská konzumace, celodenní výlet s obědem lodí na rajský ostrůvek Fafa (koupání a šnorchlování), přelet do Aucklandu na Nový Zéland

14. - 21. den
přelet na Cookovy ostrovy (zde se díky překročení časové hranice vrátíme o den zpět), okružní jízda okolo hlavního ostrova Rarotonga (centrum souostroví Avarua, návštěva parlamentu, nejslavnější pláž Muri - oblouk motu s bílým pískem, lagunou a vulkanickými ostrůvky), mystická Black Rock spojená se záhrobím, „Ostrovní noci“ s tradičními polynéskými tanci, hudbou a pokrmy, možnost přechodu ostrova přes jeho dominantu - špičatou Jehlu (413 m), možnost hlubokomořského rybolovu mahi-mahi, wahoo, tuňáků či merlinů, fakultativní letecký výlet na atol Aitutaki s plavbou po jeho pohádkové laguně (horký kandidát na titul nejkrásnějšího ostrova planety, nenechte si ujít!), návrat na Nový Zéland (cestou ztratíme získaný den)

22. - 26. den
pralesy se stromovými kapradinami na poloostrově Coromandel, rozeklané mořské útesy, pobřeží s krásnými plážemi a jeskyní Cathedral Cove, termální prameny na Hot Water Beach, kulisy Hobitína z Pána prstenů v Matamata a okolí, vulkanická oblast Rotorua (gejzíry, termální vodopád, bahenní sopky), maorská ves Te Wairoa - novozélandské Pompeje, sopečná jezera, měsíčními krátery, divoké peřeje Huka na řece Waikato, druhé největší jezero v Oceánii Taupo, "nejkrásnější jednodenní trek na světě" v národním parku Tongariro UNESCO pod sopkou Ngauruhoe s fantastickými výhledy na zasněžené štíty, lávové pouště a jezera, Hora Osudu z Pána prstenů, krasové jeskyně Waitomo se světélkujícími červy, scénická Marokopa Road (skalní brána, jeskyně, vodopády), návrat do Aucklandu

27. - 28. den
odlet z Aucklandu a návrat do ČR           

Cena zahrnuje: letenku na Fidži a zpět z Aucklandu včetně všech poplatků, přelety Fidži–Tonga–Auckland–Cookovy ostrovy–Auckland, místní dopravu, výlet lodí po souostroví Mamanuca a na ostrov Fafa, polynéská show a večeře na Tonze, ubytování, snídaně, služby průvodce a cestovní pojištění.
Ubytování: 24x hotel nebo bungalov (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím, většinou s bazénem, na Rarotonze obvykle s možností přípravy stravy).
Doprava: pronajatý mikrobus, taxi, loď.
Stravování: 10x snídaně, 1x barbecue oběd na Fidži, 1x oběd na lodi a 1x polynéská večeře na Tonze, jinak individuální za pomoci průvodce.

Služby za příplatek: Jednolůžkový pokoj 40400 Kč.

Cena nezahrnuje: vstupné a výlety cca 400 USD, letecký výlet na Aitutaki cca 350 USD.

Poznámka: v termínu, programu i ceně může dojít k drobným změnám následkem případných změn v letových řádech pacifických aerolinek, případně v dostupnosti letů. Zájezd lze absolvovat ve zkrácených variantách. Více informací na www.alvarez.cz.

Zájezd spolupořádáme s partnerskou CK Nomád.

Ke službám na zájezdu se vztahují Všeobecné informace.

galerie

odkazy

Cestománie Fidži

Cestománie Fidži - ČT1, 2003

Na cestě po středním Fidži

Na cestě po středním Fidži - ČT2, 2009

Objektiv Tonga

Objektiv Tonga - ČT1, 2008

Království Tonga

Článek o ostrově Tonga, 2011

Cestománie Cookovy ostrovy

Cestománie Cookovy ostrovy - ČT1, 2002

Výlet na Rarotongu

Koupání a treking na Rarotonze, gigaplaces.com

NP Tongariro

Článek o NP Tongariro na Novém Zélandu

Objektiv: Nový Zéland

Souhrn videí pořadu Objektiv o Novém Zélandu, www.ceskatelevize.cz

Nový Zéland

Rady před tím než vyrazíte na trek na Novém Zélandu

Blog Nový Zéland

Článek na našem cestovatelského blogu od Markéty Doležalové, 2014

encyklopedie

Fidži

Pláž,Fidži (Fidži, Dreamstime) Ostrov Fidži spadá pod Melanésii a leží v Tichém oceánu severovýchodně od Nového Zélandu a na východ od Austrálie. Tato republika získala v roce 1970 nezávislost od Velké Británie. Ostrov obývá asi 910 000 lidí a hlavní město se nazývá Suva. Je to jeden z ekonomicky nejvyspělejších ostrovů Oceánie. Obrovskou tradici má na Fidži sport. Jakožto v bývalé britské kolonii je zde velmi oblíbené především rugby a cricket. 

Nadi

Hinduistický chrám Šri Šiva Subramanija Svami, Nadi, Fidži (Fidži, Dreamstime) Třetím největší městem na ostrově Fidži je městečko Nadi, kde žije přibližne 50 tisíc lidí. Nadi je centrem islámu a hinduismu celého Fidži. Ve městě se nachází hinduistický chrám Sri Siva Subramaniya. Tento chrám byl postaven již dávno, ale svou nynější podobu získal až v roce 1986, kdy jeho rekonstrukce trvala 10 let. 

NP Sigatoka

NP Sigatoka, Fidži (Fidži, Dreamstime) Historicky prvním národním parkem na ostrově Fidži se stal v roce 1987 Sigatoka Sand Dunes NP. Jak již z názvu vyplývá nachází se zde tisíce let staré písečné duny, vysoké 20 - 60 metrů. Pro návštěvníky je možná hodinová či dvouhodinová procházka s průvodcem tímto unikátním ekosystémem. Stěžejní je pak návštěva archeologických míst a pozorování ptáků.  

Tonga

Království Tonga se rozkládá na 169 ostrůvcích, z nichž 36 je zcela neobydlených. Tonga leží jihovýchodně od ostrova Fidži a největší ostrov nese název Tongatapu. Hlavní město tohoto království se jmenuje Nuku'alofa. Na ostrovech žije 103 000 lidí, ale 70% obývá právě Tongatapu. Hlavou státu je král Tupou VI.

Nuku'alofa

Nuku'alofa je hlavní město Tonžského království. Toto město leží na ostrově Tongatapu a žije zde přibližně 25 000 lidí. V roce 1865 započala výstavba královského paláce.Tento palác se nachází uvnitř zahrad a veřejnosti je nepřístupný. Nachází se zde i královská hrobka, kam jsou ukládány ostatky členů královské rodiny a kaple.

Ha'atafu

Nejkrásnější pláž v Tonze se nazývá Ha'atafu a nachází se na severním cípu ostrova Tongatapu. Pláž je baštou surfařů. Součástí pláže je celý resort, který vytvořili manželé Burlingovi, jejichž cílem je, aby návštěvníci si v klidu užili svůj pobyt mimo přeplněné pláže a destinace.

Samoa

Samoa (Samoa, Dreamstime) Samoa je stát rozkládající se na dvou hlavních ostrovech Upolu a Savai'i a osmi menších ostrůvcích. Hlavní město se nazývá Apia. Do roku 1962 byla Samoa pod nadvládou Nového Zélandu, poté získala svou nezávislost. Žije zde cca 200 tisíc obyvatel. Stejně jako na Fidži i v Samoe se hraje především rugby a cricket. 

Savai'i

kostel, ostrov Savaii, Samoa (Samoa, Shutterstock) Jedná se o největší ostrov s nejvyšší nadmořskou výškou (1858 m.n.m.) v celé Samoe. Čtvrtina samojské populace žije právě na Savai'i. Uprostřed ostrova se nachází prales. Díky svému původu je ostrov posázený sopečnými krátery. Kromě pláží a kostelů se zde nachází gejzíry mořské vody, vodopád či lávové proudy.

Viti Levu

Tradiční domky vesnice Navala, Viti Levu, Fidži (Fidži, Dreamstime) Je to největší ostrov Fidži, kde leží i hlavní město Suva a kde žije 3/4 všech obyvatel Fidži.Říká se o něm, že patřík jedním z "kanibalských ostrovů", protože zde žije ještě pár přeživších kanibalů. Nachází se zde slavná pláž Natadola. Ostrov je vulkanického původu a nachází se zde stále činné sopky. Nejvyšším vrcholem je Tomanivi, nebo také Mount Victoria (1324 m.n.m.).

Auckland

Auckland (Nový Zéland, Shutterstock) Největším a nejlidnatějším městem Nového Zélandu je Auckland, ležící na Severním ostrově. V posledních letech si Auckland vede velmi dobře v anketách o životní úrovni měst, kde ve světových žebříčcích zaujímá vždy přední místa. Ve městě se každoročně pořádá několik festivalů, nachází se zde nespočet památek a atrakcí jako například budova divadla The Civic nebo Katedrála sv.Patrika. Symbolem města je most Auckland Harbour Bridge.  

Tongariro

NP Tongariro (Nový Zéland, Shutterstock) Národní park Tongariro je nejstarší národní park na Novém Zélandu, vyhlášený roku 1887. Park je spojený s několika vulkány. Především se zde nachází jedny z nejčinějších sopek na světě Ngauruhoe a Ruapehu. Park je pojmenován podle stratovulkánu Tongariro a v roce 1993 byl zapsán na seznam UNESCO. V parku se mimo jiné nachází také několik posvátných maorských míst.

Coromandel

Coromandel (Nový Zéland, Dreamstime) Poloostrov Coromandel se rozkládá na severu severního ostrova Nového Zélandu. Tvoří přírodní bariéru na ochranu zálivu Hauraki a zálivu Firth of Thames na západě od Tichého oceánu na východě. Ve svém nejširším místě měří 40 kilometrů. Celý poloostrov je strmý a hornatý a pokrývají ho deštné pralesy mírného pásu se stromovými kapradinami. Typické jsou i rozeklané mořské útesy. Zajímavé jsou i termální prameny Hot Water Beach.  

Cathedral Cove

Cathedral Cove (Nový Zéland, Shutterstock) Na poloostrově Coromandel, na severu Nového Zélandu se nachází je přímořská rezervace pojmenovaná po tamním skalním oblouku. Je to velmi oblíbená turistická oblast. Rezervace byla vyhlášená v roce 1992. Tento unikátní přírodní jev je dostupný pouze pěšky šterkovanou cestou asi hodinu podél útesů. Pod obloukem se můžete projít po písečné pláži a třeba si i zaplavovat v moři. 

Matamata

Městečko Matamata leží na severu Nového Zelándu a uvnitř žije asi necelých 8 tisíc lidí. Celá oblast byla poprvé osídlena až v 19. století. Zajímavé je, že ačkoliv se jedná o tak malé město, je domovem různých médií včetně studia například pro tvCentral a iTV Live. Nejvýznamnější je však Matamata díky kulisám Hobitína z Pána prstenů, které zde byly ponechány jako turistická atrakce, která přirozeně splývá s okolím. 

Rotorua

Rotorua (Nový Zéland, Shutterstock) Město Rotorua leží na břehu stejnojmenného jezera na severu Nového Zélandu a je zároveň významnou vulkanickou oblastí. Součástí této oblasti je 17 jezer, které jsou v léte oblíbenou zastávkou milovníků vodních sportů a rybářů. Oblast žije především z návštěv turistů, kteří se sem vydávají zejména za termály, bahenními sopkami a gejzíry. Město pak nabízí možnost návštěvy nádherného veřejného parku Paepaekumana (jinak také Government Gardens), uvnitř kterého se nachází muzeum umění a historie Rotorua, v budově bývalích lázní v tudorovském stylu. 

Taupo

jezero Taupo (Nový Zéland, Shutterstock) Uprostřed severního ostrova Nového Zélandu se rozkládá v kaldeře sopky Taupo stejnojmenné jezero. Jeho rozloha činí téměř 620 kilometrů čtverečních, což z něj činí největší jezero Nového Zélandu a druhé největší sladkovodní jezero Oceánie. Jezero je zdrojem největší novozélandské řeky Waikato. Nejhlubší místo jezera se nachází v hlubouce 186 metrů. V místních vodách žije například sladkovodní raci, pstruzi obecní i duhoví atd.

Waitomo

Na západě severního ostrova Nového Zélandu se nachází krasové jeskyně Waitomo. Tento jeskynní systém je obrovskou turistickou atrakcí regionu u stejnojmenné vesničky. Název Waitomo lze přeložit z maorštiny jako "voda, protékající dírou". Vápencové jeskyně pochází z období Oligocén a k vidění jsou uvnitř stalaktity, stalagmity a světelkující červi.  

Rarotonga

Rarotonga, Cookovy ostrovy (Cookovy ostrovy, Dreamstime) Hlavní ostrov Cookových ostrovů má název Rarotonga. Žije na něm něco přes 10 tisíc lidí, což jsou téměř 2/3 všech obyvatel Cookových ostrovů. Je uváděno, že britský námořník John Dibbs byl prvním evropanem, který ostrov objevil v roce 1823, ale před ním na ostrově stanuli již Philip Goodenough a William Wentworth v roce 1814. Nachází se zde Parlament a mezinárodní letiště. Navštívit můžete nejslavnější pláž Muri s obloukem motu s bílým pískem, lagunou a vulkanickými ostrůvky. 

Aitutaki

Tropickál lagunan Aitutaki, Cookovy ostrovy (Cookovy ostrovy, Dreamstime) Aitutaki je jeden z atolů Cookových ostrovů, který je také znám pod názvem Araura. Leží na sever od hlavního ostrova Raratongy. Ostrov je obydlen přibližně dvěmi tisíci lidí. Aitutaki je druhý turisticky nejnavštěvovanější ostrov Cookových ostrovů. Nejvíce je osídlena vesnička Arutanga, ležící na západě ostrova. Největším tahákem je jeho pohádková tyrkysová laguna.  

Podobné zájezdy

Rychlý dotaz

Alvarez s.r.o. 2017
designed by Humlnet Creative