Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti a v případě Vašeho souhlasu i k dalším účelům. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využíváním cookies.
1. den letecký přesun do Hanoje
2. den prohlídka Hanoje (staré město, jezero Navráceného meče, pagoda Ngoc Son s mostem Jitřních paprsků, Chrám písemnictví)
3. den dokončení prohlídky Hanoje (areál Ho Či Minova mauzolea s jeho domem, muzeem a pagodou Jednoho sloupu, císařská pevnost Thang Long , vodní loutkové divadlo)
4. den plavba mezi třemi tisíci vápencových homolí Dračí zátoky , návštěva ostrova Luong s krápníkovou jeskyní, přenocování na lodi
5. den dokončení plavby, návrat do Hanoje, večer odjezd lehátkovým vlakem do Hue
6. den bývalé sídelní město dynastie Nguyen Hué (císařský palác se Zakázaným městem, hrobky císaře Minh Manga a dalších panovníků), pagoda Thien Mu na břehu Voňavé řeky
7. den přejezd přes Mramorové hory do malebného přístavního města Hoi an
8. den pozůstatky bývalé metropole Čamské říše My Son (hinduistické chrámy ze 4. - 13. stol. ukryté v džungli), odpoledne prohlídka Hoi Anu (čínské chrámy, japonský krytý most, kongregační sály, krásně zdobené kupecké domy, tržiště)
9. den dopoledne dokončení prohlídky Hoi Anu, možnost nákupů, odpoledne přejezd do blízkého Danangu a přelet do Ho Či Minova Města
10. den prohlídka Ho Či Minova Města, dříve Saigon (Palác znovusjednocení - dříve Prezidentský palác, radnice, katedrála Notre Dame, čínská čtvrť Cholon s trhem Binh Tay, Muzeum historie a Muzeum války, pagoda Nefritového císaře, výhled na město z mrakodrapu Bitexco Financial Tower)
11. den dopoledne prohlídka tunelů Vietkongu z časů Vietnamské války v Cu Chi, odpoledne odjezd do vstupní brány do delty Mekongu města My Tho, plavba lodí po kanálech delty, ukázka místní tradiční hudby, rybářské vesničky s domy na kůlech
12. den plovoucí trhy ve městě Can Tho, nekonečná rýžoviště a tropická příroda, odpoledne návrat do Saigonu a přelet do kambodžského Siem Reapu
13. den bývalé hlavní město khmerských králů Angkor po staletí ztracené v džungli (130 velmi zachovalých paláců a chrámů z 9. - 14. století na ploše téměř 200 km2, nejslavnější chrám Angkor Wat, kamenné reliéfy tváří v chrámu Bayon, fotogenický chrám Ta Prohm prorostlý džunglí, kamenné vodní nádrže)
14. den dokončení prohlídky Angkoru, „velký okruh“ po vzdálenějších chrámech, možnost půjčení kol a výletu k opuštěným chrámům bez turistů, nebo nákupy a individuální program v Siam Reapu
15. den pro zájemce východ slunce nad chrámem Angkor Wat a dle časových možností prohlídka dalších chrámů, nebo nákupy a individuální program v Siam Reapu, odlet do ČR
16. den návrat do Prahy
Cena zahrnuje: letenku do Hanoje a zpět ze Siem Reapu včetně všech poplatků, přelety Danang - Saigon - Siam Reap, místní dopravu, ubytování, dvoudenní výlet do Dračí zátoky s plnou penzí a služby průvodce. Ubytování: 11x hotel (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím), 1x noční přejezd lůžkovým vlakem, 1x loď (dvoulůžkové kajuty). Doprava: vlak, pronajatý minibus, loď, taxi, tuk tuk. Stravování: 11x snídaně, 1x plná penze na výletě do Dračí zátoky, jinak individuální za pomoci průvodce.
Cena nezahrnuje: kambodžské vízum 35 USD, vstupné cca 120USD.
Organizátorem zájezdu je CK Alvarez.
Ke službám na zájezdu se vztahují Všeobecné informace.
Všechny recenze jsou ověřené a vyplnili je účastníci zájezdu na základě odkazu (webového linku) zaslaného po návratu ze zájezdu. Zveřejněny jsou všechny recenze, tedy pozitivní i negativní.
Super byl malý počet účastníků (7). Špatné bylo, že zájezd nebyl prodloužený o Hongkong. Ubytování v centrech měst je výborné, někdy ale mělo nižší standard.
Přátelský, vstřícný, šikovný (i ve prospěch CK :-) ).
Můžete si stáhnout nebo vytisknout podrobné pokyny v PDF.
Cestománie Vietnam - ČT1, 2001
Blog ze zájezdu To nejlepší z Vietnamu a Kambodži od průvodce Pavla Kladiva, 2016
Na cestě po severním Vietnamu - ČT2, 2006
Na cestě po severovietnamském Tonkinu - ČT2, 2012
Článek o tom, jak si dát jako turista pozor v Hanoji, 2012
Článek o císařském vietnamském městě Hué, hedvabnastezka, 2009
Článek o duchovním centru My Son, 2011
Cestománie Kambodža - ČT1, 2001
Na cestě po kambodžském Angkoru - ČT2, 2015
Článek o vietnamském národním parku, hedvabnastezka, 2017
Hlavní město Vietnamu se nazývá Hanoj. Toto město ležící na Rudé řece na severu Vietnamu je velmi důležité politické i kulturní centrum. V Hanoji se nachází nejstarší pagoda ve městě nesoucí název Tran Quoc, což v překladu znamená "objevení země". Tato pagoda byla vybudována v 6. století. Zajímavý je také průmysl a obchod ve městě. Ulice Starého města se nazývají podle odvětví, ve kterém se v té ulici obchoduje (např. Květinová, Zeleninová apod.). Město zažívá od 90. let značný hospodářský nárůst, který vede také k růstu populace, což ale bohužel koliduje s problémem infrastruktury, která je ve městě problematická.
Dračí zátoka neboli Ha Long je území, ležící při ústí Červené řeky ve Vietnamu. V roce 2011 bylo toto místo vyhlášeno jako jeden ze Sedmi přírodních divů světa. V zátoce vystupuje z vody kolem 3000 malých ostrůvků a skalisek, které vytváři obdivuhodnou scenérii. Legenda praví, že Číňané poslali draka, který se na tomto místě snesl na zem a vzniklé díry se zaplnily vodou. Překlad Ha Long je "místo, kde drak klesl do moře". Od roku 1994 je na seznamu UNESCO. Zátoka je domove 60 živočišných a 14 rostlinných endemických druhů.
Město Hué, které patří ke kulturnímu dědictví UNESCO, se nachází na východním pobřeží Vietnamu a je omývané Jihočínským mořem. Město je známé především díky svým palácům, pagodám, hrobkám a chrámům, tedy bohaté historické stopě a také díky lokálním pochutinám. Typickým jídlem je polévka červené barvy bun bo, která zahrnuje rýžové nudle, hovězí maso, citronovou trávu a koření. Hué bylo od roku 1802 hlavní městem císařství dynastie Nguy?n. Během Vietnamské války však bylo mnoho staveb zničeno.
Citadela vietnamského města Hué stojí na břehu Voňavé řeky. S její výstavbou se začalo v roce 1805 a dokončení se datuje roku 1832. Za dob komunistické vlády, po válce ve Vietnamu začalo vše chátrat, avšak v posledních letech vláda investuje finance na údržbu místa. Citadela je jakési „město ve městě“, které je obehnáno hradbami. Dominantou je Vlajková věž měřící 37 metrů. Devět posvátných kanónů má symbolizovat ochránce paláce a království, nikdy neměly sloužit k boji a představují čtyři roční období a pět základních elementů. Císařské město se nachází uvnitř Citadely.
Neporušený komplex císařských hrobek se nachází ve vzdálenosti 2 – 16 km jihozápadně od Citadely ve vietnamském městě Hué. Město Hué bylo dokonce na začátku 19. století hlavním městem Vietnamu. Všechny hrobky mají dvě části – první je určena pro pohřební účely, druhá pro samotnou hrobku, ale ne v každé hrobce je scísař pochován. V každém komplexu najdete hradby, trojitou bránu, dvůr pozdravů, stély, pavilony, chrámy, zahrady, jezírka a samotnou hrobku. Místo bylo v roce 1993 prohlášeno Světovým kulturním odkazem pod ochranou UNESCO.
My Son jsou pozůstatky hinduistického chrámového komplexu, který byl postupně vybudován mezi 4. až 14. století krály Čamské říše. Chrámy byly zasvěceny hinduistickému bohu Šivovi. Komplex se nachází přibližně 60 kilometrů od vietnamského města Da Nang. Ruiny jsou zapsané na seznamu UNESCO a většina staveb byla postavena z červených cihel a pouze jediný chrám je kamenný.
Hoi An je krásné historické městečko umístěné v centrálním Vietnamu. Několik uliček a nábřeží lemují zachovalé domy, několik chrámů, muzeí a velký trh se zemědělskou produkcí. Od 14. stol. byl Hoi An důležitým obchodním střediskem jak Číňanů, tak i Japonců. Dnes je zapsáno mezi památky UNESCO.
Ho Či Minovo Město se nachází ve Vietnamu. Dřívejší název města byl Saigon. Město zprvu dělá dojem západního velkoměsta vzhledem k množství reklam a světelných panelů. Mimo to se zde nachází pro návštěvníky i mnohá relaxační využití, a to v podobě kaváren, bank, restarurací a obchodních domů. Nachází se zde i zajímavé monumenty jako Palác sjednocení, Operní dům či Radnice Ho Či Minova Města.
Jedním ze států jihovýchodní Asie je i království Kambodža. To leží mezi Vietnamem, Laosem a Thajskem a jih země omývá Thajský záliv. Hlavním městem je Phnom Penh. Drtivou většinu obyvatel tvoří buddhisté, etnická skupina Khmerů a díky nim je úředním jazykem je khmerština. Do roku 1953 byla Kambodža pod nadvládou Francie (součást Francouzské Indočíny), za války okupována Japonci. Nejznamější symbolem Kambodžy je buddhistický chrám Angkor Vat, památka UNESCO.
Siem Reap neboli Angkor se nachází v Kambodži, kde je ke zhlédnutí legendární Angkor Wat. Město je bránou do Angkoru, regionu s hustou tropickou džunglí a mnoha starobylými kamennými chrámy. Dech beroucí krása chrámů je poslední památkou na silné Kmérské království. Angkor je také zařazen do světového dědictví UNESCO.
Angkor Wat je komplex chrámů nacházející se v Kambodže. Je to jeden z největších náboženských památek na světe a jako jediný zůstal významným náboženským centrem od svého založení. Byl postaven pro krále Suryavarmana II. počátkem 12. století jako jeho královský chrám a hlavní město. Je ztělesněním khmerské architektury. Původně byl postaven jako hinduistický chrám, ale koncem 12. století se již transformoval jako chrám budhistický. Stal se symbolem Kambodže a je zobrazen na státní vlajce.
Terasa slonů je součást pozůstátků opevněného města Angkoru. Terasa byla využívána králem Džajavarmanem VII. jako místo odkud sledoval, jak se vrací jeho armáda z vítězných bitev. Tera je dlouhá 350 metrů a byla také využívána pro různé ceremonie a při královském přijímání. Opevnění je rozděleno na 5 částí. Střední část zbylé zdi je zdobená lvy a garudami v životní velikosti a vyřezávanými slony na východním konci.
Bayon je prvním buddhistickým chrámem na kambodžském území. Postaven byl mezi 12 - 13. století. Má spoustu "věží", vytvarovaných do tváří, usmívajících se při pohledu ze všech čtyř stran. Jedná se o tvář Buddhy Lokesvary. Bayon je zároveň vrcholem staveb Angkoru, které prováděli jednotliví panovníci po dobu čtyř staletí.
Cu Chi je obrovská síť podzemních tunelů spojující části v Cu Chi, Vietnamu, a ještě větší síť tunelů, která protíná většinu země. Nachází se asi 70 kilometrů na sever od města Saigon. Tunely sloužily k mnoha účelům. Jak pro vojenské tažení za dob války ve Vietnamu a pro úkryt partyzánské osvobozenecké národní fronty, tak také jako komunikační a zásobující trasy, místo pro utajenou nemocnici, zásoby potravin a zbraní a zázemí pro četné partyzánské bojovníky. Původní délka tunelů byla přes 200 km, avšak dodnes se zachovalo "pouhých" 120 km.
Město My Tho se nachází v deltě Mekongu v jižním Vietnamu a má kolem 160 000 obyvatel. Bylo založeno v roce 1680 čínskýmu uprchlíky. My Tho je známé díky své nudlové polévce Hu Tieu My Tho. Je to také oblíbené místo pro výlet lodí na řece Mekong.
Can Tho je největší město v deltě Mekongu a říká se mu rýžové srdce Vietnamu. Město je ekonomické, kulturní a dopravním centrum regionu. Město je turisty známé díky svým plovoucím trhům s ovocnými specialitami jako je pomelo, liči, žakie, mango či durian.
Na břehu Voňavé řeky ve vietnamském měste Hué můžete navštívit sedmipatrovou pagodu Thien Mu. Jedná se o nejvyšší náboženskou stavbu ve Vietnamu. Tato pagoda byla postavena již v roce 1601 za dob vládců dynastie Nguyen. V roce 1710 se součástí stal velký zvon, vážící 3 tuny, který je prý slyšet i 10 klilometrů daleko. Další součástí pagody je mramorová socha želvy, která symobolizuje dlouhověkost.
Chrám Ta Prohm leží v kambodžské oblasti Siem Reap. Defacto pět obdelníkových stěn obklopuje centrální svatyni. Chrakteristickým rysem Ta Prohm jsou stromy rostoucí z trosek. Původní název chrámu byl Radžavihára a s jeho stavbou se začalo na konci 12. století na příkaz kmérského krále Džajvarmána VII. Poté byl dlouhá staletí Ta Prohm opušten. Přesto je tento fotogenický chrám jeden z nejzachovalejších v celém Angkoru.
Danang je důležitý přístav, ležící na východě Vietnamu. Je to největší město ve střední části Vietnamu, kde se řeka Han vlévá do Jihočínského moře. Danang je domovem více než 1 milionu lidí. Během francouzské koloniální doby se město jmenovalo Cua Han. Jižně od města se nachází Mramorové hory, seskupení 5 mramorových a vápencových kopců, které jsou pojmenovány po přírodních prvcích (voda, oheň, dřevo, země a kov). Všechny tyto hory maji jeskynní vstupy a několik tunelů.