Ochutnejte Sečuán

Náročnost 1 Expediční zájezdy
  • 8 dnů
  • Snídaně
  • skupina 8 – 16 osob

shrnutí

  • Jízda nádhernou horskou krajinou severního Sečuánu
  • Křišťálově čistá jezera různých barev v NP Huanglong
  • Pohádková přírodní scenerie a údolí Jiuzhaigou
  • Největší socha sedícího Buddhy v Leshanu

program zájezdu

1. den
letecký přesun do Číny

2. den
přílet do Chengdu, výlet k 71 m vysoké soše Velkého Buddhy v Leshanu UNESCO, rozmanité chrámy, rytiny a sošky v jeskyních a výklencích

3. den
přejezd nádhernou horskou krajinou s četnými zastávkami na focení, vstupní brána do Tibetu - historické město Songpan obehnané hradbami

4. den
národní park Huanglong UNESCO s tisíci barevných travertinových jezírek a horkými prameny, odjezd do Jiuzhaigou

5. den
pohádková přírodní scenerie v údolí Jiuzhaigou UNESCO s vodopády a jezery obklopenými lesy a zasněženými vrcholky hor

6. den
přejezd nádhernou horskou krajinou zpět do Chengdu

7. den
metropole provincie Sečuán město Chengdu (institut pro chov pandy velké, buddhistický klášter Wenshu, svatyně Wuhouci, park s chýší básníka Du Fu, moderní centrum, večer historická ulička Jinli)

8. den
odlet, návrat do ČR

Cena zahrnuje: zpáteční letenku do Chengdu včetně všech poplatků, místní dopravu, ubytování se snídaní, služby průvodce, informační materiály a cestovní pojištění.
Ubytování: 6x turistický hotel (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím).
Doprava: pronajatý minibus, taxi.
Stravování: 6x snídaně, jinak individuální za pomoci průvodce.

Služby za příplatek: .

Cena nezahrnuje: vstupné cca 90 USD.

Organizátorem zájezdu je CK Alvarez.

Ke službám na zájezdu se vztahují Všeobecné informace.

galerie

mapa

Legenda

  • Pozemní doprava

odkazy

Fotoreportáž ze Sečuánu 1

První díl fotoblogu ze zájezdu do Sečuánu od průvodce Pavla Kladiva, blog.alvarez.cz, 2017

Fotoreportáž ze Sečuánu 2

Druhý díl fotoblogu ze zájezdu do Sečuánu od průvodce Pavla Kladiva, blog.alvarez.cz, 2017

Fotoreportáž ze Sečuánu 3

Závěrečný díl fotoblogu ze zájezdu do Sečuánu od průvodce Pavla Kladiva, blog.alvarez.cz, 2017

Čcheng-tu, hlavní město čínské provincie Sečuan

Čcheng-tu, hlavní město čínské provincie Sečuan - rozhlas.cz, Anna Sehnalová, 2006

Sečuán (S´- čchuan)

Sečuán - cina.svetadily.cz

NP Huanglong

Národní Park Huanglong - narodniparky.info, Petr Palíšek, 2009

Brokátové město Chengdu

Brokátové město Chengdu - rozhlas.cz, Martin Kříž, 2006

Budha v Leshanu

Obří buddha leshan, Čína - depositphotos.com, 2015

encyklopedie

Leshan

Buddha, Leshan (Čína, Shutterstock) Město Leshan leží v Číně ve správní oblasti Sichuan a žije v něm 3 millióny obyvatel. Nachází se zde největší a zároveň už také nejstarší socha sedícího Buddhy na světě. Leshanský Buddha je vytesán v pískovcové skále, měří 71 metrů a jeho ucho je dlouhé 7 metrů. Tento unikátní skalní skvost je zapsán samozřejmě také na Seznamu světového dědictví.

Sečuán

Provincie Sečuán se vyznačuje rozsáhlými pláněmi, ale i horskými masivy a hlubokými údolími. Provincie má svojí typickou sečuánskou architekturu velkých dřevěných staveb a svojí velikostí by se dala srovnat s Francií. Z velké části je tato provincie zemědělskou oblastí a pěstuje se tu především obilí a rýže.

Chengdu

Panda velká, Chengdu (Čína, Shutterstock) Chengdu, nebo u nás se může setkat s českým ekvivalentem Čcheng-tu, je hlavní město provincie Sečuan a jedno z největších měst Číny. Žije zde přibližně 11 milionů obyvatel. Nachází se zde malé zapadlé uličky a různá zákoutí, ve kterých se zastavil čas. Ve městě jsou k vidění u lamaistické kláštery. Ačkoliv je možné zde narazit na buddhistického mnich, drtivá většina obyvatel jsou Číňané. Ve městě je také jedno z největších letišť v celé Číně. 

Čína

Čínská lidová republika je stále nejlidnatější stát světa a čítá více než 1 350 000 obyvatel. Čína je jednou z ekonomických velmocí a hraje prim v různých zemědělských i průmyslových oblastech. V zemi je u moci Komunistická strana Číny již od roku 1949, jejíž představitelé si nárokují i ostrov Tchaj-wan a několik dalších menších území. Tyto oblasti však jsou spravovány vládou Čínské republiky.

jezero pěti barev

Jezero pěti barev leží přiobližně 20 minut pěší cesty od Mléčného jezera v NP Yading. Jezero se nachází v nadmořské výšce cca 4530 m.n.m. I když je většina území údolí přístupná na koňském hřbetě, až k Jezeru pěti barev se však koně nedostanou, proto je nutno zbytek cesty dojít pěšky. I Jezero pěti barev leží na úptaí hory Chenresig. I když je jedním z nejmenších jezer v oblasti, je zároveň tím nejkrásnějším, co na poutní cestě do této oblasti lze potkat, s velmi čistou vodou. 

Songpan

Songpan leží v severozápadní části Sečuánu v Číně. Zabírá plochu o 8.610 km2 a přibližně 68.000 obyvatel (nejčastěji Tibeťané a Číňané). Ekonomika Songpanu je závislá na zemědělství a velkém počtu hospodářských zvířat. V minulých letech se pro Songpan stal turismus také velmi významným zdrojem příjmů, vzhledem k jeho zvyšující se tendenci. V současné době je Songpan také velmi populární mezi zahraničními studenty a lidmi, kteří se učí čínsky. Svou strategickou polohou Songpan také slouží jako stupní brána do Jiuzhaugouského údolí. 

NP Huanglong

Hunaglong je národním parkem nacházejícím se v severozápadní části Sečuánu, jižně od horského pásma Mishan. Tato oblast je známá hlavně díky svým barevným jezerům, které leží kaskádovitě pod sebou, ty jsou vytvořeny ze zásob kalcitu. Oblast je dále typická také rozmanitým složením lesů a jejich ekosystémů, trvale zasněženými vrcholky hor, vodopády a horkými termálními prameny. Národní park je také domovem pro několik druhů zvířat, např. Pandu velkou či sečuánskou opici. V roce 1992 byl Huanglong zapsán na seznam Světového dědictví UNESCO.

NP Jiuzhaigou

Národní přírodní rezervace a zároveň i národní park Jiuzhaigou leží na severu Sečuánu. Doslovný překlad názvu zní "údolí devíti opevněných vesnic". Údolí Jiuzhaigou je součástí pohoří Min. Je známo hlavně díky svým několikánásobným vodopádům, barevným jezerům a přítomností trvale zasněžených vrcholků hor. V roce 1992 bylo údolí zapsáno na seznam Světového kulturního dědictví UNESCO a v roce 1997 se stalo Světovou biosférickou rezervací. 

Podobné zájezdy

Rychlý dotaz

Alvarez s.r.o. 2017
designed by Humlnet Creative