Velká cesta střední Čínou

Náročnost 2 Cestovatelské zájezdy
  • 11 dnů
  • od 43 990 Kč
  • Snídaně
  • skupina 8 – 16 osob
31.7. - 10.8.2020
1vsc20
43 990 Kč uzavřeno

shrnutí

  • Největší socha sedícího Buddhy v Leshanu
  • Pohádkové přírodní scenerie v NP Huanglong a údolí Jiuzhaigou
  • Bývalé hlavní město Xi’an
  • Terakotová armáda prvního čínského císaře

program zájezdu

1. den
letecký přesun do Číny

2. den
přílet do Chengdu, výlet k 71 m vysoké soše Velkého Buddhy v Leshanu UNESCO, rozmanité chrámy, rytiny a sošky v jeskyních a výklencích

3. den
metropole provincie Sečuán město Chengdu - institut pro chov pandy velké, buddhistický klášter Wenshu, svatyně Wuhouci, moderní centrum, večer historická ulička Jinli

4. den
přejezd nádhernou horskou krajinou s četnými zastávkami na fotografování, vstupní brána do Tibetu - historické město Songpan obehnané hradbami

5. den
národní park Huanglong UNESCO s tisíci barevných travertinových jezírek a horkými prameny, odjezd do Jiuzhaigou

6. den
pohádková přírodní scenerie v údolí Jiuzhaigou UNESCO s vodopády a jezery obklopenými lesy a zasněženými vrcholky hor

7. den
přejezd krajinou horských řek a vodopádů, město Guangyuan, odjezd rychlovlakem do Xi’anu

8. den
bývalá čínská metropole Xi’an (muslimská čtvrť s unikátní Velkou mešitou spojující arabské a čínské prvky, 12 m vysoké městské hradby s možností projížďky na kole po jejich 12 km dlouhém okruhu, noční trh)

9. den
vykopávky proslulé Terakotové armády UNESCO prvního čínského císaře Qin Shihuangdiho - více než osm tisíc hliněných pěšáků, lučištníků, vozatajů a koní v nadživotní velikosti

10. den
dokončení prohlídky Xi’anu (dřevěné věže - zvonová a bubnová, Chrám půvabu s Velkou pagodou divokých husí), odlet

11. den
přílet do ČR  

Cena zahrnuje: letenku do Chengdu a zpět ze Xi’anu včetně všech poplatků, místní dopravu, ubytování se snídaní, služby průvodce a cestovní pojištění.
Ubytování: 8x turistický hotel (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím).
Doprava: pronajatý minibus, vyhlídkové mikrobusy, vlak, taxi.
Stravování: 8x snídaně, jinak individuální za pomoci průvodce.

Služby za příplatek: Čínské vízum 3300 Kč, 8x jednoůžkový pokoj 5300 Kč.

Cena nezahrnuje: vstupné cca 150 USD.

Organizátorem zájezdu je CK Alvarez.

Ke službám na zájezdu se vztahují Všeobecné informace.

galerie

mapa

Legenda

  • Pozemní doprava

hodnocení

Všechny recenze jsou ověřené a vyplnili je účastníci zájezdu na základě odkazu (webového linku) zaslaného po návratu ze zájezdu. Zveřejněny jsou všechny recenze, tedy pozitivní i negativní.

R.V.L. (2018)

Hodnocení zájezdu:

Dobry zajezd s uzasnym kontaktem s realnym kazdodennim zivotem cinanu, restaurace, presuny hromadnou dopravou atd... :-)

Hodnocení práce průvodce:

Patrik jako pruvodce je 100% osoba na svem miste ve vsech ohledech. Vzhledem k temer nulove moznosti bezne komunikace anglictinou v Cine ocenuji nejen jeho jazykovou vybavenost, ale zaroven i trpelivost, s jakou se o nas "staral" v beznych situacich, kdy jsme byli komunikacne naprosto ztraceni... ;-)
s Patrikem si umime predstavit dalsi zajezd...

zobrazit další hodnocení

podrobné pokyny k zájezdu

Můžete si stáhnout nebo vytisknout podrobné pokyny v PDF.

odkazy

Střední Čína

Na cestě po střední Číně - ČT1, 2010

NP Huanlong

Národní Park Huanglong - narodniparky.info, 2009

Sečuan

Sečuan - článek o provincii Sečuan - rozhlas.cz, 2006

Xi’an

Xi’an - hedvabnastezka.cz, 2010

encyklopedie

Shaanxi

Provincie Šen-si není zdaleka tak průmyslová jako její sestra Šán-si na druhém břehu řeky. Do krajiny se tu rozbíhají cesty, po kterých lidé vozí úrodu nebo vodí dobytek na pastvu. Na obzoru trochu kýčovitě stojí mohutné věže Velké čínské zdi a v tak klidném prostředí se ani nechce věřit, že třeba ve 20. letech minulého století tu při rebeliích zahynuly skoro tři miliony lidí.

Zvonová věž

Zvonová věž Xian (Čína, Ing. Pavel Kladivo) Zvonová věž se nachází ve městě Xi'an ve středozápadní Číně. Byla postavena v roce 1384 za vlády dynastie Ming a stala se symbolem města. Podstava věže je čtvercová a samotná věž je postavená ze dřeva a cihel. Věž je vysoká 40 metrů. 

Leshan

Buddha, Leshan (Čína, Shutterstock) Město Leshan leží v Číně ve správní oblasti Sichuan a žije v něm 3 millióny obyvatel. Nachází se zde největší a zároveň už také nejstarší socha sedícího Buddhy na světě. Leshanský Buddha je vytesán v pískovcové skále, měří 71 metrů a jeho ucho je dlouhé 7 metrů. Tento unikátní skalní skvost je zapsán samozřejmě také na Seznamu světového dědictví.

Sečuán

Západosečuánská plošina (Čína, Dreamstime) Provincie Sečuán se vyznačuje rozsáhlými pláněmi, ale i horskými masivy a hlubokými údolími. Provincie má svojí typickou sečuánskou architekturu velkých dřevěných staveb a svojí velikostí by se dala srovnat s Francií. Z velké části je tato provincie zemědělskou oblastí a pěstuje se tu především obilí a rýže.

Chengdu

Panda velká, Chengdu (Čína, Shutterstock) Chengdu, nebo u nás se může setkat s českým ekvivalentem Čcheng-tu, je hlavní město provincie Sečuan a jedno z největších měst Číny. Žije zde přibližně 11 milionů obyvatel. Nachází se zde malé zapadlé uličky a různá zákoutí, ve kterých se zastavil čas. Ve městě jsou k vidění u lamaistické kláštery. Ačkoliv je možné zde narazit na buddhistického mnich, drtivá většina obyvatel jsou Číňané. Ve městě je také jedno z největších letišť v celé Číně. 

Xi’an

Městská hradba, Xian (Čína, Dreamstime) Si-an, také znám svým dřívějším názvem Čchang-an je město s bohatou historii více než 3000 let. Několik staletí byl Si-an též hlavním městem čínského císařství. Lze zde spatřit zbytek hradeb a bran, zachovaly se též čtyři strážní věže. V blízkosti města se nachází slavná hrobka Terakotová armáda. Zajímavá je také pagoda Velké husy z roku 652, která sloužila k uchování buddhistických svitků přinesených z Indie mnichem Xuan Zangem.

Čína

Velká čínská zeď (Čína, Shutterstock) Čínská lidová republika je stále nejlidnatější stát světa a čítá více než 1 350 000 obyvatel. Čína je jednou z ekonomických velmocí a hraje prim v různých zemědělských i průmyslových oblastech. V zemi je u moci Komunistická strana Číny již od roku 1949, jejíž představitelé si nárokují i ostrov Tchaj-wan a několik dalších menších území. Tyto oblasti však jsou spravovány vládou Čínské republiky.

jezero pěti barev

Jezero pěti barev leží přiobližně 20 minut pěší cesty od Mléčného jezera v NP Yading. Jezero se nachází v nadmořské výšce cca 4530 m.n.m. I když je většina území údolí přístupná na koňském hřbetě, až k Jezeru pěti barev se však koně nedostanou, proto je nutno zbytek cesty dojít pěšky. I Jezero pěti barev leží na úptaí hory Chenresig. I když je jedním z nejmenších jezer v oblasti, je zároveň tím nejkrásnějším, co na poutní cestě do této oblasti lze potkat, s velmi čistou vodou. 

Songpan

Songpan leží v severozápadní části Sečuánu v Číně. Zabírá plochu o 8.610 km2 a přibližně 68.000 obyvatel (nejčastěji Tibeťané a Číňané). Ekonomika Songpanu je závislá na zemědělství a velkém počtu hospodářských zvířat. V minulých letech se pro Songpan stal turismus také velmi významným zdrojem příjmů, vzhledem k jeho zvyšující se tendenci. V současné době je Songpan také velmi populární mezi zahraničními studenty a lidmi, kteří se učí čínsky. Svou strategickou polohou Songpan také slouží jako stupní brána do Jiuzhaugouského údolí. 

NP Huanglong

Hunaglong je národním parkem nacházejícím se v severozápadní části Sečuánu, jižně od horského pásma Mishan. Tato oblast je známá hlavně díky svým barevným jezerům, které leží kaskádovitě pod sebou, ty jsou vytvořeny ze zásob kalcitu. Oblast je dále typická také rozmanitým složením lesů a jejich ekosystémů, trvale zasněženými vrcholky hor, vodopády a horkými termálními prameny. Národní park je také domovem pro několik druhů zvířat, např. Pandu velkou či sečuánskou opici. V roce 1992 byl Huanglong zapsán na seznam Světového dědictví UNESCO.

NP Jiuzhaigou

Národní přírodní rezervace a zároveň i národní park Jiuzhaigou leží na severu Sečuánu. Doslovný překlad názvu zní "údolí devíti opevněných vesnic". Údolí Jiuzhaigou je součástí pohoří Min. Je známo hlavně díky svým několikánásobným vodopádům, barevným jezerům a přítomností trvale zasněžených vrcholků hor. V roce 1992 bylo údolí zapsáno na seznam Světového kulturního dědictví UNESCO a v roce 1997 se stalo Světovou biosférickou rezervací. 

Terakotová armáda

Terakotová armáda, Xian (Čína, Dreamstime) Terakotová armáda je jedním ze stěžejních symbolů Číny. Nachází se severovýchodně od města Xi'an. Jedná se o mauzoleum několika tisíc soch čínských bojovníků. Dokonce se mluví až o 8 000 soch z pálené hlíny, které pochází z období vlády prvního císaře dynastie Čchin ze 3. století před Kristem. Tito válečníci byli pohřbeni s ním, aby ho ochraňovali v "dalším životě". Místní farmáři objevili toto mauzoleum až v roce 1974, když zde kopali studnu. Toto unikátní místo je zapsané na seznamu UNESCO památek.

Rychlý dotaz

Alvarez s.r.o. 2017
designed by Humlnet Creative