Nepoznaný Sečuán

Náročnost 1 Expediční zájezdy
  • 8 dnů
  • Snídaně
  • skupina 8 – 16 osob

shrnutí

  • Skalní rytiny a sochy v jeskyních v oblasti Dazu
  • Odlehlé terasy rýžových políček
  • Visuté rakve etnika Bo
  • Bizarní krasové útvary geoparku Xingwen

program zájezdu

1. den
letecký přesun do Číny

2. den
přílet do Chengdu, výlet k 71 m vysoké soše Velkého Buddhy v Leshanu UNESCO, rozmanité chrámy, rytiny a sošky v jeskyních a výklencích

3. den
výjezd pod posvátnou horu Emei Shan UNESCO a dále lanovkou na Zlatý vrcholek (3077 m), procházka ke svatyním Baoguo a Fuhu na úpatí hory nebo prohlídka obrovského nově vybudovaného buddhistického chrámu

4. den
průjezd krajinou jihovýchodního Sečuánu, Luobiao - vesnička etnika Bo, tisíc let staré rakve zavěšené na skalách, Gaokan - málo známá a přesto jedna z nejkrásnějších oblastí terasových rýžových políček v Číně

5. den
geologický park Xingwen s množstvím jeskyní plných krápníků, nejdelší jeskyně na území Číny - Tianquan, bizarní Kamenný les se spoustou vápencových špičatých útvarů

6. den
jeskynní sochy a skalní reliéfy oblasti Dazu UNESCO, rytiny na hoře Baoding Shan, sochařská výzdoba oblasti Bei Shan

7. den
metropole provincie Sečuán město Chengdu (institut pro chov pandy velké, buddhistický klášter Wenshu, svatyně Wuhouci, park s chýší básníka Du Fu, moderní centrum, večer historická ulička Jinli)

8. den
odlet, návrat do ČR

Cena zahrnuje: zpáteční letenku do Chengdu včetně všech poplatků, místní dopravu, ubytování se snídaní, služby průvodce, informační materiály a cestovní pojištění.
Ubytování: 6x turistický hotel (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím).
Doprava: pronajatý minibus, taxi.
Stravování: 6x snídaně, jinak individuální za pomoci průvodce.

Služby za příplatek: .

Cena nezahrnuje: vstupné cca 90 USD.

Organizátorem zájezdu je CK Alvarez.

Ke službám na zájezdu se vztahují Všeobecné informace.

galerie

mapa

Legenda

  • Pozemní doprava

odkazy

Na cestě po střední Číně

Na cestě po střední Číně - ČT1, 2015

Budha v Leshanu

Obří buddha leshan, Čína - depositphotos.com, 2015

Sečuan

Čcheng-tu, hlavní město čínské provincie Sečuan - rozhlas.cz, 2006

encyklopedie

Emei Shan

Buddha, Emei Shan (Čína, Dreamstime) Emei Shan je hora v nadmořské výšce 3 099 m.n.m, kde se nacházejí budhistické chrámy. Na tomto místě se v dávných dobách budhismus, čerstvě pronikající do Číny, skrýval před světskou mocí. Hora se nachází v čínské provincii S'-čchuan. Turisté zde mohou obdivovat největší sochu Buddhy na světě. Hora i socha se nacházejí na Seznamu světového dědictví.

Leshan

Buddha, Leshan (Čína, Shutterstock) Město Leshan leží v Číně ve správní oblasti Sichuan a žije v něm 3 millióny obyvatel. Nachází se zde největší a zároveň už také nejstarší socha sedícího Buddhy na světě. Leshanský Buddha je vytesán v pískovcové skále, měří 71 metrů a jeho ucho je dlouhé 7 metrů. Tento unikátní skalní skvost je zapsán samozřejmě také na Seznamu světového dědictví.

Sečuán

Západosečuánská plošina (Čína, Dreamstime) Provincie Sečuán se vyznačuje rozsáhlými pláněmi, ale i horskými masivy a hlubokými údolími. Provincie má svojí typickou sečuánskou architekturu velkých dřevěných staveb a svojí velikostí by se dala srovnat s Francií. Z velké části je tato provincie zemědělskou oblastí a pěstuje se tu především obilí a rýže.

Chengdu

Panda velká, Chengdu (Čína, Shutterstock) Chengdu, nebo u nás se může setkat s českým ekvivalentem Čcheng-tu, je hlavní město provincie Sečuan a jedno z největších měst Číny. Žije zde přibližně 11 milionů obyvatel. Nachází se zde malé zapadlé uličky a různá zákoutí, ve kterých se zastavil čas. Ve městě jsou k vidění u lamaistické kláštery. Ačkoliv je možné zde narazit na buddhistického mnich, drtivá většina obyvatel jsou Číňané. Ve městě je také jedno z největších letišť v celé Číně. 

Čína

Velká čínská zeď (Čína, Shutterstock) Čínská lidová republika je stále nejlidnatější stát světa a čítá více než 1 350 000 obyvatel. Čína je jednou z ekonomických velmocí a hraje prim v různých zemědělských i průmyslových oblastech. V zemi je u moci Komunistická strana Číny již od roku 1949, jejíž představitelé si nárokují i ostrov Tchaj-wan a několik dalších menších území. Tyto oblasti však jsou spravovány vládou Čínské republiky.

Zlatý vrcholek

Zlatý vrcholek, angl. názvem Golden Summit, v čínštině Jinding, leží na vrcholu hory Mt. Emei (přezdívané také Buddhův vrcholek) v Sečuánu. Zlatý vrcholek se nachází na nejvyšším bodě hory a měří přibližně 3079 m.n.m. Se svou výškou působí, jako by se vrchol dotýkal nebe. Na samém vrcholku se nachází stúpa s deseti obličeji, v jejímž pozadí stojí buddhistický chrám. Místu se také přezdívá "místo 4 zázraků". Emei je také mimo jiné zapsána na seznam Světového kulturního dědictví UNESCO.

Rychlý dotaz

Alvarez s.r.o. 2017
designed by Humlnet Creative