Kouzelný Ekvádor

Náročnost 3 Zážitkové zájezdy
  • 17 dnů
  • od 71 990 Kč
  • Snídaně
  • skupina 9 – 14 osob
8.2. - 24.2.2024
1ekv24
74 990 Kč uzavřeno, průvodkyně: Markéta Pišková
3.7. - 19.7.2024
2ekv24
79 990 Kč uzavřeno
17.10. - 2.11.2024
3ekv24
76 990 Kč garantovaný odjezd Rezervace Přihláška
6.2. - 22.2.2025
1ekv25
74 990 Kč 71 990 Kč se slevou First minute Rezervace Přihláška

shrnutí

  • Výlet do amazonské džungle
  • Procházky pod zasněženými vrcholky činných sopek andského pohoří
  • Plavba na ostrov Plata za tereji modronohými
  • Odpočinek v termálních pramenech i na plážích Pacifiku
Mapa trasy zájezdu Kouzelný Ekvádor

program zájezdu

1. den
letecký přesun do Ekvádoru

2. den
slavné pestrobarevné indiánské trhy v Otavalu, výlet do rezervace Cotacachi s plavbou po kráterovém jezeře Cuicocha, městečko Cotacachi s obchůdky s kožedělnými výrobky

3. den
slavnostní překročení rovníku u Mitad del Mundo, příjezd do Quita, výjezd lanovkou na vrchol Cruz Loma (4100m) na úbočí sopky Pichincha s vyhlídkou na město a okolí

4. den
Quito UNESCO, výhledy na sopky Cotopaxi (5897 m), Ilinizu Norte (5126 m), Sur (5248 m) a Pichinchu (4776 m), prohlídka historického centra, náměstí Plaza Grande s katedrálou, vrcholná ukázka amerického baroka kostel Compañía de Jesús, koloniální ulička La Ronda (suvenýry, kavárny, tradiční pochutiny)

5. den
cesta po Panamerické dálnici, výlet do národního parku Cotopaxi s vrcholem stejnojmenné sopky 5897 m, sopečná krajina, procházka kolem jezera Limpiopungo, pozorování divokých koní

6. den
smaragdově zbarvené kráterové jezírko Quilotoa, procházka po hraně kráteru s možností túry indiánským venkovem až do vesnice Chugchilán

7. den
přesun do lázní Baños pod dýmajícími sopkami Tungurahua (5023 m) a Sangay, odpočinek v termálních pramenech, možnost jízdy na koni, nebo raftingu na řece Patate

8. - 10. den
třídenní výlet do amazonské džungle (jedinečný ekosystém tropického deštného pralesa s unikátní flórou a faunou, ohromné pralesní stromy a bromélie), koupání ve vodopádech, plavba indiánskou kánoí, noční procházka pralesem s pozorováním kajmanů, návštěva domorodé vesnice, návrat do Baños

11. den
cesta přes Riobambu pod zasněženými vrcholky sopky Chimborazo (6310 m), koloniální architektura města Cuenca UNESCO (Park Calderón, stará a nová katedrála, květinový trh)

12. den
incké ruiny Pumapungo, nenáročný pěší výlet v národním parku Cajas krajinou křišťálově průzračných jezer

13. den
nezapomenutelná cesta z andského pohoří do rovinatých nížin západního Ekvádoru na pobřeží Tichého oceánu do rybářského přístavu Puerto Lopéz, odpočinek na pláži

14. den
celodenní výlet motorovým člunem na magický ostrov Isla de la Plata ("malé Galapágy", procházka po ostrově s pozorováním hnízdišť kolonií mnoha druhů mořských ptáků - terejů modronohých a červenonohých, fregatek, pelikánů a racků)

15. den
národní park Machalilla, koupání na pláži Playa los Frailes, návštěva indiánské komunity Agua Blanca (pozůstatky starobylé kultury Manta), možnost koupání v sirném jezírku uprostřed suchého tropického pralesa 

16. - 17. den
nejlidnatější město Ekvádoru Guayaquil (čtvrť Las Peňas, promenáda Malecón 2000, park Bolívar s obrovskými leguány, katedrála), návrat do ČR                                                                                                                              

Cena zahrnuje: letenku do Quita a zpět z Guayaquilu včetně všech poplatků, místní dopravu, ubytování se snídaní, třídenní výlet do amazonské džungle s plnou penzí a služby průvodce.
Ubytování: 13x turistický hotel (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím), 2x chatka na výletě do Amazonie.
Doprava: pronajatý minibus, autobus, loď.
Stravování: 2x plná penze na výletě v Amazonii, 13x snídaně, jinak individuální za pomoci průvodce.

Služby za příplatek: 13x jednolůžkový pokoj 7000 Kč, Pojištění léčebných výloh+COVID 1105 Kč, Pojištění Prémium STORNO+COVID 1904 Kč.

Cena nezahrnuje: vstupné cca 70 USD.

Organizátorem zájezdu je CK Alvarez.

Ke službám na zájezdu se vztahují Všeobecné informace.

galerie

mapa

Legenda

  • Pozemní doprava
  • Lodní doprava

hodnocení

Všechny recenze jsou ověřené a vyplnili je účastníci zájezdu na základě odkazu (webového linku) zaslaného po návratu ze zájezdu. Zveřejněny jsou všechny recenze, tedy pozitivní i negativní.

Olga P. (2024)

Hodnocení zájezdu:

Program zájezdu byl vynikající, ale je nutno upozornit, že pro cestující důchodce je poněkud fyzicky namáhavý, proto musely být některé plánované treky upravovány.

Hodnocení práce průvodce:

Průvodkyně nebyla paní Marika´, ale paní Marketa Pišková, která byla vynikající, výborně znala Ekvádor, protože tam žije několik let.

zobrazit další hodnocení

podrobné pokyny k zájezdu

Můžete si stáhnout nebo vytisknout podrobné pokyny v PDF.

odkazy

Cestománie Ekvádor

Cestománie Ekvádor - ČT1, 2002

Na cestě po středním Ekvádoru

Na cestě po středním Ekvádoru - ČT2, 2015

Na cestě po Quitu

Na cestě po Quitu - ČT2, 2012

Cotopaxi

Článek o aktivní ekvádorské sopce Cotopaxi, 2015

Ekvádor

Článek o jihoamerickém Ekvádoru, který leží na rovníku, 2016

NP Machalilla

Zkušenost s NP Machalilla

encyklopedie

Quito

Basilica del Voto Nacional, Quito (Ekvádor, Dreamstime) Hlavní město Ekvádoru Quito se nachází na severu země v údolí řeky Guayllabamba. Město je postaveno na dlouhé plošině ležící na východním úbočí sopky Pichincha, v nadmořské výšce 2850 metrů, což dělá z Quita nejvýše položené hlavní město světa. Město bylo založeno španělským dobyvatelem Diegem de Almagrem v roce 1534 o něco dál, ale na svou dnešní lokaci bylo přemístěno ve stejném roce dalším Španělem Sebastiánem de Belcalcázarem. Historické centrum Quita je zapsáno na seznamu UNESCO památek a je považováno za jedno z nejdůležitějších v Latinské Americe. Nachází se zde přes 130 památek. Například vládní palác Carondelet, Metropolitní katedrála, bazilika Národního slibu a další...

Cotopaxi

sopka Cotopaxi (Ekvádor, Shutterstock) Sopka Cotopaxi se nachází v pohoří And a je to druhý nejvyšší ekvádorský vrchol. Cotopaxi leží nedaleko hlavního města Quita, odkud je při dobrém počasí na sopku krásný výhled. Tyčí se do výšky 5897 m.n.m. Díky tokům bahna způsobeným častými erupcemi se okolo sopky vytvořilo několik údolí. Tato sopka je stále činná a poslední erupce byly zaznamenány od srpna 2015 do ledna 2016. Nachází se zde jeden z mála rovníkových ledovců na světě a na vrcholu sopky je kráter, který se skládá ze dvou okrajů. Vnější má nepravidelný tvar, není pokrytý sněhem a na jeho severní straně leží nejvyšší bod, vnitřek kráteru je plochý a pokrytý ledovovými římsami.

Mitad del Mundo

Rovník, Mitad del Mundo (Ekvádor, Shutterstock) Necelých 50 kilometrů od hlavního města Ekvádoru Quita se nachází místo, kudy prochází rovník, kterému se říká Mitat del Mundo, neboli také "Střed světa". Na místě se nachází sluneční hodiny Quitsato, jejímž cílem je seznámit návštěvníky s astronomickými znalostmi místních předkolumbijských kultur. Hodiny se skládají z kulaté platformy formující mozaiku, tvořenou světlými a tmavými oblázky, které vyznačují osmicípou hvězdu indikující rovnodenost a slunovrat, a prostřední čáry směřující ke světovým stranám. Uprostřed je pak oranžová trubka sloužící jako gnomón (ukazatel slunečních hodin kolmý na rovinu čísleníku), která ukazuje na odpovídající hodiny a měsíce na platformě podle toho, jak Slunce stíní.

Quilotoa

kráterové jezero, Quilotoa (Ekvádor, Shutterstock) Smaragdově zbarvené kráterové jezírko Quilotoa leží uprostřed Ekvádoru. Jezírko je široké asi 3 kilometry a své zbarvení získalo díky rozpouštění minerálů po erupcích. Kráter dosahuje nadmořské výšky 3914 metrů a na jeho východní straně se nachází temální prameny. Jezero Quilotoa je hluboké asi 250 metrů a na jeho dni se nachází sopečné plyny. 

Cotacachi

Přírodní rezervace Cotacachi se jmenuje podle vulkánu, který se v rezervaci nachází. Park leží na sever od ekvádorského hlavního města Quita. Část rezervace tvoří deštný prales a celá rezervace chráněná oblast. Symbolem Cotacachi se stal kondor. Kromě něho však v rezervaci žije dalších 500 druhů ptáků a dále pak mravenečníci, lenochodi, oceloti, psi horský či jeleni. Z porostů se tu střídají křoviny, stromy, réva a kapradiny. Uvnitř parku se nachází kráterová jezírka, vodopády a termální prameny. 

Baňos

Banos Santa Agua (Ekvádor, Dreamstime) Město Baňos je známé především okolními lázněmi. Město leží uprostřed Ekvádoru a říká se mu také "Brána do Amazonie". Je to poslední město, která leží v horách, než se dostanete do džungle. Město se nachází v nadmořské výšce 1820 metrů a žije zde přes 15 tisíc obyvatel. Přestože se jedná o malé městečko, je to velmi důležitá turistická zastávka nejen díky termálním lázním, ale také díky tomu, že se v okolí naléza velké množství vodopádů a turisté sem jezdí vyzkoušet si raftování, jízdu na kánoích či kajaku, skákání z mostu, ale také samozřejmě je oblíbená i horská turistika. 

Cuenca

Cuenca (Ekvádor, Shutterstock) V ekvádorských vysočinách se nachází město Cuenca, které je známé především úchvatnou koloniální architekturou a nočním životem. Historické centrum, které se rozkládá mezi řekou Tomebambou a ulící Gran Colombia je poz záštitou UNESCO. Jsou zdě dvé katedrály, Stará a Nová, Dům ekvádorské kultury, park Calderón nebo například Ruiny všech svatých se 4 inckými výklenky. Poblíž města se rozkládá nádherný národní park El Cajas.

Isla de la Plata

Isla de la Plata (Ekvádor, Shutterstock) Ostrov Isla de la Plata leží v Tichém oceánu a patří Ekvádoru. Na ostrov se dostanete lodí z města Puerto Lopéz, které  je vzdálené přibližně 40 kilometrů. Na ostrově se nachází svatyně z dob Inků, ale především se Isla de la Plata pyšní velkou rozmanitostí zvířat. Jedním z hlavních zástupců je terej. Na ostově žije několik odnoží tohoto ptáka, napříkad terej modronohý, červenohý či tichomořský. Na pobřeží se často setkáne s lachtany hřívnatými a v moři s delfíni. 

Guayaquil

Guayaquil (Ekvádor, Dreamstime) Nejlidnatější město Ekvádoru se nazývá Guayaquil. Město leží v zálivu Guayaquil na řece Guayas, která se vlévá do Tichého oceánu a je to nejdůležitější přístav země. Díky tomu také dostal přezdívku "Perla Pacifiku". Nachází se zde oblíbená místa jako čtvrť Las Peňas, které je známé jako umělecké centrum, promenáda Malecón 2000, kde se snoubí zeleň s obchůdky, trh Mercado Artesanal, park Seminario se sochou Simona Bolívara a obrovskými leguány atd.

Puerto Lopéz

Puerto Lopez (Ekvádor, Dreamstime) Na západním pobřeží Ekvádoru leží rybářská vesnička Puerto Lopéz. Právě odsud vyplouvá loď na ostrov Isla de la Plata, kterému se říká "Malé Galapágy". Puerto Lopéz je hlavní sídlo v NP Machalilla. Hlavní činností je zde rybaření. V místních vodách se nachází především delfiní, mečouni, makrely, kranasi, tuňáci atd. V městečku se nachází krásné pláže, jednou z nich je Los Frailes, odkud můžete vyrazit na túru. 

Otavalo

trh Otavalo (Ekvádor, Dreamstime) Na severu Ekvádoru se nachází město Otavalo, kde žije okolo 90 tisíc lidí. Město je obklopeno vulkány Imbabura, Cotacachi a Mojanda. Ve městě a okolí se nachází vodopády Peguche, jezera Lagos de Mojanda a muzeum Viviente Otavalango, kde jsou ukázky z života Otavaleňů v minulosti i dnes a návštěvníci mohou vidět, jak původní obyvatelé vytváří ručně dělaný textil. Největší atrakci města je jednoznačně indiánský trh. Právě původní obyvatele města jsou velmi vzruční a jsou skvělí v pletení a tkaní. Kromě různého textilu se zde prodávají i ručně vyrobené šperky.

Pichincha

sopka Pichincha (Ekvádor) Pichincha je vulkán nacházející v okolí kolumbijského hlavního města Quita, ze kterého je také nádherně vidět. Nejvyšší bod sopky měří 4776 m.n.m. V roce 1999 došlo k silným erupcím, které měly za následek, že město bylo pokryto popelem. Pichincha je také historicky důležité místo, protože zde došlo k bojům za nezávislost se španělským vojskem. Vítězství v bitvě u Pinchichi zaručilo nezávislost okolním oblastem Ekvádoru. 

NP Cotopaxi

NP Cotopaxi (Ekvádor, Dreamstime) Národní park Cotopaxi se nachází na severu Ekvádoru. Dominantou parku je samozřejmě stejnojmenná sopka, druhá největší v Ekvádoru. V parku žijí živočichové jako andský kondor, jelenec běloocasý, andská liška. V parku můžete narazit na staré haciendy, kde je turistům nabízená projížďka na koni či výšlap na Cotopaxi s průvodcem. 

Sangay

NP Sangay (Ekvádor, Shutterstock) Sangay je aktivní sopka, která se nachází uprostřed Ekvádoru jako součástí národního parku Sangay na východním kraji And. Je to nejčinnější sopka v celé zemi. Sangay dosahuje výšky 5300 m.n.m. Erupce probíhají na této sopce kontinuálně od roku 1934. Poprvé byl vrchol sopky dobyt o 5 let dříve. 

Podobné zájezdy

Rychlý dotaz

Alvarez s.r.o. 2017
designed by Humlnet Creative