Peru pro každého

Náročnost 2 Cestovatelské zájezdy
 • 18 dnů
 • od 80 630 Kč
 • Snídaně
 • skupina 7 – 16 osob
16.5. - 2.6.2024
1per24
79 990 Kč uzavřeno, průvodce: Štěpán Zajac ml.
30.7. - 17.8.2024
2per24
89 990 Kč uzavřeno, průvodce: Štěpán Zajac ml.
4.9. - 21.9.2024
3per24
79 990 Kč uzavřeno
25.9. - 12.10.2024
4per24
79 990 Kč uzavřeno
14.5. - 31.5.2025
1per25
83 990 Kč 80 630 Kč se slevou First minute Rezervace Přihláška

shrnutí

 • Bájná pevnost Machu Picchu ukrytá v pralese
 • Záhadné obrazce v Nazce a mumie indiánů v Chauchille
 • Jeden z nejhlubších kaňonů na světě Valle de Colca
 • Okružní jízda po inckých památkách v okolí Cuzca
Mapa trasy zájezdu Peru pro každého

program zájezdu

1. - 2. den
letecký přesun do Limy (historické centrum známé jako Ciudad de los Reyes UNESCO, Plaza de San Martin, klášter San Francisco, Pizarrova hrobka, katedrála, prezidentský palác), cesta na pobřeží na poloostrov Paracas

3. den
lodní výlet k nedalekým ostrovům Islas Ballestas (pozorování vodního ptactva, tučňáků, tuleňů, pelikánů a kormoránů), návštěva destilerie v Piscu, laguna Huacachina uprostřed písečných dun (fakultativně jízda na buginách)

4. den
záhadné obrazce v Nazce UNESCO (možnost vyhlídkového letu), mumie indiánů v Chauchille, předincký akvadukt v Cantallo, ukázky amalgamace zlata a výroby keramiky, noční přesun do Arequipy

5. den
koloniální památky „bílého města“ Arequipa UNESCO (klášterní komplex Santa Catalina, katedrála, muzeum Santuarios Andinos se zmrzlou mumií dívky Juanity), výhledy na sopky El Misti (5822 m) a Chachani (6057 m)

6. - 7. den
cesta napříč rezervací Salinas y Aguada Balnca s vyhlídkou Patapampa (4910 m) k jednomu z nejhlubších kaňonů na světě Colca (vikuní rezervace, terasovitá políčka a unikátní zavlažovací systémy), návštěva tradičního místního trhu v Chivay, pozorování majestátních kondorů z vyhlídky Cruz del Condor, odpočinek v termálních pramenech

8. den
průjezd náhorní plošinou Altiplano kolem jezera Lagunillas (4174 m), pohřební kamenné mohyly v Sillustani u jezera Umayo, příjezd do Puna

9. - 10. den
plavba po jezeře Titicaca na plovoucí rákosové ostrovy Islas Uros a ostrovy Taquile a Amantaní, výstup na vrcholek Pachatata se svatyní kultury Tiwanaku, pozorování západu slunce nad jezerem a milionů hvězd na noční obloze, nocleh u indiánské rodiny

11. - 12. den
přesun přes Altiplano a průsmyk La Raya (4318 m) do Cuzca UNESCO (náměstí Plaza de Armas, katedrála, klášter Santo Domingo, muzea, tržnice), fakultativně výlety na archeologické lokality Tipón (soustava drenážních systémů a terasových polí) a Pikillaqta (zbytky osady kultury Huari)

13. den
výlet do Posvátného údolí k inckým památkám Tambo Machay (lázně), Puca Pucara (strážní pevnost), Qenqo (labyrint a oltáře), Sacsayhuamán (obrovská pevnost), v podvečer dokončení prohlídky Cuzca

14. den
památky v údolí řeky Urubamba, incké město Písac, poslední útočiště Inky v Ollantaytambu, cesta vlakem do Aguas Calientes

15. den
Machu Picchu UNESCO (ruiny nejslavnějšího inckého města skrytého hluboko v Andách), návrat do Aguas Calientes, regenerace v termálních pramenech

16. den
přírodní těžba soli v Salinas de Maras, kruhové terasy v Moray, vesnice "zrození duhy" Chinchero, návrat  do Cuzca

17. - 18. den
odlet do Limy, návrat do ČR                                                                                                                           

Cena zahrnuje: zpáteční letenku do Limy včetně všech poplatků, přelet Cuzco-Lima, zpáteční vlak na Machu Picchu, místní dopravu, ubytování, snídaně, 2x plnou penzi a služby průvodce.
Ubytování: 14x turistický hotel (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím), 1x domorodý dům, 1x luxusní noční autobus.
Doprava: autobus, pronajatý minibus, loď, vlak.
Stravování: 12x lehká snídaně, 2x plná penze, jinak individuálně za pomoci průvodce.

Služby za příplatek: vstup na Machu Picchu 1300 Kč, 14x jednolůžkový pokoj 7500 Kč, Pojištění léčebných výloh+COVID 1170 Kč nebo 1235 Kč, Pojištění Prémium STORNO+COVID 2016 Kč nebo 2128 Kč.

Cena nezahrnuje: přelet nad obrazci v Nazce cca 100 USD, vstupné cca 120 USD.

Organizátorem zájezdu je CK Alvarez.

Ke službám na zájezdu se vztahují Všeobecné informace.

galerie

mapa

Legenda

 • Pozemní doprava
 • Lodní doprava
 • Pěšky
 • Letecká doprava

hodnocení

Všechny recenze jsou ověřené a vyplnili je účastníci zájezdu na základě odkazu (webového linku) zaslaného po návratu ze zájezdu. Zveřejněny jsou všechny recenze, tedy pozitivní i negativní.

Ludmila S. (2018)

Hodnocení zájezdu:

Zájezd se mi líbil,všechno perfektně zorganizované.

Hodnocení práce průvodce:

Olga byla super.

zobrazit další hodnocení

podrobné pokyny k zájezdu

Můžete si stáhnout nebo vytisknout podrobné pokyny v PDF.

odkazy

Na cestě po Limě - ČT, 2019

Naše průvodkyně Mgr. Lucie Remešová byla hlavní poradkyní při tvorbě dokumentu.

Na cestě po Peru

Na cestě po Peru - ČT2, 2006

Na cestě po jezeře Titicaca

Na cestě po jezeře Titicaca - ČT2, 2007

Historie Machu Picchu

Historie Machu Picchu, 2013

Vstup na Machu Picchu

Blog o cestě na Machu Picchu, 2012

Arequipa

Představení peruánského města Arequipa, 2010

Nazca

Záhadné obrazce v Nazce, nationalgeographic, 2013

encyklopedie

Lima

Lima (Peru, Dreamstime) Lima je hlavní město Peru a je to druhé největší město na amerických kontintentech. Toto jihoamerické město leží v údolí řek Lurín, Chillón a Rímac. Díky tomu, že město bylo založeno španělskými kolonizátory, tak je ve městě cítit vliv španělské architektury. Historické město je dokonce zapsáno na seznamu UNESCO památek. Ve městě se nachází velká koncentrace muzeí a divadel. Turisticky velmi atraktivní jsou například katakomby v klášteře San Francisco a Pizzarova hrobka, nebo archeologické naleziště pyramid Panchacamac asi 40 kilometrů od města.

Nazca

Obrazec pavouka, Nazca (Peru, Shutterstock) Na jižním pobřeží Peru leží město a údolí Nazca, které je odvozeno od nazcké kultury. Ta převládala na území Peru asi 900 let , během nichž vzniklo několik podzemních akvaduktů a centrem kultury bylo Cahuchi. Město Nazca bylo založeno v 16. století Španěly. Velmi známé jsou pouštní obrazce tvořené světelnými liniemi, které jsou od roku 1994 součástí seznamu UNESCO památek.

Cuzco

Cuzco (Peru, Tereza Sikorová) Na jihovýchodě Peru leží hojně turisticky navštěvované město Cuzco. Město se rozkládá v pohoří And a bývalo to hlavní město Incké říše. Ve městě a okolí se nachází velmi zajímavých míst. Například komplex zdí Saksaywaman z roku 1100, na náměstí Plaza de Armas katedrála Santo Domingo či incký chrám Qurikancha. V okolním pohoří se tyčí socha Krista

Machu Picchu

Machu Picchu (Peru, Shutterstock) Ve výšce 2430 metrů nad mořem se asi 80 kilometrů severozápadně od Cuzca rozléhá v Andách incká citadela, snad nejslavnější turistická atrakce Peru, Machu Picchu. Toto bájné předkolumbovské město se začalo budovat okolo roku 1430 v dobách Incké říše a jeho hlavními stavbami jsou Chrám větrů, Citadela a Místnost vládců. Kromě toho že Machu Picchu figuruje na seznamu UNESCO chráněných památek, je také na seznamu novodobých 7 divů světa. 

Titicaca

vesnice na jezeře Titicaca (Peru, Dreamstime) Třetí největší jihoamerické jezero zabírá území států Peru a Bolívie. Titicaca je zároven nejvýše položené jezero, protože se nachází na náhorní plošine Altiplano v nadmořské výšce okolo 3800 metrů. Jezero dosahuje maximální hloubky až 281 metrů a je dlouhé 190 kilometrů. I přes vysokou nadmořskou výšku povrch jezera nikdy nezamrzá. Uvnitř jezera se nachází malebné ostrůvky Taquile, Uros, Amantani a další, které přitahují velkou turistickou pozornost.

Sluneční brána

Výhled na Machu Picchu ze Sluneční brány (Peru, Tereza Sikorová) Sluneční brána Inti Punku je součástí Machu Picchu. Vlastně to byla pevnost posvátného města. Kdysi to býval hlavní vchod do Machu Picchu. Sluneční brána je věnována bohu Slunce Intimu a leží ve výšce 2745 m.n.m. a převis z Machu Picchu je asi 290 metrů. Turisté mají možnost odtud vidět celou rezervaci a zažít východ slunce nad celým pohořím okolo Machu Picchu je nezapomenutelný zážitek.

Arequipa

hlavní náměstí, Arequipa (Peru, Shutterstock) Arequipa je druhé nejlidnatější město Peru, ležící na jihu země. Město bylo založeno v roce 1540 a v koloniální době to bylo jedno z nejdůležitějších měst díky své ekonomické prosperitě a loalajitě ke španělské koruně. Potom, co se Peru stálo nezávislou zemí, tak Arequipa byla téměř 50 let hlavním městem. Historické centrum města je zapsáno na seznamu UNESCO. Arequipu tvoří asi 26 hektarů městských parků. 

Ollanaytambo

incké město Ollantaytambo (Peru, Shutterstock) Archeologické naleziště bývalého inckého města Ollantaytambo se nachází na jihovýchodě Peru, asi 60 kilometrů severozápadně od Cusca. Naleziště leží v nadmořské výšce 2792 m.n.m. bylo královské sídlo císaře Pachacutiho, který dobyl celou oblast a nechal toto město zbudovat. Dnes je to mímoto velmi oblíbeným turistickým místem. Kromě města, se zde nachází terasy, na nichž leží Sluneční chrám, Zeď šesti monolitů a Princezniny lázně.

Tipón

Na východ od peruánského města Cuzca se nachází zbytky inckých ruin, které mohly být buď parkem pro vyšší třídu nebo také zemědělským centrem. I dnes teče řeka skrze kanály a široké terasy jsou perfektně zachovalé. Některé okolní ruiny byly vykopány a jiné jsou velmi dobře vidět ze země.   

Puca Pucara

V Posvátném údolí nedaleko Cuzca se nachází incké památky a jednou z nich je i ruiny opevnění Puca Pucara. Tato pevnost se skládá z velkých zdí, teras a schodiští a byla součástí incké obrany Cuzca před nepřáteli. Puca Pucara se nachází vysoko nad zemí a je odsud krásný výhled dolů na údolí a další památku Tambo Machay. 

Tambo Machay

Další památkou Posvátného údolí je Tambo Machay, což v překladu znamená "opít se" nebo "opilectví". Místu se ve španělštině říká také El Baňo del Inca, neboli také "lázně Inků". Tambo Machay je archeologické místo nedaleko města Cuzca v Peru. Tyto ruiny pochází z dob Inků a součástí je akvadukt, vodopády tekoucí skrze terasy a kanály. Není jednoznačné, k čemu místo sloužilo, ale předpokládá se, že buďto to bylo součástí obrany města Cuzca a nebo jako lázně pro incké politické hodnostáře a vážené osoby.

Sacsayhuamán

Citadela Sacsayhuamán leží u města Cuzca v Posvátném údolí v nadmořské výšce 3701 metrů a je zapsána spolu s Cuzcem na seznamu UNESCO památek. Části citadely byly postaveny už kolem roku 1100 za dob kultury Killke. Komplex byl v dobách Inků rozšířen, kdy byly postaveny velké kamenné zdi. 

Islas Ballestas

Islas Ballestas (Peru, Shutterstock) Skupina malých ostrůvků Islas Ballestas v Tichém oceánu patří Peru. Ostrovy jsou převážně tvořeny skalními formacemi a je to důležitá rezervace pro námořní ptáky jako terej modronohý či kormorán guánový. Kromě nich na ostrovech zástupci tuleně a tučňáka Humboldtova. Islas Ballestas jsou přístupné z města Paracas, odkud jezdí výletní lodě. 

Chauchilla

Pohřebiště Chauchilla (Peru, Tereza Sikorová) Hřbitov Chauchilla leží na jihu Peru nedaleko města Nasca. Toto pohřebiště je proslulé mumiemi lidí z předkolumbijské doby. Díky suchému klima v pouštích se tyto mumie perfektně zachovaly. Chauchilla byla objevena až ve 20. letech 20. století, ale nebyla využívána od 9. století. Toto místo je důležitým zdrojem kultury Nasca. Toto místo byla několikrát vyrabováno vykradači hrobů a kosti a ostatky mumií byly rozhozeny po okolí. V 90. letech začlo být toto místo chráněno a většina kostí byla navrácen na původních hrobů. 

Chivay

Městečko Chivay se nachází v údolí Colca na jihu Peru. Dominantou města je čtvercové náměstí, místní kostel a trh. Pár kilometrů od města se nachází termální prameny La Calera, naleziště sopečného skla a vyhlídka Cruz del Condor, odkud turisté pozorují kondory.

Sillustani

Na břehu jezera Umayo na jihu Peru se nalézá pohřebiště Sillustani. Hrobky byly postaveny nad zemí. Jsou to stavby, připomínající věže, nazývané chullpas, kde jsou ostatky lidí Colla, které dobyli Inkové v 15. století. V stavbách byly pohřbeny celé rodiny, přestože nebyly společensky vysoko postavené. 

Pisac

V Posvátném údolí se na řece Willkanuta poblíž Cuzca nachází incké město Pisac. Město je proslulé svými pravidelné konanými trhy. Celé okolí je především známé inckýmu ruinami, které jsou oddělené hřebeny na několik částí. Nejznámnější jsou Inti Watana, které zahrnují Sluneční chrám, oltáře, lázně, slavnostní obřadní místo. Dále je velmi oblíbená citadela Qalla Q'asa.  

Moray

terasy, Moray (Peru, Dreamstime) Archeologické naleziště Moray leží asi 50 kilometrů od města Cuzco. Celé místo zahrnuje neobvyklé incké ruiny, které se z drtivé části skládají z terasovitých kruhovitých propadlin až 30 metrů hlubokých. Díky své hloubce a klimatickým okolnostem je možné, že mezi vrcholem a úplným spodkem bude teplotní rozdíl až 15°C. 

Islas Uros

Islas Uros, Titicaca (Peru, Shutterstock) Soustroví Uros tvoří přibližně 44 uměle vytvořených ostrůvků. Tyto ostrovy leží na jezeře Titicaca, asi 7 kilometrů od peruánského města Puno. Původně měly především obranný význam. Unikátní jsou ostrovy především v tom, jak byly vytvořeny, a to na rákosí, které roste na mělčině jezera. Na většině ostrovů se nachází strážní věže vyrobené z rákosí. Toto rákosí používají Urové na stavení přístřešků a lodí. Urové žijí převážně na ostrůvcích na jezeře Titicaca.

Puno

Puno (Peru, Shutterstock) Puno je město, které leží na jihovýchodě Peru na břehu jezera Titicaca v nadmořské výšce 3830 m.n.m. Toto město bylo založeno roku 1668 a dnes je domovem pro přibližně 150 tisíc lidí.  Pro Puno je typickým folklórem hudba a tance, pořádají se tu různé karnevaly a oslavy. Ve městě můžete navštívi náměstí Plaza de Armas, kde se nachází barokní katedrála, nebo také se podívat na nejstarší městskou rezidenci Casa del Corregidor, která dnes funguje jako kavárna a tržnice s ručně řemeslnými výrobky.

Cruz del Condor

Tato vyhlídka se nachází v údolí kaňonu Del Colca severozápadně od města Arequipa. Tento kaňon je jededen z nejhlubších na světě. Jak již vyplývá z názvu vyhlídky, hnízdí zde početná skupina andských kondorů, které lze odtud pozorovat. Z vyhlídky Cruz del Condor ve výšce 3287 m.n.m. je přímo vidět dolů do údolí kaňonu.

Amantani

Ostrov Amantani (Peru, Tereza Sikorová) Na peruánské straně jezera Titicaca leží ostrov Amantani. Dominantou ostrova jsou dva vrcholy, Pachatata a Pachamama, na jejichž vrcholech se nachází bývalé incké ruiny. Úbočí hor jsou terasovité, ručně obdělaná, osázená pšenicí, bramborami, quinoou a nejrůznější zeleninou. Na ostrově roste hojně žlutobýl, což je národní rostlina Bolívie i Peru a podle něho dostalo Amantani přezdívku "ostrov žlutobýlů".

Huacachina

Huacachina (Peru, Shutterstock) Na jihozápadě Peru uprostřed písečných dun leží laguna Huacachina. Jedná se vlastně o oázu uvnitř pouště, které se říká "oáza Ameriky". V laguně žije něco málo okolo stovky lidí. Podle legendy jezero vytvořila krásná místní princezna. Říká se, že když si sundávala šaty, aby se vykoupala, dívala se při tom do zrcadla a v něm uviděla ze zadu plížícího se lovce. Samým zaleknutím se rozhodla utéct, kdy po sobě zanechala pouze zrcadlo, kterí stačila proměnit v jezero.

Podobné zájezdy

Rychlý dotaz

Alvarez s.r.o. 2017
designed by Humlnet Creative