Bolívií - pralesem i pouští

Náročnost 3 Zážitkové zájezdy
  • 18 dnů
  • od 66 230 Kč
  • Snídaně
  • skupina 7 – 11 osob
28.4. - 15.5.2022
1bol22
68 990 Kč uzavřeno
29.9. - 16.10.2022
2bol22
68 990 Kč Rezervace Přihláška
27.4. - 14.5.2023
1bol23
68 990 Kč 66 230 Kč se slevou First minute Rezervace Přihláška

shrnutí

  • Neuvěřitelná návštěva funkčního středověkého dolu
  • Noc v solném hotelu na největší solné pláni světa Salar de Uyuni
  • Legendami opředené jezero Titicaca
  • Monumentální ruiny předinckých civilizací
Mapa trasy zájezdu Bolívií - pralesem i pouští

program zájezdu

1. - 2. den
letecký přesun do Santa Cruz de la Sierra (největší město Bolívie, koloniální architektura, katedrála, park Arenal, nebo ZOO)

3. den
poklidné venkovské městečko Samaipata na úpatí And (Archeologické muzeum, vodopády, začátek Che Guevara route), výlet k největšímu petroglyfu na světě a záhadnému chrámu ve skále El Fuerte UNESCO

4. den
výlet do národního parku Amboro (unikátní ekosystém mlžného lesa se stromovými kapradinami), noční přesun do Sucre

5. den
půvabná koloniální metropole Sucre UNESCO (2810 m, historické jádro, klášter La Recoleta, národní knihovna, Casa de la Libertad)

6. - 7. den
staré hornické a kdysi i nejbohatší město celé Jižní Ameriky Potosí UNESCO 4050 m (koloniální památky, Casa de la Moneda, tržnice), prohlídka od středověku funkčních stříbrných dolů

8. - 9. den
odjezd do horského města Tupiza (2850 m) uprostřed erodujících, rudě zbarvených kaňonů (možnost pěších výletů, jízdy na koni, nebo jeepem), panoramatické výhledy z vrcholku Cerro de la Cruz

10. - 13. den
nezapomenutelná čtyřdenní expedice terénními vozy do přírodní rezervace Eduardo Avaroa (zasněžené vrcholy And, mohutné kaktusy, termální prameny a gejzíry, laguny s hejny plameňáků, lamy a kondoři), kamenný monument Árbol de Piedra, cesta bolivijským Altiplanem k největší solné pláni na světě Salaru de Uyuni (úžasná bílá krajina, nocleh v solném hotýlku, pozorování východu slunce), přejezd přes Salar do Uyuni (3670 m, hřbitov parních lokomotiv, muzeum)

14. den
letecký přesun do La Pazu, přesun k legendárnímu jezeru Titicaca (3812 m, totorové ostrůvky a čluny), plavba ke kolébce incké civilizace na ostrov Isla del Sol (možnost lehké turistiky)

15. den
monumentální ruiny kultovního předinckého města Tiwanaco UNESCO (pyramidy, brána Slunce a Měsíce), nejvýše položená metropole La Paz (3640 m, katedrála San Francisco, muzeum koky, tržiště čarodějnic)

16. - 18. den
měsíční krajina s pouštní vegetací ve Valle de la Luna, možnost výstupu na horu Chacaltaya (5395 m) s výhledem na jezero Titicaca, fakultativně adrenalinový sjezd na kolech po legendární „nejnebezpečnější silnici světa“ z Altiplana (4000 m) do mlžné zeleně hor Yungas (klesání 3600 m během 64 km), dokončení prohlídky La Pazu, návrat do ČR                                

Cena zahrnuje: letenku do Santa Cruz a zpět z La Pazu včetně všech poplatků, přelet Uyuni - La Paz, místní dopravu, ubytování se snídaní, plnou penzi během expedice na Salar a služby průvodce.
Ubytování: 11x turistický hotel (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím), 3x noclehárna při expedici na Salar, 1x noční autobus.
Doprava: pronajatý minibus, autobus, taxi, terénní auto, loď.
Stravování: 11x snídaně, plná penze na expedici na Salar, jinak individuální za pomoci průvodce.

Služby za příplatek: 11x jednolůžkový pokoj 4000 Kč, Pojištění léčebných výloh+COVID 972 Kč, Pojištění Prémium STORNO+COVID 1692 Kč.

Cena nezahrnuje: odletovou taxu z La Pazu cca 35 USD, vstupné cca 80 USD.

Poznámka: Podmínky vstupu do Bolívie: povinnost očkování proti COVID-19.

Organizátorem zájezdu je CK Alvarez.

Ke službám na zájezdu se vztahují Všeobecné informace.

galerie

mapa

Legenda

  • Pozemní doprava
  • Letecká doprava

odkazy

Cestománie Bolívie

Cestománie Bolívie - V srdci Jižní Ameriky - ČT1, 2001

Na cestě po severním Altiplanu

Na cestě po severním Altiplanu - ČT1, 2008

Objektiv Titicaca

Objektiv - jezero Titicaca na hranici Peru a Bolívie - ČT1, 2009

Objektiv NP Bolívie

Objektiv - národní parky Bolívie - ČT1, 2009

Objektiv Salar de Uyuni

Objektiv solná pláň Salar de Uyuni - ČT1, 2018

Jezero Titicaca: To jsou plovoucí vesnice a v nich Urové, tajemný národ s černou krví

Článek o jezeře Titicaca, novinky.cz, Lucie Štěrbová & Tomáš Cikán, 2012

La Paz: Poznejte nejvýše položené hlavní město s tržištěm čarodějů

Článek o bolivijském hlavním městě La Paz, novinky.cz, Petra Malá & Tomáš Cikán, 2016

Místo, kde logika selhává: Pumapunku v Bolívii. Nevíme ani to, kdo ho postavil

Článek o ruinách bolivijského města Tiwanaku, novinky.cz, Lucie Štěrbová & Tomáš Cikán, 2013

encyklopedie

La Paz

Ačkoliv oficiální hlavní město Sucré, tak nejvyšším administrativním městem je La Paz. Sídlí zde vláda i prezident. Město se nachází ve výšce 3627 m.n.m. a bylo založeno španělskými kolonizátory v roce 1548. La Paz je známé svými koloniálními památkami. Za zmínku stojí například kostel sv. Františka, Metropolitní katedrála, vedle niž stojí Prezidentský palác či náměstí Murillo. Od roku 2014 se zde nachází lanovka, která spojuje města La Paz a El Alto.

Potosí

Město Potosí leží v jižní části Bolívie, v horách ve výšce 4050 metrů. Kdysi to bývalo opulentní a důležité město. Potosí bylo založeno v  roce 1546 Španěly a díky těžbě stříbra a drahých kovů to bylo jedno z nejbohatších měst. Nachází se zde koloniální památky, zbytky stříbrných dolů, mincovna, barokní kostely atd. Potosí je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO.

Sucre

Na jihu Bolívie ve výšce 2810 m.n.m. leží oficiální hlavní město Bolívie Sucré. Přestože hlava státa i vláda sídlí v La Paz, v Sucré se zase nachází Ústavní soud. Město bylo založeno v roce 1538 a jeho historická část je zapsána na seznamu UNESCO. Ve městě můžete navštívit jednu z nejdůležitější budov v  zemi, Dům svobody, postavenou v roce 1621, kde Simon Bolívar napsal Ústavu a tím vznikla republika. Ve stejném roce byla postavena i národní knihovna. Dašlími zajímavými památkami je například Metropolitní katedrála, Palác arcibiskupa, budova Ústavního soudu či budova bývalého sídla vlády.

El Fuerte

Archeologické náleziště v El Fuerte se nachází v jižní části Bolívie. Kdysi to bylo náboženské obřadní místo lidu Chané v předkolumbijské době. Toto naleziště leží ve východní části bolivijských And. Kromě ruin chrámu jsou nedaleko i pozůstatky inckého města. Dokonce se zde nachází i zbytky arabsko-andaluské architektury, které pochází z dob, kdy okolí osidlovali Španělé. Tím, že toto unikátní místo spojuje 3 kultury, vysloužilo si v roce 1998 připsání na seznam kulturního dědictví UNESCO.

Copacabana

Bolivijské město Copacabana se nazývá stejně jako nejslavnější pláž Brazílie. Město leží a západě Bolívie na hranicích s Peru v nadmořské výšce 3841 metrů u jezera Titicaca. Dominantou je svatyně bazilika madony Virgen de Copacabana, která je svatou patronkou Bolívie. Během války o nezávislost byla tto bazilika vyrabována a bylo ukradeno spoustů vzácných ornamentů a darů. 

Tiwanaku

Kultovní město předinckého období Tiwanaku leží na západě Bolívie u hranic s Peru. Je to jedna z nejzásadnějších bolivijských památek, zapsána na seznamu UNESCO. Naleziště Tiwanaku leží v bolivijském Altiplanu, asi 20 kilometrů od jezera Titicaca.  Návštěvníci mohou spatřit Sluineční a Měsíční branu, Lví bránu, chrám Kalasasaya, pyramidu Akapanu či monolit Ponce.

Licancabur

Na hranicích Chile a Bolívie se tyčí ve výšce 5916 m.n.m. vulkán Licancabur. Název znamená v překladu "Hora lidu". Větší část a vrchol sopky náleží Chile. Licancabur se nachází v oblasti největší solní pláně Salar de Atacama a na jejím vrcholu je kráterové jezero. Pod sopkou je nádherně zbarvené smaragdové jezero Laguna Verde.

Laguna Colorada

Rudě zbarvené slané jezero Laguna Colorada leží na jihozápadě Bolívie poblíž hranic s Chile. Jezero je mělké, jeho maximální hloubke je pouze 1 a půl metru a leží v nadmořské výšce 4278 metrů.  Uvnitř jezera jsou boraxové ostrůvky, které svou bílou barvou kontrastují s červenou barvou jezera, která je způsobena sedimenty a řasami. Jezero je baštou plameňáků, kam je jezdi turisté pozorovat spolu s gejzíry Sol de Maňana.

Arbol de Piedra

Na jihozápadě Bolívie se nachází v poušti Siloli slavný skalní útvar Árbol de Piedra. V překladu tento název znamená "kamenný strom". Jedná se o samostatnou skalní formaci, která má tvar 7 metrů vysokého zakrslého stromu, vytvořenou silnými větry, které způsobily erozi pískovce. Árbol de Piedra je součástí přírodní rezervace Eduarda Abaroy.

Salar de Uyuní

Největší solná pláň na světě má název Salar de Uyuní a nachází se v Bolívii. Vznikla přeměněnou několika pravěkých jezer. Celá pláň je potažena solnou vstvou. Slaná voda je zde bohatá na lithium a v této oblasti se právě nachází 50-70% světových rezerv lithia. Na území pláně žijí plameňáci, bolivijské činčily, pes horský, andští kolibříci a andské husice a rostou zde obrovské kaktusy. 

Valle de la Luna

Kromě pouštního údolí Valle de la Luna v Chille se ale stejnojmenné údolí nachází pár kilometrů od bolivijského hlavního města La Paz. Eroze zde omlela většinu hor a vytvořila vysoké jílové špičky. Díky tomu, že se různě mění minerálové složení hornin, tak se liší i zbarvení na jednotlivých stranách. Většina formací má běžovou až hnědou barvu, ale některé mají červený či tmavě fialový odstín. 

Santa Cruz

Na jihovýchodě Bolívie leží na řece Pirai významné město Santa Cruz. Toto město bylo založeno v roce 1561 a leželo původně o 200 kilometrů východněji, avšak v průběhu dalších let bylo několikrát stěhováno. Santa Cruz je jedno z nejrychleji rostoucích měst na světě a obchodně nejvýznamnější město v Bolívii. V okolí se nachází také NP Amboró, kde žijí například jaguáři či mravenečníci velcí. 

NP Amboro

Národní park Amboro v Bolívii se rozkládá na ploše 4425 km2. V místním pralesu najdeme stovky druhů roslin. Ze zvířat můžete zahlédnout např. jaguára, tapíra, pásovce, kapybary a mnoho druhů ptactva, vč. vzácných kondorů.

Tupiza

Tupiza s nadmořskou výškou 2970 metrů leží na jihu Bolívie, nedaleko hranic s Argentinou. Často je oblasti přezdíváno "Divoký západ Bolívie", což je dáno díky rudým sklanatým hřebnům, kaňonům a kaktusům. Tupiza je také výchozím bodem pro cesty na jihozápadní Altiplano nebo na solnou pláň Salar.

Podobné zájezdy

Rychlý dotaz

Alvarez s.r.o. 2017
designed by Humlnet Creative